Любовница - втората цигулка
Здравейте,

Искам само да споделя с надеждата да ми олекне.

Преди година се запознах с мъж на 30, който има приятелка от много време - 8 или повече години. Нямат деца, живеят заедно. Много трудно харесвам някого, но когато това се случи, работата става страшна. А той е всичко, което искам от един мъж - говорим си на абсолютно всякакви теми, забавен е, красив... абе, копче не можеш да му кажеш. Сексът ни е много страстен, чудесно си пасваме, но той в прав текст ми каза, че не иска нищо повече и това ме съсипва. В началото беше по-различно, даде ми някаква надежда, но после размисли. Не ме обича.

Знам, че това, което правя, не е правилно, но мога ли да си заповядвам в кого да се влюбвам и в кого не?
След среща с него съм направо разбита душевно, затова последния път му отказах да се видим като му обясних, че имам нужда от това някой да ме обича, а не просто да се търкаляме в кревата. И все пак не спирам да се измъчвам... Защо тя, с какво го спечели, с какво съм по-лоша от нея? Защо продължава да е с човек на когото изневерява? Казвал ми е, че имат проблеми, а и съм ги виждала заедно - държат се като познати. Страшно ме е яд на него и още повече на себе си, че отново успях да се влюбя в най-неподходящия. А това ме измъчва страшно - не мога да уча като хората (студентка съм), не излизам, а като изляза, в мисълта ми е само той. Виждам толкова влюбени хора и ми става още по-зле. Не знам какво да правя...

Коментари

1.   Отговорът на въпроса ти е ясен. Той излиза с нея от 8 години, познава я, обича я по своему макар и искрата от първите години любов да не е така силна, уважава я, явно се разбират. Не си мисли, че те не се разбират и затова излиза с теб. Всяка двойко преживява моменти на криза и отчуждение след толкова години, но в повечето случай ги преодоляват. И всички двойки, които са заедно над една година и живеят заедно се карат от време на време.
Според мен трябва да го оставиш. Не го търси повече. Кажи му, че не искаш и той да те търси. Ти не можеш да го накараш да остави приятелката си, а не е и редно. Той, ако е имал такива големи проблеми с нея е щял да я остави преди да те срещна или най-много 2-3 месеца след като те срещна. Тук предполагам единствено, че може да не е скъсал с нея от страх да не остане сам. Следователно просто той не иска да къса с нея, а просо седи на два стола.

Ти винаги ще бъдеш втората, освен ако първата не реши да го зареже, което мен лично не би ме направило щастлива. Един вид взимам изритания мъж, тъй като няма къде да отиде. А и в твойто полежение не бих била щастлива - винаги да съм втората, винаги за мен да няма внимание и да знам, че лъжа една друга жена някъде.
Махай се по-бързо от него, защото от тази любов никакво щастие няма да видиш ти. Само ти ще страдаш, но и без да искаш и другата жена ще нараняваш.
Щом си студентка значи си млада още. Има колеги, дискотеки - все ще срещнеш някого другиго и ще бъдете щастливи заедно. Само си губиш времето с този и не позволявай още повече да се задълбочи връзката ви.
Ана

2.   Без значение коя цигулка си. Със сигурност си в оркестъра, а колко ще останеш там, зависи само от теб.

3.   кофти, ти си един вид за десерт. Аман от такива мъже дето една не им стига и лъжат и мажат наред. Жени! спрете да удисвате на такива шибаняци да спите с тях и да им вдигате егото. Като спрете и се наложите"докато не скъсаш с нея няма да си си с мен" да видим тогава дали ще си играят с нас... освен това един ден ще ти се върне :( ти ще си с някой и ще го обичаш от 8 год. и ще му переш боксерките с които преди час се е въргалял с някоя друга...

4.   Аре не се слагай там дет не ти е мястото ма, с нея е от 8 год. а ти ква си наква вчерашна и искаш да разрушиш дългогодишната им връзка. Аре разкарай се

Карол**********

5.   Казал ти е всичко, което искаш да знаеш! Избрал е другата, а ти си само да се въргаляте в кревата. Повъргаляйте се още малко, пострадай, пострадай - па кой - откъде е! Какво очакваш ние какво да ти кажем?

6.   Разкарай го до като е време. Бях в същата ситуация като теб. Измъчвах се и дълго страдах. Сега обаче съм добре и се радвам, че сложих край на това, въпреки, че спомените са прекрасни.

7.   Една жена, която е в ред никога няма да тръгне да разваля чужди връзки извинявай, но ти за мен си една УЛИЧНИЦА!!!

8.   Номер 7 внимавай. Понякога така се извъртат нещата , че ти идва до главата това за което си обвинявал хората преди!!! Да се влюбиш в неправилен, чужд, зает е ужасна агония. Не ти го пожелавам...

9.   Що обиждате момичето бе миндили?

Вие ли бяхте тия безгрешните?

Че момичето се е объркало... объркало се и вместо да нападате нея.. погледнете господинчото , които се пробва да седи на два стола.. защото му е удобно!

Към авторката: отърви се от тая връзка възможно най бързо.. болезнено е, но пък след време ще се чудиш къде ти е бил акъла да се връзваш на такъв егоист и използач.

Пази си чувствата и преди всички, обичай първо себе си!

От опит ти го казвам.

Успех!

10.   Номер 9, що го обиждат ли? Ще ти кажа, защото са нещастни и трябва някъде да си излеят злобата.... Чели, недочели, ама обиждат...

11.   Тъпи мъже, гадни. Познавам един такъв, нямаше смелост да вземе решение и да се разведе. Сега стои до ".... " на жена си и не смее да мръдне никъде. Защото мръдне ли, ела гледай какво става. За мен лично по този начин не се живее. Но така си го е наредил живота.
Решете какво искате и не лъжете жените си. След като не я искате разведете се!

12.   Според мен мъжът е ненормалния тук да наранява 2 жени едновременно, момичето какво е виновно, случва се на всеки, това е живота все пак!!!

13.   Авторке, от стара загора ли е този мъж? Че ми прилича на един с който съм имала подобни взаимоотношения. от 8-9г си има приятелка и т. н..
Пиши, ако е оттам.
Мога да ти кажа много неща.

14.   Номер 13 такива мъже са навсякъде. Една не им стига с една са задръстени. с 2 или недай Боже повече се чувстват прекрасно и живеят пълноценно. Ама жените сме си виновни....

15.   Благодаря Ви много за съветите. И аз стигнах до тези изводи, но имах нужда да го чуя от непознати.
13, от София е... Но то с лопата да ги ринеш. :)

16.   Айдеее, наскачаха лелчетата :)
Мъжете били лошави, щото се чукали с която може :)
Сякаш жените не правите същото :)

Към Авторката, вече сериозно - Махни го от живота си. Ти искаш едно, да живееш с него, той иска друго, "само секс". Щом не искате едно и също, просто го махни. Няма да ти е леко, но по-добре го направи колкото може по-скоро.

Y D

17.   Мисля, че имаш реален шанс, най-вече защото нямат брак и деца. Чувствата при него ще се появят с времето, но не бива да имаш в началото претенции и да го притесняваш. Мисля дори, че не си му безразлична, ако сте от повече от 6 м. заедно, просто го е страх да почва друга връзка, защото тази поне му е известна. Не си мисли, че е щастлив с приятелката си, иначе нямаше да има нужда от теб. Просто му трябва време.
За протокола - и ние така почнахме, но от много отдавна не съм втора цигулка. Човекът се разведе и днес сме женени, но ми трябваха доста годинки и търпение. Не се отказвай, ако го обичаш, просто го остави да си реши сам. Мъжете също имат чувства и се влюбват, но им е мното по-трудно да си признаят сами на себе си, а и да се откажат от отговорностите си.
Млада си, имаш време, ти си решаваш.
Тя с нищо не е повече от теб, в това бъди сигурна. Напротив - не го е направила щастлива и го е разочаровала. От теб зависи обаче, дали ти ще си първа цигулка или скоро ще бъдеш минало.

18.   Ето, заради такива ***** като теб се разбиват повечето връзки и семейства в България, защото не можеш да си стиснеш краката и да кажеш ''Не! ''. Сама казваш, че ясно ти е казал, че освен секс, друго от теб не иска- е защо тогава продължаваш да тъпчеш на едно и също място? Само се замисли как ли би се почувствала ти на мястото на приятелката му? А с какво тя е повече от теб ли? Може би с това, че не желае да е ''втората'' и не пада толкова ниско като теб, защото все пак явно момичето има малко достойнство и не впечатлява мъжете само със секс...
Анн-Марри

19.   светът ще е по-хубав ако нямаше такива като теб, които се опитват да крадат чужди партньори

20.   Момичетата, които претендират че някой им е откраднал гаджето... Научете се да си пазите момчетата за да няма виновни. На тях им шарят очичките, лъжат че са необвързани, казват го когато вече другата е хлътнала. А вие не им обръщате внимание, мрънкате и сте им досадни. За това си търсят друг тръпка тъй като вие сте им скучни и безинтересни. Имате ги за даденост и не укрепвате връзката. Сърдете се на себе си!