Струва ли си да сме заедно?
Здравейте! Историята ми е дълга и с много перипети, но ще се постарая да ви я разкажа накратко за да не ви отегча. Почти на 23 години съм, приятелят ми е почти на 22. Запознахме се преди година и половина и се събрахме. Влюбих се много постепенно в него, както и той, но вски ден бяхме заедно. Беше приказка, въпреки че се намираха хора, които не искаха да бъдем заедно. Опознахме се и стана магия, знаете. Аз дори се поизплаших, на моменти бягах от него, защото ми беше нереално как влезнахме в тази приказка, от страх да не ми каже утре- "Беше хубаво, но няма тръпка вече. ", просто защото ми се е случвало. Нали знаете- много хубаво, не е на хубаво. Но и това отмина. Ходих у тях и спахме заедно почти всяка вечер. Един ден му казах, ако смята да е с мен за цял живот, нека е, но ако има съмнения да ми каже сега, защото вече знаех, че искам да го виждам до последния ми дъх. А той ми отвърна дори по категорично и го почувствах, повярвах му. Дори ми каза как иска да сме семейство един ден, да се оженим и т. н. Но и до сега аз ходя у баба му и дядо му, където живее и само си играехме на семейство. Забременях срвнително рано от него, а това не трябваше да става, той пие специални хапчета, от които беше разбрал че няма как да забременея от него, докато ги ползва. Е да, ама това се отнасяло за жени, не за него. Къде лекарката не му е обяснила къде не е попитал по обстойно. Имахме куп затруднения, акушерката, при която отидох за съвет ми каза, че детето няма да е нормално заради хапчетата, които той приема и решихме и двамата, че ще е добре да го махна. А и не само, той не е самостоятелен мъж, исках да го видя като такъв. Преживяхме го трудно, но станахме дори по близки в последствие. Уча висше последна година, а той пък се занимава като тренйор, но и двамата поработваме нещо, което обаче в никакъв случай не е достатъчно. От тренийорската му професия не падат никакви пари от мен също, защото все още се уча., поработвам почасово.
Мина се време и почнах да му говоря как искам да си намери допълнителна и сериозна работа ако иска да бъдем семейство. Това така и не стана, напротив- той се отдръпна от мен, започна да излиза където му падне, да не ми се обажда, да не се интересува къде съм. Забъркваше се все с хора, които искат да го използват. Аз се побъквах, хора, честно ви казвам не вярвах, че може да съм толкова лабилна. След време той ми каза, че се държи така защото съм почнала да го командвам и да не се държа мило с него. Което беше истина, но все пак? !? ! Обещах му, че ще разбера и поправя грешката си, но той и до ден днешен все е зает и няма време- вярно делови неща са, тренировки, но все пак имам интуиция и знам, че се намесва в неща където само ще изгуби. Само ми казва имай търпение- ще се поправя. Кажете струва ли си?

Коментари

1.   Авторке, каква сериозна професия да си намерил на 21г.?
Не знам дали си струва да бъдеш с него или не си струва - зависи от меркантилните ти амбиции, но определено си струва да разгърнеш учебника за 3-ти клас и да видиш, как се пише „тернЬОр“ и „тренЬОрски“
Научи се да ползваш и кондоми, че си тръгнала да раждаш деца, за които не можеш да се грижиш. Да не говорим, че няма на пазара противозачатачни за мъже - каквото и да е взимал той, виждаш че може да те забремени. Аман просто от неуки виШистИ

2.   Моля ви, хора наистина ми трябва съвет, нямам с кой да споделя..

3.   Ако го обичаш, бъди до него в начинанието му. Просто го подкрепяй, ако наистина се опитва да е полезен за двама ви и ако ти влизаш в плановете му за бъдещето. За деца не бързайте, има време, първо се напаснете както трябва и вижте дали наистина сте един за друг и дали гледате в една посока.

Doriana

4.   Съгласна съм с номер 1, за някои неща. Все пак той е на 21, а ти на 23. Недей да бързаш толкова, поживейте още малко заедно пък после каквото сабя покаже. Ние жените винаги бързаме за някъде, за учене, сватби и деца.... Както в пубертета, така и по нататък мъжете са по назад от жените, което според мен е по-добре. Има време за по-сериозна работа, по-добре го подтикни да учи, ако не е студент. Сериозна работа без тапия не можеш да си намериш.

5.   Живота е добър учител :)))

6.   Няма такива хапчета, момиче. Метнал те е яко. Ако са били за някаква болест, това е друго. Само това е достатъчно да се замислиш.

7.   Нз какви деца очакваш да имаш с него някой ден, той е на 22 едва и след още известно време ще му писне и ще иска да "живее" и накрая ще те зарежен, не го казвам нарочно, но реално така седят нещата да знаеш, Един такъв "мъж" е твърде зелен още за започване или водене на сериозни връзки, каквото и да ти говори.

8.   Тук те нападнаха за меркантилни амбиции, аз обаче искам да ти изложа другата страна на монетата.
Аз така се хванах с мъж без "меркантилни амбиции", макар и доста по възрастен от твоето гадже.
Резултатът беше, че теглих като куче 3 от 4 години през които бяхме заедно.
Заживяхме заедно, той напусна работа, после аз поех издръжката му напълно, че най-накрая и дълговете му изплатих и да не продължавам.
Наскоро се разделихме, той след това отново претърпя крах в професионално и финансово отношение и ми звънна.
Не ме е молил за пари или нещо подобно, просто чак сега ми светна как и до ден днешен, когато възникне проблем, първата му работа е да се пробва да ми го прехвърли, а ако не може, поне да поиска акъл.
Обичах го, но съм щастлива че вече не съм там.
Колкото и гадно да звучи, прави си сметката дали можеш да живееш с лентяй, който дори не работи пълна работа.
Колкото до това как си била очаквала да работи нещо престижно на 22 - ти не чакаш престижно, но на тази възраст човек вече трябва да може сам да поеме някаква отговорност за себе си.
На тази възраст аз работех на 3 места и нямах почивен ден, плюс че учех.
Хубаво, ако може да си позволи да не се мъчи така, но ако не може трябва да дерзае.
Иначе завинаги ще си остане на мама детето, което чака мама да му го изтръска.
Надявам се твоят случай да не е като моят и на момчето да му дойде акъла.