Споделена история от Образование

Имам затруднение при писането на английски език
Здравейте! Аз мога да говоря на английски език, да чета на английски език и съм добър в граматиката, но ме затруднява писането на английски език. Моля Ви да ми помогнете и да ми кажете как да пиша на английски език всички думи.

Трябва ли да уча наизуст всички думи на английския, за да ги пиша правилно?

Благодаря Ви.

Коментари

1.   Първо гледай cartoon network по 3-4 часа на ден, докато интензивно учиш материала за 8ми подготвителен клас. Това ще ти отнема около 5 часа на ден в продължение на най-малко половин година. Ако вече си минал по този път си свали всички любими сериали и ги гледай с английски субтитри, като изваждаш всяка непозната дума в тетрадка и я пишеш по 2 реда. Ако изгледаж всички епизоди на 3 сериала и направиш другото за 1 година ще си готов за 1ви курс английска филология, например.

2.   Писането му е майката. Пиши ги по няколко реда и ще ги запомниш.
~*Отхвърлената*~

3.   аз когато уча думи всяка я изписвам по 7-8 реда после други две поле преговарям рървата като я пиша още 4-5 реда и така

4.   Най-добрият начин да запомниш правописа на думите е да ги използваш. Колкото и добре да запаметиш определни думи, ако не ги използваш след има няма месец и си ги забравил. Пробвай се да чатиш с англоговорящи например, пиши си есета на английски, i. e самоосъвършенствай се. MS Word е доста полезен при писането на английски понеже ти подчертава грешките, а понякога даже ги и поправя. Дано съм бил полезен!

5.   В английския правопис много важно е да се упражняваш. Ученето наизуст също помага, защото има много изключения от правилата, но като начало трябва да запомниш самите правила. Прави диктовки, ако има кой да ги проверява след това. Или пък намери човек, който да ти диктува текстове, а след това сам сравнявай и си откривай грешките. Много е важно да четеш, с четенето човек запомня, тъй като вижда многократно как се изписва една дума. Общо взето това е, трябва да четеш, да се упражняваш и да учиш наизуст думите, които не се вписват в правилата или са по-сложни. Успех!

6.   Не, не трябва нищо да се наизустява, ако искаш наистина да го научиш... Предлагам ти моя изпитан начин за бързо учене:
Два листа голям формат, пишеш дадена дума и си я повтаряш.
И още един, за да практикуваш и подобряваш писането си - в различни chat-room-ове с Английски език ;)

NoBody

7.   Някои трябва, за други трябва да имаш усет. Упражнявай се, пиши си ги по много пъти, така се научава. :) Успех! :)

8.   И аз съм така. всичко е ок без спелинга. Предполагам гледане на филми с английски субтитри и писане на думите както каза номер 1.

9.   Само с писане става. Правопис по друг начин няма как да се научи. Напиши една дума 30 пъти е едва ли ще я сбъркаш повече

10.   И аз имам същият проблем. И се опитах както предлагате, но ми е интересно как сте си задържали вниманието на една дума, за да я напишете 30 пъти. Аз се опитах, но на 3-ят ред я сбърках. За да научиш как да изписваш думите правилно на първо място се налага да се КОНЦЕНТРИРАШ и да ПОВТАРЯШ думата, докато я пишеш. Така научаваш механично как се пише и как се изговаря.

11.   Аз пък горещо препоръчвам четене - много четене. Няма значение на какви теми, стига да са ви интересни. Минавайки постоянно през съзнанието в писмен вид, думите постепенно се отпечатват, без дори да го осъзнаваш и в един момент започват сами да си идват по правилния начин, когато умът ги потърси. Поне според мен, това е най-безболезненият начин за оправяне на проблеми с правописа, освен това е и най-трайният, макар и да не се отличава с бързина на заучаването. Важи за всички езици.

12.   Препоръчвам метода на 11, но по-скоро за втори чужд език, или ако сте добри по граматика на български. Аз лично съм научила немски по стария начин - със зубрене, упражнения и много мъка. Английски научих като номер 11 - трябваше ми за учене и работа, стана ми интересе езика, има страшно много еBooks на английски, а и ми подариха Сони eReader и се запалих. С кеф научих езика и сега общувам на него в държава, в която хората го говорят. Не съм перфектна, но с времето си се отпускам. Нито съм зубрила, нито съм правила упражнения!!!

13.   Аз съм 11
Зубренето според мен помага, докато придобиеш базово ниво на работа с езика, след това започва повече да пречи. Беше ми докарало отвращение към немския. Трябваше да започна реално да си служа с езика (слушане и четене основно), за да го харесам отново. Няма как да четеш или по друг начин да практикуваш един език ако основата ти липсва. Но мине ли се този период на навлизане, зубренето трябва максимално бързо да се замени с практикуване, като четенето е най-добрата начална практика - за усвояване както на правописа, така и на характерните за езика граматични конструкции. А ако върви и с паралелно слушане - още по-добре.
Поздрави!