Как да реагирам?
От време на време се виждам с един познат и сме любовници вече няколко години и двамата не сме женени. Последният път след интимност той ми предложи да ме запознае с негов приятел, който търси връзка. Аз се обидих много, че иска да ме "пробута" на друг и го махнах от списъка на приятелите в социалната си мрежа. Какво според вас защо е искал умишлено да ме обиди и да контролира евентуална бъдеща връзка на друг с мен?

Коментари

1.   Леле, това е отвратително, все едно си му някаква вещ. По-добре го разкарай този, така и така не те уважава, в противен случай не би тръгнал да те предлага на приятелите си, все едно, че ти е сводник

2.   Не знам мила... според мен е усетил интересът ти към него и нарочно ти е казал така... за да види реакцията ти или се е уплашил. Абе не знам да ти кажа, мъжете са странни същества.

3.   Май иска да ти става сводник, сигурен съм, че онзи ще му плаща

4.   След като сте интимни приятели, може би деликатно ти е предложил 3-ка (колкото и грубо да звучи). Не мисля че едно предложение за запознанство може да е обида; може би ти е предложил да те запознае, с цел да си намериш човек до себе си, а не само любовник :)

5.   Ами от прочетеното ми се струва, че от твоя страна има някакви чувства, а той явно не е на същата вълна, т. е. не усеща че ти си жената за него. Замисли се дали на майтап го е казал това или наистина ти предлага да те запознае с него, току виж се получило нещо между вас. Ако наистина иска да ви сватоса, значи ти не означаваш нищо за него и от време навреме просто си прави кефа с теб, а междувременно кой знае с още колко други. Махай се от там и не си губи годините с него!

Doriana

6.   Ти, ако не си реагирала на момента, после какъв е смисълът да реагираш?

7.   няма никакво уважение към теб.. има те за лека, не само ще те пробута на другия ами ще се хилят зад гърба ти после... спри да се занимаваш с прости хора

8.   Реакцията ти е била правилна. Нещата са точно така, както си ги усетила.

9.   Много ми е интересно как той си правил видиш ли, кефа.. а авторката - на мъчение ли е там?
Имате женска робска психика и сами се поставяте в унизителни ситуации.

Авторке, можеш да си намериш и друго забавление, не се впрягай с този индивид. Не го и мисли.. каквато и да е причината, теб не те засяга, ако няма чувства. Дори не бива да ти е обидно - продължавай напред!

10.   Благодаря за коментарите на всички и сте много прави!
От авторката

11.   Всичко е според зависи, и аз не мисля, че едно предложение за запознанство е непременно обида. След като толкова време сте на ниво любовници, значи очевидно не иска нищо сериозно с теб, и ти след като си стояла с него досега, значи си ОК с това. Ако си му споделила, че искаш сериозна връзка, а той няма как да ти я даде, е напълно възможно да е искал да ти помогне по този начин. Колко хора са си намерили гаджета чрез познати - бих казал повечето. Е, направил го е по доста нескопосан начин, щом е оставил място за съмнение какви са му намеренията, но не мисля, че трябва автоматично да го приемаш като обида. Аз бих попитал директно какво има предвид и какъв е тоя познат и защо смята, че е добре да те запознава с него. От отговора и наина на реакция ще разбереш какви са му намеренията.

Жените понякога наистина се филмирате за дреболии.

Кубрат