На 40, разведена къде да срещна свободен мъж?
На 40 г. съм, разделена със съпруга ми. Той не се интересува от мен, има друга връзка. Почти съм сигурна, че няма да се върне, макар че понякога ми се иска. Но насила не става, нали? Той не ме обича вече, сам ми го каза... Не съм правила секс отдавна. Къде да се запозная с някой мъж за сериозна връзка? Изглеждам добре, имам самочувствие, но просто няма къде да срещна свободен мъж - в метрото и по улиците не става. В работата няма подходящи, а и принципно съм против служебните романи. Сайтовете за запознанства ги зачерквам, имам горчив опит от там. Плюс това смятам, че първо трябва да харесаш някого как изглежда на живо и после да се опознаете, а не първо да си говорите и накрая да се окаже, че снимката му е стара или по-скоро просто снимката е едно - живото излъчване съвсем друго. На бар ми звучи толкова американско и невъзможно, плюс това хич не се виждам сама да ходя по баровете, не е за мен това, много ми е курвенско, с извинение.
Моля за конкретни съвети!

Коментари

51-64 от 64

69.   51, тепърва дядо се занимава с чуждия, вече уреден живот

70.   Чета коментарите и си мисля,
Всеки търси, всеки дава съвети как и къде да намерим, и в крайна сметка, все си ходим сами и продължаваме да търсим.
Като начало ще се позова на статистиката която казва, че интимните връзки започнали от интернет запознанство в 92% от случаите се разпадат.
Склонен съм да вярвам в това твърдение, тъй като съм преживял няколко подобни ситуации.
Поради това идеята е, когато двама човека се запознаят в интернет, да не си губят времето и да правят опити да се опознаят посредством виртуалната среда, а да си уговорят среща.
Къде, кога, в колко часа, как ще се познаем?
Желателно е мястото на срещата да не е кино, или стадион на който се надвикват феновете, а примерно кафе, ресторант, място на което може да се чувате като разговаряте и което предлага забавления както за възрастни така и за деца, нали все пак някой от вас, дори бих казал по-голямата част от вас са с деца.
Тъй като сайтовете за запознанства в по голямата си степен са запълнени с хора които търсят, не начин да създадат сериозна връзка, а по скоро авантюри, аз лично не ги предпочитам нито ви ги препоръчвам. Вече гризнах дървото от такъв сайт.
Така и така тук сте подкарали темата, да направим две колонки, в едната мъжете да се вписват, възраст, деца има/няма, търси жена с/без деца. В другата колонка да се вписват жените на същия принцип.
Всеки си отваря един временен емайл и си го вписва под обявата. Когато друг кандидат иска да установи контакт, той пише директно на човека от обявата.
Идеята е простичка, но мисля, че ще е ефикасна.
Успех на всички.

71.   Мили дами всичкото е добре което сте написали, аз съм живял 25г с жена си и с никоя друга не съм бил през това време и ми е било хубаво да бъда но въпреки усилията ми и на докторите останах сам. И на мен ми тежи самотата. Затова тръгнах да търся сериозна връзка по сайтовете и се оказа че жените повече ти интересува да си седят в къщи и да имат с някой мъж сериозна връзка за секс и пари. Ще ми е приятно ако някоя жена готова да се съобразява с друг мъж както и аз съм го правил да ме намери. Финансово съм независим и търся любов а не съквартирантка за секс?

72.   Здравейте, и аз съм в същото положение като авторката разделих се с мъжа ми преди 4 месеца... той е с друга жена живее вече с нея. Имам две деца на 6 и 8 години. И аз не виждам как бих срещнала нов мъж просто ми се струва невъзможно и че ще си остана сама до края на живота ми.

73.   51, на запад е нормално да се омъжиш, и да родиш след 40, тепърва дядка за дърва!

74.   Пълно е прекрасни свободни мъже и жени. Просто рябва да допуснем да ни се случи.
Ако сте негативни ще трябва да се задоволите с някой коруконджур от "Gepi me"
Късмет :)

75.   М43. Все едно чета каква щеше да бъде съдбата на съпругата ми ако не и беше дошъл акълът. Децата тогава бяха на 3 и 5 г., жена ми беше задоволена със всичко, не готвеше, не беше по секса и един ден реши, че не и обръщам достатъчно внимание и си хвана любовник - наш 'приятел', по-възрастен от нея, но ниска топка. Разбрах, 5 месеца се опитвах да я убедя да прекрати извънбрачната си връзка - не ще, криеше се, лъжеше... , нито имаше скрупули, нито съжаляваше. Загуби тотално доверието ми. Нещо в мен се пречупи. Разбрах, че нямаме бъдеще и поисках с голяма мъка развод. И разбра чак тогава, какво е да си самотна майка на 36, с две малки деца. Самотна, тъжна, унила, угрижена, без подкрепа. Не се разведохме и до сега сме заедно вече 5 години от тогава. Но аз съм мъртъв от тогава. Нищо не може да ме зарадва, нищо не може да ме ентусиазира. Жена ми продължава да не може да готви и секса да е рядко, но не съжалявам - заради децата.

77.   75, само последното ти изречение има смисъл 'за децата'. Иначе тотално грешен подход. Ти си приел да се мъчиш за нея. Защото още си мислиш, че тя е за теб. Дали е така най-добре вие си знаете. Да ти кажа честно и аз съм като теб, няколко жени са ми били в главата, не десетки, така че - хубаво е да си моногамен, по-просто се живее. Не се ли пречупи малко жена ти и да види че е добре с теб. Странно племе са - незряло. Но пък много обичат сигурността. Като в "Красавицата и звярът". Сигурност да им дава - ако ще звяр да е. И доста често попадат на зверове. Ако пък всичко им е наред - няма да има предизвикателства в живота им. Аз гледам мойта жена да има непрекъснато предизвикателства, но въпреки това започна и тя да ми се качва на главата - тества ми финансовите, умствени и емоционални възможности - стига до границите вече.

81.   № 1 - интересно ми е, намери ли любим човек? И аз търся, всъщност вече се отказвам. Никога не съм се омъжвала, но самотата ме плаши.

83.   Колко много хора имаме сходни съдби. Едни търсят и намират, други не. А всеки има нужда от обич и топлина. Иска да бъде значим за някого....
Явно толкова простички неща се оказват ужасно трудни.
Няма ли някой от пишещите тук, който се е справил с този пробле за да сподели и да даде лъч надежда на тези, които все още не са успели?

84.   Аз вече не търся и не вярвам, приех самотата и съм спокойна. Днес отошенията между хората са като бит пазар и аз не искам да участвам повече.
Разведена, 47

85.   До 83 - запиши се на нещо което включва група от мъже и жени, спорт, танци, изкуство, хоби и когато някой ти предложи нещо не се дърпай да не би да изглеждаш лесна, а бързо приемай ако го харесваш защото може да не предложи пак. Ако не предложи, , предложи ти. Хубавите неща или стават бавно или не стават въобще, но прекрасните стават веднага а чакането, отлагането и умуването води до пропуснати възможности и разочарования.

86.   Към 83 - пробвай в сайт, европейски например, общувай с различни хора, те са там, защото и те си търсят половинка. Може да намериш приятели, не е казано, че любовта се случва с всеки срещнат. От 2-3 пъти чат си личи, дали ви е приятно да общувате, и дали общуването ще продължи. Научи се да знаеш, какво искаш, какво търсиш, или поне какво не искаш. Дай си шанс, дай шанс и на друг човек, отсявай тези които не са твоята порода, слушай, общувай, слушай себе си, бъди честна със себе си, забавлявай се.
Много е вероятно, с някого да се окажете със същите вибрации, на същата вълна, и нещата да се случат много по - бързо, отколкото си представяш. Вярвай, че си даваш шанс, работиш по въпроса, не си се изолирала, не си се отчаяла или озлобила. Отвори очите и сърцето си за нов живот, направи си приключение, направи грешки, ако така е писано, но винаги намирай сила и дух да започнеш отново. Другите също чакат някой да се поинтересува от тях, да им обърне внимание, да им се случи нещо. Желая ти любов, ще ти се случи, вярвай ми.

87.   Барове с музика на живо, Кристал - там се събират самотни души с големи сърца.

51-64 от 64