Били ли сте в такава ситуация
Здравейте, мъж съм, отскоро излизам с една жена, която много харесвам обаче тя има така да се каже пресен бивш, който очевидно е на принципа, че щом тя не е с него няма да бъде с никой друг. За този един месец ме биха 6 пъти, колата ми прилича на прегазена от танк, постоянно ме спира полиция на всякъде и в работата постоянно имам проблеми. Всичко това започна от както се виждаме с нея.
Въпросният й бивш не се крие подавал съм жалби срещу него, но това е глас в пустиня, очевидно е много влиятелен щом нищо се случва с жалбите ми.
Сигурно ще съм най-големият страхливец, но мисля да се откажа от нея не ми се иска, ама не искам и утре да вземе да ме гръмне вече вярвам, че на всичко е способен, не съм в неговият калибър няма как да се меря с него, не разполагам с абсолютно нищо...
На нея не съм казвал, че той ме е намерил не е мъжко да се оплаквам на жена за такова нещо разбира се.
Тя обаче вижда, че нещо се случва налага ми се да я лъжа не съм сигурен дали вярва на 100% обаче.

Все пак няколко съвета ще са ми от полза, защото до сега не съм попадал в такава ситуация.

Коментари

1.   Да и кажеш и да видиш и нейното мнение какво ще правите от тук насетне. Според мен така трябва да направиш, такова нещо няма как да го пазиш в тайна.

2.   Издебни го на саме и го спукай от бой. Това е единствения начин. Подобни хора само от това разбират.

3.   Не си заслужава

5.   Имах една разведена колежка, която се виждаше с един колега. Колата му я бяха направили леш. Оказа се, че тази въпросната била любовница на мъжът на сестра си. Оня някакъв луд тираджия, като разбрал откачил и започнал да го заплашва и да действа. В крайна сметка колегата се отказа от нея, въпреки че и двамата си се харесваха доста. Търси някое свястно момиче, не се занимавай с многократно употребявани. Жалко. Жалко и за нея и за теб. Успех все пак.

6.   Изчакай да мине време може пък маймуната да проумее, че не е желан повече и да я остави малко вероятно е, но що не. Не си страхливец не сте в една категория разбираемо е.

7.   Кажи й истината, за да е наясно със ситуацията! А и така може тя окончателно да приключи с него, защото е възможно той да се надява, че тя има още чувства и затова да прави така. Или просто е някакъв злобар и мафиот.

Освен това с лъжа - никога не се движат напред нещата в любовните взаимоотношения, а и въобще в живота!

Така, че първо говори за това с нея и след това заедно решете какво да правите.

п. с. Освен това тя може да знае слабите му места и да му повлияе да спре с това!

8.   Първо кажи на нея. Тя е имала отношения с него, тя да се оправя. 1Прекъсни отношения с нея. И най-прекрасната да е, 6 пъти те бият вече. Няма смисъл.

10.   Има една приказка "Мил си ми, ама аз съм си по-мил". Да имаш толкова неприятности заради някаква, с която си и от скоро, не си струва. Оставяй я. Не виждам и защо трябва да я лъжеш, а не ѝ кажеш, че това е дело на нейния психар и не е толкова прекрасна и незаменима, че да го понасяш. Ако, пази Боже, тоя те осакати, тя няма да остане с теб, ако те убие, ще си намери друг след седмица. Няма защо да се правиш на герой.

11.   Кажи и да си знае с какво си има работа и кой подлива вода. А другото - до медиите, полицията ако нищо не прави. Ако ти е важна жената, де. Ако не, не се занимавай, но и кажи, за да знае.

12.   Толкова ли няма други жени намери си някоя друга тая само проблем след проблем и защо ти е тоя стрес и бой и кой знае какво още. Не си страхливец бъди умен и изчезвай преди да стане нещо фатално.

13.   Като го знаеш кой е толкова ли нямаш няколко приятеля да го ступате и него щом подаваш жалби значи си путьо сори ама къв мъж си ти като не можеш да се защитиш сам дори, жалбите никога не вършат работа, те са за украса. Това що не го знаеш?

14.   Е човече за една п@тка толкова бой да ядеш не си заслужава ако ще да е НАЙ КРАСИВАТА просто НЕ.
Оставяй я че да не те гледаме по новините ще си намериш по хубава.

15.   С такива бабаити оправия няма да има направи си услуга и не се занимавай

16.   Започни дело срещу него и разгласи случая. Първото ще задейства държавните органи, а второто ще ти даде защита от съмишленици.
Казвал съм го на деца. Ако някой ви тормози и не можете да се защитите... потърсете помощ. Така че бъди разумен! Не страхливец! Трудностите укрепват или развалят една връзка. Най-висшето оръжие е интелекта – използвай го!

17.   Лично твое решение е.

18.   Жалкото е че тази жена ще се окаже в новините за поредния случай на домашно насилие.

19.   Ужас, какви са тези неандерталски отношения?! ВСЕКИ ден е това - бити или направо убити хора, даже изпочупена кола вече е само като другарска забележка.. И това само подобни на твоя случай.

Тези "хора" не знаят ли, не умеят ли да живеят в общество? Кой ги е отгледал и възпитал такива?

За изневяра, доказана или не, жена убита от мъж и свекър и натъпкана в куфар; неудобен на жена и тъща зет - убит в кола посред бял ден и запален на Витоша; бой между момичета, бой между мъже.. Човешкият живот не може да се възстанови! Какво ще докажеш, покажеш и спечелиш така? Ако се стигне до съд, и себе си съсипваш. И за какво? Да си шеташ на егото и самолюбието?

А жената какво мисли за това, че ти си подлаган на тормоз без вина към въпросния индивид? Дано не е от жените с вкус към примати, които си доказват колко са вървежни с точно такива сцени. Тъжно е, но има и такива жени. Трябвало е да му каже твърдо, че краят означава край и при следваща и най-дребна проява отива в полицията. При повечето хора работи. Жени и мъже - под път и над път. Ако толкова не може да се оправи с него - сменя града и държавата, ако трябва.

Даже много си чакал, за да си задаваш въпроса има ли смисъл. Мисли за себе си.

20.   Пич не бягай как да нямаш нищо имаш най-слабото му бившата тя със сигурност ще знае нещо "интересно". Кажи й не я лъжи тя може с много да ти помогне.

21.   Според мен пък няма голям смисъл да ѝ казваш на нея. Тя какво ще направи? Най-много да му вдигне скандал и да отнесе и тя един бой, аз поне така го виждам.
Тръгни си без много шум и без да разгласяваш. Щом е влиятелен човек и органите бият отбой, нямаш голям избор. За съжаление изобщо не ме учудва това, по тези ширини се случва често.
Постъпвайки по този начин не се превръщаш в страхливец, а в разумен човек, който цени себе си и пази здравето и живота си.

22.   Жалба, медицинско, съд. Говори със началника на полицията или който е на смяна. Говори със адвокат как да процедираш и действай. Утре тоя ще му хрумне да те натиска за пари или да се гаври с теб... кво ше правиш? Имах подобен случай и си го реших така.

23.   Ти си мазохист- толкова бой да отнесеш и да не стигнеш до извода, че тази жена няма да бъде само твоя!?