Относно изневярата
Не мога да разбера как някои хора оправдавате изневярата. Това не е ли грях? Защо тогава защитавате човека, който е изневерил и казвате, че това си е негов живот и има правото да изневерява, когато си поиска, с когото си поиска?

Коментари

1.   Оправдават изневярата, защото не им се е случвала. Аз съм я изпитвал на гърбът си. Едно бивше гадже изневери на приятеля си с мен. Помня, че и бях казал ако престане да ме обича и да бъде влюбена в мен просто да ми каже преди да започне да се праска с други мъже. За жалост тя не ми каза. За седем години ми е изневерявала многократно. Радвам се, че последния и тъпкач ми изпрати доказателства. От тогава задължително само жени, които не са във връзка! Да, по-трудни са, но си заслужава.

2.   Грях е за вярващите. Не всички са вярващи и не всички споделят еднакви морални ценности.

3.   Зависи кой изневерява. Ако е мъж, няма проблеми, но ако е жена, това е много голям грях.

Ако мъж изневери на съпругата си, съпругата не губи нищо. Тя няма да гледа чуждо дете - ако любовницата на съпруга и забременее, детето ще го отглежда любовницата с нейния съпруг, а не съпругата на биологичния баща. Съпругата също няма да загуби мъжа си - той си остава нейн съпруг. Докато ако жена изневери на съпруга си и забременее, тогава работата е съвсем друга. Детето ще остане при нея, т. е. ще влезе чуждо дете в семейството. Мъжът ще отглежда чуждо дете, т. е. ще губи време и ресурси за разпространението на чужди гени, вместо на своите.

Затова ако жената изневери, тя се гори на клада, а ако мъжът кръшка, той е голям мъжкар.

4.   Ами защото са изневерявали и те. Да кажат "деба мама им на тия, да горят в ада" е като да се самонапсуват.

5.   Има право, понеже му е дадена свободна воля. Вече дали е редно е отделен въпрос. Аз лично смятам, че обмяната на платоническа енергия с различни партньори, влияе негативно. Вижда се в цялост. Колкото повече, толкова по зле.

6.   Изневярата в днешно време е позволена, заради феминизма.

7.   Докато мечтата на всяка жена в България е изкуствени цици, постоянен живот по почивки, да се разпише в Дубая, нещата ще са все така.
Разбира се за да виреят такива са нужни поне същия брой балъци с пари, да могат да им угаждат.

8.   Оправдават я, защото им харесва. И най-абсурдният аргумент може да звучи логичен, смислен и морален на човек, на който му се иска да е такъв. За доказателство, виж горните коментари.

9.   3, никой мъж който кръшка не е мъжкар, а слабохарактерен лумпен, който гледа чуждия двор, вместо да си оправи своя. За какво я е взел тази своя жена, ако ще ходи по чужди? И той не знае, затова е лумпен.

И жената, и мъжа, и ти дето подстрекаваш това поведение сте за клада.

10.   Коментар 6 е прав, съгласен съм, в днешно време каквото правят жените, хората се съгласяват с тях

11.   Няма да я нарека грях, защото дакеч не всички са набожни, а предателство, вид измама, кражба на време и възможности.
Би трябвало за всики изневеряващи да има и законови санкции, но няма, защото мнозина от съдиите ще се припознаят в лицето на подсъдимите.
Е, когато дойде времето AI да отсъжда, ще има осъдени за изневери и за причинените от тях морални, психически, а често и материални щети.
Също и ДНК тестът за бащинство трябва да бъде задължителен, преди вписване в акта за раждане, а при заченатите инвитро трябва да има и ДНК тест за майчинство.

13.   Глупости. Колкото са виновни жените, толкова са виновни и мъжете.
Жените били изневерявали? С кого, с други жени ли?

14.   До 11. Съгласен съм напълно, без да искам обаче цъкнах една звезда, а исках 5.

15.   Изневеряват непокистите, безхаберните, осмелилите се, слабоумните, тези които могат да си го позволят, загубилите кураж и смелост да променят живота си към по- добро за тях. Смачканите от съпружеския чехъл. Това са хората като негласуващите- най многобройната група.

16.   Лично аз да се правя на моралист, някак не върви. Ще кажа, изневярата е силно, емоционално, чувствено натоварване. Даже не винаги изневярата в правият момент е търсена и осъзната. Тя никога не възниква на "празно" място, винаги преди това е имало продължителни с месеци контакти, споделяния, на различни проблеми, в началото по-скоро служебни, а с времето някак стават по-лични, като проблеми с роднини, в семейството, с мъж / жена. Както се казва има натрупване на добри лични познания за другият човек. Може да се случи толкова внезапно, че нямаш време за реакция. Може да е след някаква безсмислено преструктуриране в института, в който работите. Нещо като няколко часа, някаква трудова дейност/говоря за времето на последните години от соца/. Колежка на някаква средна позиция, разговаря с по-млад колега в нейният кабинет. Тя е направила кафе, коментират колеги и колежки. В това време в коридора все по-рядко се чуват хлапания на врати на други помещения. Пийват и по-малко хубав коняк, колежката има валутна сметка. Навън даже става леко сумрачно, просто е ранна есен. По някое време колежката излиза, връща се, заключва и някак като напълно разбираемо седя на колене на младият колега. Все пак тя в йерархията е над него, но той не глупак, разбира, че нещо назрява и то много бързо излиза, че тези разговори продължели месеци не са били напразни. "Пуска" една ръка под полата И, но тя става, хваща го за ръка и го води до дивана в дъното на кабината И. Няма предпазни средства, но той е внимателен. Даже първият път става толкова бързо, че няма време за дълбоко изживяване. Така започва една кратка, но бърза, служебна връзка. Тя е изяло инициатор в нея. Има толкова много такива случаи, трупа се опит. За много може жените като опият. Даже самите мъже се чудят как в повечето случаи, нещата се случват. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"