Защо жените са толкова обсебени от пари?
Имам чувството, че 90% от жените нито могат да обичат, дори нямат либидо. Искат само и единствено пари. Правят секс само с хора с пари, мислят само за пари, даже един път питам една ''какви неща те радват? '' и тя директно ми вика ''пари'' и в този момент просто се отвратих, спадна ми желанието да говоря с нея. Даже не разбирам какво ги правят всичките тези пари.

Коментари

51-85 от 85

54.   Лола, за какво социално положение ми говориш, след като в поста се говори за ОСИГУРЯВАНЕ. Човек сам си осигурява бъдещето и децата. А и поста на 49 сам по себе си е достатъчен, за да й прецениш "положението". Разберете, че богатите мъже имат секс толкова, колкото поискат. Такива, като 49 все едно им предлагат чаша вода, при положение че те си имат кладенец. Голият секс бързо омръзва, особено пък ако ти излиза солено.

55.   От 49 до 50- още в началото уточних:... " една себеуважаваща себе си жена ще иска да има до себе си мъж с достатъчно пари, ако тя е поддържана, работи, и е умна и красива... " - вярно е изказването ти, че много често тези дето нямат достатъчно акъл си търсят друг да ги спонсорира, но при положение, че една жена сама се труди да си осигури бъдеще, то тя ще иска и успял мъж до себе си, аз дори съм далеч от родината, и специалността ми никак не е лека, полагам се на толкова лишения /най-вече от материално естество/, би било голяма глупост от моя страна един ден аз да издържам мъжа си, за мен е глупост, може би има жени, които го правят, но за мен е абсурдно. / Най-добрият вариант е и двамата да сме успели хора и точно това имах предвид.

До 52, мисля, че ти отговорих и на теб, това, че си млад, не значи, че няма да имаш какво да предложиш на един мъж за в бъдеще, човек може сам да постигне много до 25 годишна възраст ако използва времето си качествено докато следва, и за жалост, не в Бг.
И до 53, да "... тя бивайки с определено соц. положение се движи в среди на хора със същото соц. положение, ergo със същите фин. способности. "- точно така е, надявам се сега се разбира, че не всички жени, които желаят богат мъж до себе си/което дори значи, който има потенциал да бъде такъв, ако на момента не е/, са използвачки и неспособни сами да постигнат нещо, не, те просто искат човек до себе си, който отговаря на тях! А вие продължавайте със злобните си коментари, дори не знам защо изобщо продължавам да чета този форум, може би защото е единственият начин да общувам на български, но може би е грешка, който не желае да ме разбере, няма и да го направи.

56.   Пак от 49 - и още нещо- аз самата не съм с човек, който е богат, но има потенциала да бъде такъв т. е. не е някой търтей, който по цял ден ще играе компютърни игри, или ще ходи на хазарт, или ще пие, това да си богат значи да си деен, амбициозен, да си трудолюбив, но май в Бг преобладаващо богати са само мутрите и нечестните хора. Затова не можете да ме разберете, богат може да е равно на стойностен човек, а не на машина за пари.

57.   54 не разбирам какво имаш предвид. Говоря ти за соц. положение, защото това би трябвало да е в пряко отношение с това какви пари се печелят, а те от своя страна как си осигурен и до колко. Надявам се, че сега поста ми е станал ясен. Ако имаш въпроси, с удоволствие ще ти отговоря.
Лола

58.   Всички искаме пари, това си е съвсем нормално! ... Но не мисля, че трябва да ги намесваме пред чувствата. Знам едно със сигурност... човек не може да си купи любов с пари! ... Има доста хора, които са с богати мъже, жени но те са нещастни с парите, които имат прекриват нещастието си. Който обича живее, а другите само съществуват, много стара поговорка, но си е самата истината!

59.   Защото мъжете са обсебени от кифли с *перфектна* изкуствена визия, докарана специално да провокира сексуални мераци. Изкуствени гърди, устни, мигли, коси и така нататък. Което от своя страна изисква непрекъсната поддръжка. А както знаем, основното при повечето мъже е да забършат нещо *секси*, без да ги вълнува и да се поинтересуват що за човек се крие зад секси визията. Така че развоят на нещата е естествен - търсите такъв тип жени, следователно приемате да им бъдете спонсори. Тоест, купувате си удоволствието. А жените се научиха да го продават по един или друг начин благодарение на вас самите. Търсенето определя предлагането. Не разбирам от какво се оплаквате в такъв случай.

60.   Това не прилича на описание за себеуважаваща жена. В смисъл такъв, че изглежда като реклама на скъп и многофункционален предмет. Предметите ги ползваш, но в един момент се чупят и ги сменяш с друг. Където няма чувства и обич, няма и добри резултати(деца). С това описание на 48 става ясно.
Мъжете гледат другите неща, а жените не ги гледат, защото си мислят, че да вървиш по законите ма природата е срамно. И Парите са измислени малко по-късно!
Интересно е преди това какво сте гледали.

61.   Значи, да си богат и да имаш "потенциалът" да бъдеш такъв са две коренно различни и много далечни неща. Освен това богат в никакъв случай не означава свестен човек, където и да било по света. Може да си много тъп и в същото време да си много богат. Може да си много богат и много умен, но като човек да си пълна нула. Варианти има много и изобщо не са в пряка зависимост от парите. Последните наистина развалят човека в 99% от случаите. И накрая в любовта няма значение кой какъв е и кой кого издържа. Точно на нормалните заможни хора за тези неща изобщо не им пука. Останалото е аз на теб, ти на мен.

62.   Наистина е така, огромна част от българските жени гледат парите, но има и много свестни момичета. Но има друго нещо! Ти бъди истински мъж, джентълмен, а не смешник, който не може, да впечатли една жена с държанието си и с думите си и демонстрира материалното си богатство. Такива смешници дори не могат, да чукат тези жени. Като си мъжкар, а не палячо всяка жена ще те хареса, а най-много точно тези, които ходят с някой за пари, защото са загорели и трябва някой, да ги изчука като хората. Взимай пример от някогашните гларуси по морето, от негрите и латиноамериканците.... нямат пукната стотинка в джоба си, но жените са луди по тях просто, защото са мъжкари.

63.   Към автора..

Жените са прекрасни създания, ти просто не си намерил твоята...

Най-вероятно би имал успех, ако просто приемеш факта, че докато "недовостваш" ще попадаш само на точно този тип, който мразиш и чак след това погледнеш на тези прекрасни създания с нов поглед.

Успех1

64.   Защото мили мой жените имат нужда от стабилен мъж, който да им осигурява висок стандарт на живот.
Всяка жена има нужда от пари, за да си купи хубави дрехи, качествена козметика, да ходи на маникюр, фризьор, козметик и фитнес да си позволява да ходи по хубави заведения, почивки без да се замисля как ще свърже двата края след това.
Защото никоя жена, повярвай ми никоя качествена, умна, красива не би искала да има мъж с всякаква липса на амбиция, цел в кариерата и в живота.
Защото живеем в материален свят и това, че тя иска мъж с пари не я прави лоша, материална ку*ва, напротив прави я жена, която знае какво иска.
Защото любовта е важна, но тя не може да просъществува за дълго при липса на пари.
Защото дори едно обикновено излизане на заведение, ресторант, кино, цветя струват пари.
За да накараш една жена да се чувства истински ценена и обичана имаш нужда от пари.
Това в никакъв случай не означава, че жената не трябва да работи и да стои по цял ден вкъщи, да чака наготово.
Тя има личен живот, работа и свои собствени доходи, но мъжът трябва да и осигурява много неща от своя страна.

66.   Това може да го напише само мъж, който е неспособен да впечатли и да спечели една жена и за това се оправдава, че няма приятелка защото не е богат. Да напишеш, че 90% от жените нямат чувства и се интересуват само от пари е все едно аз да заявя, че 90% от мъжете се интересуват само от руси силиконки без мозък. Нали веднага ще ми скочите, че не е така, че търсите други неща у една жена и т.н. Е, същото е.

67.   64, жени като теб ме отвращават. Жалко е, че станахте много такива. Още по-жалко е, че така възпитавате и дъщерите си.

69.   67, едва ли така възпитават дъщерите си! Такива "качествени" жени едва ли ще се "прежалят" да родят дори и едно дете, както е и наводнено с подобни теми тук. За тях да не родят си е тяхно право и избор, и естествено няма да го направят, защото това би им отнело доста от качествените излизания по още заведения, фризьори, маникюри, фитнеси и т.н.

71.   №69 не съм №64 Но съм средно статистическа жена, бих имала връзка и бих родила дете, но само от мъж които има поне средностатистически данни, че може да осигури нормалното му съществуване.
Не бих родила дете на безработен и нискообразован мъж, колкото и красив външно да е той, и дори да съм влюбена в изящното му тяло. Ако един мъж е среднообразован и работещ, парите или заплатата му ще е чертата, която ще го отличава от циганина в катуна. Размера на заплатата и имуществото му ще е правопропорционален на усилията му да бъде качествен съпруг и родител на деца.
Разбираш ли колкото и красив и качествен любовник да е циганина в катуна, той ще осигури на децата си само жителство в катун, всички бъдещи усилия на майката на децата му ще изчезват в катуна и тя няма да има възможност да им осигури достойно образование и достоен живот.
Парите са начина в днешно време да оцениш мъжа по достойноство и положени усилия. Преди хилядолетия, начина на оценяване е бил, колко добър ловец е мъжът.

72.   Авторе, каквото търсиш, това намираш! Като гледаш само външния вид на една жена и си търсиш приятелка по баровете и чалготеките не се чуди, че попадаш само на златотърсачки. А това, че 90% са такива е най-голямата глупост, която можеш да измислиш. Сега я си помисли за жените около теб. Майка ти такава ли е? А другите ти роднини от женски пол? Така, че помисли малко преди да пишеш.

73.   Аз съм студент и мога да кажа, че ПОЧТИ всички момичета на моята възраст мислят само за пари и си търсят "спонсори" с готини коли да ги разкарват, дори голяма част работят като проститутки и пускат обяви в нета! А после кажете, че днешните жени не били к*рви и само да напомня, че точно майките им толерират този тип поведение!!! Иначе има и нормални момичета с ценности и морал, но тях ги смятат за аутсайдери и задръстенячки, както се казва в БГ лудите ги смятат за нормални, а нормалните за луди!

74.   "И със заплата от 300лв съм покривала разходи от по 1300... "

Искам Номер 26 да ни каже как става това??

75.   До номер 64- коментара ти много ме издразни. Момиче съм.
''Всяка жена има нужда от пари, за да си купи хубави дрехи, качествена козметика, да ходи на маникюр, фризьор, козметик и фитнес да си позволява да ходи по хубави заведения, почивки без да се замисля как ще свърже двата края след това. '' - Да, така е, като има нужда, защо да не си седне на задните части и да си осигури тези неща сама? Защо някой друг трябва да го плаща това като са си чисто нейни нужди?
Манипулацията ти не върви. Да, всяка умна жена иска амбициозен мъж до себе си, защото и тя е такава, но не изисква от него да и купува неща, които е редно сама да си подсигури. Изобщо си нямаш на представа какво е любов, щом използваш думата любов и пари заедно, свързвайки ги. Любовта е безусловна т. е. даваш без да мислиш дали ще получиш обратно.
За съжаление наистина много млади момичета мислят като теб, защото това им е набивано в главите от майки, баби, приятелки и тн. После се държат сякаш някой им е длъжен. Но да, по-лесно е да излъжеш някого вместо да помислиш как сама да постигнеш нещо. По-лесно, защото ако седнеш сама, трябва да учиш няколко години, после да си стажантка, после да работиш в някоя фирма, в която ще им вършиш черната работа, и така докато се докажеш, ще минат много години... ако изобщо се докажеш. Но пропускаш, че именно тези спънки са предизвикателствата на живота, и ако не ги изминеш сам, все едно не си живял. Това последното, не очаквам да го разбереш.

76.   Да, за съжаление мирогледа на повечето жени съвпада с коментара на 49, макар и някои от тях да го правят негласно.
Ако се зачетете внимателно в коментара, ще видите, че иска всичко. Хем хубав, хем богат, хем изискан, хем да е удобен.
Такива жени често се наиграват много. Срещат един, който отговаря на еди какви си критерии, обаче не отговаря на други, изкарват година-две и хайде на следващия прихванат, който пък отговаря на други критерии, но му липсват трети.
Резултата е че примерно такива жени имат 2 деца от различни съпрузи или приятели, още куп връзки за които не иска да се сеща и болна психика изпълнена от страшно много празноти, които дори харем от мъже не биха могли да запълнят.
Друга гледна точка:
Що е то успяла, добре поддържаща се, добре гледаща си семейството и успяла професионално жена?
Няма такова животно. Не че всяка жена не си мечтае за това, просто това е невъзможно, също както мъж, който да отговаря на критериите на 49,
Ако жена наблегне на семейството си, то тя много трудно може да е много добра и ценена в работата си, защото обикновено последното изисква страшно много време.
Ако наблегне на кариерата, нито ще има време за мъжа си, нито за семейството си.
И тук следва действителността в България. Жена, която парадира че много работи, че много добре се грижи за семейството си, която е обожавана от мъжа си, но тя не може да го диша. Жена, която редовно е на козметични процедури от... до... и не на последно място, има много обожатели, има време за флиртове, даже и за някой друг любовник.
Това са жени, които искат да изглеждат такива в чуждите очи, нищо повече. Реалността е, че такива жени нито гледат семейството си, нито децата си, нито се справят добре в работата, нито уважават някой освен себе си.
Наблягат на глазурата, чрез която очакват да им се случи нещо забележително без да са постигнали нищо и всички да ги смятат за страхотни, само защото те знаят какви са, а именно нищожества, които са предали всички около себе си по един или друг начин, които самите себе си не могат да понасят. Те са способни с часове да казват какви са другите, какви са им кусурите, какви са проблемите на всички, но никога не могат да останат на саме със себе си за повече от 5 минути, иначе изпадат в депресия заради жалкото си съществуване от което така или иначе не могат да избягат.
Такива хора не са искрени пред себе си, да не говорим да са искрени пред някой друг, абсурд.
Тук таме има и много свестни жени, които разбират всичко това, които знаят кое е правилно за тях и че са абсолютно наясно със себе си, но за съжаление такива са много тъпкани и дори сметнати за луди, само защото в днешно време се смята за много грешно да си праволинеен, да си честен и откровен.

77.   Подкрепям 66 - "Митът, че жените искат само пари, е измислен от мъже, които ги нямат".
Разбира се, че мъжът трябва да подсигурява основните нужди на семейството и никоя жена не я кефи такъв, дето цял ден лежи на дивана и обвинява останалите в материализъм. Откакто свят светува никога не е било нормално жената да издържа семейството, но в днешно време май еманципацията ни дойде в повечко и като резултат господата много се раглезиха.
Уважаеми мъже, които мислите, че всички жени сме материалистки, преценявайте си желанията и възможностите по-реалистично! Като искате жената да е винаги атрактивна, винаги свежа, да впечатлява всички околни с външност, да е тигрица в леглото, в същото време и да е добра домакиня, грижовна и мила съпруга и майка, при това много умна и образована - трябва да си плащате за неземните желания! Няма как жената да се поддържа като кукла без пари и няма как да бъде всичко това, ако по цял ден е на работа. Търсенето определя предлагането, тъй че ако търсите любов - търсете я и ще я намерите, но ако искате атракция - няма начин без пари!
Аз имах неблагоразумието да "помагам" на двама мъже в "трудни моменти" по време на двете ми сериозни връзки. Е, никой не ми каза нито "мерси", нито "радвам се, че не си материалистка". В момента вторият ми брои всяка стотинка, която трябва да дам за "общата храна в хладилника", за сметките за ток и т. н. т. и ако случайно изляза на кафе без пари, те ми се пишат на сметката, която после погасявам, но когато той няма пари за горните неща, защото си похарчил заплатата за любимата кола, аз отново трябва да "подпомагам" "семейния бюджет" безвъзмездно. Да, виновна съм, че го допуснах, признавам си. Но всеки си носи последствията от собствените си желания, така че не пишете глупости за жените като цяло.

78.   64 каза: "любовта е важна, но тя не може да просъществува за дълго при липса на пари".

Да ти пикам на такава любов!!!

Жалко, много жалко, че българките масово станаха като теб! Вие българските жени имате огромна вина за изчезването ни като нация. Сами се сетете защо!

79.   Мен ме вълнува един въпрос. Въпросните жени защо не си направят труда да си изградят бизнес, а искат все някой друг да опере пешкира, а те да се специализират само в хубавата част с харченето?

80.   №77, едно голяямо браво за интелигентния и верен коментар!

81.   Бе, ти си отнасяй с жена си като с парцал, пък да видим колко време ще стои при теб, ако ще и да си богат като Крез!

82.   как жените тълкуват мъжете, в зависимост от финансовото им състояние
БОГАТ БЕДЕН
С красив характер ? Грозен ? Противен
Мускулест ? Дебел ? Мазен
Самоуверен ? Напорист ? Досаден
Мистериозен ? Дръпнат ? Сдухан
Но с чар ? Пърди, оригва се ? Непоносимо
С малки недостатъци ? Лоша хигиена ? Гнусен
Но умее да го използва ? Твърде малък му е ? За нищо не става
По свой уникален начин ? Глупав ? Необразован
Среден на ръст ? Нисък ? Джудже
Мъжествен ? С брада ? Немарлив
Зрял ? По-възрастен ? Дърт
Напред с материала ? По-малък ? Дечко

83.   ДО 71

А ако мъжа е груб, тъп и лишен от амбиция, но тате е богат и му плаща всяка прищевка, тогава как би оценила мъжа? Благодаря предварително за отговора!

И ако ти си достатъчно интелигентна и амбициозна, че да не се налага мъжа ти да те издържа и да не живеете в катун, би ли си взела мъж, който е с перфектен характер, но е беден? Още веднъж благодаря!

84.   Някои жени се опитват ловко да изместят темата като поставят знак за равенство между амбиция и пари. Но това са различни неща. Един човек може да е беден и амбициозен и обратното. Но все си мисля, че ако мъжа има пари, то амбицията не е толкова важна. И ако няма пари, това че има амбиция е все тая.

85.   по тази тема трудно ще се стигне до консенсус, защото истината, както обикновено, е някъде по средата :-) и от двата пола има меркантилни представители, и от двата пола има нормални такива.
както трудно някой ще хареса грозна, проста и бедна жена, така и подобните мъже не се радват на особено женско внимание и това е лесно обяснимо. в подобни теми обаче мненията се поляризират и често се разглеждат крайни варианти ("с перфектен характер, но е беден", "беден и амбициозен", "груб, тъп и лишен от амбиция, но тате е богат" и т. н. ) не става ясно какво точно се разбира под перфектен характер - да обича и глези с манджи и чиста къща жената, която му носи пари и го издържа. разбира се, всеки може да изпадне в криза, но някои кризи стават твърде постоянни... а амбициозният човек винаги ще се измъкне от блатото, ако наистина има способности, а не е такъв само на приказки.

86.   Коментиралата под номер 75 ми напълни душата, браво! Шапка ти свалям :)

87.   Бившият ми мъж се ожени за мен заради имотите ми. Вярваше, че щом го обичам, ще му припиша половината от тях. Направи ми едно дете, имаше намерение да ме върже с второ. Тормозеше ни в къщи, когато разбра, че нямам намерение да му приписвам нищо. Опита се да ме унищожи, но не успя. Какво ли не се прави за пари и интереси. Има всякакви хора. Но като цяло не мисля, че са останали мъже в България. Те наистина стават само за донори, както и само се описват. После те захвърлят, хващат си любовница, а ти гледаш и храниш детето си сама, което хич не е лесно. Те какво - хем си живеят живота, хем има кой да им гледа детето.

88.   Мили мъже, разберете една проста истина, природата е помислила за всичко, както не можем да се гневим защо слънцето изгрява и залязва, а не грее вечно, така не можем да се гнервим, че всички мъже търсят секс, а всички жени-пари. Жената дава секс на мъжа с радост, когато той я задоволи с пари. Това е древна истина, както древните хора са живели преди -жената гледа децата, мъжа носи прехраната. Преведено на днешния език, ролята на жената е да създаде домашен уют, радост и секс на мъжа, а неговата роля е да нахрани семейството. Да, жената търси си избира най можещия мъж, който може да срещне, а мъжа си избира най-секси жената, която може да срещне. И в нашия еманципиран свят, жените които се оправят сами финансово, остават сами, защото нарушават предназначението си, като се опитват да станат мъже. И ако са успели да станат мъже, после кой мъж да и се види силен и привлекателен, някой по успял от нея(ако го срещне)А мъж, който живее с майка си, трябва да търси жена, която да е много по затормозена от него и той да може да и предложи по добър живот от неиния, за да може тя да му се възхищава като на мъж...

89.   Към 87, абсолютно те подкрепям, а и на всичкото отгоре после искат да харесваш бедняци, защото ако ли не, значи си интересчийка и каква ли още не. Аз имах подобен опит, бившия ми мъж записа нашия общ апартамент на майка си, и аз се разведох с него като разбрах че 3 години сме живели в тази заблуда. Иизлязох с дъщеря си на квартира и си я отгледах сама, Господ ми помогна че успях да имам хубав бизнес и успях и жилище да си купя, аз знам какво ми е струвало това. И сега като слушам мъжете как са се наострили"тая търси пари, оная и тя... няма жени"Ами аз как да видя мъжа в теб като ти себе си не си успял да отгледаш и чакаш майка ти да ти плати ток, как да те заобичам, да те съжалявам ли, да те погаля по главата ли, или секс да правя с тебе, за какво си ми незнам? Нали трябва да си кажа"браво, истински мъж! "и да ти отдам. На кое мъжко от тебе да си го кажа, като те гледам как живееш. И не ми казвай:"аз съм умен, упорит, работлив, оптимист, ама съм бедничък, защото ако ги имаш тези качества ти или ще си "богат"(силно казано за Бг)или ще си намерил начин да си осигурен(визирам мъже над 35-40 год)

90.   Незнам, какви са повечето жени. Или по-точно, да може би една голяма част са такива, каквито ги описваш"материалистки''. Много голям процент от дамите, си загубиха достойнството и ценностите. Не ги опреквам, така са си избрали.
Аз мога да кажа за себе си и моят характер и ценности. Мога да кажа, твърдо че парите не са от значение но и без тях неможе. Аз лично желая да имам семейство и любов. Мъж, който да ме обича това, което съм. Да се грижи за мен и да ме подкрепя в живота. Мъж, отговорен и с ценности по-различни от тези на повечето съвременни мъже. Такаче, не всички жени, са обсебени от пари. Те са необходимост, но щастие неправят. Аз не искам да е богат, а да имаме необходимото за един нормален живот. Аз искам да е отговорен и да живеем щастливо. Не ми пука, кой какво говори за мен и за каква ще ме помислите с моят коментар, но аз съм човек, който знае какво иска от живота:)

91.   Към номер 89

Интересно как някой приписва нещо общо на друг, без съгласието на останалите съсобственици?

Към 90

Не се заяждам, само искам да попитам: ако мъжът ти изкарва 1500 лева месечно и ти още толкова, можете да си живеете доста добре. Ти колко изкарваш и какво според теб значи "нормален живот"? Наистина, не целя да се заяждам, просто ми е любопитно как една жена гледа на тези неща.

51-85 от 85