Неприятни коментари преди сватбата ми
Не е като да ги изживявам, но просто се дразня, че хора дето своя живот не могат да оправят, се присмиват за това, че през декември се омъжвам. Причината е, че освен че аз съм 99-ти набор, на 25 - моят приятел е 05-ти набор (на 19, точно така). Имаме 6 години разлика, той е малък в очите на обществото и едва ли не правим глупост.
Ние с него сме от 2 години заедно, заживяхме неусетно заедно. Семействата ни станаха много близки и много ни подкрепят в това решение.
Дългогодишни приятели, както и по-възрастни родители, а да не говорим за от негова страна приятели разбрах, че са правили неприятни коментари и шеги. От рода, че той за пръв път видял жена и предложил брак, че буквално е дете и до няколко години друга ще му грабне вниманието, че си съсипваме живота.
Тези хора НЯМА да бъдат поканени, в тесен кръг, но много готина обстановка ще се проведе всичко. Аз такива хора не търпя в живота си.
Мисълта ми е от кога стана такъв проблем, млади хора да искат да създадат семейство? Той вече е в университет и сме говорили, че първите години няма да се бърза с дете, но ако стане- благословия. Нека си е съсредоточен върху развитието, няма да го натоварвам излишно. Той предложи на бала си, в началото и аз бях уплашена, но как ще откажа? Най-щастливият миг в живота ми!
Искам да питам хората, дето на 40-50 изневеряват като невидели, младежи, които да пробват наркотици могат, ама им е смешно, че млади хора искат брак. А да не говоря, че от моите съученици има родители, точно те да говорят, дето даже са без брак и децата им бяха направени инцидентно, е грозно. Да си кажем истината. Живи и здрави, не съдя, но мразя такива да ме съдят.
Но когато млад човек го планува и го иска, било ненормално... а бабите и дядовците ни как са го правили? "Ама то не се знаело". Ами нищо никога не се знае, да ги светна, утре може тир да ме блъсне и да умра. Предполага се, че като държат хората един на друг няма да се предадат и за да се вземе такова решение на такава възраст, сме достатъчно близки, съвместими и отговорни. А финансово няма какво да ни мислят. Имаме пасивни доходи, аз работя, имаме заделени от нашите суми, както и отделно тяхната помощ. Аз съм завършила и работя и съм доволна. И той работи, но учението му е главният ангажимент. Значи ромите могат, без обида, но ние българите трябва да сме луди? И защо? Чалготеки ли трябва да ни радват, алкохол, или тъпи социални мрежи (които между другото нямаме, поне не за качване на тъпотии). Фалшив живот.

Коментари

1.   Той е млад е не се е наживял. Поне с детето не бързайте, за да не се откажеш самотна майка. После ще ти е много трудно да си намериш читав партньор.

2.   Има само едно единствено важно нещо - вие да сте щастливи. Хора, които обсъждат и се присмиват очевидно не са оправили своите животи, можеш само да ги съжаляваш. Обичайте се.

3.   Я, по-спокойно! Ти какво, караш ли се на хората? Няма да им затвориш устата, а времето ще покаже какво ще излезе (или не) от вашия брак.

4.   Нали вие сте единодушни в решението си. И семействата ви подкрепят. Какво ви интересува мнението на останалите хора. Следвайте смело решението си и бъдете щастливи!

5.   И какво, хората не може ли да имат мнение? Аз също смятам, че 19 годишен младеж, който тепърва ще учи, не е за брак. Но, щом поемаш риска, твоя работа!

6.   Още сте млади и пълни с енергия и двамата. Наживейте се както трябва, използвайте си свободата и чак след като си седнете на задните части, се сгодявайте! Хората неслучайно са казали, че сегашните 30 са предишните 20 ако ме разбираш. Между другото благородно завиждам на съучениците ти, които имат деца без брак. Ако може и на мен някога да ми се случи това, ще полудея от радост, честно!

7.   А ти що имаш изобщо в живота си такива хора които правят такива коментари...

8.   Скъпа, колкото и да се пенявиш, фактите са си факти.
Той е дете. И аз на 19 бях дете, нищо че съм жена и ние съзряваненпо-рано. Първата ми връзка с мъж беше чак на 21 години. Имах две дълги връзки с млади мъже/ 22-23 години/, преди да се омъжа и в двата случая е имало изневери от тяхна страна. Единият беше по-малък от мен.
Хората коментират заради негативен собствен опит.
Като цяло много от браковете се разтурватбименно заради ненаживял се мъж, оженил се рано

9.   Всичко ви е наред. Няма смисъл да си разваляш енергетиката с паразити. Най-естественото и земно нещо е семейството. То е нов балон, нов свят. Естествено е да се разширява така, че както вече знаеш дете е благословия. Виж, аз не съм обвързан, но ако бях срещнал жена като теб на 19г. също щях да ѝ предложа да се омъжи за мен. Имам достатъчно опит да го кажа със сигурност, че нямаше да съжалявам. Така ти си осъзнала искреността, всеотдайността на младия мъж до теб. Имате се! Остава да го съхраните.

Чисто по човешки, човек може да има чувства към всеки, обаче не може да бъде семейство с всеки.

Не ви познавам, ама аз съм за вас двамата и ви подкрепям изцяло!

10.   Хич да не ти пука. Нормален мъж си намерила, който предлага брак. Не само предлага, ами вече и дата имате. Завиждат тия без бракове.

11.   Браво! Смело напред

12.   Ами смешно е да се жени набор 05, защото все още наборите 80 се мислят за млади. Този набор 05, вече е мъж. В миналото са разждали на по 20 и са имали по 7, 8 деца. Вероятно тези, които коментират завиждат. Аз не виждам проблем. Естествено не ги кани, нямат право да са там, щом си хвълят негативната енергия и злите очи. Късмет!

Ж 22

13.   Всеки си решава, възможност за раздяла има при всеки, независимо от възрастта. Хората винаги говорят за някой

14.   Казваш млъкни, това не е твоя работа и не слушаш повече.

15.   Завиждат, скъпа. Изобщо да не ти дреме кой кво лафи. На всеки си му е предначертано кога ще си срещне своя човек. При едни е на 20, при други на 50. То хорското мнение може да е добро за теб, ама в действителност да си супер нещастен. По-добре да си говорят, ама на теб да ти е добре. Дето един професор казваше - мнението е като задника, всеки го има. Вятър работа са думите на обществото. Щом имате възможност и искате - направете го. Не е престъпление.
Пожелавам ви много щастие и нека Бог да благослови тази връзка един ден и с няколко прекрасни мини ваши версии. Подкрепяйте се и се обичайте. Хората не са фактор. Само вие двамата сте.

16.   Не е хубаво жена да взима по малък мъж от нея.
Все едно тя го е излъгала. Впрочем то си е така. Познавам такива двойки. След време момчетата се усетиха и ги зарязаха и си взеха по млади жени. И в твоя случай ще стане така, но в по късен етап. Докато се събуди момчето от дълбокия сън.
Търси си по голям мъж от теб. В твоя случай мъжа ти трябва да е поне на 30 години е на 19 години.
Прави са приятелите му, че го подиграват.
Чудно ми е родителите как му позволиха да вземе жена, която след 4 години ще е 30 годишна лелка, ( а той ще е на 23 години, дет се казва и 18 годишна може да си хване, а както се до сещаш не може 30 годишна да се сравнява с 18 годишно младо красиво момиче) докато жената на момчето трябва да е на около 20 годишна дама!

17.   Грешка е. Ще те зареже. Като минеш 30 сте години и си до там.
А той ще е на колко 25 26 нали така.. Майко мила не може да го хванеш. Гарантирам ти. Ще ти слага рога постоянно. Защото е млад а ще има до себе си 30 годишна та и повече.
Като гледа по улиците 19 годишни момичета Мале Мале.
Ама и те него ще гледат това е гарантирано.
Виж седна дума обречен този брак още преди да е започнал.

18.   Авторке. Та той дете бе човек.
След време ще те обвинява, че си го заробила толкова млад.
Остави човека да си живее младините. За мен това е педофилско поведение от страна на една жена

19.   Когато мъже могат да ходят с 20 години по-малко е ОК, значи, а за мен не може? Относно последните два коментара, явно не сте чули, че сме семейни приятели и да, расъл е пред мен. Не виждам нищо в специално в 19-годишните момичета, които не знаят кога е създадена България, но на Галена всички нови песни. Иначе има и добри от тях, сигурна съм, ако така е писано. А спокойно, точно 30-годишен няма да взема, каквото повикало с някои коментари, такова се обадило. Избирала съм мъж по общи интереси и ценности. За протокола и на баби и дядовци сестри и братя - имало е и момчета на 18 с жени на 25, имало и момичета на 18 с мъже на 28, да кажем. Вие колко бракове имате и деца? Благодаря на всички други много за подкрепата!
И не, защо имам тези хора около себе си - не се бутаме ние при тях, а знаете хората говорят и стига, дори такива, за които не си предполагал. И в историята автокорекцията ме поправи, родителите ме подкрепят, а по-възрастни роднини от рода на лели, чичовци, трети братовчеди, те правят тези коментари.

Авторка

20.   Браво, че си намерила такова момче! За разликата ви мой бивш, след като се разделихме се запозна с друга, тогава той също беше на 19, а тя на 25, ожениха се, имат деца, вече 11 години са заедно! Дори да се разделят, колко са тия дето изкарват 11 години вече? ! Така, че това не е притеснително за мен. Също така си права, според мен, много по-смислено е един мъж на 19 да мисли за семейство, а не за дискотеки. Не, че дискотеките са лошо нещо, обаче това уж "живеене" съсипва мъжете реално, а някой, който постъпва така отговорно на 19, тепърва ще става още по-зрял. Щом ти е предложил, то е по-зрял от други 30-40 годишни, дето "звънят само за секс", успех! От вас си зависи нещата дали ще се получат или не, не е от годините. А може и от другите коментари да са прави, завиждат тия, дето са без брак.

21.   Номер 4, идеален коментар.

22.   Хаха, биологичната възраст не е същото като хронологичната възраст. Някои хора все преценяват другите по това колко обиколки Земята прави около Слънцето защото това е хронологичната възраст, тази която е в личните ви карти. Идиоти!

23.   Ми то няма значение възрастта, но така както ми го описваш, не си тръгнала с някой готин и секси мъж, който е секси, а с дечко. Личи си по тва, че семействата ви много ви подкрепяли, звучи сякаш сте деца. Аз не харесвам такива. Харесвала съм мъж на 21, но той изглеждаше на 30 и беше супер красив и секси. Съмнявам се този да е секси, защото на 19 повечето не изглеждат добре, а приличат на деца и се по бавно от жените. Ти най вероятно изглеждаш 10 години по голяма от него, но все тая. Явно той е от типа зубър, те тръгват с първата си любов, правят семейство деца и така. Цял живот с една ще е само. Ти дано си си поживяла преди него, защота скоро пък ще ти кажат да раждаш вашите.

24.   Не обръщай внимание на злобните подмятания. От завист и злоба е.

Глупавите предразсъдъци и тук ги има. На 30 години щяла да бъде лелка и мъжът ѝ щял да я обвинява, че го била заробила? На 30 години не можела да се сравнява с 18-годишните? А с мъжете как е - на 50 направо да ви погребваме, като често остарявате и по-бързо и нямате желание за нищо в този живот? Има доста плюсове в това мъжът да е малко по-млад. Едно време са държали мъжът да е възрастен по съвсем други причини. Днешните жени и на 40 изглеждаме като момичета, така че хайде стига с манталитета от Средновековието и селото.

Живейте си живота и се обичайте. Гаранция за нищо няма.

26.   Аз съм майка на двама синове и честно казано никак не бих била ок с това, някой от тях да се ожени на 19 г.
Тепърва студент, тепърва ще влиза в живота на възрастните, тепърва ще опознава себе си като възрастен...
Сещам се в момента за 3 варианта, в които родителите могат да са доволни от подобно развитие в живота на синът им:
1. Тръгнал е по много лош път- дрога, алкохол, хазарт, и да го оженят набързо може би го виждат като "тя ще го стегне" прехвърляйки отговорност.
2. Синът е с психично заболяване или регресивно и е добре дошло да го "прикачат" на някоя, особено ако е и по-голяма и зряла, пак е прехвърляне на отговорност.
3. Момата да е бременна.

Авторке, смятам за напълно нормални реакциите на хората. Не бих коментирала, но със сигурност не бих допуснал синът ми на 19 г да се ожени ако не е по наистина изключителна причина като бременност, просто защото той няма зависимости и болести...
Дано ме разбереш правилно за твое добро, н амен в крайна сметка ми е през... Но проучи си малко повече.

27.   Опитът, опитът говори.
На 19 мисли едно, на 25 друго, на 35 трето.

Живейте си заедно, но не се женете. Не и преди той да е направил поне 25.
Мой много, много близък роднина тръгна по този път, точно като вас. Само след 2 год стана ясно, че беше грешка и сам се убеди. Никой от семейство не му се месеше. Дадохме му пъъълна свобода да реши сам. Е, съжали. Едно дете отрасна без баща.

28.   Всъщност хората са прави. Та той от училищната скамейка ще стъпи в брачния живот и и семейни задължения с някаквва мърмореща жена. Идват скандали за битовизми и глупости. За къде сте се разбързали толкова? Но има двойки които се развеждат година след брака. Днес няма по-лесно от подаване на молба за развод. Ще ви разведат за седмица. Нищо не е загубено за момчето. Нека те използва малко за слугиня, а майка му да си почива. След това ще си намери някое младо девойче.

29.   Тази разлика би била ок в по-зряла възраст, когато и той си е поживял и решението му не е плод само на емоции. Разбира се, не е изключено да живеете дълго и щастливо, но трябва да си подготвена и за другия вариант. Аз не бих била щастлива ако 19-годишният ми син или дъщеря тръгне да сключва брак, независимо от възрастта на партньора. Примерът с това какво било едно време не е адекватен в 21 век. Всяко нещо с времето си.

30.   "Мисълта ми е от кога стана такъв проблем, млади хора да искат да създадат семейство? "

"че буквално е дете и до няколко години друга ще му грабне вниманието, че си съсипваме живота. "
Ти да виждаш проблем за КОМЕНТИРАЩИТЕ тука? Защото аз не. Предричат проблем НА ВАС. А вие си решавате. Ама с тоя детски акъл...
"Тези хора НЯМА да бъдат поканени, "
май са прави....

31.   Аз съм на обратното мнение на повечето коментиращи. Така се стече живота ми, че с мъжа ми се намерихме по-късно в живота. Да, вече сме по-зрели отколкото в 20-те ни години, но какво ли не бих дала да бях създала този домашен уют и спокойствие по-рано в живота. Щом се разбирате и се обичате, какво по-хубаво от това. Слушайте сърце и разум, а не чужди хора: нито роднини, нито тук във форума. Всеки най-добре си знае за себе си.

32.   Авторке. Голяма уста имаш. Но много ще ревеш. Гарантирам ти на 100% само по чакай. На хитра се правиш. Ще съсипеш живота на едно дете. Кармата ще те намери.

33.   Ако бяхте на 35 и 29, щеше да е различно. И двамата щяхте да имате някакво образование, професия, някакъв житейски опит и щяхте да сте общо взето на 1 етап от живота си.
В момента той е дете, което едва е завършило училище и хал хабер няма от живота. Синът ми е на 20, та имам добра представа какви са момчетата на тази възраст и не ми обяснявай колко невероятно зрял е за годините си, защото няма как да е така :-) На 19 хората още не знаят къде се намират, ти ще се жениш. Той тепърва ще опознава света, ще се променя.
Добре, би ли ни пояснила защо толкова държиш да се ожените точно сега? Можете да живеете заедно без проблем, но да се жените? Кое го налага?

34.   От човек на близо 60 години - щастливо женен.

Виж сега, авторке, изчаках малко с коментара си, за да намалеят словоизлиянията тук, за да мога спокойно да ти напиша коментар, а и ти да можеш спокойно да го прочетеш, и да му обърнеш внимание.

Има някои стереотипи в живота, които са се наложили поради това, че са валидни в по-голямата част от случаите.
Затова е нормално повечето хора да не гледат положително на сватбата ви, поради това, че тя се различава от стандартните по две причини:

1. Възрастта на младоженеца е неприемлива(за съвременността), защото повечето хора смятат, че е твърде рано за мъжа на 19 да се ожени

2. По принцип не е добре мъжът да е по-малък от жената, защото това подсъзнателно пречи на жената да го възприема като по-опитен и зрял от нея човек, и да му се покорява и да го уважава. Има и още допълнителни проблеми, които създава това, но няма да се разпростирам върху тях.

Освен всичко друго това е и противоестествено, защото Адам е бил по-голям от Ева, не можем да кажем точно с колко години, защото тогава времето не се е измервало по сегашния начин.
Така, че естественото и нормалното за едно семейство е мъжът да е по-голям от жената с 5-10 години.

Всичко това ти го пиша от собствения си богат житейски опит и е изпитано!

Сега, разбира се, има и изключения от тези стереотипи, защото всеки човек е създаден от Бога да бъде конкретна и индивидуална личност, и да има свободна воля, за да взема сам решения, и разбира се - и да носи отговорност за тях.

Но за да бъде вашето семейство от изключенията, и да бъде добро, да просъществува и да не се разпадне, е необходимо да са изпълнени следните условия:

1. И двамата да сте сериозни и отговорни хора

2. Да сте подходящи хора един за друг и за създаване на семейство

3. Да сте готови постоянно да полагате усилия, за да съхраните и развивате любовта си, и да запазите семейството си

Това е най-важното.

Ще ви напиша и още свои съвети, които ще ви бъдат полезни, ако ги СПАЗИТЕ, които по принцип са валидни за всяко семейство:

Бракът сам по себе си е гаранция, че няма да се разделите и разведете!

Гаранция това да не се случи е - да се създаде семейство с подходящия за теб човек. А също и двамата да имате страх Божий.

Ще напиша още веднъж какво значи подходящ човек за създаване на семейство, защото виждам, че много хора не са наясно с това!

За да си създадеш добро семейство - трябва да намериш подходящия за теб мъж(и ти да си подходяща за него също! )

Ще говоря за семейството - защото това е едно от най-важните неща в земния живот на човека.

Ето най-важните условия, за да се създаде едно добро семейство:
1. Да имате и духовна връзка.
2. Да имате еднакви(или много сходни) цели, възгледи, приоритети и виждания по най-важните неща в живота.
3. Да се обичате и уважавате, да се жертвате един за друг - това е същността на любовта, да няма егоизъм.
4. Да положите семейството си на здрава духовна основа, която е Христос! Тоест да сключите и църковен брак в Православната църква, за да има Божие благословение над семейството ви и да живеете Богоугодно.

И ОЩЕ НЕЩО МНОГО ВАЖНО!

След като си създадете такова семейство, това не означава, че всичко вече е приключило, и може да се отпуснете и нищо да не правите! НЕ, НЕ СТАВА ТАКА! Животът е бурна река, постоянен път, борба, движение, развитие, ако стоите на едно място - течението ще ви изтласка обратно назад!

Затова и в брака ни всекидневно трябва да полагаме усилия, за да пазим всичко това! Защото любовта трябва да се поддържа! Тя не е нещо, което е даденост и не е стационарна и неизменна! Човек трябва да внимава върху себе си, защото изкушенията и съблазните в наше време са много, и трябва твърдо да им се противопоставя, още в зародиш - като започне от помислите!

Това е от мен.

Радвам се за вас! И ви пожелавам всичко със сватбата да премине нормално, и да си създадете добро и благочестиво семейство!
Бог да ви благослови!

35.   Корекция от последния коментиращ:

Написал съм:
"Бракът сам по себе си е гаранция, че няма да се разделите и разведете! "

Пропуснал съм дума та не, трябва да бъде:

"Бракът сам по себе си НЕ е гаранция, че няма да се разделите и разведете! "