Влюбих се в мъж със дете
Моля ви помогнете ми.

Преди година се запознах с един красив мъж. Той беше много откровен със мен още на първата ни среща ми призна, че преди мен е живял със една жена и че има от нея дете. Аз го приех добре не се замислих и му отговорих, че за мен няма проблем. И така започна нашата връзка, той ме запозна със дъщеря си, много добре се приехме двете. Много се разбирахме бяхме на едно мнение за всичко бяхме. Не вярвахме, че точно на нас ще ни се случи такова прекрасно нещо.

След месец отидох да живея при него. и всичко беше уникално. (ПРИКАЗКА)
След първото забиране на детето му аз се почуствах като заместена, не чувствах такава близост от негова страна цялото му внимание беше върху нея. Много гадно се почувствах, но си помислих, че това е така, защото още не съм свикнала със нея. Но това нещо продалжи всеки път след като я заберем. Аз изпадах във някакво много изнервено състояние чак аз не можех да се трая.

Година мина вече и аз все още се чувствам така. А детето е много кротко и много добро, не ми създава проблеми. От близо шест месеца поне веднъж в седмицата се караме за глупости (за обръщане на внимание от негова страна, за повече споделяне, за разбиране един към друг).

Последната седмица не съм добре изпаднала съм във някакво деприсиращо състояние ;цялото ми тяло трепери, изнервена съм без никои да ме е изнервил, затварям се във себеси, все гледам да няма хора около мен, затварям се в една стая и плача постоянно като малко дете.

Аз съм много заядлива личност, и лошото е че го разбирам че това не е добре за околните най вече на човека до мен. Усещам че ако не се променя относно избухливият ми характер ще го изгубя.
А знам, че тои адцки много ме ОБИЧА не веднаж ми го е показвал и доказвал, но със такива нерви никои няма да издържи на негово място колкото и да ме обича. (ТОЙ Е МНОГО ТЪРПЕЛИВ ЧОВЕК)

МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ МИ ДАЙТЕ МИ СЪВЕТ КАК ДА СЕ ПРОМЕНЯ КАК ДА ЗАПАЗЯ ТАЗИ ГОЛЯМА ЛЮБОВ.
МНОГО ГО ОБИЧАМ!!!

БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!

Коментари

1.   Детето на колко е? И може ли да обясниш какво значи забиране, досега не съм чувала тази дума? Иначе дори да ревнуваш приятеля си от момичето никога не го показвай, все пак тя му е дете, много ясно че ще е на първо място и винаги ще бъде. Той никога няма да заобича теб повече от нея, винаги ще предпочита детето си. Колкото и адски много да те обича винаги ще обича повече дъщеря си. Бъди колкото се може по-добра с детето, винаги отстъпвай за всичко и не се опитвай да я изместиш или да и отнемеш баща и. С това първо ти можеш да си навлечеш неприятности и второ на детето няма да му е никак приятно. Дори да не изглежда така, на нея и е трудно да живее с теб, ти си чужда за нея. Помисли малко и за нейните чувства. Според мен направи усилие и се сближете, така ще бъде по-лесно за всички ви. Аз мисля, че щеше да си по-спокойна ако го нямаше момичето, но ако наистина обичаш приятеля си направи усилие. С характера си няма как да се справиш, то си ти е заложено, но просто гледай да се въздържаш. И пак да повторя - дори да ревнуваш от детето, не го показвай!

2.   Успокой се. Просто това е инстинкт, гледа си детето. След време ще си имате и ваши деца и ще ги гледате заедно.
Обича те и с теб.

Н1 не е права, че детето е и ще бъде на 1 място за него, просто тези неща са различни. Едно е любовта към детето, друго е към жената. Успокой се и бъди щастлива

3.   Наистина не разбирам хора като теб, не знам какво не ти е наред и от какво си изпаднала в тази депресия... Няма как да ти се помогне ти си за лечение, едно обсебващо същество което иска 100 % внимание 7-24... Доколкото разбрах от историята ти, детето живее при майката и я взимате за по 1-2 дни на 2 седмици и ти пак си недоволна... Детето те приема, уважава и не ти прави мръсно.... Какво искаш от този мъж. да остави детето в другата стая, а на теб да ти обяснява колко те обича и тн... Аман от такива като теб, никога не съм писала нещо отрицателно, но ти направо ме изнерви...

И аз имам дъщеря и ако недай си боже се разделим с моя мъж и се хване с такава като теб, и ми прави физиономии че детето е отишло за 1 ден при него, ще й извия врата а малката няма да я пусна... И те тогава ще видиш колко ще се разбирате с твоя...

Отивай да се лекуваш, направи някакви консултации с психолог. Не си мисли, че това дете не осъзнава какво става, това че ти си имала проблеми в детството си, не означава че трябва да причиняваш вреди на други... Ами като се роди ваше и трябва и на него да обръща внимание, ти какво ще направиш... Ще се самоубиеш ли.... Я с стегни и извинявай ако съм те обидила...

4.   Я стига сте я нападали! Жената иска съвет и н3 веднага да се намеси със злобата си. "Ще и извия врата и няма да пускам детето... " ти, ако това се случи ще си просто никоя, злобната бивша, не ти ли е ясно? Освен това никъде не те питат ти как би се чувствала евентуално в такава ситуация, а какво да прави авторката. Ти си обичаш детето, защото е твое и имаш инстинкти за това, но никой не обича и не е длъжен да обича чужди деца. Авторке, все пак прояви малко разбиране и търпение към това дете. То е негово и той си го обича. Дръж се добре с детето и се опитай да не показваш тази безсмислена ревност. Намери нещо, с което да се занимавате тримата заедно и ще се почувстваш по-добре. Например излизайте заедно на разходка или играйте някоя игра. Късмет и не обръщай внимание на злобарите

5.   АдЦки много те обича? Ти на 13 ли си?

6.   Картинката е позната в нашите ширини. Той разведен, детето при него, смятай каква е била майката за да остави детето на него. Сега среща друга бъдеща съпруга, която по описаното се държи вероятно също толкова неадекватно, колкото и бившата. Мани правописа, мани годините, просто поговорката че "Всеки заслужава случващото му се " важи с пълна сила и при вас.

7.   Тя е била на ясно, че взима мъж с дете... Още повече, че малко са отговорните мъже като него, с това нещо трябва да се гордее... А това, че никой не е длъжен да обича чуждите деца не е вярно, то не е чуждо, то е частица от човека, който тя обича... Може би съм отговорила първосигнално в 1-вия си коментар, но не мога да се нарека злобарка :)... Като дойде детето, обърни внимание на приятелките си, на родителите си, направи това което прави той... Отдай малко време на друг освен на негоо..

8.   Според мен просто ти се е струпало много през последната година - не, че има причина, но просто някой хора повече изживяват дадени ситуации - повече се притесняват, повече му мислят и т. н. За мен ти трябват мин. 2 седмици пълна релаксация и то поне половината време да си сама. Отиди някъде на почивка с твоя без детето за поне една седмица, за поне една седмица отиди някъде сама - или на почивка (ако е трудно да обясниш защо отиваш сама, кажи, че отиваш с майка си или нещо на село да помагаш - все ще измислиш нещо). Просто имаш нужда да се махнеш от ежедневието ти поне за 10 дни, да си отпочинеш, да се откъснеш от близките ти и след това зарадена с енергия ще си бъдеш пак ти. Ако твоя иска да води малката на почивка, решете въпросът половината време с нея, половината без нея. Ана

9.   Ей, Аман от неграмотно писане. Аман!

10.   номер 9, я да те видим ти как пишеш тогава?? да ти имам коментара

11.   Мен пък ми е много любопитно какъв е този адЦки добър и търпелив мъж, който е оставил жена с дете, пък на някаква истеричка да не може да покаже пътя.
Тук има някаква загадка, да не му плащаш нещо, в твоя дом ли живее?

12.   Напълно съм съгласен със номер 3, аман от такива като теб! Той човека си взима детето 1 път на две седмици и ти какво искаш да не му ожръща внимание ли? Ти си някаква егоистка, ти го ревнуваш от детето му! изберви ме и мен като ти прочетох историята! Аз ако съм на него ще те изгоня! Най мразя да ми се правят проблеми, че не съм обръщал внимание, че не споделям достатъчно!!! Много ме дразнят такива като теб! Ти си някаква побъркана щом го ревнуваш от детето му!

13.   ОТ АВТОРКАТА
Аз винаги се държа много добре със детето, когато е при нас грижите за нея са изцяло мои, аз си я обслужвам инапално точно както трябва да се гледа едно дете. никога не съм повишила тон на детето. То дори по цял ден е само около мен. играем си заедно боричкаме се. капем се заедно и всичко както следва. Детето е на 5 год. и тя сама си казва че със мен и е по добре отколкото с маика й. Някои пат незнам дали ревнувам мъжат ми от дещеря му или обратното. Аз много я Обичам малката. И съм много заинтерисована за неиното бъдеще. много е страдало детето и не искам точно аз да го карам повече да страда. Не ме критикуваите преди да сте размислили върху историята ми.
Аз по принцип съм много чувствителен човек и в повечето случай предпочитам да нараня себе си отколкото хората.
БЛАГОДАРЯ ЗА РАЗБИРАНЕТО

14.   Така, народе, успокойте се... И аз имам ново гадже, с дете. Скоро се запознахме с малката и родителите му, аз също се притеснявах. Ето няколко полезни факти ако сте в такива отношения.
1. Детето/ децата са най-важни на света, колкото по-рано го осъзнаете, толкова по-добре за всички!
2. За да имате връзка с човек, който има дете от предишна връзка, хубаво си помислете дали сте готови да приемете всички проблеми и радости, свързани с този факт!
3. Не ревнувайте, дори детето да ревнува татко си/ майка си от ВАС!
4. Ако сте достатъчно упорити / влюбени/ държите на този човек, ще се научите да бъдете едно семейство, независимо кой има деца, и кой не!
И последно, пожелавам ви любов, независимо дали вашият човек е с дете, или без! :)
П. П. Пишете грамотно ;)

15.   Номер 9 ти като пищеш грозно да не си по грамотен от другите а?

16.   Авторке, на номер 13 на коментара спомена че детето е на 5 а сега е на 7 минали са почти 2 години от твоята история, която много ми хареса

17.   Авторке, ако детето те възприеме не като приятелка само но и като майка аз знам че като майка ще те приеме тя е много мила както се изрази.
По горните коментари не ме интересуват какво пишат за теб важното е ти и малкото момиче да сте весели и щастливи нищо друго не е по важно от любовта и разбирателството.

18.   Уважаема авторке, след втория ти коментар се обърках и не мога да разбера къде е проблема? Щом обичаш това дете и се разбирате чудесно, защо си депресирана? Друг е въпроса твоя приятел дали ти отдава нужното внимание? Аз съм в много подобна ситуация като твоята, но просто не мога да приема неговото дете, още повече като ти го тикат, без да се интересуват от мнението ти. Според мен ти подсъзнателно ревнуваш от това дете, което е напълно нормално и оттам идват всички проблеми. Моля ви не я нападайте, никой не избира как да се чувства. Всеки е различен, с различен характер и разбирания. Ако продължаваш да се чувстваш така, по- добре се махай оттам. Понякога само любовта не е достатъчна. Виждам, че е минало доста време и не знам как са се стекли нещата досега.

19.   Чудя се на жените, които са склонни да гледат чуждо дете, дори това да е от мъжа до тях! Та то е чуждо за жената, каквото и да е, колкото и да е мило и обичливо, то е чуждо. Логично е, че в такива случаи жената ще е на заден план, когато има доведено дете. Кръвта вода не става.
А ти като си знаела от самото начало, то ти съзнателно си поела "риска" да се опитваш да си приятелка с НЕГОТО дете.

23.   Чудя сее на мъже, които се хващат с жени с деца. Използвачки, които смятат, че целият свят им е длъжен.

24.   За хора, които имат взаимоотношения с партньор/ка с дете/деца - ако не приемате поколението, не влизайте в сериозна връзка с човека. Разбира се, всичко си има граници и ако не са правилно поставени, то това зависи от възрастните - не от децата. Оценете обективно партньора и поведението му, което зависи не от фактора деца, а от това какъв човек е по принцип. И внимавайте с децата, независимо дали са свои или "чужди", защото вашето поведение е част от факторите, които ги оформят като личности.

25.   Какво става, детето трябва да е вече на 9 - 10 години как се разбирате тя приема ли те. :) Разбрах че тя повече харесва теб отколкото майка си.

Бъдете щастливи

26.   До 19 -простачките се "Чудят". Не познавам мъж, който да е натрапил детето си, за разлика от хубостници с деца, които се чудят как да наврат децата си като "общи".