Той е на линия, а не ми пише
Преди няколко дена се запознах с едно момче във фейсбук (аз съм на 19, а той на 25). Той ми поиска приятелство и след няколко дена ми писа. Оказа се че имаме страшно много общи неща. Няколко дена подред си писахме, той дори ми правеше комплименти за снимките и че съм умно и интелигентно момиче. Дори се засякохме на улицата няколко пъти. Изведнъж обаче спря да ми пише, а го виждам на линия. 1 път му писах... той се държеше дръпнато и каза, че се оправя за лекции. През следващите 2, 3 дена пак го виждам на линия, но не ми пише. Не знам дали чака аз да му пиша... чувствам се все едно му досаждам като пиша.

Отначало бях малко неутрално настроена, но после започна да ми харесва. Не знам какво да правя, да му пиша ли, да го поканя ли да излезем или да оставя нещата така и да не му пиша. Помагайте

Коментари

1.   Това "чувствам се все едно му досаждам като пиша" и това "но после започна да ми харесва", трябва да са променили настроението му и дано не на два пъти. :) Пиши му. ;)

2.   Ще ти дам един съвет... отпиши се от Skype, излез от вас и се срещни с реални хора, които не стоят зад инкогнито - статуса си, чакайки внимание...

3.   Забил е нещо друго. Откажи се.

4.   Отсрещната страна не пише когато няма желание. Изпитано не веднъж, това е реалността, въпреки че ти се иска да ти пише. Просто се спи за малко и не хлътвай.

5.   Ще ти дам един съвет... отпиши се от Skype, излез от вас и се срещни с реални хора, които не стоят зад инкогнито - статуса си, чакайки внимание...
Запознахме се в интернет, но знам че е реална личност; преди ми е бил съсед. излизам от вкъщи и дори съм доста заета (лекции, работа, спорт.. ) и дори съм го канила да излезе с мен, но отказа защото имал друга работа.. така че не съм интернет маниачка, просто ситуацията е такава.

6.   аз имам подобен случай, само че момчето не е в българия и ни запозна общ приятел, когато започнахме да си пишем имахме теми за разговор, но те постепенно се изчерпаха, всяка сутрин ми пишеше добро утро, но изведнъж спря, каза ми че иска м/у нас да се получат нещата, но не знам дали го иска вече... моля ви кажете ми да му пиша ли аз или да изчакам той да се сети? (не ми е писал от 2 дена, а ми пишеше всеки ден)

7.   много просто заебаваш го и тва е

8.   Значи не просто го търсиш по скайпа, ами и го каниш да излезете заедно... Той отказва, а ти продължаваш да въртиш и сучеш в тая посока?
Никой не обича предлагащи се жени, както и да ти звучи това. Ако много дълбоко се размислиш - ще разбереш защо е така. В неговите очи ти си самотна, скучаеща, непожелана и непотърсена от друг, отчаяна, неразумна, несъобразителна, неделикатна... достъпна и.... евтина :((

9.   според мен не иска да общува повече с теб, не му пиши повече! Ако той има интерес към теб, ще ти пише той.

11.   A бе вие сте, от кухи по кухи 90% от "даващите съвети" тук! Като някой ви пише всеки ден и изведнъж спре, потърсете причината, първо в себе си! Може би е редно и вие един път да пишете първи а? Никой в тоя живот не ви е длъжен! И за всички, които чакат, все "той" да пише, умрете си в съмнения 'щеше ли да се получи или не"! Когато не се борите за това, което искате, не заслужавате да сте щастливи!

12.   Не виждаш ли че той не изка да поддържа връзка с теб?

13.   Съгласна съм донякъде с номер 11. Но границата между това да отстояваш нещо, което искаш, и да бъдеш твърде напориста (та чак досадна) е твърде тънка. Направила ли няколко опита да комуникираш с него - не се е получило. Поспри за малко!

14.   браво на номер 11!! напълно съгласна съм! ти какво очакваш всеки път той да ти пише първи.. и в това да няма нищо нередно?? ти също трябва да му пишеш, явно момчето е видяло че само той си прави усилията и се отказал.. пиши му ти естествено.. намекни муу да се видите.. излезте, но не бъди нахална... не го търси всеки път! просто и ти гледай да полагаш усилия, ако и ти го искаш!

15.   И аз с моето момиче се запознах, чрез Интернет, но за разлика от ситуацията при теб, ние сме от различни градове.
Така че връзката ни е главно чрез Интернет.
За това мога да те посъветвам - пиши му и ти - номер 14 е прав. Понякога съм спирал да и пиша - макар, че съм имал силно желание да и пиша - защото ми се струва, че само аз проявявам интерес. Понякога трябва да разбереш, че той е зает с друго. Не може да искаш - ти да си целият му свят - едва след няколко седмици писане. Аз за това се дръпнах от моята след близо толкова писане. Но след месец - тя ме потърси отново и едва тогава се влюбих в нея - любов която отмина в последствие, но я имаше. Щом не ти е казал, директно спри да ми пишеш изобщо, значи не желае това.
Обаче от друга страна - сега това което виждам в моята приятелка е точно описано от номер 8. И макар в началото да си мислих, че това е забавно и е добре да имаш подобно момиче до себе си. В последствие се оказа кошмар, сега се чудя как да се измъкна - всеки ден връзката ми тежи все повече. Аз искам да си намеря момиче с което да излизам да се забавлявам, а не да съм компютърен маниак с нея. От друга страна се плаша, че може да посегне на живота си отново. (НЕ казвам че и ти си такава, но е голяма вероятността приятелят ти да те вижда по този начин). Така че завърти се още малко покрай него - виж какво ще стане, но не бързай да се влюбваш. И ако след още седмица - най - много две не сте тръгнали да излизате на живо - не се занимавай повече. Това с писането просто не е връзка. (Аз трябваше да го разбера от личен опит).
Моето момиче се влюби силно в мен и то само от писане. Обаче тя е с 5г. по - малка от теб. А ти вече като 19г. Ми се струва, че трябва да си по - зряла.
Като цяло мислих че момичетата които се привързват силно са някъде 14 - 17г. После се ръководят от интереси, обаче многото подобни коментари на твоят ме убеждават все повече, че за това май граници няма.

16.   Номер 15 и аз имам абсолютно същия проблем с моя приятел. Абсолютно, ама абсолютно същия... Той е на 26, а аз на 17, и сме от различни, далечни градове, но ако любовта е истинска, годините и разстоянието са просто една цифра. Запознахме се от vbox7 когато бях на 14... от деня в който просто проявих интерес и му писах, не бях и предполагала, че това е началото на една невероятно, трогателно и тъжна история... както и не предполагах че можеш да се влюбиш в човек ИСТИНСКИ само от писане с него без дори да си го видял на снимка, можете ли да си представите... той ходеше на зала, нямаше негови снимки, затова и не можех отникъде да го видя, но за половин година всяка божа вечер си писахме и го опознах като себе си и се влюбих в него... наживо с него само 1 път се видяхме, а иначе от 2 години и половина, тоест от както се запознахме не е изминал и ден, ама нито 1 ден в който да не сме си писали или говорили по телефона... в момента страшно ми тежи от него, защото проблеми имаме супер много... подобно на номер 15 искам момче с което да излизам всеки ден, както са всички гаджета и нормални връзки, омръзна ми вече само интернет връзка да поддържаме с него, дето дори да се докоснем не можем.. и причината е майка му, тя ме мрази, забранява му да има връзка с мен даже, дълга е историята, но няма значение... сега по темата. Не ти пише по две причини. 1. Или му е писнало от теб. 2. Или се пита дали ако не те търси, ще се сещаш и ти да го търсиш. Така че му пиши, нищо не е сигурно...