Тъпите пеперуди в стомаха - пак се нацедих
Преди, когато попадах на такива истории не ги приемах никак на сериозно. Даже не мога да повярвам, че ги пиша тези неща.

Забъркан е мъж, естествено. Няма да пиша за новата си фурна, я. Да, кажем с 10 години по-голям от мен и около 7 планини и морета, които ни делят - не километри, а интелект. Посветил живота си на учението и сега си бере плодовете, което май засилва интереса ми. Винаги съм се възхищавала на такива хора, защото никога не съм била толкова целенасочена и постоянна. А и в моите идеалистични представи за Мъж - той трябва да е точно такъв, по-възрастен, по-зрял и отговорен.

Направи ми впечатление веднага - нямаше една прашинка по костюма му, сигурно в Химическото не са ми гладили така костюм, както неговият, в който идва облечен... на лекции.
Стил, класа и най-вече остър и КРАСИВ УМ. Боже, този ум. За възрастта си този човек се е надскочил многократно. Печели уважението и възхищението си на професори, асистенти, колеги. Ужасно взискателен, премерен, всяка дума е на място и точно в целта. Много принципен, строг. Не знам дали тази маска я слага само в академичната стая, но се хващам, че се чудя дали е такъв и извън университета.

Преподава точно по дисциплината, в която съм най-слаба откъм елементарни познания. Силен е точно в предметите, където аз съм на нивото на черната Златка. Ако някой ми беше казал, че ще започна толкова усилено да уча, нямаше да повярвам. Чета допълнително литература, решавам задачи като полудяла. Толкова добре разсъждава и обяснява, че в момента смея да твърдя, че имам страхотен напредък. Този човек ме накара да заобичам предмета, който най мразех.

Не знам дали е обвързан, подочух, че не е, което е съвсем разбираемо, той е нямал време за подобни неща. Не съм разпитвала дали си има половинка, защото май се плаша, че отговора ще е не и тогава не ми остава друг избор, освен да му скоча отгоре. Такъв мъж не се изтърва. Много е обран откъм емоции, жестове, като ледена статуя е. Аз за това и се правя на недочула, когато колеги ми подхвърлят, че ме гледа особено и ми се усмихва.

Не търся точно съвети, по скоро исках да призная вече това, което ме беше страх да призная пред себе си.
По вероятно е да преодолея гордостта си и да му го покажа някак, отколкото да преодолея тези различия. Мен това ме спира всъщност. Чувствам се прекалено малка, глупава и незначителна до такъв Мъж. Имам чувството, че сто години да бягам срещу него, не мога да го настигна. От друга страна, толкова съм свикнала да съм ухажвана и сваляна от мъжете, че никога не ми се е случвало аз да направя първата крачка. Считам го, че все едно ми е под достойнството, още повече при тези обстоятелства.

Той е разсъждава модерно, не е консерва, но си мисля, че дори да изпитва симпатии, би ги спрял, не би предприел нещо. Още по-лошото е, че ще ми преподава още доста време, а при него отсъствията са с фатални последици и ще се отразят много зле на образованието ми като цяло. Не знам как ще продължи тази история. По-лесно щеше да е, ако не се обръща след мен в коридора, ако сутрин не смръщваше вежди, когато ме види да пуша с колегите (мрази цигарите), ако не се усмихваше, когато погледне колко прилежно са ми подредени лекциите. Има нещо. Тъпото е, че ужасно ми се иска да разбера какво, а не знам колко е редно и възможно като цяло. Още повече, че поради много причини в момента избягвам компанията на мъжете и приоритетите ми са съвсем различни от това да градя връзка, каквато и да е.

Стана много дълго, но в душата ми е ураган от емоции, които аз твърде дълго потисках, което съвсем не ми е в стила. Благодаря за прочита, бих се радвала да чуя мнения.

<< Предишна Следваща >>

Коментари

1.   Потърси повече инфо за него и ако е сам не чакай и не се чуди много, защото ще го изпуснеш!!!

2.   Съвет не мога да дам, но изказът ти е брилянтен. По каквото и да ти преподава въпросният, според мен би се гордял да познава лично подобна млада особа. И не се притеснявай, колкото и да е ерудиран, би се изненадал от интелекта ти, т. е. има себеподобен насреща си. Според мен би трябвало да се радваш, че подобни хора съществуват, дори и да не се получи между вас във вид на интимна връзка.

3.   Е, аз лично бих се радвала ако между вас се случи нещо повече. Но за целта може би трябва да се отпуснеш, да не се подценяваш и да следваш желанията си. :) Ще ми е интересно да разкажеш какво се случва. Успех ти желая! :)

4.   Я не се филмирай! Вдигаш мъжа на пиедестал! Дори и да излезе нещо между вас, след време ще решиш, че не ти обръща доста внимание, че не е достоен за теб (да, не е грешка) или някакво друго извинение и ще му наденеш рогата за да 'разбереш' какво си изпуснала. Но за него ще е късно да си рестартира живота и ще му го окепазиш. Тази връзка няма никакъв шанс за положително развитие.

5.   .... допадна ми темата и с удоволствие бих я коментирала конткретно, но... има нещо смущаващо и фалшиво като цяло.... малко студентки биха дали пример с ''новата си фурна''... ЗАРА

6.   Благодаря ти номер 2.

Номер 4 много крайно се изказваш, все едно те настъпах по опашката с моята история. Първо, че той не е човек, който да си "окепази" живота и развали плановете заради, която и да е жена, защото е посветил живота си на учението. И повярвай ми, не бих надянала рога на никого, защото не ми обръщал внимание. Аз съм момиче с твърде малко свободно време, а страдат от липса на внимание такива, които се чудят с какво да си го запълнят (според мен).

Зара, бих те помолила да коментираш, с уточнението, че с теб доста добре се познаваме в този сайт и определено, ако ти подскажа коя съм, не би си помислила, че си измислям. Целувки и много ми се иска да чуя точно твоето мнение.

7.   Мила, хайде направи го с него и после пак си порзсъждавай :)

8.   Признай му какво чувстваш. Ако е мъж на място, ще те оцени и ще те обича до полуда.

9.   Има ли развитие, какво се случи?

И аз съм в подобно положение...

10.   Много ме зарадва историята ти! Имало и жени, на които интелекта прави впечатление!!! Ех, защо няма и такива мъже или поне аз не съм срещала. Моят съвет е следния:
1. Не му скачай при първия удобен случай, защото той явно е интелигентно момче и може да му направи лошо впечатление
2. Покажи му повече заинтересованост по предмета му, папитай го дали може да направи допълнителна консултация относно нещо, което не си разбрала
3. Всяка крачка към него трябва да е премерена и добре обмислена какъвто е и самия той
4. Не бързай да му разкриваш чувствата си, защото сама каза, че дълго време ще ти преподава и би било много неловко и за двама ви ако той не откликне
5. Щтом имаш много ухажори се предполага, че знаеш как се държи мъж, който те харесва. Улови всеки негов жест, движение, дума... и не се дръж инфантилно като влюбена ученичка, дай път на жената в себе си :) и те уверявам, че не си на светлинни години от него, защото от написаното от теб си личи, че си интелигентно момиче