Защо мъжете бягат от скандали?
Така имам приятел от няколко години. Живеем заедно. Караме се рядко/2-3 в годината/. Проблема е, че при всяко скарване той си събира багажа и си тръгва, без да иска да разговаря. Просто си тръгва. Според мен не е нормално това да тръгва, без да иска да се изясним. Това страх ли е?

Коментари

1.   Изобщо не е вярно това. Проблема е индивидуален в приятеля ти. Едва ли ще го е страх, просто сигурно му е характер, как да ти помогнем като не го познаваме?

2.   не "геввзалък"

3.   Ами има хора, които се инатят, и по подобен начин демонстративно правят сцени. Едни крещят в ярост "Развод! Развод! " (говоря за брачни двойки), други си събират багажа... Познавам един пичага, който гръмна приятелката си с газов пистолет... защото му говорила по време на футболния мач. О, о До характер си е. Има много динамични двойки, за които е привично да се млатят дори, но както се изразява една моя приятелка - "И до кома да се докарам от бой, важното е, че докато лежа ще ми държи ръката!! " И така.. любов ли бе да го опишеш. :D Не съм от най-лютите скандалджии, но човек най-добре се опознава в яда си.

4.   В общия случай мъжете мразят да ги караш да се чувстват виновни за нещо, каквото и да било. Сигурно при всеки ваш скандал се държиш така, сякаш той е виновен за всичко и затова му се иска да се махне, знам ли. Помисли и сама ще откриеш отговора за неговото поведение. Със сигурност хората от сайта няма да ти дадат отговор- не те живеят с него, а ти.

Doriana

5.   Зависи за какво се карате. Ако ти го навиваш да спре да пие, пуши, яде месо и да смени любимия си цвят... защо да не избяга?
И с това заглавие провокираш някои читатели да си зададат въпроса "А защо жените се стремят към скандали? " Преди да ме обвинят, че съм женомразец, ще уточня, че щом според обобщението ти мъжете бягат от скандалите, значи жените постъпват по различен и също така противоположен начин, за да бъдат разграничавани от мъжете (противоположен е, защото можеш или да бягаш от нещо или да се стремиш към него). Затова според твоята логика остава жените да изпитват някаква наслада от скандалите и стремеж към повече такива. :)
В заключение - не ви ли омръзнаха тези обобщения? Приятелят ти бяга от скандали, както нечие гадже бие приятелката си, друг пък не може да изразява чувствата си и т. н. Какво е това удоволствие да припишете качествата на най-недодяланите мъжкари в страната на всички останали? Нещо като "моят е боклук/странен/смотан, но всички останали са такива, затова аз не съм се прецакала ни най-малко"? :)

6.   Със сигурност го е страх от удар по егото му. Не желае да спори и да провежда разговор, за да не се наложи да направи компромис, да приеме чужда гледна точка. Иска да си бъде неговото и толкова. Според мен това е причината.

7.   №3 - Направо ме застреля човече. Корема ме заболя от смях.. :D

8.   Авторка-Благодаря ви за мненията. Номер 6 мисля, че това е правилния отговор.