Бивша
Аз съм бивша, да! Но не бивша приятелка, а съпруга. Минаха повече от 5 години от развода ни, който аз пожела. Имах всичко, за което една би желала, но когато имаш всичко сякаш сам си търсиш причините и се дразниш и резултатите не закъсняват. Бившия ми съпруг се опитваше да оправи нещата година след това, но аз бях непреклонна, решението да продължа сама с детенцето ни беше окончателно. Въпреки това, той винаги беше насреща, за всичко от което имахме нужда. Мислих си, че винаги ще е така, че ще ме обича, но това се промени.

Мисля, че е имал мимолетно връзки след мен, но знам, че винаги ме е обичал, до преди година когато разбрах, че ще се жени. За момиче по-малко от него с повече от 10 години. Не би трябвало да ме интересува, нали, но нещо в мен се преобърна. Точно тогава, когато си мислих, че може да се съберем, не знам може би грешно съм тълкувала държанието му.

Той е човек, който когато обича държи и прави всичко за жената, която е до него. Подразни ме това, че за да бъде с това момиче се е върнал в България за да я вземе със себе си от което си правя изводи, че явно много я обича. С мен даже не разговаря, грижи се само за момченцето ни. Когато идва да го види даже не ме пита как съм. Все едно ме няма. Какво ми става, когато си помисля, че и деца ще имат се дразня, а не би трябвало.

Моля ви помогнете ми да се изясня със себе си. Защо е всичко това, защо се чувствам така? И повече ме интересува, ако потърся някакъв контакт с него ще има ли смисъл. Ще мога ли да си го върна, ако опитам.

Коментари

1.   Ти си пожелала да се разведете. Ти си била "тепреклонна", когато той ГОДИНА се е опитвал да оправи нещата. Отдавна си загубила правото си да се месиш в живота на този мъж. Оставиго да си живее с новата жена, да се кефи, а ти се оправяй.

2.   Нали знаеш, че човек каквото сам си направи, никой друг не може да му го направи.. След като си направила тази грешка преди 5 години, ще трябва да си понесеш последствията. Явно съпругът ти е много свестен човек и според мен заслужава да бъде щастлив, а ти просто му завиждаш и си осъзнала колко си се прецакала.
Интересно ми е дали ако той не се беше обвързал с друга, щеше пак да искаш да си с него? Или това е само, защото виждаш, че го губиш? Когато е сам, не го искаш, когато обаче не ти е на разположение, изведнъж ти се приисква да сте заедно?! Според мен си егоистка!

Палав Мечок

3.   Ооо....това, което сам си направиш - никой друг не може да ти го направи! :@

4.   Мисля, че вече е късно. Правила си се на горда и си си мислела, че притежаваш този човек-голяма грешка. Сега можеш само да му пожелаеш щастие с новото му семейство, ти си живей своя си живот, нали това си искала...

5.   Очакваш вечно да ти тича след гъза ли? Човекът просто е започнал начисто, свой собствен живот. След като ти самата си прекратила нещата и си отказала да се съберете, въпреки неговата инициатива до оправи нещата, какво очакваш още? Остави го да си живее живота, живей си и ти твоят. Още повече, че продължава да се грижи за детето ви.

6.   тц тц тц
Ще ти помогна да си изясниш себе с- о имаш мания да притежаваш хората и едва ли си способна да ги обичаш.

7.   Ревност от чувство за собственост

8.   Ти си абсолютен егоист и е много долно и подло, това което мислиш да направиш. Забравил те е, срещнал е жена, с която да е щастлив. От къде на къде ще му разваляш живота отново като го търсиш сега?! Направо не мога да повярвам, че има такива хора, а и майка си- така ли ще възпитаващ дъщеря си?! Сама си се отказала от него. Остави човека на мира да си гледа живота. Явно никой друг освен него не те е пожелал след развода... Замисли се защо?

9.   Ох много сте критични, но сигурно сте прави. Но защо е предприел тази важна стъпка в живота си, да сключи брак? Можеха просто да си живеят заедно. Това не ми излиза от акъла...

11.   освен това ние имаме общо дете, това нищо ли не означава?

12.   Ами, авторке, теб какво те засяга? Ти да не си единствената?? Иска да сподели живота си с тази жена, обича я и най-естественото е да иска да сключи брак с нея. А след теб е тичал по-скоро заради детето и защото се е чувствал изоставен, сори, но трябва да го приемеш.

13.   А какво му пречи да сключи брак? Свободен е, зрял човек, способен да изпитва чувства и към други жени. Примири се с този факт, колкото и да ти е трудно да приемеш, че не си единствена и незаменима. И какво като имате общо дете? Сама каза, че той продължава да се грижи за него и да му обръща внимание, следователно не виждам къде е проблемът. Разделени сте по твое желание, отхвърляла си го многократно, а сега се вайкаш. Май не си наясно сама със себе си, къде сърби и къде боли. Започни начисто.

14.   Според мен, авторке той те е обичал, но ти си се правила на горда и не си му дала шанс... в такъв случай цял живот ли да те чака и да те моли? ! Че кой ще е този будала??? Остави човека на мира, най- после си е намерил щастието. А ти внимавай другия път да не пропиляваш шансовете, за които по-късно ще съжаляваш.

Doriana

15.   познавам една такава,
не 5 години след развода а 15 след това, бившия и мъж беше в устата и...
вероятно и ти си била от ония които е обичала мъжа си, но е била влюбена в друг,
ай сега си сърбай попарата

16.   Подкрепям горните. Ти си като бившата жена на съпруга ми - „непреклонна“. Какви ли номера не му е въртяла, цупене, капризи, луксове. Накрая просто ? би шута, та не разбра как стана това.
Какви 5 години те гонят, ние година след това бяхме женени.

17.   С две такива като Вас съм бил... и деца от двете имам. Те мислят, че всеки, като мен ще ги дондурка и глези. Сега си ближат лютите рани, и постоянно от завист се опитват да правят гадости. Развалиха и други семейства... , но не забравят и мен... Продължават да ровят, да лъжат децата и околните... Стават за смях на хората... Мъжете обичат семействата си, децата си и се опитват нещата да вървят... Но като не става... забравят за тях... Пълно е с такива като тях... После влизат в ЕЛМАЗ... се ядосват, че ги лъжат и сменят като ностни кърпички... Много добре знаят, че сами са си виновни. Просто се чудя, защо искат да правят семейства, като виждат, че не са за семейство. Да си родят дете и да си го гледат, а не да развалят живота на около 10 човека около тях... , а и да оставят децата си без детство и баща...

18.   Чакай сега...
-ти си искала да се разделите (разведете)
-ти си била непреклонната
-ти си взела окончателното решение
-той е бил грижовен
-той е бил заинтересован и е бил винаги готов да ти подаде рък, когато си имала нужда.
-той не е изоставил детето си, продължава да се грижи за негов като него баща
До тук -нищо, което света и историята да не е виждал, чувал и познал.
Сега той е открил новата си половинка и желае да продължи с нея-пак нищо неестествено.
Ето го и финала - остави човека да гради живота си отново, ти направи същото.
Ето го и поискания от теб съвет - не превръщай битието си и това на бившият си съпруг в латино сериал само, защото си леко обидена, че той вече не те умолява.
В крайна сметка имате дете, той има друг човек до себеси
няма защо те да попадат под кръстосания огън-така да се каже.
И най-важното- помни, че в крайна сметка всичко се връща и доброто и лошото.

Съветничка

19.   Да, направи и това - опитай се да си го върнеш, за да затвърдиш това, което си му показвала през цялото време - че си неразбрана, опака и глупава.

Какви са тия обратни реакции, които демонстрираш? Човек направо да го хване страх....

20.   Чета и не вярвам на ушите си :)
Това вече граничи с безочлива наглост

21.   аз мисля, че и да опиташ нещо, той просто ще те постави на мястото ти. вижда се, че е точен мъж, а и ти казваш, че държи на жената до себе си. аз ако съм на него така ще те отсвиря. според мен имаш нулеви шансове да успееш да направиш каквото и да е.

22.   Дълги години само си цицала от него всичко възможно - чувства, пари, положение и т. н., сега е дошло време да се научиш сама да се справяш - ти да даваш, а не да взимаш. Сигурно си смятала, че това, което ти се дава, всъщност ти се полага по подразбиране. Сега разбираш, че нещата не стоят точно така или по-точно - въобще не стоят така. Затова ти е и мъчно. Всеки взема сам решенията в живота си и съответно си носи последствията от тях. Щом не си оценила това, което ти се дава - друга ще се "облажи" от добрината на мъжа ти. Дано не е неблагодарница като тебе.

23.   И за какво, скъпа моя, искаш да си го върнеш? Ти не обичаш този човек и не се интересуваш от него. Искаш го сега и се дразниш от факта, че си е намерил друга, с която да те замени, само защото е наранено огромното ти его. Ти всъщност изобщо не го искаш, но мисълта, че той вече не припада по теб и му е все тая за твоята персона те влудява, нали? Затова е цялата работа. Смятала си, че той цял живот ще търчи по егоистичния ти задник, ще ти прави метани и ще ти се моли, за да подхранва болното ти его - колко си велика и незаменима, а ти само ще го подритваш и ще го гониш като досадна муха. И за това, когато сега изведнъж се оказва, че съвсем не си незаменима и човекът е готов да потърси отново щастието си с друга жена, ти подскачаш като ощипана. Едно ще ти кажа - ти не обичаш този човек и си го знаеш, просто искаш да си възвърнеш изгубените позиции, само заради нараненото си его. Прибери си пипалата и остави човека да уреди живота си. Имала си възможност да си с него - не си пожелала. Сега си налягай парцалите и се оправяй сама. Не му пречи.

24.   Подкрепям номер 23 и всички останали, които намират авторката за нагла.

Лаура

25.   аз съм авторката. според мен разликата в годините, които имат е голяма и не мисля, че една такава връзка може да просъществува. Колкото до упреците, някой може и да са прави, но аз съм в позиция, която никой не може да ми отнеме. аз имам дете от този човек!

27.   Към авторката (25)
И той така си е мислил - че е в позиция, която никой не може да му отнеме, но ти си била непреклонна.
Твой ред е да се сблъскаш с неговата непреклонност, да видиш дали няма да изтлее за още 5 години роднинското ти чувство...

28.   Защо се чувстваш, както се чувстваш- знаеш отлично и сама.

Да, имаш дете от него, но нямаш САМИЯ НЕГО! Това е. А след като пак се е оженил, скоро няма и да си единствената с дете от него. Не си с нищо по-специална. Приеми го. Нямаш друг избор, нито друго решение!

29.   Авторке, тук никой не те упреква ( или да.. не зная ), всички изказват мнения и ако питаш мен безпристрастни-такива каквито от обкръжението ти едва ли ще чуеш "face to face".
Колкото до позициите ти :
1. Единствената ти позиция е тази на майка на детето му, която няма как да се промени, но от тази позция произхождат единствено задълженията ти да бъдеш добър и отговорен родител, такива са и неговите естествено.
2. Няма второ - останалото е неговия живот и дали ще го боли, сърби, дали ще успява или не -е негов изобр.
Имаш достатъчно материал за четене по-горе и ако притеглиш всички изписано ще разбереш, че спрямо него си в една единствена позиция... всъщност ти сама си я написала....
Недей да ровиш в този "бивш брак " като мхленска мома, уреди живота си по най-добрия начин, както и този на детето си.

Съветничка!

30.   немога да повярвам какво чета!!!! светът е толкова малък,в момента аз сам в същото положение но от другата страна ,имам връзка с мъж от 1 г вече,и той има дете ,бившата му не ни остава да дишаме,постоянно рови и иска да ни раздели имам чувството че тая жена само с тази идея живее.

31.   оценявайте хората на време , докато са с вас

32.   Историята е стара, но не се сдържам да не пиша, понеже то това бившата е диагноза. За бога, как се сещате за бившите си мъже, когато вече са обвързани и как точно тогаеа решавате да си ги върнете? ! И защо?