Не намирам сродна душа
Аз съм един студент на 21 години. Вече от 2 години не мога, да срещна момичето, с което наистина бих се почувствал добре и същевременно, не бих наранил. Имал съм две дълги връзки и при последната бях наранен и може би, това ме превърна в суров човек. Аз имам много социални контакти и от тогава, до сега през мен минаха много момичета, някои за веднъж, други за по-дълго, може би търсещи си сериозен приятел, а аз не се оказвах такъв и съответно нараних някои от тези свестни момичета. Все не ми се искаше, да се обвързвам... От няколко дни се срещам с едно момиче. Всичките ни срещи до сега са свързани единствено и само със секс, дори и на разходка не сме излизали. Запознахме се в едно заведение и още тогава тя дойде в нас. Сещате се какъв извод съм си направил за нея. Не искам, да имам връзка с това момиче, нямаме сходство в характерите, че дори и визуално не я харесвам много. Странното е, че тя започна, да се привързва към мен и усеща, че нещата няма, да се получат. Сега излиза, че ще нараня още едно момиче, което ще се окаже не такова за каквото го мислех. Винаги им обяснявам човешки как стоят нещата, но това не променя чувството им, че са употребени... Знам, някои от вас най-вече от женската част ще кажете, че съм голямо леке, други пък от мъжката ще ми кажете евала за това, че сменям момичетата. Ще се радвам на вашите коментари.

Коментари

1.   С поведението и начина си на живот не си заслужил да намериш любовта все още. Когато си заслужиш любов, тогава ще я получиш.

2.   Ами няма да ти кажа, че си леке, нито пък евала.
Ти сега експериментираш и си търсиш партньорка. Ако нищо не им обещаваш и сте заедно за кратко, колкото да проверите дали си пасвате или не, не виждам защо те трябва да се чувстват наранени или използвани, в случай че експериментът излезе неуспешен.
Чест ти прави, че им обясняваш как стоят нещата - защото има някои, които просто прекъсват комуникацията и държат другата страна в пълно неведение, което вече е тъпо.
Как да ти го кажа - едва ли ще постигнеш желания успех ако търсиш целенасочено. Не става така в живота. Ти и партньорката ти не сте нещо като болтче и гайка, които трябва просто да се подберат най-подходящите от една торба с такива... Тук има преплитане на съдби, перспективи за взаимно развитие и т. н. Това не може да се подбере и предвиди предварително чрез механичен подбор. Можеш да обиколиш десетки гари, на които да търсиш подходящата, а всъщност да намериш своето момиче на една самотна спирка, без и сам да си предполагал, че може да има някой на нея.
Действай, но не си го слагай на сърцето. А и момичетата не ги жали толкова - срещите ви са не по-малко важни за тях, отколкото за тебе, защото и те търсят...

3.   Номер 1 е прав. Играеш си с хората без да ти пука а искаш да ти се случват хубави неща.

4.   Здравей!
Не искам да те критикувам, но това, че използваш момичетата само за секс, не е добре. Ти казваш, че си мислиш еди-какво-си за тях, щом на първа среща правят секс с теб, замисли се за това как изглеждаш ти в техните очи или в очите на твои познати момичета, които биха те определили като несериозен относно връзка, знаейки за "подвизите" ти.
Ако искаш да създадеш връзка, трябва да престанеш с това фриволно поведение и да приемаш отношенията сериозно, отвори се за нещо ново и хубаво!
Успех! Мисли повече и след това действай!
Memento mori!

5.   Защото не търсиш душа... не си дорасъл до там.

6.   Щом търсиш "сродна душа", направи си труда първо да опознаеш душата на момичето преди да имаш какъвто и да е сексуален физически контакт с нея и може да разбереш доколко си пасвате.
И втори съвет - въздържай се да си правиш изводи за момичетата, които се изразяват по-емоционално и следват желанията си - харесала те е, тръгнала си е с ТЕБ. Етикетите, които някои хора лепят само показват тяхната собствена тесногръда лицемерна същност.