Кое е най доброто решение?
Здравейте, имам огромен проблем който в момента е превзел начинът ми на живот и съм много объркана.

Аз съм на 23г. и с мъжът ми се преместихме да живеем в по голям град търсейки переспектива за работа, но напуснахме семействата си, роднините си и всичките си приятели. За съжаление само той успя да си намери работа, а аз не и така година и половина търся но ненамирам!

Имам добро образование но пак не се получава. Работила съм преди на няколко места но започвам да си мисля че нямам ксмет, защото навсякаде ме прецакваха и се налагаше да напускам. Имаме доходи колкото да преживяваме за най важните неща и до там. Неможем да си позволим каквото и да е. Чувствам се като затворник защото си седя вкъщи по цял ден нямам никакви познати тук и сме си само двамата. Усещам страх и осъзнавам че немога да живея в този град, че тук не ми е мястото! С всеки изминал ден ми липсва родното място и най вече близките ми, и честно казано нейздържам тук.

Планираме деца след 1-2 години но не си го представям да сме в този град, далеч от всички. Но знам че ако се върнем, шансовете да си намеря работа са още по-малки на този етап, но поне ще съм заобиколена от хората които обичам. Преди нямах работа, но имах стимул да търся, но постоянно като получавам откази, аз вече не вярвам че ще намеря и става все по зле положението!

Смятам че живота се живее веднъж и ако не си с хората които обичаш какъв живот е тогава, знам че няма нищо лесно в тоя живот но аз искам да започнем да живеем в нормални условия а не да усещам че времето минава, докато сме далеч от всички, с никой необщувам освен с мъжът ми и вече се чувствам като друг човек а не съм аз!
Та така, много бих се радвала ако получа някакъв съвет....

Коментари

1.   С работата не е лесно, но какво ще работите, ако се върнете? Не си мисли, че близки, роднини или приятели ще ви помогнат, най-много да ходиш всеки ден при майка си да и се жалваш - това може и да те поуспокои, но няма да ти оправи тотото. Пак ще се свивате - каква е разликата, освен, че ще си сред хора, които обичаш? Битовите проблеми вероятно ще ограничат този кръг. По-добре продължавай да търсиш, важното е да сте самостоятелни, а и не забравяй, че колелото се върти.

2.   Говори с него. Сподели му всичко това, което си написала тук и обмислете заедно алтернативните варианти. За мен това с отиването в по-големия град не винаги е решение. Клишето ''по - големите перспективи за работа'', ти сама виждаш, че е преувеличено, но за сметка на това по - големите разходи са си съвсем на лице. Предполагам сте и на квартира. Не, че има хора, на които животът им потръгва нагоре, но около мен поне повечето такива са все оплакващи се. Имам приятелка, която живее с мъжа си в столицата. Имат детенце, работят и двамата и такова чудо настава, когато трябва да взимат малкия от градината, а и двамата не могат да излязат. Нямат роднини там, близки приятели още по - малко, а това е най - жалкото... да нямаш човек, който да ти помогне в такива ситуации. Но така или иначе разговаряй с мъжа си, с него трябва да обсъждаш тези неща. Успех!