Приятелят ми ме лъже!
Здравейте! С приятелят ми сме заедно вече почти година, но доверието ми става все по-малко и по-малко. Хващала съм го да ме лъже няколко пъти и ми казва, че било за мое добро - прочетох SMS-и в телефона му как се уговаря да излезне с уж най-добрата му приятелка, а в този ден ми беше казал, че ще излиза с братовчед му. В крайна сметка момичето не дошло, а той ми каза, че го е направил за мое добро "за да не ми стане гадно", защото ревнувам. Карахме се, но му простих както и още множество други неща. Във facebook-а скри обвързването си с мен и като го попитах защо каза следното: "Колкото по-малко информация има в профила ми толкова по-трудно ще е някой да ми го разбие". Беше скрил само рождената му дата и обвързването, дори телефонният му номер още стои! Днес като се чухме последно ми каза, че заспива, защото е изключително уморен. Това добре, но пуснах си facebook-а и какво да видя - той е на линия! Обадих му се да го попитам защо е на линия, нали уж си лягаше, а той ми каза, че спи от половин час ако не и повече (когато за последно се чухме) и ме изкара луда! Видях с очите си, а той ме излъга след това. Не го спирам за абсолютно нищо и не знам от какво може да е породен този проблем. Изневерява ли ми или проблемът е в мен? Не спирам да се измъчвам макар и заради тези дребни лъжи. Моля Ви помогнете ми! Поздрави!

Коментари

1.   Чакай, чакай! Това, че е на линия във фейса, не значи, че непременно е пред компютъра. Може да го е оставил включен и наистина да спи.
Мисля, че си виновна за проблемите ви. Задушаваш го с ревността си и със сцените, които му правиш. Затова те лъже и крие от теб.
Поговорете си сериозно и се разберете оставате ли заедно или се разделяте. Няма смисъл да си тровите нервите взаимно. Вместо да ви е готино, вие се карате за глупости.
Откъде накъде ще му ровиш в телефона и ще му държиш сметка за профила му във фейсбук?
Преосмисли си поведението и ще видиш, че сама си навличаш проблеми на главата.
Поздрави.

2.   Мъжете понякога лъжем именно защото обичаме. Обаче и вие с тая ваша ревност... от мухата - слон. Ако държиш на него, не му прави скандали за такива дреболии, а седни и му обясни какво най-много те дразни и защо. Ако те обича, ще те разбере, ако не - какво значение има?

3.   Никой няма как да ти помогне и да направи така, че да не те лъже. Просто с такъв човек си и не виждам начин да се промени и да стане добро и примерно момче. За някои хора лъжата е като "здравей". Патологичните лъжци не мисля, че може да се променят, а най важното, те и не искат. По скоро ти трябва да се замислиш с какъв индивид си се хванала. Иначе е ясно, че няма напълно искрени мъже, но този твоя е патологичен случай.

4.   Ти си обсебваща, искаш да знаеш абсолютно всичко, за това те лъже.

5.   Добре ок! Ясно ми е какво ти е във момента..
Или ти изневерява, или не те иска или, пък те избягва поради причина..
Поговори със него!

6.   Наистина си много обсебваща. Съпругът ме не е написал във ФБ, че е женен, но дори не съм го попитала защо. Просто така си е преценил. Не виждам защо да се прави от мухата слон.
Смятам, че да четеш смс-и от телефона му е недопустимо, и ако видя мъжа ми да го прави, направо ще откача. Относно ФБ, няко вече го беше написал, че ако е оставил компютъра включен, ще излиза, че е на линия.
С две думи, всичко може би ти е в главата, но ако продължаваш така да се държиш, ще стане реалност. Аз съм жена, омъжена от 15 г., с две деца, но никога не бих позволила на съпруга си да се държи така с мен, както ти с приятеля си. Ако бях на мястото на твоя приятел - ДИМ ДА МЕ НЯМА.

7.   Какво означава да те лъже, защото е за твое добро? ! Егати простака. Според мен очевидно прикрива нещо, дори е възможно да ти изневерява. Не си длъжна да го търпиш нито пък да те прави на будала с лъжите си. Скъсай с него. Нямаш достатъчно аргументи все още срещу него, но това, че се крие и че те ЛЪЖЕ "за твое добро", говори достатъчно за постъпките му и отношението му към теб. Скъсай го. Ако той иска да се съберете пак - да си помисли хубаво дали иска връзка с теб, щото явно ти си сериозна към него, а той към теб не. Няма смисъл да си хабите времето заедно, като има толкова много мъже, в които можеш да се влюбиш и да ти се отвърне със същото.

8.   просто на такъв индивид си попаднала, дано не си изгубих години от живота напразна с него. има мъже които са си такива, ненаситни. Или го приемай какъвто е или бягай далеч от него докато е време.

9.   От автора!
Така до номер 1: Отначало не му търсех сметка за нищо не го и питах къде ходи и какво прави. Той започна да ми иска паролата от facebook-а, а аз се дърпах в крайна сметка ме убеди и си разменихме паролите. После изведнъж си смени паролата, скри си обвързването с глупавото извинение, че не искал да му разбиват профила и така. И защо аз да не му искам сметка като той един път ми се развика и ми говори като на КУЧЕ за това, че съм отишла да тичам без да му кажа!!! Когато му прищрака, че иска да ми провери съобщенията и като му откажа започва да ме заплашва, че ако не му дам паролата ще скъсаме! Изобщо не бях толкова дребнава, но с този човек не знам какво ми стана!
До номер 6: Изобщо не знаеш той какво прави и как се държи с мен. Не ми дава да излизам с приятелките ми и то най-добрите. Един път каза, че ще се виждаме и ме убеди да не си правя никакви планове. Цял ден седях вкъщи и го чаках като идиот и обади ми се и каза следното: "ами аз няма да мога щото ще се виждам с братовчед ми". Не иска да излизам с него, но не иска да излизам и с други! КАКВО ИСКА? !

10.   От номер 7 - Зарязвай го тоя нещастник. А това с фейсбука, че не искал да му разбиват профила е пълна лъжа. Просто е искал да скрие, че е обвързан, защото ЯВНО има интерес към друга/други, пък щом и си е сменил паролата, явно не е искал да му видиш личните съобщения преди той да ги е видял и изтрил. Ясни са ми такива като него. Самата аз преди година попаднах на такъв тип човек. Каквото и да правиш - бъди сигурна, че ще ти изневерява и то не само на тебе, а на всяка следваща, която е с него. На такива като него цял живот няма да им стигне за да се находят.

11.   Ами няма как да зная какво прави, защото ти си написала само част от твоята част от истината. Ако е така, както казаваш не виждам защо пишеш тук, а направо го зарязвай. Каквото повикало, такова се обадило. Не но е решението да му ровиш в смс-ите (продължавам да твърдя, че това е отвратително занимание), нито да го шпионираш. Изгради вяра в себе си, обичай се, и в това, че известно време ще бъдеш сама не е болка за умиране. Желая ти успех и късмет!
От номер 6

12.   Според мен ти изневерява или поне сваля друго момиче. Бившата ми приятелка не искаше да сме обвързани във фб и после като се разделихме разбрах, че е имало друго момче, което не е трябвало да я вижда, че е обвързана. Не съм ревнувал и не съм се и замислял, просто каза, че не иска хората да я обсъждат с кого ходи и след два месеца като се разделихме и веднага я видях да тръгне с въпросното момче.

13.   Кво става с вас, хора? ! Не давате никаква свобода на половинките си! Запомнете, че нямате право да се месите в живота им, без тяхното позволение. Не сте тръгнали да се жените, за да им държите сметка за каквото и да било.

После защо изневерявят, защо нямало свестни мъже, защо тва, защо онова. Задушавате гаджетата си с постоянните въпроси, скандали и драми, а и имате наглостта да им държите сметка защо ви били лъгали. Жалки сте! Искате свобода, а в замяна не давате такава. Е така не става работата!

Кюби

14.   От автора!

Кюби, ако не ми беше отнел моята свобода, аз нямаше и да се опитвам да го спирам за каквото е. А и защо той да ми пипа нещатата телефонаите и каквото и да било без мое разрешение, а аз да не мога? Да не е миропомазан случайно, че той да може аз да не мога? А и както казах не аз не му давам да си излиза, а той на мен! Казва ми даже кога да си лягам и дори незнам по каква причина го прави, когато му се опъна стават лудите скандали... Така, че не казвай, че АЗ го задушавам!!!!!!!

15.   4 много добре го е казал/а. Направо си обсебваща и за да не си създава главоболия, човека те лъже. И всичко това сама си го предизвикваш. Остави го да излиза, с който си иска, да пише смс-и с който си иска, да виси във фейсбука доколкото часа си иска. Има неща, в които ти не трябва да се месиш, защото това си е лична територия на човека отсреща. И ако му писне един ден, не се чуди защо а промени поведението си. Не му дръж сметка за всяка дреболия, а се занимавай от време на време и със себе си. Излизай с приятелки, погрижи се за себе си, свърши си някоя работа, не го дебни постоянно. Ако съм него, досега да съм те зарязал.

16.   Бягай далеч и колкото по-скоро, толкова по-добре. Аз изгубих 11 години от живота си с такъв човек.... Ужасно е, само който не го е изпитал, не може да разбере...

17.   От автора!
Номер 15 ти да прочете всички коментари? Той ми казва кога да си лягаааам, ако не го напражя ме заплашва с късане!!! Кой кого задушава само не ми е ясно? Аз не мога да излизам с приятелки, защото той не иска а той си ходи по дискотеки и насам-натам ... за нищо никога не съм го спряла!

18.   Много ми е интересно - какво ви кара толкова много хора в последно време да се задържате с разни лъжци, тарикати и прочие психопати, след като не сте женени, нямате и деца - и късането е от лесно по-лесно.
Ако искате и вие да превъртите - давайте в същия дух. Със сигурност за броени месеци в такива ненормални ситуации от здравия ви разум няма да остане и следа. А след това и Господ не може да ви помогне.

19.   Авторката, не обръщай внимание на тези, които ти казват, че си обсебваща. Не си. Просто си обичаща жена, очакваща същото от мъжа до себе си и търсеща доказателство за това. Фактът, че виси из нета, като ти е казал, че уж спял, е показателен. Изобщо не вярвай на тия, които ти казват, че си въобразяваш, че може наистина да е спял и прочие. Аз ако имам намерение да спя, чий ще го диря из фейсбук и другаде? ! Това изобщо не е и ревност, а желание да разбереш, че си единствена и че не те лъже. Така че виж нещата как стоят в действителност и действай според изводите си. И друго - към мъжете, написали, че е обсебваща и ревнива - вие как бихте постъпили на нейно място, ако разберете, че гаджето ви е онлайн, при положение, че ви е казала, че си ляга? И не пише с вас? Особено като се има предвид, че мъжете са болезнено ревниви, когато става дума за тяхното. Пък седнали за жените да приказват...