В момента не иска връзка...?!
Здравейте! Аз съм момиче на 21.
Запознах се с момче, с което излязохме на няколко срещи, паснахме си много добре и започнахме да излизаме. Мина почти месец и дойде моментът да го попитам какви иска да бъдат точно отношенията ни. При положение, че не съм спала с него, въпреки че той го искаше малко след като се запознахме, прекарваме много време заедно, целувки, прегръдки, почти всяка вечер спя у тях, запознах се със сестра му, приятелите му.... ( само веднъж сме правили френска, някъде след първия месец)... И той ми казва, че след последната му дълга връзка вече не може да се влюби и не е сигурен дали иска връзка по принцип.

И тъй като според мен такъв филм няма, го попитах дали съм сбъркала някъде и че искам да е напълно откровен. Е, каза ми, че причината не е в мен, а изцяло в него и явно все още не е готов да се впусне във нова по-сериозна връзка. Това много ме нарани, защото наистина имам чувства към него, но не мисля да оставам там, където не съм желана и да допусна тази връзка да стане чисто сексуална. Моля ви дайте ми някаъв съвет как да постъпя! Ще се радвам да чуя и мъжки мнения по въпроса. Благодаря :)

Коментари

1.   Ами приеми болезнената истина, че той просто не си пада по теб чак толкова. Може да има симпатии към теб, но явно не е достатъчно. Ако един мъж е запленен от дадена жена, ще намери всевъзможни начини да бъде до нея и няма да има тъпи оправдания от рода "в момента не съм способен да ти дам нищо" или "не съм готов за връзка все още". Жените трябва да осъзнаем, че наистина такъв филм няма и мъж, който започне да увърта така, значи просто не сме негов тип. И за да те успокоя, ще ти кажа че съм жена и аз съм го изпитвала, била съм объркана като теб заради такъв несигурен мъж, но като премислих внимателно нещата, ми светна лампичката, че съм на грешното място и се мъча да изградя отношения, които той просто не иска. Приеми го и търси споделеност другаде, това е. Успех!

2.   Момчето не иска да се обвързва, иска да чука и да не се занимава с ревниви жени, които го следят и му искат сметка.
Един ден, когато реши, че иска да има семейство, ще си намери някое момиче с което ще заживее, а до тогава повечето мъже не виждат смисъл от обвързването. За тях е най добре да си чукат без връзка

3.   Иска връзка, просто не с теб! Съжалявам, че така рязко, но това е истината...

4.   Иска с теб да притъпи чувставата към другата.

5.   мислиш много правилно, на фона от объркани и неразбрани женски сърца тук :), хареса ми кака мислиш, няма какво да правиш там. най много да си мисли ако може да получи нещо да получи, но явно го е мързел и да се постарае. По това което( и най вече както си го) написала, си много земна и съобразителна и към най-изтънчените дела, няма да имаш проблем с момчетата, ще имаш все страхотни такива, обеден съм ;)

6.   Съгласен съм и аз с всички коментари до тук и даже ще ти добавя още, че явно те уважава момчето и му прави чест това, че е искрен с теб. По-добре е да си наранена отколкото лъгана. Не му се сърди! Приеми това което ти е казал и поискай да си останете поне добри приятели. Знай, че ние мъжете сме не по-малко раними от вас жените. Вие не знаете какво е мъжко сърце да боли и да плаче. Вие не знаете колко жестоко е всичко в теб да крещи, а в същото време някой да иска любовта ти. Когато мъж ти каже, че не може да приеме любовта ти защото не може да забрави другата, бягай от него. Ние мъжете понякога по-трудно от вас преодоляваме всичко, а има и още може би такива и като мен, които не успяват никога да се отърват от първата и просто се отдават на алкохол и курви и това е.
Дядо Манол

7.   Имам племенница, която имаше няколко излизания с едно момче, той ту давал видими знаци че я харесва, ту е бил леко дръпнат. В крайна сметка след близо година гадаене и терзаене от нейна страна, на едно парти тя го повикала да си приказват вън.
Неговата откровена пияна реакция:
"Какво искаш от мен, бе човек, не виждаш ли, че нищо няма да излезе между нас! Не си мой тип! "

8.   Да, в пъти по-добре е да бъдем откровени едни с други, защото така имаме време да реагираме, да се окопитим и да продължим напред. И аз оценявам факта, че той е честен, както и той прие адекватно моите директни питания. Имам доста цели и неща, които искам да постигна в професионален план, така че сега ще насоча усилията си натам. А каквото има да става, ще става ;) Вярвам силно, че ако отстоявам вижданията си и мисля трезво ще се намери човекът, който ще го оцени :) Благодаря ви!

Авторката