Той ме отблъсна, без обяснение!
Здравейте! Имам голяма нужда от съвет. Ще се радвам и на мъжки мнения. Сега съм омъжена, но действието се разви преди това, накратко:
Имах сериозен приятел от 4-5 години, когато по случайност в интернет се намерихме с мой колега от университета. Харесвахме се преди, но никога нищо не е имало между нас.

След като се намерихме той започна да ми праща смси, държеше се като влюбено момче, и така поддадох и аз и се видяхме. Срещахме се 2 пъти в седмицата, правехме секс... и така година и половина. Междувременно аз се омъжих. Той като че ли искаше да се виждаме по-често, искаше да оставам да спя у тях, но нямаше как предвид обстоятелствата. В един момент той престана с смсите и вниманието, а аз в усилието си да привлека това внимание му казах, че съм влюбена.

Единственото, което ми отговори на това е, че това не е любов, докато съм с него да съм влюбена, а след това да се прибирам и да спя с мъжа си. Няколко пъти го отблъсквах и зарязвах в сремежа си да се опитам да го забравя, но все се връщах към него.

И сега от 2 месеца той не ми говори, когато се засечем онлайн. Писа ми веднъж, аз му казах, че искам да се видим, той каза добре. След което 2 пъти му писах смс да се видим, той ми отговорим, че има уговорка. И така вече разбрах, че нямам шанс отново да го видя, да говоря с него и каквото и да било. Всичко приключи, без да ми е казал каква е причината. Попитах го, но не ми отговори.
Ако някой от вас може да ми даде адекватен отговор на този въпрос, тъй като явно аз не мога да разбера, ще съм ви много благодарна :)

Коментари

1.   Ами той много ясно ти е казал, каква е причината - не мисли, че го обичаш, щом си се омъжила през това време.

Извинявай, но ти как си представяш живота - благоверна съпруга в обществото, но няма лошо и втори мъж да ти е винаги на разположение, за да задоволи егоистичния ти глад към внимание?

Направила си избора си и спри да се излагаш повече. Любовникът ти също си е направил неговия избор - да живее без човек като теб. Уважи го и си гледай живота и престани да тровиш този на другите.

Лаура

2.   Ти си омъжена какъв по адекватен отговор искашш??

3.   Ами аз ще ти говоря от неговата позиция, защото съм била в неговото положение. Той просто има гордост, което е хубаво. Прекалено дълго са продължили отношенията ви, влюбил се е най-вероятно и това го е накрало да се откаже. Не всеки може да приеме гласът на втората цигулка и не е редно. Не го търси. Дължиш му го :)

4.   Какво обяснение искаш? ! Когато сте започнали да се виждате би трябвало да си го осведомила, че си имаш сериозна връзка. Друг е въпросът какво правиш при него при наличието на такава. Ако той е бил съгласен със ситуацията в началото, впоследствие явно вече не е бил. И съответно те разкарва, защото няма смисъл или защото му е неприятно да спиш с друг. Това е. Много странни истории забърквате и после пък се и чудите. А за да ти се изясни още повече просто се постави на негово място и виж какво ще почувстваш.

Ели

5.   Благодаря ви за мненията! Не мисля, че на някого в това положение му е приятно, а и никой не цели да се влюби в друг човек, то просто се случва... Явно трябва да го оставя да бъде щастлив по свой начин:)

6.   Той е искал да бъдеш с него, но сама на се решиш на това, а не той да те кара на сила. И като е осъзнал, че няма да оставиш съпруга си, се е отказал. Това е. Бях в същото положение, и щях да постъпя по същия начин ако моята изгора не беше оставил приятелката си.