Разделихме се след 4 години и той вече е с друга
Здравейте,
Искам да Ви споделя моя проблем, да ве помоля за съвети подкрепа и всичко останало от което се нуждае отчаян човек. С приятеля ми бяхме заедно 4 години, от които 3 живеехме заедно. След това, задари работа се наложи да живеем отделно, той в техните аз в моя град. Неговите не ме харесваха вообще не знайна защо, въпреки това че съм от добро семейство, едуцирана съм и доста добре се развивам в кариерата си. Това на него много му тежеше и в продължение на няколко месеца се карахме много. След това спряхме да се чуваме за известно време, седмица горе-долу. Сега пак започнахме да конктактуваме, но ми каза че има друга и че не иска да ме лъже. Казва че не е щастлив с неа, с работата също и въпреки всичко това не иска да се видим пак. Аз като разбрах че е с друга от известно време, месец можеби, света ми се срина върху главата но се овладях и му пожелах късмет и много любов. Боли ужасно много, все още го обичам. Аз не го търся защото не искам да изглеждам отчаяна, той ми се обажда всеки ден и ми се оплаква как нищо не иска в живота. Какво да правя, да го забравя ли? Как, като боли ужасно?

Коментари

1.   Ах, вечното изречение: "Техните не ме харесват, не знам защо. ". Все не знаете защо, все сте перфектни. Все в другите е проблема.

Може да е защото си зле. Замисляла ли си се?

Много ми е чудно как не си намерила решение, като си толкова "едуцирана". Пък и нали знаеш, че между магистърска степен по литература от Харвард и бакалвър по екология в НБУ има разлика. Не, че нещо, ама нали си много "едуцирана".

Заминаването му не е било жесток удар от съдбата, било е измъкване от теб.
Просто не те харесва, а и родителите му също.
Просто е. Не е сложно.

2.   Остави го да си се оплаква - той си е направил изборите за себе си, не си му ги направила ти.
А ти се едуцирай още малко, че нещо хич не хващаш дикиш...

3.   Имаше 2 важни неща, които научих още с първата си връзка.
1- Понякога можеш да си обвързан формално, но не и по сърце.
2- В такива връзки единия е привързан, а другия обича. Привързания се отказва, защото не е влюбен, но накрая и за двамата е гадно.

Авторке, несполучливи връзки се разпадат всеки ден. Нормалния ред на нещата е да се сбогувате, да си минете мъката и да продължите. При теб всичко е наред, но се опитваш да преминеш етапа с мъката без да сте се сбогували. Не е невъзможно, просто боли да говориш с човек, с когото вече не сте двойка. Следователно следващия път щом ти се обади му кажи, че той е скъсал с теб и не може да очаква да му даваш съвети и да го съжаляваш, сам си е направил изборите, време е да продължите напред по отделно.
И.

4.   Едуцирана си? Ама и доста се комплейнваш....

5.   Намери си момче, с което да си щастлива, освен ако не ти е приятно да плачеш.

6.   Сринахте ме с коментарите за “едуцираността„ и всичко останало. По принцип тук хората търсат подкрепа. Работата е там че не съм от България, само съм учила там. И защото не съм срещала друг подобен сайт реших да пиша на вас, с идеа за малко помощ и настроение. И да незнайно защо не ме харесват, не смятам че съм зле, дадох всичко което можех и имах за него.. Благодаря на останалите за подкрепата..

7.   А ти какво очакваше да направи той? Да влезе в манастир... , или да кара на ръкоделие? !? След като още в началото не те е защитил, не е казал на родителите си нещо от сорта "това е моето момиче", е трябвало да видиш сигналната лампичка. Има една поговорка. На сила хубост не става. Сложи го в графа "МИНАЛО"и продължавай напред. Да ни би само той да носи панталони?
Късмет

8.   Ами надявах се, че след време ще се осъзнае. Докато живеехме заедно, не бяхме близо до неговите родители и нямахме някакви сериозни проблеми. След това всичко се обърка. Всеоще ме търси, сега вече спрях да му вдигам.

9.   Ох, за огромно съжаление съм била там... при мен бяха 5 години през който човечеца си живуркаше и беше обслужван като крал, ама все бил недооценен, все едва ли не заслужавал повече...

Докато аз прекарах най-кошмарната седмица, този веднага се загепи с едно маце и изхвърли на боклука всичките спомени, планове и моменти... Тогава се взех в ръце, почнах да ходя на фитнес, да излизам повече, дори надмогнах страха ми от караоке... И най-вече хванах си нов мъж - много по-готин, амбициозен, хубав и интелигентен. Сексът най-хубавата медицина... просто не си заслужава да страдаш заради някой, който никога не те е ценял - ще видиш след време като паднат "розавите очила", че си викаш добре, че така е станало... Нека пък неговите тровят новата "снахичка"

10.   Радвам се, че прочетох темата, коментарите ме накараха да се смея с глас!! Особено 4, хахаха, браво! Номер 9 - и като си пяла на караоке к'во? Успя ли да накараш бившия да те желае пак? Не, нали... Фитнеси, караокета, а у, а как прозира желанието ти просто да го накараш да ревнува, да си мисли "Леле, какво маце съм изпуснал", обаче май по-скоро се е отървал...

11.   Абе 10, личи кой са му наденали рога и е сърдит на цял свят. Къде в коментара ми прозира, че имам вече нещо общо с този човек, а?
Всъщност той се опита да се завърне с наистина жалкото си "няма да срещна такава като теб" наскоро, аз бях тази, която тогава каза твърдо не.
Не скрих, че бях изключтелно наранена, но всичко, което съм направила е само и единствено за мен, а не заради някой, който не ме цени... и за нищо на земята не бих променила това.

12.   Каква е тази злоба бе хора. знаете ли колко е гадно родителите на приятеля ти да не те харесват защото амиии и те незнаят. но, аз знам защото са тъпи селяци и то буквалният смисъл. радвай се че си се отървала, такива хора надалече. само времето си губим.

13.   11, успокой се малко, личи си и от 2-та ти коментара, че съм бил прав, ти ако щеш си го признавай.. Аре, приятно караоке :D

14.   Момичето с номер 11 искаше да обясни как е намерила начин да запълни свободното си време така че, да не го мисли въпросния човек. Номер 12 наистина е много гадно да не те харесват, при мен не беше само това че не споделяхме симпатии и бяха и обиждания, интриги и подобни неща. Аз първоначално си мислех как да го върна, да го накарам да се осъзнае че раздялата наближава. Но така или иначе не се получи, неприятно ми да е да чувам по телефона как бил нещастен с новата си любов, но пак е с неа, не с мен. Явно, че поне засега няма да се върне при мен, затова трябва да го превъзмогна. И така, мили хора, питам ви как?? Какво да направя?

15.   Лили Иванова с песента Шепот. И си оправи малко правописа.

16.   Мерси 14 :) Еми то се изисква АйКю малко по-високо от това на манастирска джапанка за да схванат някои за какво говоря...

Точно това се опитвам да обясня, че съм била по този път. Първото нещо, което направих е да огранича всички разговори/срещи/дори и тези в интернет пространството... не за друго, но това с "нека си останем приятели" няма да помогне - само времето лекува а в момента като се чувате само ти се товариш, дори да ти се иска да запазите отношения (не е нужно да се карате също така, но му кажи да поограничите обажданията). Намери си нови хоби, занимания, почни да излизаш, да се срещаш с нови хора.
Защото не е честно спрямо ТЕБ, той да си живурка с друга (макар нещастен) докато ти се тормозиш и се питаш защо. Просто обърни повече внимание на себе си

17.   Клин клин избива... , :) Намери си някой готин пич да ти избие предния от главата и от други места... ;) Пък и нали знаеш как свършва поговорката? ... , а втория вътре остава :)