Сгреших... обичам го
Здравейте!
Още от сега да кажа не съм някоя 13 годишна пуберка!!
Искам да ви задам един въпрос и ако може да ми помогнете ще ви бъда много благодарна.

И така има едно момче, с което се запознахме преди около година мисля че беше любов от пръв поглед, защото приятелите ми не спираха да ми надуват главата да му споделя чувствата си към него, защото той ме харесвал и поведението му го било издавало, но аз не събрах смелост официално (така де лично) да му кажа.
И една вечер решиха да ни сватосват без наше знание и наистина държанието му ми показа, че ме харесва. НО в предпазна реакция може би след това аз започнах да се държа студено и да отблъсквам и пренебрегвам чувствата и крачките, който той предприемаше. Не знам какво ми ставаше и още на момента съжалявах, но все едно не бях аз. Мисля, че е така, защото това е първия, който ми отвръща на чувствата.

Есента се утешавах, че е лятно влечение, но сама не си вярвах, а очаквах друг да ми повярва. До ден днешен като се видим сме как да кажа напрегнати, изчервяваме се и аз гледам да нямам пряк контакт с него, защото не се владея, когато е покрай мен.
Обожавам начина, по който ме караше да се чувствам, все едно съм специална и единствена.
Ето как обикновеното влечение премина на харесване и сега на обич. Това е първия, за когото се задържах толкова време.(по принцип ми казват, че не се задържам дълго с някого)

Сега горчиво съжалявам, че може би пропилях шанса си. Дали има още някаква искра, от която може да пламне огън? Възможно ли е все още да има някакви влечения към мен, защото приятелката му е много ревнива и беше разбрала за моите чувства и той на няколко пъти е заставал зад мен и я е предупреждавал да не се занимава с мен. Много съм объркана!

Моля ви дайте ми съвет какво да правя. Благодаря предварително!

Коментари

1.   НЕ ви разбирам вас децата.. харесвате някого после се правите на готини и ги отблъсквате, а после ревете защо нищо не става.. грам мозък нямате. Оправяй се дете, и без това си малка за това.

-Death_Blade ^

2.   Кажи му. Ние, момчетата, можем и да чакаме, но такива номерца понякога ни идват в повече. Хем се знае, че го харесваш, хем се дърпаш. Той е проявил търпение, което говори добре за него. Оставил те е да осъзнаеш какво искаш. Изглежда вече знаеш. Остава само да действаш. Няма да ти говоря за изпуснатите шансове, защото изглежда нещата май натам вървят, но ти си знаеш. Ако искаш се бори, ако искаш се самообвинявай за пропуснатото време. Това е, чисто и просто.

3.   Ей жени няма ли някога да се научите, че веднъж като си пропилеете шанса после нищо не може да се върне? Защо правите така бе момичета? Като харесвате някое момче и виждате, че и то ви харесва ами съберете се. А вие вместо това се правите на интересни и после "Ауу ами аз май си испуснах шанса". Ами ще си го изпуснеш като се правиш на интересна.

Авторке от мъжка гледна точка ще ти го кажа-забрави за момчето. Отдавна не си му на сърцето. Просто ние мъжете разбираме от дума и когато ни кажат НЕ това означава НЕ за винаги. И следващият път мисли преди да правиш глупости иначе пак ще пишеш тук същата исторя на нов глас...

4.   Човек се учи от грешките си. Той вече си има приятелка. Трябвало е да действаш докато е бил свободен. Това че е първия, който е отвърнал на чувствата ти не означава, че няма да има и друг. В бъдеще бъди по-смела и не се страхувай да показваш интерес, когато имаш такъв.

6.   Това да ти е за урок друг път да не се правиш на вървежна.
Номер 3 много добре ти го обясни. Не се бутай, където не ти е мястото. Имай малко достойство и уважение, човекът си има приятелка.

Лоша

7.   Неси на 13 а на коло си 15 -16 не повече. Така както задаваш въпроса дали още има искра дали може пак да има нещо между вас, ами миличко иди на врачка екстрасенс или нещо подобно тук няма как да ти отговорим, освен че следващият път мисли.