Твърде много мастурбиране
Здравейте на всички четящи. Въпроса ми е точно каквото е заглавието. Аз съм на Мъж 20 и се чудех много ли е да мастурбира човек по да речем 5 пъти дневно. В смисъл никъде не се споменава че това е вредно. Аз преди мастурбирах по 4-6 пъти дневно защото имах адските хормони.. и така в продалжение на години (като не мога да си хвана приятелка така е.. ).
И се чудех :
1. Многото мастурбиране пречи на човек да има деца в бъдеще? Защото някъде бях видял нещо такова макар че не съм запознат.
2. Какво значи като човек каже че е мастурбирал да речем 3 пъти. В смисъл значи че е свървил 3 пъти нали? Малко недъгаво си задавам въпросите но искам да се информирам да не изглеждам смешен ако някой път стане на въпрос..
Моля за отговори (надявам се модераторите да пуснат темата че да не я пиша наново)
Благодаря.

Коментари

1.   Мой човек, мастурбирането не е вредно! Мастурбирай си колкото ти е кеф!

2.   И аз мастурбирам но много яко хахаха

3.   Ем чувал съм, че ако си биеш чикии много често в продължение на няколко години без да ебеш след това ще свършиш пред някоя жена само като я докоснеш, а в най-добрия случей след 5 мин ебане. Като, че ли това е една вредна страна на манивелите и аз съм така и леко се притеснявам като дойде момента да еба да не свърша за 5 минути, защото и аз като тебе си бия поне по 2-3 на ден ;)

Mark.

4.   Вредно е човек, като си хванеш жена няма да имаш сили за нея.

5.   Аз съм жена и мастурбирам по 2 пъти на ден и няма нищо лошо в това, щом хормоните бушуват, трябва да ги укротим....

6.   Да, вредно е! Но не физически ами психически! Води до психическа зависимост, и непрестанна нужда от по-големи дози допамин, като със наркотиците! Просто не го превръщай в рутина защото може да прерастне във сексуална зависимост! Мисълта за секс и ровенето из порносайтовете започват да завладяват ежедневието ти! Не можеш да се фокусираш на работа или с ученето, след поредната 5-та, 6-та чикия си разсеян и омаломощен. Трудно постигаш целите си, дори спираш да си поставяш такива. На по късен етап не може да се фокусираш и със възложените ти задачи! Физически те изтощава! Макар да е приятно, след това си празен! Няма я близостта на жената! Чувството на споделеност, че може да накараш момичето да се чувства страхотно, съответно и тя ще направи това за теб, а когато ти го правят и най-готино!
Опитай да не мастурбираш 4-5 дни (не е лесно и на мен ми е трудно) но ще видиш колко градивен трезвмислещ устремен активен ще се чувстваш!

Ще видиш че ще ти дойде и смелост и по-силно желание да си хванеш гадже! Не се предавай и не разчитай да се самозаоволяваш до края на дните си! Сега е момента да развиеш най полезните си качества, но вместо това може да си създадеш "time consuming" навик! Казват: "sharing is everything"
Успех!

8.   Да напълно вредно е многократното задоволяване, аз бях така и забелязах, че започна да ми вреди на психиката, не можех да се концентрирам, постоянно ми се спеше, дори и зрението ми се влоши имах и сърцебиене, реших да спра и сега се чувствувам добре.

9.   Аз нямам такива проблеми, момиче съм и мога да го правя по няколко пъти на ден и въобще не се чувствувам изморена и отпаднала.

10.   При момичетата, жените не е вредно защото няма еякулация и възстановителен период!

11.   И аз съм жена но пък нямам много желание да го правя, дори веднъж на ден, по рядко ми се случва така да имам желание.

12.   Аз мастурбирам по 4-5пъти на ден

15.   М50г. Аз онанирам почти всеки ден. Но жена ми казва, че не е мастурбирала от мома. До тогава го е правила рядко.