Една невъзможна любов
Скъпи читатели, здравейте! Казвам се Изабел и съм на 16 години, от В.

Моят проблем е, че много обичам втория си братовчед и не знам вече какво да правя-не спирам да мисля за него, само той ми е в ума, въпреки че знам, че си има една страхотна приятелка, с която е заедно от цели 6 години..

С него се виждаме много рядко, главно по семейни събирания, и не си казваме почти нищо.. Той не изглежда заинтересован сякаш, докато аз направо умирам за него-в него виждам идеала си за мъж-наистина има неповторими качества, които съм търсила винаги.

По принцип за мен не е лесно да се влюбя, даже е много трудно-не че имам твърде високи изисквания, просто трудно мога да намеря някого с качества и визия, отговарящи на предпочитанията ми-който да ми грабне окото от първия миг с всичко, което е-наистина е трудно да намеря такъв човек, но веднъж намеря ли го-обичам го истински и безрезервно и съм готова да дам всичко.

И именно в братовчед си видях всичко, което някога съм търсила и искала-точно сякаш като за мен устроен и по външен вид и най-най-вече по характер.. Чувала съм, ме връзка ии дори църковен брак между втори братовчеди по закон е позволен и риска за увреждане на евентуални деца от този брак e същия като при нормалните връзки-не повече от 7 процента, но знам също така че роднините ни не биха одобрили това. а и за Бога-той си има приятелка...

И сигурно много я обича.. за мен може и даже да не се сеща.. Пробвах да излизам с много други момчета, които също харесвам и непрекъснато се опитвам да си втълпя, че така е най-правилно, но не усещам същото, което чувствам когато си мисля зя братовчед ми-емоциите и вълнението са различни, а дори и да има някой друг, когото примерно да харесам, все откривам нещо, което не ми отговаря много наа.. как да го обясня.. на вкуса и като се сетя, че има човек, който притежава всичко това, което търся, а не мога да съм с него и съм принудена да вървя срещу себе си, като излизам с други момчета, се чувстам много тъжна.

Вижте, аз съм умно и интелигентно момиче, уча в елитна гимназия, имам планове за бъдещето, не съм някоя, дето не знае какво иска и се чуди с каква глупост да се захване-знам, че всичко това може да ви звучи като кръвосмешение и нереалност, но аз не мисля така-просто много го обичам, а човек не може да избере в кого да се влюби, защото сърцето не се подчинява на разума-особено щом срещнещ твоя идеал в лицето на мъж/момче- и нима е толкова лесно да се откажеш после и просто да се примириш с надеждата да намериш втори такъв, втори перфектен, втори НЕГО..? Не знам какво да правя, помогнете ми, моля ВИ!

Коментари

1.   Светът е голям, а ти си само на 16 години.
Не винаги всичко се получава - колкото и да го желаеш.
Аз лично вярвам, че всеки има съдба и всеки човек си има път по който да върви.
Остави се на живота, нека те води!
Представи си, че утре ще му родиш деца и ще се превърне в нещото което най-много мразиш.
Имаш още много време докато усетиш как се стича живота, вероятно ще го усетиш на 18-тата си годишнина и ще се замислиш какво ще правиш след училище, а тогава братовчед ти ще е някъде в миналото. Предполагам, че щом учиш в квалифицирано училище, че следваш нещо - ще се срещнеш с хора които не познаваш, хора които ще са по-близо до теб (тъй като ще прекарваш повече време с тях).
Лекции, кафета, бла-бла...
Тъпо е, че пиша дори тук в този сайт, ама викай айде да дам някакъв съвет...
Та ще се чудиш след приключването на образованието - на къде отиваш, какво ще ти се сервира и прочие...
Не искам да те вгорчавам, но е така, ще го разбереш и сама.
Аз лично имам две братовчедки и двете са пълно 'ку-ку'. (мразя ги)
А и ако трябва да съм честен, ти сама го каза - "Една невъзможна любов", представи си, най-малкото:
- разбирането на родителите (техните и твоите) за това (аз лично ще се чувствам слаб и уязвим), но това е личното ми мнение.
- За приятелите ти (може да е също странно)
(макар и, че ти се пада 2-ри или какъвто е там... )

Гледай някой филм, слушай музика, яж, пий, сещай се за хубавите моменти в миналото и няма да му отдаваш много време!

А съдбата, да, тя ще си свърши работата - рано или късно!
(За всеки влак си има пътници, явно ти ще трябва да почакаш)
На гарата са много чакащите, а влаковете идват бавно и от първите гари се качват малко пътници :)

Желая ти успех в живота!

2.   На 16 години пък седнала да ми пише "някой, който ЦЯЛ живот съм търсила".. Твоя живот тепърва започва. Не се вживявай толкова. Твърдиш, че си интелигентно момиче- ми помисли тогава, как да не е кръвосмешение с втори братовчед? !? И как ще се почувства семейството ти ако разбере какви ти минават през главата? Само ще се срамуват. А и братовчед ти едва ли ще отвърне на чувствата ти, в най-добрия слувай ще се изложиш. Просто си избий от главата тези драми, не си и чак толкова малка все пак.
ДО МОДЕРАТОРИТЕ - темата не е в правилния раздел ;) За тийн е

3.   Ами, просто започни да излизаш по-често с него, станете приятели, покажи му, че си всичко това, което описа и му дай да те опознае. Като се виждате рядко няма как да го впечатлиш и да му влезнеш под кожата.
Веднъж щом вече се сприятелите просто няколко пъти му дай да види жената в теб, за да излезеш от ролята на "добър приятел" или "готина братовчедка", облечи си нещо по-разголено и се дръж по-женствено, давай му знаци, флиртувай, но не бъди нагла. Имай търпение и АКО е заинтересован ще му проличи и от там нататък нещата ще станат от само себе си.

4.   Съгласен с номер 2. Момичето тепърва има да расте и да се учи.

-Death_Blade ^

5.   Благодаря Ви за съветите! Знам, че животът е пред мен и че ми предстои да се запозная с много нови хора и т. н. , но е лесно да се каже.. аз просто наистина много харесвам това момче, дори го сънувам почти всяка нощ//Дано с времето всичко да мине.

ПС:Родителите ми знаят за това, но го приеха нормално, просто казаха, че не става и да се откажа.