Той прави това от гледна точка на ... какво
Здравейте!

Имам един въпрос относно една ситуация!

Жена съм на 26 години.

Една приятелка си има ново гадже той абсолютно винаги се се държи любезно с мен, но от скоро ми се струва че малко преиграва и тази негова любезност чак бие на харесване, което е абсурдно, защото все пак е с моята приятелка, но искам да си "сверя часовника".

Ще ви разкажа за няколко ситуации, които ме наведоха до съмненията.

Винаги, когато идва да си я вземе ме поздравя по име и винаги е усмихнат.
Правил ми е услуга, дори когато не съм го молила.

Няколко пъти се случвало, когато сме на вън и седим на пейка да ме докосне, уж случайно и се прави, че няма нищо като се има предвид, че сме в двата края на пейката. Не разбирам как успява да ме докопа? !?

Когато той дойде гледам да си тръгна по-бързо, но той все ме пита няма ли да остана още малко.

И от скоро много държи да ме изпраща, дори когато приятелка ми няма такова желание тогава нито е било късно вечерта те дори бяха в друга посока, но той 4 пъти я пита да отидем да я изпратим отказах, но въпреки това той тръгна.

Въобразявам ли си че ме харесва или това е просто любезност, която очевидно не разбирам...

Коментари

1.   Нарича се любезност и се прави за да се покаже че който е ценен на неговата любима е ценен и за него!
Също както е нормално ако момчета приятели на твоя приятел дойдат на гости у тях докато ти си там ти да им нарежеш една салата и мезе да им спържиш картофки за да гледат мача и т. н.
Тоест да се погрижиш за приятелите на любимия не е сваляне, а показване че щом са ценни за него са ценни и за теб.

2.   Не те харесва като жена, а иска да спечели симпатиите ти, за да кажеш хубави думи и на приятелката си за него.

3.   Иска тройка човекът. Или двойка, ама без гаджето. И той ще да е от тези, които се хващат с някоя, за да минат и приятелките и.

4.   Според мен е просто любезност. Така е възпитано момчето. Имам такива приятели. Може би изглежда странно отстрани, но не те харесва романтично, а просто иска да се погрижи за приятелката на жената, която обича/харесва. Все пак, можеш да споделиш и пред двама им някой път, когато сте излезли навън, че няма нужда от такова отношение и предпочиташ да се прибереш сама. И друго. Да не би ти да го харесваш и да му приписваш своите емоции? Ако е така, избий си го от главата и намери за себе си друг човек.

5.   На 26 години хората деца гледат, а теб те изпращат като 14 годишна. Келешки изпълнения от всичките три страни.

6.   Хъмм нещо ме съмнява тая неговата любезност да ти кажа то едно е да си любезен друго е да имаш симпатии очевидно има.

7.   Може да те съжалява, че си нямаш приятел.
Хората са различно любезни - ако усеща, че приятелката ти е много близка с теб, може просто да се опитва да е максимално любезен с теб така че един вид прави услуга на нея.
Иначе за докосването - хората са 2 вида - такива, които обичат постянно да докосват и да бъдат докосвани и такива, които не обичат. Явно с него сте различен вид. Това със случайните докосвания, че са флирт, е само когато жените ги правят.
Иначе може да си направиш експеримент - следващия път като сте заедно - облечи нещо по-предизвикателно - или да ти се виждат циците или иди без гащи - нещо, което няма как да не се забележи. Виж каква ще е реакцията му - ако почне на теб да обръща повече внимание отколкото на приятелката си - не е добре за никого.

8.   Тоя какво очаква само не ми е ясно ходи с едната ама ако му се появи възможност ще те опъне като нищо... Ако беше любезност щеше да се ограничи до поздрав с усмивка но нищо повече чак услуга да ти прави да те пипа уж случайно хич не е случайно все пак щом сте на двата края на пейката той за да те пипне трябва да се доближава до теб чак толкова дълги ръце не ми се вярва да има. Не му е читава работа а твоята приятелка тия неща не ги ли забелязва?

9.   Ооо не това никаква любезност не е!

10.   Ами не е много нормална неговата любезност. Чак пък и да те изпращат когато нито е тъмно, а и приятелката ти е заявила също, че не иска...
Отдръпни се малко защото ще станеш ябълйата на раздора без вина.
Като се усети приятелката ти с ккааъв се е забъркала, сама ще приключи, , , предполагам.

12.   Като не искаш да ти се навира, ще отрежеш контактите с него. Не с приятелката си- с нея си говори, излизай и пр. Изобщо като са двамата на среща, по пейки и др., ти какво правиш с тях, светиш ли им? Където са двама, от трети няма нужда. Ако си нямаш приятел, намери си и не се мъкни с тях. В един момент приятелката ти ще забележи как този се лигави (ако още не е ) и ще настъпи край на приятелството ви. Това ще бъде много по-неприятно и за теб и за нея от един разговор, в който да ѝ кажеш, че няма да излизаш, когато са заедно.

13.   По интересно ми е как незаинтересована млада жена седи във форум и дискутира нещо, което привидно изобщо не я интересува.
Нещо това женското приятелство за пореден път доказва че е нетрайно и предимно порочно.

14.   Апропо, защо го прави, не е важно, щом ти е неприятно и да не го допускаш. Не си малко дете, трябва да си наясно какво иска. А щом се държи така в присъствието на приятелката си е боклук.

15.   Май май, този човек ще ви изпокара.... по-добре говори с приятелката си затова,

16.   Аз мисля, че те харесва.
Проявява жестове, типични за мъж с желания, по - различни от тези за просто добро възпитание и култура.
От тук виждам и негова лоша черта. Заглежда се мо други момичета, докато той е във връзка.
Бъди студена и му покажи, че той няма шанс за нещо повече от приятелство.

Самотния войн от Албена,
М33

17.   По-добре се отдръпни от приятелката си, поне за известно време. Измисли нещо - учене, работа, семейни грижи.

За съжаление нямаш полезен ход. Ако си разчела грешно знаците - ще се изложиш и може да стане скандал. Ако си права и говориш с нея, тя може да те обвини, че ти си виновна и/или ѝ завиждаш за мъжа до нея. Ако говориш само с него - той може да създаде интрига, ако е по-злобните и реваншистки настроени мъже.

От това, което описваш - не е добър сигнал за обвързан човек да докосва ей така без повод физически мъже/жени, особено пък близки приятели на половинката. Изпращане и услуги - да, това си е добро отношение.

18.   Забелязала съм в приятелска компания, че гаджетата на приятелките ми постоянно се закачат с други момичета - съвсем като в детската градина. Не търси под вола теле.

19.   Хора научете се да четете моля ви се написано е черно на бяло айде за недочелите написала е "Винаги, когато идва да си я вземе" т. е. момичето не стои да им свети, а той идва да си вземе меговата приятелката съответно остават тримата и тогава се случват тия любезности, които и на мен ми изглеждат не точно такива.
За да разбереш със сигурност дали или помоли го нещо което е в обсега на приятелска услуга... все пак вие с него не сте приятели, а просто познати буквално така че ако го направи значи не е любезност, а си има малка доза харесване според мен все пак ако говорим за добро възпитание, то ще бъде само до поздравите и едно как си и това е.
Не виждам смисъл да се прави на нещо си за да събира точки пред неговата си приятелката и това нещо да се изразява в това което е до сега, за мен това е безсмислено и мъжете не мисля, че толкова ще задълбават толкова още повече, че те вече са заедно с нея, какви добри думи да се налага да казва, както се беше споменато по-горе?

20.   Според мен е просто любезност, защото съм имала подобен опит в живота. Нищо романтично не е имало между мен и (вече) съпруга на много добра моя приятелка, но винаги ми е помагал (без да го моля), изпращал ме е и се е държал любезно с мен. Както са писали по-горе - щом съм важна за нея, автоматично ставам важна и за него, това е, нищо повече.