Обича ли ме?
Здравейте! От 3 години съм с приятелят ми. Аз съм на 21, а той на 31. Връзката ни беше много странна, като в началото беше по-скоро секс. И двамата имахме 3 годишни несполучливи, току що приключили връзки и нашата я отдадохме на забавления и секс. С течение на времето разбрах, че той ме лъже за много неща от това къде е до това, че си пише и излиза с други момичета, когато мен ме няма.

Много пъти съм го зарязвала, но той не се отказва и постоянно ме търси, праща смс-и или чака пред нас. Казва ми, че съм любовта на живота му, че аз съм всичко, което търси в една жена, че иска да имаме деца и дори ми предложи брак. В последно време се държи много мило, споделя ми различни неща и дори проблеми, отнася се с уважение и разбиране към моите проблеми.

Проблемът е, че не му вярвам, че го прави от любов. Според мен просто иска да ме излъже с мило поведение, колкото да ме върже с брак и деца. Той живее при родителите си още, няма собствено жилище. Това също ме притеснява. Като цяло му нямам доверие, притеснявам се за бъдещето си с такъв човек. Дори не се чувствам желана, въпреки, че иска секс и от време на време ми казва нещо мило. Усещам преструвка и дори на моменти, че му е неприятно с мен. Мислех си, че това може да се дължи на неувереността, комплексите ми и недоверието ми към него. Има ли смисъл да съм с него? В мен ли е проблема или в него? Обича ли ме? Ще съм ви благодарна за мненията и съветите.

Коментари

1.   Ами ти сама виждаш, че нещата няма да се развият добре занапред. Не знам защо изобщо искаш съвет от хората тук, като сама знаеш какво да правиш, но явно не искаш да го приемеш.

Doriana

2.   Това, че те е лъгал само по себе си е причина да му нямаш доверие. А без доверие, повярвай ми, не става. Ще си с постоянни съмнения, в твое случай - основателни. Не се лъжи по мили думи и обещания. Гледай действителността каква е. Ти си все още много млада и за женене имаш още време така да се каже. А той минава 30 и е нормално да се ориентира към една жена, да му е вкъщи. Помисли си добре. Една връзка е компромиси, но това да те лъже и прави каквото си иска зад гърба ти не е обич...

3.   Според мен те бачка яко тоя.
И аз така хванах бившата ми... , лъга ме, лъга, че ме обича аз и се хванах защото и вярвах, докато не я хванах в истинска изневяра, но ми бяха отишли още 5 години загубени. Сега съм със свястна жена която ме обича а не тъкава която висеше на компютера някои да я оправи. По мен си съдя, че това не е любов а разиграване. Любовта не се мери с думи както ти казва тои а с дела. Както аз съм бил попаднал на артистка, така и ти си попаднала на артист. По добре от рано вземи си живота в твои ръце отколкото по нататък, защото болките и нараняванията ще се увеличат. Боклука си се е родил боклук и такъв ще си умре.
Желая ти успех...

4.   По-добре си задай въпроса- аз обичам ли го? За нищо на света не отивай да живееш в тях с родителите му. Не си го и помисляй. На 21 живота е пред теб, щом не те кефи, не те възбужда и те лъже- аз лично не виждам причина да си с него. Хората са заедно, за да им е готино. В противен случай е мъчение. А не виждам смисъл да търпиш.

5.   Започнеш ли да се замисляш дали искаш да си с него, или не вече е ясно, че предпочиташ второто...
Очевидно е нехранимайко пълен.... ако търсиш такива-има ги мноого по белия свят.

6.   Все едно аз съм я писала тази история. Не очаквай мъж на 31 години да се промени! Всеки ден ще откриваш по нещо ново, което не си знаела. И правилно си мислиш, че иска да те върже с дете и брак... Да ти кажа ли какво следва-ти сама в къщи с детето, а той ще си пие с някоя друга, лъжа след лъжа. Той си казва ето хванах младо гадже-наивна, ще я манипулирам и използвам до дупка. Ти сама си прецени, казвам ти всичко това от абсолютно личен опит.

7.   1. Не казваш нищо за твоите чувства, което ме навежда на мисълта, че липсва силна любов.
2. Имаш съмнения относно неговите чувства (като гледам си склонна да мислиш, че също липсват).
3. Нямаш му доверие.

От 1, 2 и 3 => Този човек не е за теб!

8.   АВТОРКАТА: За 1 път влизам тук да пиша и съм пуснала 2 поста, не съм знаела, че се публикува след време и съм пуснала още един... На другият пост писах, че съм бремена и скоро говорих с родителите ми, че се обичаме и разбираме, сега какво да им кажа... Да кажа на №7, че го обичам, ако не го обичах щях ли да се омъжа за него, да забременявам да се ядпсвам да пускам тема....

9.   Не знам какво общо имаш ти номер8 с темата ми? ! Ти ли си авторката на тази тема, че пишеш "от авторката"? Не обърквай хората, които искат да ми дадат съвети.

10.   От авторката: Благодаря за съветите. Общо взето сме на едно мнение. Проблемът е, че все на такива мъже попадам. Може би не търся правилните неща в един мъж. Може ли да ми кажете според вас кои са основните критерии, по които да съдя за един мъж? И как да се отърва от този, с който съм? Той постоянно ме търси и съм сигурна, че няма да приеме решението ми за раздяла, а аз съм мека мария и ме е жал като почне да се прави на мъченик. Понякога ми се ще да съм хладнокръвна и пресметлива, но сърце не ми дава и така само патя...