Мислех, че само в филмите се случва...
Здравейте, искам да споделя нещо, което днес много ме впечатли. Това е най-романтичната история, която съм наблюдавала в реалния живот и не съм си мислела, че е възможно да се случи въобще на някои.
Става въпрос за една бивша съученичка, да кажем Лили. С нея сме учили от 9-ти до 12-ти клас, не сме били най-добри приятелки, но имахме добри отношения. Всички имахме добро мнение за нея - беше умна, симпатична, забавна, известна сред "мъжката" аудитория и влюбена в учителя по История! Кой не би се влюбил в него? Той пък беше млад, красив, интелигентен, знаеше как да вземе вниманието на 30 подивели тийнейджъра. Много му се отдаваше професията, превръщаше скучните уроци в много увлекателни дискусии. Знаехме ги на сън да ни бутне човек, при това само от наученото в час. Умееше да говори този човек, беше ни като приятел и в същото време имахме голям респект към него.
Всички учителки и ученички от 4-ти до 12-ти клас + чистачките и г-на по Хореография (който беше гей), се бяхме побъркали по него. В началото беше секс символ номер едно в училището и само за него се говореше, но после нещата утихнаха с изключение на чувствата на Лили.
В продължение на една година всичко, което тя правеше беше или за да впечатли г-на, или за да разбере нещо повече за него. Благодарение на нея, целия клас знаехме, че е разведен с 5 годишно момченце (тогава беше на 5), роден е в Пловдив, зодия рак, пие много кола, не яде хляб, има пинчер, входа му се е наводнил, и пр. и пр. Тя си беше направила фалшив акаунт, в сайт за запознанства, където и той имаше профил. Всяка вечер са си писали и той явно и е споделял разни неща от живота му. Тайно му правеше снимки, преследваше го по коридорите, учеше всеки урок, който предстоеше да се изучава, интересуваше се от допълнителна литература и всичко само за да го впечатли.
В началото ни беше много смешно, но мина много време, от както е така и започнахме да се притесняваме за нея. Все пак беше хубаво момиче и можеше да има истинска връзка, вместо да въздиша по невъзможни неща. Започнахме да я викаме с нас, когато излизаме, да я запознаваме с нови момчета, накрая тя сама сякаш осъзна, че това за което си мечтае, няма как да се реализира на този етап. Не, не го беше забравила, продължаваше да се тормози, но въпреки това се опитваше да живее живота, който беше типичен за нейната възраст - учеше си, излизаше с приятели, с момчета и нещата се развиваха уж нормално.
В 12-ти клас ни предстояха матури и освен задължителния БЕЛ, трябваше да си изберем и още 1 предмет. Е Лили избра историята и много често след часовете, ходеше на консултации при нашия любим учител. Вероятно добре я е подготвил, тъй като оценката и от матурата и кандидат=студентския изпит по история бяха КАТЕГОРИЧНи шестици!
Лили си избра да учи история в СУ и в момента се реализира като учител в същото училище, където сме учили.
Не я бях виждала от 2 години, когато имахме среща на класа и тя дошла с някакво момче. Тогава не съм предполагала, че днес ще я срещна, усмихната до уши, прегърната от бившия ни учител по история!!!! Почувствах се леко шокирана, но и радостна за това, че тя е щастлива! Имах чувството, че гледам някаква романтична комедия... не мога да повярвам просто, че наистина в живота се случват такива хубави неща! Обикновено сме свикнали да виждаме как такива връзки завършват със съд, затвор или лудница. Но този случай е различен... Сънят за Лили се превърна в реалност! Тя имаше желанието и късмета със всяка изминала година да се доближи все по-близо до най-голямата си мечта. И не го е правила целенасочено, въпреки че не е спирала да го обича, тя беше наясно, че това няма как да стане и остави нещата сами да си дойдат на мястото.
Аз написах цял роман, за което се извинявам. Надявам се не съм ви отегчила. Исках просто да споделя с вас тази история, която наистина ме развълнува :)) Никой от нас не трябва да губи вяра в себе си, всеки трябва да се бори за мечтите си(незавидимо какви са те). Не трябва да се отказваме и да се спираме пред нищо, но все пак трябва да бъдем внимателни и много търпеливи. Хубавите неща винаги са най-трудно постижими и изискват повече време.
Пожелавам ви приятна вечер :)

Коментари

1.   Е супер, една свежарска и много хубава история ;)).

2.   Много ме зарадва тази история! Умили ме и ми стопли дупата. Да са живи и здрави!

3.   Страхотна история, мен лично въобще не ме отегчи! :] Дано се случват на повече хора такива хубави неща - да сбъдват дори невъзможните си на пръв поглед мечти!

4.   Дано има повече такива истории в сайта и най- вече хора като авторката, които не злобеят, а се радват че другите са щастливи. Поздрави!

Doriana

5.   Искрено се надявам, че номер 2 е имал предвид душата, а не дупата... Макар че каквото и там да е стоплил, все добре.

6.   Красиво. :)

7.   №5, грешката на номер 2 е несъзнателна, но пък е много показателна за това от какво сгряване действително има нужда! ;)

8.   И на мен много ми харесва историята. И наистина може да се напише роман по нея. -ще стане страхотен!