Моята грешка
Това е моя горчив опит с изневерите.

Имах много сериозен приятел, всичко беше перфектно, ама толкова перфектно, че чак скучно. Бяха минали 3 години от както сме заедно, а аз го обичах като в първия ден, това ме изплаши и заради това сгреших.

Класически случай работех в офис и видях симпатия от страна на шефа към мен, изневерих веднъж, след това отново и т. н. Започнах да мисля, че обичам шефа си, а той постоянно ми повтаряше, че съм сродната му душа и че ме обича и че иска да сме семейство. Той беше необвързан за това си помислих, че и той чувства същото към мен. Въобще не помислих за приятеля си, а приятеля ми четеше постоянно книги за Мениджъри искаше да направи софтуерна компания и от 2 години пишеше своя "голям проект".... така той избледняваше в главата ми след всяка изневяра с шефа.

В един момент разбрах, че съм бременна от шефа, реших първо да говоря с гаджето си за да мога да започна на чисто с шефа. Казах му, че съм му изневерила и то не веднъж, и съм бременна и искам да задържа бебето. Той излезе и се прибра след 2-3 часа, каза "Ще се оправим". Тогава аз му казах, че го обичам, но имам нещо специално с тоя плазмодеи шефа ми. И си тръгнах, отидох право в офиса и казах какво става на шефа.... накратко.... уволни ме на следващия ден и то дисциплинарно, била съм му се натискала на работното място и всички мой бивши колеги го потвърдиха.

Аз не знаех какво да правя и отидох в къщи при родителите си, те ме посъветваха да оправя нещата с приятеля си, но аз не се съгласих, беше ме срам... След няколко дни вече цялото градче знаеше какво е станало /знаете как е/. Приятеля ми дойде в къщата на родителите ми и каза, че не може да ме забрави и че ако аз още го обичам може да продължим от където сме спрели... Събрахме се отново, той не каза нито намекна нищо за изневярата ми и говореше за бебето все едно е негово /така разбрах, че този човек е моя човек и бях сигурна 100%/.

Той постоянно смяташе парите, но те не стигаха, а и бременността ми беше тежка и имах нужда от специални грижи, той извади парите който беше заделил за мечтаната от него фирма и нае апартамент в София, през следващите 2 месеца беше много трудно, парите не достигаха. Той инвестира някакви пари в компанията която искаше да създаде "начален капитал" и някакви такива неща, обясни ми, че това ще гарантира бъдещето както на детето така и нашето.

Започнах да се карам с него много за пари /въпреки, че знаех че прави всичко възможно/. Той само ми казваше, спокойно разбирам те това е от бременността.

Една вечер се прибра по-късно, към 22:00 това не беше типично за него и аз го подбрах "Изневеряваш ли ми бе мръсник? " и всякакви такива, той само каза нека ти обясня, аз го отрязах и му казах най-голямата глупост на света: Шефа /няма да използвам името/ никога няма да остане без пари като тебе! Още докато го казвах, знаех че е грешка. Той си събра багажа звънна на родителите ми и им каза да дойдат... цяла нощ мълчахме и двамата. На сутринта той си тръгна. Не спирах да мисля за него, постоянно въпреки, че и майка ми и баща ми бяха до мен през всичките месеци до раждането, аз мислех само за него.

Така родих момиченце /най-хубавото на света/. След половин година баща ми, разказа, че през цялото време той е бил до мен, той е плащал наема в София, той е давал пари на баща ми за всичко. Той не ме е оставил през всичките месеци. Исках да се видим, но баща ми каза, че е заминал за чужбина.

Срещнахме се преди около година в един мол. Той изглеждаше изключително, беше с костюм, седнахме на кафе заговорихме се. Той ме попита обичам ли го и аз казах Да, когато аз го питах и той каза Да. Казах му че съжалявам за това което направих и казах /през сълзи/. А той каза, че аз дори не разбирам какво съм му направила и ме попита дали наистина искам да знам какво съм му причинила.

Заведе ме в хотела в който е отседнал. И започна да ми разказва ужасни неща от които се скъсах да плача.
Че като си е тръгнал все едно не е живял 22 години на тази планета, разказа ми как не е говорил с родителите си и все още не говори с тях, защото е останал с мен, как приятелите му от детските години са го наричали "рогоносеца" и как са му се подигравали, как след като си е тръгнал не е говорил половин година с жена, понеже го е било страх и много други неща. Не пожела да сме заедно, понеже не иска повече да се мъчи. Останахме само приятели. Той вече е женен, аз също.

Моето препоръка е да не се занимавате с изневери, ако имате човек който смятате, че е подходящ за вас! Ако нещо куца правете каквото искате, но не забравяйте, че едно такова решение остава за цял живот!

Коментари

1.   Гледай пътво ти да си спазиш сама препоръката, защото като те гледам, много-много не знаеш, какво искаш. Лесно се лъжиш, разчиаташ на другите (на мъжете).

Дано мъжът ти да не остане някога без пари, защото тежко му и горко му.

Дано си се променила, защото никой не заслужава такава лабилна егоистка до себе си. (не го приемай лично, но какво да мислим, след написаното) А и наивна!
Какво очакваше, че шефът ти ще те вземе за жена ли? Та той е знаел, че си имаш приятел, дори не е повярвал, че бебето е от него.

Паричките, паричките са ти (били) много важни.
Ако не си се променила, тежко и горко на мъжа ти. Дано бившият ти приятел устои и да не ти падне пак в мрежичката, защото ще стават едни драааами.

Лаура

2.   Историята ти меко казано ме потресе...

3.   Адски ме е гнус от жени като авторката, горкият човек, целия му живот си прецакала, как може да имаш наглостта да казваш, че го обичаш??

4.   Всеки си носи бремето на постъпките си. Но докато човек сам не се опари не си взима поука

5.   На една жена й е простено да прекрати приятелство с мълчание, а на един мъж ще е непристойно в нашето общество, за съжаление.

6.   Дано сама да останеш винаги. Спиш с шефа ти, пък казваш, че обичаш приятеля ти. Отвратих се от теб. Ако имаш достоинствокоето ме съмнява, напусни приятеля ти. Незаслужава отново да му причиняваш болка отново и отново...

7.   Няма лошо в изневерите. Лошото е, когато не преценяваме трезво нещата и залагаме на несигурното. самозаблуди, илюзии...
Ж26

9.   Изневярата на жена, я поставя в положение никога бившо гадже да не й се моли повече, иначе следва работа с полиция и с екип на телевизия. А момичетата не стигат до тази драма, но са видимо раздразнителни от факта, че са привлякли някой ухажор...