Дали пък не е малоумен?
Съжителството с един човек може да те изцеди емоционално и физически. До този извод стигнахме днес с две приятелки. Едната си правеше пас, понеже няма връзка, а аз и другата, наскоро заживяла с мъж, просто го казахме на глас- онова, което мисля от 3 години.

Понякога съм щастлива и доволна, че съм с него. Има топлина, нежност, има всичко, което искам. Кратък момент. И след няколко седмици или по-лошо дни - променя се коренно. Почва да прави от нищо - нещо. Защо съм имала фейсбук? Къде съм избирала подарък до 21:30 часа? В колко часа съм свършила лекции и защо се прибирам чак сега? С коя приятелка бях на кафе... "Ох, махни я тая, тя само те използва. Като всички, ти си имаш само мен... " И така до безкрай. Идело ми е на моменти да сложа слушалките да седна пред лаптопа и да крещя с часове.

Отделно има едни много остарели разбирания за семейството. Днес ми заяви, че искал семейство с мен, но аз съм била олигофрен и явно нямало да стане. Защо съм олигофрен? Защото не мисля, че мъжът трябва да води жената за носа, а тя само да скланя глава пред него. Е според моя е така- той да бил главата, а за мен какво остана. И той има две глави ама не знае явно как да ги използва... и двете. Да не се отплесвам. Виждам кристално ясно проблема и той е следният- той иска жена-мекотело, без характер или от пластелин, която да моделира и променя както си иска. Иска ама аз не съм такава. Имам съзнание, чувства, характер, все неща, които той абсолютно не зачита....

Айде кой вече почна да пише - :" Зарежи го тоя, какво ревеш по форумите". Не се оплаквам, не искам съвет, исках просто да споделя. Че има и такива мъже. Че обидите не са правилният подход към една жена. Че семейство не се гради само от добри намерения. И че ревността убива дори и най-силните. И че трябва да имаш много сила, за да си тръгнеш след дълга връзка. И точно, когато се реша идват онези прекрасни безоблачни дни, в които не мисля за нищо негативно, а само се наслаждавам на времето, прекарано заедно. Омагьосан кръг... И после пак :
"Вече си мечтая една вечер да го няма в нас и да не пие бира... " Или малоумната съм аз...? !

Коментари

1.   Хитрата жена авторке оставя мъжа да си мисли, че той командва. Хитрата жена е шията на семейството, тя определя накъде да гледа главата и за какво да мисли. Тя така му поставя нещата, че той да си мисли, че решенията са негови. Няма да ти казват "Къде си избирала подарък до 21:30 часа?" Ако си изпреварила нападката с коментар:
Здрасти мили! Ох, как ме болят краката да обикалям /сваляйки токчетата/, но все пак свърших "/неприятното за мен /това е изказано с мимика а не с думи/" това задължение. Виж, как ти харесва избора ми? Дали ще мине номера пред Петрови?
След тези думи по скоро ще те похвалят и ще ти разтрият стъпалата от колкото да те нападнат.

2.   Последното изречение за бирата ясно показва какво ще последва. Казвам го от опит - първо от време на време ти се иска нещо подобно, а после се чувстваш спокойна и свободна само когато го няма. Е мисля, че коментарът е излишен. Само много внимавай, да не се окажеш в подобно на моето положение - но не на 20 и няколко и необвързана, а към 50-те и с две деца!

3.   Какъвто си търсила, такъв си намерила. Това което описваш е смешно, а на въпроса дали си малоумна, не си, но си много глупава.

4.   Хм.. като прочетох заглавие "дали пък не е малоумен" - си представих най-малкото, че пича виси по цял ден във фейсбук или избира подаръци до 21,30...То пък какво било.

5.   Сядаш до него и най-спокойно му заявяваш, че си жена с характер, че имаш мнение по всичко и искаш да се зачита, че ако те мисли за олигофрен, заради това, има проблеми. Защото само жена с характер може да отгледа дете, всяка друга ще отгледа емоционално пропаднал индивид с несигурни решения и страшни помисли. Това е истината. Кофти е само, че си влюбена и го обичаш, което значи, че автоматично му прощаваш половината думи и си затваряш очите, че онези хубави и топли спомени са ти много по-скъпи от застарелите му виждания.
Зу-За

6.   Верно си малоумна щом още търпиш това. Тоя иска да те манипулира, да те контролира, да те обезличи. 90 % от БГ-мъжете са такива като твоя. 99 % от жените ги търпят щото ги е шубе да не останат сами и от "какво ще кажат хората" . Затова цялата ни държава е толкова скапана - щото хората в нея са скапани.

7.   Добре написана тема :) Хах, в никакъв случай не си малоумна, нито пък той :)) От къде ти хрумват тия работи? Даже виждам, че си доста разумна, и трезво мислеща жена, донякъде май гледаш с ирония на нещата!... Ами да сранно е държанието му, но не е чак изненадващо! Хмм.. не си казала на колко годни е, ама на мен ми се струва че е доста по-голям от теб, за да е с такива стари принципи и обеждения! Или е, просто което и ти си си отговорила, ревност, която излиза на моменти извън границите!...

Ми нищо чак неестествено няма, доста мъже така реагират, когато видят че половинкатa им води по-активен живот от тях. Твоичкия май си пада по-затворен, или не чак толкова комуникативен като теб! Затова и не те разбира. Той вижда, по своя начин, че ти общуваш много, и от там и се притеснява, да не се появи друг, да не би друг да го измести :)) И хоп... безцелната ревност лъсва :D Ревност, която си е страх да не те изгуби. Ама пък ти си 100% права, не може да ограничи свободата ти. Като ще се държи глупаво, ти като жена с характер и уважение към себе си, се отстоявай. После нещата се обръщат. Той осъзнава, че е прекалил, че не е имало причина, и се успокоява! По-късно, пак се замисля, и се връща отново към ревността си!... Един смешен цикъл от повторения ;D

Aко питаш мен, e време сериозно да поговорите!... :) Може да те обича, но не значи че трябва да те обсебва! Защото ревността е точно - желание за обсебване!... Кажи му, че след като сте заедно и те обича, не бива да се съмнява в теб, във вярността ти към него. Че е необходимо да си имате доверие!... Кажи му също така, че го обичаш, но ако продължа в същия дух, ще бъдеш принудена да се отдалечиш от него, защото ти е неприятно! Та,... бъди откровена с него. Притесненията му са безпочвени, и ще бъде доста безсмилено, поради такива глупости, да преостановите връзката си.

А твойто е, едно колебание, между хубавите моменти, и трудните моменти. Защото вярваш, че той сам ще си даде бележка и ще се промени от само себе си! Е да, ама както виждаш явно не се случва, и е нужно, внимателно да се намесиш!... Когато двама души се обичат и разбират, няма нищо изцеждащо да съжителстват заедно!... Дори ще е им е радост, за все ден.

~winterfire~

8.   Не си малоумна, просто повечето мъже са така, не знам.. и без тях не може..

9.   Аз съм момче и бих казал, че си права. То има такива момичета каквито той иска, в смисъл по-срамливи и не толкова оправни, но всеки човек си има характер.
Та вие нали за това сте заедно: И двамата да балансирате нещата от живота (финанси например и най-вече) и като цяло ако единия му е трудно да се справи с едно нещо, другия ще му помогне и обратното.
Но той май иска той да балансира всичко, а ти си с него, колкото да има той какво да си прегръща там и да се хвали, че те има.
В тоя случай ти няма за какво да бъдеш с него.
Той всякаш не иска ти да участваш във изграждането на връзка.
Като той иска да бъде главата на семейството, изхвърли му бирите и му хвърли всичките дрехи които са за пране и после всички чинии за миене и парцала и препаратите да изчисти апартамента.
Щото ако той под глава на семейството разбира, пиене на бира и гледане на мач, то аз мисла че момичетата сте много по-оправни от нас момчетата. Честно казано.
Е аз естествено не бих правил като твоя, ти не си му даденост. Лесно можеш да го напуснеш ;)

10.   Средностатистически българси простак... ами ще си го търпиш такъв като не се решаваш да си тръгнеш..аз лично такъв индивид не бих търпяла, сигурно и затова вече съм на 25,а не съм омъжена и не живея с никой хаха

Doriana

11.   Не е малоумен, а хитър. Търси си някоя покорна женичка, която да го обикаля като някой камък докато Господ не си го прибере.

Ajna

12.   Майка ми казваше, научи се да оставиш един мъж да вярва, че може да лети, а ти само лекичко като вятъра му подавай посоката... Нека той да бъде главата като иска толкова, а ти бъди вратът, защото той е този, който върти главата. Не е лесно, но не е невъзможно. А за да си това, се иска много повече характер и воля, от колкото ако го играеш като овена направо.
Лола

П. П. Иначе добре си заповядала в Германия. Тук немците нито ще са инициативни, нито ще те ловуват. Ще можеш да си проявиш характера, ако догониш германеца и успееш да го уловиш за връзка...

13.   Първо да подчертая, че ми стана доста смешно след като прочетох, че те е нарекъл-олигофрен!
Олигофрения е той!
Мисля, че нямаш бъдеще с този човек(то се подразбира).. Прави ти забележки-до колко си търсела подарък! Абе с една дума ''Търси под вола теле''!
Влюбена си разбирам те аз също бях в едно момче -не сме били един за друг.. Много хора се опитаха да ми отворят очите но аз каквото търсих си го намерих-Страшно много плаках страдах за един БОКЛУК!
Казвам ти от опит като виждаш, че не става не става! Опитва се да те командва.. А ако имаш дете какво мислиш как ще се чувства то? Да гледа как мама и тате се карат!!!
Сега съм с друго момче и съм си обещала да не задушавам, да не ревнувам, да не го търся и да не си давам надежди!
Мила няма смисъл да си тровиш нервите заради мъж, няма смисъл просто.. Живота ти може да е розов-по хубав и, човека до теб да те уважава, обича и подкрепя!