От половин година живея с гаджето ми...
Здравейте,

От половин година живея с гаджето ми. Но последния месец, само се караме общо взето за глупости и дребни неща. За това, че постоянно играе на компютъра, че ми взима мойте чехли, че пуши в спалнята понякога и подобни. Но лошото е, че ми повишава й тон, защото постоянно съм му мрънкала и го дрзнело това, обясних му че й на мен ми е омръзнало, едно и също да му повтарям -напр. да си легне с пижамата, а не с дрехите си. Посъветвайте ме как да постъпя, да продължа да му мрънкам или да го оставя да си прави квото иска?

Коментари

1.   Принципно първите месеца са месеците, в които характерите се нагаждат и се разбира дали всъщност двама души могат да останат заедно или не.
Въпросът тук е не какво би направил някой от нас, а как ти виждаш нещата. Има малки неща, с които би могла да направиш компромис, има и неща, с които човек не иска и не трябва да прави компромиси. Тоест трябва да прецениш за себе си с кои негови отрицателни качества може да се примиреш - един вид не са толкова важни - и с кои не би могла да се примириш, ако той не се промени.
Гледай да не мрънкаш за малките неща, но определено трябва направо да си казвате нещата, които ви дразнят. В крайна сметка ти, ако не кажеш какво те дразни, той няма да направи нищо да се промени, няма дори да обсъдите проблема и това ще продължи да те дразни и ти само ще натрупваш негативизми. Може би трябва да седнете заедно и да обсъдите спокойно кои навици дразнят другия и да намерите някакавъ компромисен вариант, но без разговор нищо няма да постигнете.
Ана

2.   Пробвайте с анален секс ;)

Е. Д.

3.   Тоя пич е някаква мърда(извинявай, но от описанието ти аз такава представа добивам) и те ползва за прислужница!
За мен ти си в правото си да изискваш промяна от него!

Мъж на 29

4.   остави го да си прави каквото иска. Едва ли ще успееш да го превъзпиташ

5.   Хм, и що за мърляч ще да е това твое гадже - да пуши в спалнята и да си ляга с дрехите... Я се позагледай по-внимателно във всичките му навици. М44

6.   Чудя се на акъла ти, как търпиш такова нещо? Носи ти чехлите, пуши в стаята където спите и за капак ти повишава тон - ако продължава така може и след време да те шамароса, а ти ще стоиш при него ли? ;) Явно, като малък родителите му не са го научили на елементарните неща! - да спи с мръсните дрехи с които е бил през целия ден... какво му харесваш на тоя нечистоплътния?? Я, си опаковай багажа и го напусни, че така като гледам те държи за слугиня! ;);)
Г-ца Ивв

7.   Благодаря за съветите Ви! Не бих живяла с някой, който ми повишава тон или пък ме удари. Да липсват му първите 7год., но родителите му не са го гледали като малък, а баба и дядо и явно са го изпуснали, аз се опитвам да го превъзпитам, и затова му и мрънкам, защото е за негово добро, но ако не се промени, няма да го търпя още дълго и аз съм на 29 и не мисля да прислугвам на никого!

9.   Намери си друг, на когото няма да е необходимо да си му майка..

10.   Разведи се с него и си намери друг

11.   Никога не започвайте връзка с нагласата, че ще превъзпитате или промените партньора си. Освен ако не си търсите дете и не ви тресе някакъв зверски родитело-даскалски комплекс. Помислете. Ако е възможно да гопромените си имате работа с безхарактерен човек, това ли искате?
Все едно да си купите Лада и да очаквате с времето да започне да вози, като Баварка.

Дядо Торбалан

12.   Съгласен с Дядо Торбалан. Аз три години се опитвах да възпитавам дивото :) Накрая не успях, просто не става. Хората не искат да им се казва, мислят си че те винаги са прави.

Малкият принц

13.   Аз и моя приятел не живеем заедно, но когато идва в нас също ме дразни като реши да пуши в спалнята, но той поне и при минусуви температури си отваря прозореца и си пуши през него, само че винаги влиза дим вътре, а мен ме дразни особедно ако съм си легнала вече. Един гаден навик има, но той е заради семейството му, израснал е без баща, майка му е работохоличка с 12 годишна връзка с 8 години по млад мъж от нея който живее в тях и не са свикнали като нормлано семейство да вечерят заедно или изобщо да ядът заедно и всеки е свикнал в стаята си да яде. Много се издразних един ден когато бяхме се пребрали от един рожден ден и спахме до обед и по едно време чукна майка му на вратата да ни донесе да ядем, вместо да ни извика в кухнята нещо и той понеже е свикнал нищо не каза ама на мен ми се видя първо неудобно и второ някак странно понеже аз айде не винаги ям със семейството, но винаги вечеряме заедно и така в спалнята пък съвсем ми се видя кофти. Всеки си има вредни навици и аз имам, винаги си оставям гримовете в банята, особедно като бързам или закъснявам за някъде дори не ги пребирам, оставям го за по късно. Да го променяш няма смисъл да се мъчиш, но пък и да живееш с някой който не уважава мнението ти не ми се вижда много подходящо. Успех!