Кой да избера?
Здравейте! Искам да ви помоля за мнение, защото наистина ми дотегна и не знам какво да правя... Та проблема ми е свързан с две момчета. С единият сме заедно от около 8 месеца и наистина много го обичам и той не спира да повтаря как ако ме загуби ще се смоубие, а с другия сме буквално като близнаци (по характер имам предвид) макар и да не излизаме често заедно.
Цялата история е такава: Гаджето ми замина за шест дена. Никога не съм му изневерявала и не мисля да го правя. Та на петия ден с другото момче се оказахме в една компания и решихме на следващия ден двамата заедно с компанията да отидем на пикник. На този пикник го усетих доста по-близък отколкото преди и целия ден бяхме неразделни. Вечерта се събрахме и момчето взе да ми прави някакви намеци с романтични песни и всички взеха да се шегуват с мен и момчето (при положение, че знаят, че си имам приятел): "А бе вие защо не тръгнете". Стана ми конфузно, защото знаех, че така един вид лъжа приятеля си, но някак ми беше супер, защото мисля, че имам чувства към другото момче. На следващия ден това момче пострада много лошо и бях супер нервна и притеснена за състоянието му. Същия ден гаджето ми се обади, за пръв път от 6 дена и се сдърпахме, защото му казах, че се притеснявам за момчето, а той реагира така: "Аз не съм те чувал от 6 дена ти ми говориш за някакъв си... " и всичко се обърка. Сега с гаджето ми се сдобрихме, но някак си се чувствам изстинала към него, заради това че прави от мухата слон напоследък и чувствата ми към другото момче. Обещах на приятеля си да не го лъжа и ако има нещо просто да му го кажа, но просто ме е страх от реакцията му и не съм сигурна какво да правя.
Моля ви, дайте ми съвет, защото наистина съм объркана...
П. П. Ако ще пишете глупости и неща от рода "Това е толкова тъпо" по-добре си ги запазете за себе си... Питам като нормален човек, а не като някаква простачка, която само търси къде да се оплаче... Благодаря предварително!

Коментари

2.   Избери другото момче, не приятеля ти. Кажи му как стоят нещата и бъди щастлива с "близнака" ти! От историята ти ясно се виждат нещата :) Успех, мила!

3.   Има една фраза "Ако обичаш едновременно двама души, избери да бъдеш с втория, защото ако обичаше истински първия, нямаше да се влюбиш във втория".

4.   Направи избор и се придържай към него, а не разигравай и двамата, най-вече гаджето ти. Много прав е бил за това, което ти е казал по телефона...

6.   Ако наистина обичаше гаджето си, нямаше да има 3-ти човек в отношенията ви.

7.   Тренирай от сега, че след още 8 месеца трябва и този да зарежеш заради друг. Просто си от този тип жени.

8.   Към номер 7.
Какво ще рече "този тип жени"? Понеже няма такъв тип мъже? И защо това, че откриваш любовта при друг, не при сегашната си половинка, те прави какъвто и да било тип?
Ако човекът до теб не ти дава всичко, а в същото време виждаш това, което ти липсва при друг, е нормално да си раздвоен.
Напълно съм съгласна с номер 3.
Но авторката не казва категорично дали е влюбена в другото момче.
Според мен не трябва да се влияеш от думите на гаджето ти, че ще се самоубие без теб. И аз съм го чувала, но всички са си живи.
Представи живота си без него. Ако мислиш, че ще ти е по-добре, действай. Но не мисля, че е добра идея да оставиш гаджето си и веднага да се впуснеш в друга връзка. Може би трябва да останеш сама за малко, за да осъзнаеш наистина от какво имаш нужда.
Тези отношения са съвсем нормлани. Колкото и да ни се иска всички да живеем в приказка, да сме вечено щастливи с половинките си, рядко се получава така. Хората се променят, вързките се изчерпват...
Успех :)
ШФЩ

9.   Правел от мухата слон. Не те е виждал, човека ти му разправяш, че ти е притеснено за някакъв си(правилно ти е казал) абе ебати какви сте жените. Само да ви остави от поглед човек и веднага се захласвате по друг. И ти май си от влюбчивите момичета. ( Знаеш коя дума бих употребил. Писнало ми е от такива като тебе)

10.   Не, че не си прав номер 9, но недей така грубо с момичето. Дошла е за съвет, а не за упреци.

Иначе, авторке, никой не може да ти каже какво да направиш и да вземе решението вместо теб. Сама трябва да избереш с кой да си, само бъди откровена и към двамата, не си играй с чувствата им и се придържай към решението си.

11.   Авторката: Благодаря ви! Поговорих си с приятелят ми и с другото момче и сега все още съм с приятелят си, а с другото момче само излизаме заедно в компания :)