Влюбена съм в него, а дадох дума на друг
Имали ли сте някога мечта? Била ли е тя само на стъпка от вас?
В последните няколко дни съм неспокойна, нервна, раздразнителна и само и единствено аз съм си виновна.
Когато го видях за първи път, ми се стори, че цял живот съм го познавала. Неусетно хлътнах, влюбих се. Оказа се, че зад хубавата външност се крие един прекрасен, стойностен човек. Имах мечти, унасях се в тях, но изглеждаха прекалено красиви. Освен това той харесваше друга. Беше ме занелязал, но нея познаваше по-добре и аз реших просто да се оттегля, след като той не предприе първата крачка.
Исках да го забравя и запратих всичките си копнежи в едно закътано местенце от сърцето си.
Ме дувременно се появи другият. Беше ми симпатичен, харесваше ми. Стигна се до там, че му дадох дума да отида при него, да сме заедно. Преди е бил лъган от момиче, не искам и аз да го лъжа. Много е грозно да гарантираш за своя постъпка, а после да се отметнеш. Няма да казвам това кои го правят, за да не използвам нецензурни думи.
Мечтите, които имах, са на крачка от мен. Избързах като се отказах и се поддадох на друг. Никога не съм очаквала да се сбъднат желанията ми. Изглеждаха ми прекалено хубави. А сега мога да се протегна и да достигна това, за което съм копняла, но между мен и моите съкровени желания стои думата, която дадох.

Ако имах повече надежда и повече търпение, навярно нямаше да се стигне дотук.
Като се сетя колко съм близо до всичко, което някога исках, душата ми се натъжава. Но сърцето ми се свива, като си помисля за другия и как заради собствения си егоизъм мога да разруша всичките му планове за нас и да го огорча. Той не знае за моето минало и би било ужасно подло, ако го подведа така. Той е готоя да ме чака. Дори все пак да ме лъже, длъжна съм да изпълня това, което се очаква от мен...
Излях чувстваа си тук... Анонимно понеже се срамувам от себе си... Навярно няма как да ми се помогне...

Коментари

1.   Мечтателно... разбира се :) Че кой няма мечта? Само смелите следват мечтите си, другите се съобразвят с някакви повели и по после съжаляват! ... От кой тип си? Душата ти се натъжава, сърцето свива! И за какво? Какво ти пречи да последваш мечтата си, една дума! А каква е била тази дума? Празна дума, защото когато си обещала, сърцето ти е било отдадено на друг! Затова и думата ти, няма никаква стойност! ... Харесват ми хората които държат на думата си, защото и аз съм такъв човек! ;) Ама, не знаеш ли, че обещанието трябва де е с чиста съвест и душа! Не можеш да обещаваш нещо което е невъзможно да се обещае? Просто не е правилно и е наивно! ... Обещаваш, което е до твойте възможности, а любовта надвишава възможностите ти, не ти си определила да обичаш първия - случило се е ;) Ииии... не можеш да се насилиш да обичаш втория :))

Дано разбираш, колко по-непрятно ще е насила да бъдеш с втория! Че така ще го нараниш в пъти повече! Да бъде с теб, а да разбере че не го обичаш. Това е убийствено отвартително! ... :D Нека ти кажа до какво води! До непълноценна връзка и непълноценен бъдещ брак! ... Точно така започват трудностите, двама да са заедно, по причина, а не по любов! ... Осъзнай се! :)) Бъдеш ли с него и заблудиш ли го, че имаш чувства, ще нараниш първо себе си, а по късно и него и то жестоко!!! Чувстата не са играчка! :D Истината от рано се понася по-добре от късната такава! ... Бъди откровена, кажи му че не можеш да продължаваш с него, че има друг :) Ще го приеме, .. след като не го обичаш, не е човека за теб, нито ти за него! ... И направи каквото можеш да бъдеш с мечтания! За да бъдеш щастлива ;)

П. С. Който иска да ми зададе въпрос, или каже нещо. Може напълно АНОНИМНО да го направи на [НАРУШАВАНЕ НА ПРАВИЛАТА] :) Не е нужна регистрация. Гарантирам, ще има отговори.

~winterfire~

2.   Здравей, мило момиче,

Разбирам притеснението ти относно "другия", но не мислиш ли, че ще го нараниш много повече с факта, че си с него само защото си му дала думата си?
Помни, че истинската любов е единствена и с това си решение, ще я прогониш "во веки веков". Няма да си щастлива с другото момче, колкото и да те обича. Просто, защото това не е твоята половинка и защото не си ръководена от чувства. Казваш, че си длъжна. Любовта, миличка не познава задължения. По-добре да го нараниш с истината, отколкото да го нараняваш ежедневно мислейки и обичайки другия. Ще го излъжеш един път, два пъти, хайде - три пъти! След това? Какво следва? Цял един живот, в който няма да си простиш глупостта си и ще търсиш пак и пак, и пак онази, истинската, изпепеляващата вечна любов!
Посегни и загреби с пълни шепи от щастието, което е само на крачка от теб!

Успех!