Изоставена
Здравейте, приятели,

Пиша тук с надеждата да намеря хора, изпаднали в моята или подобна на моята ситуация, за да споделят съвети и мнения как да я преодолея.
Та на въпроса - преди месец, след година и половина връзка, приятелят ми ме изостави с думите: "не съм щастлив, няма я тръпката вече, не знам какво се случва". Той е от друг град, изнесе си багажа от къщата на баба ми, в която живееше и отиде на квартира. Същият този човек седмица преди да се разделим беше изключително щастлив и ентусиазиран от факта, че ще си купувам жилище и ще живеем заедно. Поведението му страшно много ме натъжи и обърка. Не спирам да плача, отслабнала съм, трудно спя. Мисля постоянно за него. Излишно е да казвам, че продължавам да страдам и го обичам страшно много. Избягвам да му се обаждам, той обаче ме търси на няколко пъти, говори ми за неща, които сме правили преди и т. н. Старая се да се държа на положение, да не плача на телефона и да не показвам, че страдам.
В един от тези разговори му казах, че го обичам истински и той каза: "знам всичко, просто не ме притискай".
Какво да направя? Как да си го върна?

Коментари

1.   Няма как да си го върнеш, ако той сам не иска... Щом седмица преди това е било съвсем различно, все пак го питай дали няма друга?

2.   Този индивид не знае какво иска, защо ти звъни и ти напомня стари случки? ! Каква му е целта? Спри да му вдигаш, остави го да се изясни със себе си и щом "няма тръпка" няма какво да направиш.. Според мен трябва да се отдалечиш от него, покажи му какво е изгубил и ще видиш как ще дотърчи с подвита опашка!

3.   Не му се обаждай изобщо и не му вдигай телефона когато ти звъни. Да не говорим пък да му казваш, че го обичаш. Както си описала нещата, ти си по-влюбената и той е абсолютно наясно с това и го използва. Поведението му няма какво да те обърква, ами много категорично показва, че има друга... обаче не е много сигурен още в нея и си те държи като резерва. Точно това цели с обажданията си - да те държи в напрежение, на stand by... да си объркана и да мислиш за него. Напомня за себе си, за да не ти позволи да го забравиш и ако удари на камък с другата, или не се получат нещата, да доприпка обратно при теб (много разкаян и влюбен, разбира се). И ти сигурно ще го приемеш, защото го обичаш... и ще живее пак в къщата на баба ти, а после и в твоето жилище. Не го допускай! Съжалявам, но погледни трезво на нещата, този те използва, че и нагъл на всичкото отгоре - да не си го притискала. Горе главата, имай куража и волята да прекратиш всякаква комуникация с него. Убедена съм, че ще срещнеш правилния човек и то много скоро! Успех!

4.   Ако те обича, той сам ще се върне, за сега постъпваш правилно, нека той те търси, това означава, че и ти му липсваш, виж, може би причината не си ти, вероятно има нещо друго, мъжете рядко споделят абсолютно всичко, би трябвало, но... мъже, какво да се прави, просто не прибързвай да си правиш изводи и заключения, съвета ми е дай му време, ето и той те е помолил за това, трудно ти е, но няма как, ако успееш, той ако те е обичал ще го оцени и ще се върне при теб, така е според мен, успех!

5.   Ти в случая нямаш голям избор, но за това след малко, първо да поговорим за него :)

Вероятно държи на теб, но това което ти е казал в прав текст и след това със звъненето не го разбирам. Ако е мислел поне малко за теб, вероятно би трябвало да не те търси и да те остави да се възтановиш. Всичко е малко странно.

Сега за теб : От личен опит знам, че колкото и един човек да е здраво стъпил на земята, да не е лабилен психически, ако се срещне с някой объркнан човек, който си сменя мнението или прави противоречиви неща, често и той самият се побърква :(

За това ти прецени какво искаш. ако искаш да си добре психически най-добре е наистина както са ти казали вече, просто да не контактуваш с него. Не дълбай каква е причината за неговото поведение, не любопитствай и без това ще ти е много трудно. Приеми че нещата за да са добре за теб и определено щом те е наранил така, ще го направи пак, това е сигурно.
Мисли за себе си, бъди егоистка в случая, не можеш да се държиш добре с човек, който е бил меко казано нетактичен и неприятен.

Отдавай се изцяло само на човек, който не с думи, а с действия ти показва че си важна на него, иначе щше е загуба на нерви и енергия да го разбираш и да му влизаш в положение.
Успех, като постигнеш това, ще разбереш думите ми :)

6.   Задушаваш го!

7.   в същото положение съм - скъсахме преди месеци поради липсата на чувства от негова страна, а същевременно продължава да ме търси и да иска дори да сме 'приятели за секс' :х и знаеш ли какво, обичам го, но не бих си го върнала обратно. кажи ми, необходимо ли е да бъдеш с него, а да знаеш, че я няма тръпката, емоцията? ! обичаш го, но не можеш да го задържиш на сила, не и емоционално. боли те и ще продължава да те боли ако мислиш за това как да си го върнеш. и мен ме боли, имам нов приятел, а още обичам и плача за стария, но така е много по-добре и за двама ни. не бъди егоист, остави го и се опитай да бъдеш щастлива. мисли за лошите ви спомени, така няма да съжаляваш ;) приеми факта, че сте разделени и прожължи напред

~Рия~

8.   Ами просто н го притискай - остави го!
Като ти се обади не се опитвай да си го върнеш и да поговорите за вас, а му разказвай какво си направила, разказвай му къде си излизала, с кои приятелки си се виждала. Щом те търси - явно му пука как си поне и може би му липсваш. Успокой се! Нека сам поиска, ако поиска да се върне при теб... но той няма да се върне при ревящата и смачкана жена, а при онази свежата, усмихнатата, щастливата, към която има тръпка!

А в крайна сметка, мила, ако той не желае да се съберете отново... за какво ти е да си с човек, който не те иска? След време ще страдаш повече ако го "накараш" да бъде с теб!

Единственото, което можеш да направиш е да си щастлива заради себе си и да продължиш... ако той те догони - ок. Ако не те догони, може би ти ще настигнеш по пътя си някой. Но стоиш ли си на едно място... ннищо не правиш, нали?

Успех
Плам

9.   Благодаря на всички за коментарите и специално на Плам, която ми е и адашка на всичкото отгоре. :)

10.   Аз много не обичам такива детски работи, момчето просто се е уплашил от това, че ще живеете заедно и не е готов за това. Разбираемо много мъже искат свободата си за по-дълго време. Ти по никакъв начин не му показвай, че се интересуваш от него. Когато ти звъни му кажи, че си навън с приятели и не можеш да говориш сега или пак си заета с нещо друго. Остави му време да помисли, ако сам се върне значи не е чак такъв страхливец, ако ли хубаво. Но ти в никакъв случай, не го чакай.. Ако излезе нещо по-добро от него не се замисляй.
подпис Слънчо

12.   Мъж съм първо. Не можеш да си го върнеш, не се заблуждавай. Не знам колко наивен трябва да е човек, който да си мисли, че нещата могат да бъдат както преди. Купи си Лексотан от аптеката. След един месец и помен няма да има от него в главата ти. Това не е майтап, доказано е и действа. Аз бях така, след като ме напусна гаджето (вече бивше).