Връзка със сектант
Вече минаха 5 месеца от както имах връзка с едно момче но още не мога да се отърся от него и не спирам да го сънувам и и просто не мога да спра да мисля за него.
Имахме връзка близо 2 месеца и всеки един момент беше прекрасен с него въпреки, че е на 20 години той е висок, красив, възпитан имаше държание на 35 годишен мъж не знам какво да напиша просто ми се върна смисъла на живота докато бях с него когато го запознах с нашите и те го харесаха (сближиха се много с баща ми който е пенсионер и му намери работа в една фирма като нощен охранител на доста висока заплата).
Заради твърдия си характер е много уважаван и има много връзки, работи в някаква фирма за износ ( не зная каква длъжност но по скоро е доста на високо) -> взема висока заплата.
Всичко рухна докато бяхме в тях поисках да му видя снимките от детството той каза да потърся в секцията а той ще вземе нещо за пиене от кухнята, почнах да търся и открих в първия шкаф някакво папка с завещание от 2010 с данните му че при смърт всичко което получил и притежава остава на някаква ложа (братство) имаше подписи и печат, бях шокирана прибрах бързо папката и седнах, в близките дни аз спрях да му вдигам телефона и му писах смс че сме много различни и не искам да имаме общо просто бях много ядосана и объркана.
Не съм споделила с никой и сега искам малко да ми олекне, дори и не знам в каква секта е член какво е получил какво притежава... мисля че решението ми е правилно но сърцето просто не ми дава мира, баща ми още работи на работата която той го уреди и още не са го уволнили това може да значи, че той може да тай чувствува към мен... как да постъпя просто не спирам да мисля за него?

Коментари

1.   Глупаво си постъпила! Трябвало е първо да поговориш с него на темата.
Има евангелистки църкви, които не са секти. Съвсем естествено е да завещае всичко на църквата си, защото няма семейство и деца. Така правим (между другото) и православните християни. Един дядо остави на нашата православна църква например 300 хил. лв., човекът нямал семейство.
Лутаранските, англиканските църкви у нас извършват и социална дейност, занимават се със сираци, бедни. Те са част от Вселенската църква, тяхното кръщение е признато от Православната църква и могат да се женят за парвославни! Преди да го отхвърлиш заради религията му е трябвало да говориш с него. Явно той е съвсем нормален, не ти е говорил за религия и не е искал да те убеждава да ставаш от неговата религия.
Мен често ме заговарят Свитетели на Яхова например. Когато им кажа, че съм вярваща православна, усмихват се и ми пожелават всичко добро.
Честно казано, предпочитам да съм с мъж, които има някакви ценности и е член на някоя църква, отколкото с атеист. Обади му се и си поговорете, кажи му, как си се чувствала и му обясни, че държиш на православието си. Сигурна съм, че няма да ти се бърка, ти защо му се бъркаш?
Сигурна съм още, че ако имаше деца и съпруга, завещанието му щеше да е съвсем друго!

2.   здравей,
поговори с него възможно най-скоро! дори още сега му се обади ;(
как може да прекратиш връзката без да му дадеш каквато и да е причина...???
от къде да знаеш защое подписал това...има толкова много ваианти - принуда, или пък момент когато е загубил вяра в нещо и го е направил импулсивно?>???

поговори с него (най-добре го изивкай у вас) и му кажи какво знаеш - след като ти обясни му кажи че искаш дапомислиш и че ще му се обадиш по-късно.

Той не е крил това от теб - просто не ти е казал... (най-вероятно все е отлагал..но ако искал да крие - там ли ще седят документите?)

3.   Защо си мислиш, че е задължително секта? В Германия има във всеки град братства, това са хора, които спортуват и живеят заедно и биват подпомагани от по-възрастните членове на братството. Може ви е ставало въпрос за нещо подобно. Иначе става малко като протчата за убитя таралеж, който защитил бебето от кобрата, обаче стопанина видял кръв по муцунката и е решил, че е убил детето му...

Лола

4.   правилно си постъпила, религиите променят хората и промиват мозъци

5.   Шокирана си, че няма нищо да остане за теб. Търси си друг богаташ! Пича се е сетил с какъв номер да тества златотърсачки, евала му.

6.   Докато четях стомахът ми се обърна и щях да повърна! Наистина много бързо ме връхлетя, като удар с чук, не очаквах...
Как е възможно изобщо да съществуват толкова меркантилни, мнителни и елементарни /...цензурирано.../ като тебе???
Добре че си освободила човека от нисшето си присъствие! Той от своя страна може и шега да си е направил с тебе, или пък да те е подложил на изпит - да те види що за стока си и колко струваш... иначе на кой ще му хрумне да ти даде да му ровиш из шкафа с документите?

7.   2 месеца са много малко време за да обикнеш някого, а 5 месеца достатъчно за да го забравиш. Това, че все още баща ти е на работата, на която го е уредил не означава, че има чувства. Защо да наврежда на невинни хора като проблема му е с теб. Обади му се, поговори с него, ако пак се сближите защо да не го попиташ директно дали членува в секта

8.   Масон? На 20 години - с много високи доходи, наркотици ли изнасят в тази фирма? ! Имаш поводи да се съмняваш. А той не те ли потърси повече, за да иска обяснение за внезапното настъпило "различие" на характерите? От където и да го погледнеш, да си правиш завещание на 20 години е странно... , още повече да завещаваш всичко на неформална организация. Според мен се довери на инстинктите си - най-вероятно наистина става въпрос за участие в съмнителна организация. Няма как да го измъкнеш от там, сключил е сделка - лек живот срещу имущество и служене до гроб. Може да е семейна традиция, нищо не казваш за семейството му. Или го напускаш, или го следваш в ложата, няма как :) Аз лични бих се запознала с фактите първо, макар че има вероятност да те поизлъжат.