Да му кажа ли какво чувствам?
Здравейте! С Момчето (така да го наречем) се познаваме от много годни. На 20г съм, той на 23. И двамата сме необвързани. От около месец се виждаме и правим секс. Мисля че се влюбвам в него, н езнам да му кажа ли какво чувствам или не...

Когато съм с него съм друг човек. Държи се мило с мен, говорим си на всякакви теми, чувствам някаква сигурност... Страхувам се да не се отдръпне ако поговоря с него за това. Какво бихте направили на мое място?

Коментари

1.   И при моята връзка нещата отначало стояха така... Виждахме се, правихме само секс... но един ден реших, че трябва да му призная какво чувствам и така нещата между нас станаха сериозни... Вече 7 месеца сме заедно.. Но зависи и той какво изпитва към теб! Според мен е по-добре да му кажеш, а не след време да съжаляваш, че не си го направила. :)

2.   И аз направих наскоро глупостта да призная на един човек по недвусмислен начин, че изпитвам нещо към него. С него ставах друга, по- добра, друг път не съм изпитвала подобно нещо и прецених, че трябва да съм искрена и да кажа какво изпитвам... бях сигурна че и той е доста увлечен, защото му личеше. Но единственото, което постигнах е да го отблъсна. Страх го било да не ме нарани, не съм го заслужавала хаха. Не е спрял да ме търси и да се интересува от мен, но вече не бих го допуснала толкова близо до себе си, колкото и да го искам. Страх ме е, че пак ще ме подведе и ще прецака нещата. Та моят съвет е да изчакаш с тези си признания. В началото на една връзка, ако въобще може да се нарече връзка, мъжете не знаят какво изпитват, не са сигурни дали жената до тях е тази, която наистина искат. И видят ли, че от нейна страна нещата стават сериозни, могат да се стреснат. Е, все пак хората са различни и не всеки реагира така, но по мои наблюдения повечето връзки се прекъсват точно след признанието на жената още в началото. Потрай малко и с времето преценявай дали той има чувства към теб, това ще проличи и без да ти го казва. Успех!

Doriana

3.   Абе да правиш секс и да мислиш, че няма да се влюбиш е толкова наивно. Все едно да носиш огън в ръката си и да мислиш, че няма да се изгориш.

4.   Ако се държи толкова добре значи му харесваш. Нали ги знаеш мъжете-понякога се притесняват да говорят за чувствата си. Според мен трябва да му кажеш какво чувстваш. Успех!!

5.   Аз бих говорила с него. Ако не го направиш, никога няма да знаеш дали иска връзка. Успех ! :)

6.   От авторката
Благодаря на всички за отзивите.
1 Мога само да се надявам нещата при мен да се развият по същия начин.
2 Съжалявам, че не се е получило, именно от това се страхувам...
3 Не винаги е така, зависи от човека, според мен :)
4, 5 И аз така мисля, но...
Мисля да изчакам още малко, да се опитам да преценя дали изпитва някакви чувства към мен :)

7.   Според мен постепенно му покажи, че за теб нещата са повече от секс. НЕ говори веднага директно. Подготви го. Изненадай го някой път с нещо, което по скоро романтично, не толкова сексуално. Подари му нещо дребно и сантиментално. Или други такива подобни неща, които измислиш ти. Така ще му покажеш на къде отиват нещата за теб. Според реакциите му ще усетиш дали изобщо има смисъл за разговори....

8.   2 съм: В никакъв случай не искам да те стресна с моя коментар... просто споделих какво се е получило с мен и определено вече ще ме е страх да подходя по този начин. Неслучайно имам една любима фраза на Петър Дънов: "Обичате ли някого, не му говорете за своята любов. Този, когото обичате, не трябва да знае какви чувства имате към него" и смятам да се придържам към нея след този случай. Но все пак при теб нещата са различни и най- добре да послушаш сърцето си, защото хората тук ще ти дадат различни мнения по въпроса.

Doriana