Обича го, пък го сватосала с друга
Чак сватосала е силна дума, но...
Здрасти, аз съм момиче на 23 и имам по-малка сестра на 14. Противно на повечето си връстници аз винаги съм се разбирала много добре със сестра си (не знам как става номерът :D). Аз винаги съм си била ученолюбива, тиха и срамежлива, а пък сестра ми, макар че си е хлапе, голяма любовчийка. Проблемът е, че преди три месеца гаджето й (ако изобщо може да се нарече така) скъсал с нея, но поискал да си останат приятели. И тя се съгласила, въпреки че още го харесва. И сега от две седмици бившият й ходи с една от най-добрите приятелки на сестра ми. Лично тя ги е събрала, НЕ ЗНАМ ЗАЩО. Приятелката й отдавна харесвала въпросното момче, но се осмелила да каже на сестра ми преди около месец. Сестра ми се държала много разбиращо и й обещала, че ще й помогне, а като се прибра вкъщи, бесня, вика, плака - като луда беше. Така или иначе, говорила на бившия си за приятелката си - не знам какво се е опитвала да направи, да му покаже, че го е прежалила ли, какво ли... Така или иначе с голяма помощ от нейна страна гълъбчетата се събрали и сега са неразделни - даже и аз често ги виждам навън да се прегръщат и целуват.
Не мога да разбера сестра си, как може да е такава мазохистка. Държи се мило с тях и се хвали, че ги е събрала, а като се прибере вкъщи плаче и ги нарича с някакви отвратителни имена. Имам чувството, че ще се поболее и не знам какво да направя, за да й помогна. Прекалено е малка, за да преживява такива драми, но какво да се прави, днешните тийнеджъри са такива.

Коментари

1.   Е чак пък драма да е преживяла :)
И това ще отмине. След време ще си спомня за това с усмивка. А единственото нещо което можеш да направиш ти е да си близо до нея и да и помагаш. :)

2.   И аз не знам защо го е направила. Предполагам, че сестра ти е прекалено благородна, а пък и е искала да покаже, че вече го е превъзмогнала. Аз съм на нейната възраст и много пъти съм преживявала любовна мъка, знам как се чувства. Харесвах едно момче 4 години. Беше несподелена любов, даже той се държеше отвратително с мен, накрая спря да ми обръща внимание.. изпадах в нервни кризи, чупех, крещях.. страшно беше. Опитай се да успокоиш сестра ти, бъди до нея, кажи й, че не трябва да се измъчва така, че още е на 14, ще среща много момчета, този няма да е единствения, просто засега мисли така. При мен наистина стана така - аз срещнах друго момче и го харесах. А пък онзи, който харесвах 4 години и всеки ден плачех заради нещо - да си гледа работата! И аз мислех, че никога няма да гоо забравя, но ето че стана.
*Яса

3.   Разбирам сестра ти и аз бях така (момиче на 14) щях да събирам любовта на живота си с най-добрата си приятелка. Идеята беше тя да разбере, че страдам и да му каже. Той да се върне при мен. Целта на сестра ти е той да осъзнае саможертвата която тя прави и да я заобича наново. Поговори си с нея и - успех! Моля напиши какво ти е казала..

4.   Сестра ти иска да се направи на пич, на широко скроена, но не е. Това, което прави, е лицемерно и фалшиво.

5.   Да и аз съм го преживяла. Скъсах с бившия, а после щях да избирам подаръци за Свети Валентин на новата му. Просто за да го задържа поне като приятел. Да е близо до мен, да знам какво прави. Дори и мисълта, че той е добре и е щастлив ме радваше. Болката от това, че прегръща друга още и още ме прорязва право в сърцето, но никога не бих му казала.
Седни и поговори с нея, питай я за причините. Тинейджърите в днешно време какво ли не си мислим. Така или инче вече го е сторила, ако не беше приятелката й, щеше да е някоя друга по-ужасна. Така поне знае, че има добра и свястна заместителка.