Получавам това, което не ми дава моят приятел
Здравейте! Искам предварително да благодаря на всички които ще ми дадът някакъв съвет.

Имам приятел с които живеем заедно, тои на няколко пъти ме нарани, хващах го в лъжи и може да се каже и изневяра. Обичам го и знам, че и тои ме обича, но се държи много страмно, много пъти съм говорила с него на нещата които ми липсват, не искам да му изневерявам.

Дадох на приятеля си последен шанс да се опита да се промени. Един приятел на моето гадже ни запозна с човек които е майстор на коли. Ходих много пъти да ми оправя колата и така от дума на дума излязох с него ходихме на разходка, приятно ми е с него имаме много общи неща. Притеснявам се да не се разбере че сме излизали, объркана съм искам да съм с гаджето си но искам да се виждам и с майстора си. Получавам това което не ми дава моят приятел. Моля ви не ме опреквайте а ми дайте съвет какво да правя докато не е станало късно.

Коментари

1.   Рано или късно тази връзка ще приключи. Щом вече си намерила друг с който ти е по-добре значи не съвсем обичаш твоя приятел, връзката се е пропукала вече му нямаш доверие, ти един вид си го предала както и той теб. рано или късно ще се разбере за тези срещи със сегашния, ако не ги спреш СЕГА.

Минала съм през това и да ти кажа стигне ли се до изневяра значи не я брой тази връзка, а още повече че се е и разбрало за нея. Щом твоя приятел не ти дава това от което имаш нужда значи не е той човека за теб.....
първо защото ти вече си му изневерила, а и той на теб.

2.   От авторката. Аз и майстора сме излязли само веднъж като приятели според мен това не е изневяра.

3.   Аз подкрепям мнението на номер 1 напълно. Смятам също, че е по добре нещата да приключат защото няма да си щастлива с приятелят ти и рано или късно ще осъзнаеш, че не е това от което се нуждаеш. По-добре ужасен край, отколкото ужас без край. Така, че мила мн добре се замисли ако имаш някакви чувства към майстора струва ли си да продължаваш с този.. и накрая да се оплетеш в мисли. Не те упреквам просто защото отношенията мъж-жена са много сложни... УСПЕХ!

4.   БЯГАЙ НЕ СЕ ЗАМИСЛЯЙ, ЩОМ ОЩЕ ОТ СЕГА ИМАШ ТАКИВА ПРОБЛЕМИ, КЪКВО ОЧАКВАШ В БЪДЕЩЕ, ОБИЧТА И УВАЖЕНИЕТО ТРЯБВА ДА СА РЪКА ЗА РЪКА, ТОЙ ТЕ ОБИЧА, НО СЕ ОГЛЕЖДА ЗА ДРУГИ, ЩЕ ДОЙДЕ ДЕН КОГАТО ЩЕ СПРЕ ДА ТЕ ОБИЧА И ТОГАВА И ЗА ТЕБ ЩЕ Е КЪСНО.

5.   Искам да те посъветвам да останеш с майстора си защото той све пак те обгражда с любов а и щом ти е приятно с него по добре остани с него а приятелят ти го зарежи, а и като си го хващала в изневяра не си струва да оставаш още с него макар и да го обичаш защото такава любов не е любов!!!

6.   Ми намерила си си майстора :) Разбирай ме в пълния и преносния смисъл на думата! Не искам да ти казвам какво да правиш, но сегашния ти приятел е егоист... :“

7.   Зарежи го и излизай с майстора.

8.   A знаеш ли изобщо какво искаш ?

9.   Бих задала същия въпрос като този на №8.
Първо той ти е изневерявал и след всички разговори си му дала 2-ри шанс. Ами представа си, че той се е взел в ръце и няма да ти изневерява повече. А точно в този момент ти му изневеряваш. Използвам думата "изневяра", защото щом сте излезли вече един път срещата ще се повтори и затрети и така доката не се стигне до леглото и накрая и "майстора" може да те зареже..... и тогава какво?

Я си стой с приятеля и ходи при майстора само когато КОЛАТИ ти има нужда от него.

10.   Не позволявай да те смачкат позволиш ли веднъж ставаш парцал зарежи го. Успех.

11.   ОТИВАЙ ПРИ МАЙСТОРА! :) Аз съм на 32 и преди години, като теб бях изправена пред същата дилема и аз останах, но сега съжалявам, защото тогава все си мислех, че ще се промени, но уви, става вес по-зле повярвай ми. Сега все по-често си мисля за другия и как ли щях да се чувствам с него, но вече е късно. И двамата сме семейни, но не щастливи.

12.   Защо пък трябва да си спира срещите веднага? Значи приятеля й може да си ходи където си иска, да прави каквото си иска, обаче тя трябва да спазва морала?! Що за глупости? Излизай с пича щом ти харесва и очевидно щом мъжът до теб не ти дава това от което имаш нужда и го разкарай.. Повярвай една любов не е достатъчна за една връзка. Тя се крепи на разбирателство, на внимание, на компромиси, на доверие най-вече.. Кво той ти кръшка а ти ще седиш вкъщи чакайки го да му скимне че иска да те види?! Вземи се в ръце и си потърси щастието другаде!

13.   Значи мъжете като кръшкат, то това е само за секс, не е изневяра?!
А когато момичето пило кафе с майстора, това си е изневяра?!
И докога с тоя двойнствен морал?

Мила, моят съвет е да не продължаваш отношения с човек, който те е разколебал вече веднъж, независимо дали е доказана изневяра или не, твоето доверие вече се стопява. Срамота е да не дадеш шанс на новия човек, а да се бориш да поддържаш един вече изстиващ огън.

14.   От авторката. Искам да благодаря на всички които ме посъветваха. А към 9 - приятеля ми не се е променил защото преди няколко дни започна да получава есм от жена която работят заедно дори го хванах как говори с нея за неща които не са свързани за работа.

15.   Направи тройка с двамата и избери с кой ти е по-добре.