Жени, изневерявате ли без чувства?
Въпрос към жените, които някога са изневерявали. Интересно ми е дали изневерявате без да имате чувства към дадения мъж? Освен това нужно ли е да не обичате вече мъжа си, за да се насладите понякога на някое еднократно забавление? Спирате ли после да обичате постоянния си партньор? Изобщо как ви се отрази?
Ж34

Коментари

1.   Никога не бих изневерила на партньора си, камо ли без чувства. Минахме през труден период и тогава се появи желание към друг мъж, но мислих първо да скъсам. После преодоляхме проблемите си и загубих интерес към другия мъж.

2.   Сексът сам по себе си и удоволствието от него не е кой знае какво, като по книгите става само ако много обичаш някого - тогава можеш да изпиташ оргазъм от един поглед, от едно докосване по шията. Така че не бих изневерила само заради един секс без чувства. Още повече, ако ще знам ,че с това ще нараня човека до мен, който не го заслужава.

3.   :Х
Тук пишат предимно тийнейджърки, а те лудо обичат гаджетата си. :Д

А сексът не е ли чувство? ! Велико чувство. Да, аз изневерявам от чувства. :)

4.   Сексът е стархотно нещо, верни хора няма, има такива които не срещнали човека, който ги привлича така физически и емоционално както никой друг до сега, па макар и женени. Ако ти си открила този човек, отдай му се и си изживей мига!

5.   Не оправдам и същото нещо направено от мъж. Като си с някой трябва да си с него изцяло. Ако ти се е*е с друг, късай с настоящия, защото най-вероятно той те обича и ще го нараниш. Какво е това с един съм, а се чу*ам с друг? Една дума има цветуща - ку*велък. Ку*ви сте жените повечето и такива ще си останете!

6.   Номер 3, мила, време ти е да разграничиш секса от любовта, за да не страдаш по-нататък.
По темата.. Да, изневерявала съм, без абсолютно никаква любов..

7.   Да изневерявала съм на мъжа ми с друг, към който нямам чувства. Това обаче не значи, че бих си заменила мъжа или, че вече не го обичам. Както и мъжете изневеряват, но ако се появи опасност жена им да разбере почват да се пазят и небиха си зарязали жената. И ние сме хора и ние имаме нужда от нещо различно за известен период.

8.   Жените постоянно го правят този номер. Курви. А с приказки от рода на един път се живее, какво толкова се самоуспокояват, че постъпват правилно. Толкова ли не могат да скъсат с единия и да тръгнат да се ебат тогава с другия? Не, не могат, искат да имат сигурното, докато междувременно се чукат с който им хареса. Долни същества са. Аз лично съм чукал 2 такива мастии, като се постарах после приятелите им да научат какви са всъщност. И двете загубиха мъжете до себе си. Дори се гордея с постъпката си, такива неща не трябва да остават безнаказани. В интерес на истината и на мене така са ми слагали рога и човека сложил ми ги дойде и ми каза и от тогава и аз така правя. Двамата, които ги открехнах после ми благодариха.

9.   Без чувства Не изневерява жена, а за да изневери със сигурност има проблем в този момент с партньора си. Не е важно какъв е проблема, но го има. За после.... Знам ли? !? !? Зависи от обстятелствата и повединието и на двамата- но няма да подържа две паралелни връзки със сигурност- поне не дълго.

10.   Обичала съм и двамата. Много е странно, но е вярно - безкрайно близки и мили са ми били по едно и също време.

Гледай тази интересна лекция от TED по темата - http://www.ted.com/talks/helen_fisher_tells_us_why_we_love_cheat.html

11.   При всички жени е различно.

12.   От авторката.
Моля да пишат само жени, които някога са изневерявали! Знаех си, че ще се включат и всички, които никога не са или никога не биха и т. н. Благодаря, но в момента нямам нужда от вашето мнение и ще съм ви благодарна ако не спамите. На останалите благодаря!

13.   Не е баш така. След една изневяра нищо вече не е същото.

14.   Аз съм жена на 34 години, никога не съм изневерявала и не бих - ако се появи нещо, просто ще приключа със старото. Имах такова увлечение, но го преодолях и забравих

15.   Мъж съм изневерявал съм много, така че давай и то се престраши така накрая намерих и истинската любов.

16.   Няма нищо лошо с или без чувства, ако е коректен и дискретен човека отсреща, а след като го направиш и ако ти е за 1ви път ще разбереш мн. неща за себе си които не си подозирала.

17.   №14, не се заричай, млада си още, не знаеш какви изкушения може да ти предложи живота, всеки би се подал на изневяра според мен, ако срещне човека който само с присъствието си го кара да се чувства страхотно, както стана с мен, и не трябва да бъде съден!

18.   8, тези които са ти благодарили е трябвало първо да ти теглят един як бой да не се закачаш със заети :}

20.   Без тръпка нищо не става.

21.   Склонна съм да го направя, ако мъжът до мен ми омръзне или спре всячески да се интересува от мен, да ме желае и т. н. Нищо не ми пречи да правя секс със друг, без да влагам чувства. Дори е тъпо някой от нас двамата да влага чувства, при положение, че ми е никакъв или пък не се познаваме и прочие...

22.   Отговор на М44, след случилото се – описано от любимата му.
1. - ДА, чувства като любов - Не, само увлечение, любопитство и тръпка от емоцията.
2. Обичта към половинката - залиняла е и топлината в отношенията и изчезнала. А какво е обичта - за всеки е различно / самозалъгване или фраза?
3. Еднократно - не се получава, ако е било приятно / за съжеление.
4. Не влияе на тази Обич - тя вече е практически Мутирала в някаква друга форма.
5. Отражението - в краткосрочен план е приятно. Но ако се изплъзне от контрол - става непредвидимо.
Ако си намерила твоята истина в тези думи- ще се радвам. Или виж / и други мнения - Женска Изневяра на 44, отпреди 2-4 седмици е темата.
А от мен - МОЛЯ претегли вариантите на развитието и отражението им върху теб и мъжа до теб.
Той.

23.   Жена, на 31 години. Изневерявала съм. В началото е без никакви чувства-само секс. Но после, просто няма начин. Секса сближава. Ииии чувствата си се появяват, то е по-силно от теб, не можеш да го контролираш.
А към съпруга ми станах съвсем студена.
Една изневяра винаги променя нещата.

24.   Всички жени сте *урви. Това го е казал...

25.   24 даже не знаеш кой го е казал. Толкова си прост, а си тръгнал мнения да даваш. Той същия е включил в това число и майка ти. Не го забравяй!

26.   Тъжна картинка, нали авторке, искаш да намериш близко до теб самата звучене и да оправдаеш криването от пътя... не ти трябва, само това, че си си дала труда да го напишеш и да следиш това тук...
прави са тия който ти казват, че след това не е същото - ама никак...
а и повярвай, той, ако не е мн тъп също ще се сети, за това запази остатъка от самоуважението си и ако е останало уважение към него и сложи край...
а за после... ами мъже под път и над път...

27.   Хах, жените, които изневеряват, били курви. А мъжете, които изневеряват, какви са? Мъжки курви.
По темата - не съм изневерявала за 15 години брак. Защото имам до себе си Мъж, не комплексирано егоистично мекотело, което иска да си има и семейство, и да не изпуска чуждото, ако му се удаде случай. Нито пък ще нарече която и да било жена курва, без значение дали е изневерила или не.

28.   Мили мои, 3 съм. И ето, че мнението ми се потвърждава - тийн.. лудо обичат гаджетата си и са против изневярата. Опитах да ви поговоря за самия секс, но дали аз не се изказах правилно, дали някой не се съгласи с това, че сексът и любовта са отделни неща (намекнах го много тъничко)..

Не знам. И всъщност е все едно.
Не разбирам защо, изобщо, нещата се приемат толкова на вътре.

29.   Към #3 (28)
не искам да звуча грубо и се извинявам предварително, но как така понякога секса е само секс, а понякога секс = любов??? или може би това сес лучва с времето? не знам, но съм сигурен в едно, секса без чуства е нещо като мастурбация с партньор /поне за мен/, чак ми е странно какъв такъв мъж съм :)))))

30.   29 - моля, ама наистина МОЛЯ - кажи ми къде написах, че сексът понякога е еквивалент на любов или доказателство за любов. А бе, изобщо каквото и да е за любов..

Да, в повечето случаи сексът е физическият "инструмент" на любовта, но пак не е толкова той, колкото интимността.

Но ГЛАВНО (подчертавам) сексът е физическо удоволствие. Да си играят с мозъка ти, по време на секс е физическо удоволствие. Да си играят с гениталиите ти - също.
Разбирате ли - сексът е просто секс. Удоволствие. Наслада. Сам по себе си е чувство. Така, че - секс без чувства няма.

Този път нещо неясно? ! Сведох го до минимум.
О, 29, пропуснах - НИЩО, свързано с красиви чувства не се случва с времето. С времето можеш да остарееш, да погрознееш, да ти омръзне нещо, но не и да залюбиш, не и да пламне страст. Тия, красивите неща или отначало ги има (под формата на закачки и т. н. ) или ИЗОБЩО ги няма. :)

Помисли. Ще се съгласиш. :)

31.   Към 24-аз съм омъжена от много, много години. Омъжих се много млада. Никога не съм изневерявала... никога. А съпругът ми беше тираджия. Отсъстваше често. Не ми беше лесно.... никак. Затова ми е безкрайно обидно като наричаш курви всички жени. А да ти кажа ли, че мъжът ми ми за благодарност ми изневери, и то със жена със която много мъже биха имали проблеми с ерекцията... сещаш се за какво говоря, нали? Това е което имах да ти кажа.. Знам, че има много курви... но не са всички, повярвай ми. И като последно-искрено моля за извинение автора, който не желае такива нещастници като мен, които не изневеряват да дават мнение. Направих го импулсивно... сама не знам как си позволих да се наредя до вас-БОГОИЗБРАНИТЕ, които изневерявате.

32.   Аз съм изневерявала в два случая. Първия връзката за мен вече се беше изчерпала, исках да се разделим, момчето го усещаше, но не приемаше този край... И аз самата някак месеци нямах сили да му кажа окончателно край, но за мен отвътре беше дошъл края, може би и поради тази причина не изпитвах угризения за страничните ми връзки- така или иначе връзката ни нямаше да има развитие и бъдеще. Въпреки, че до последно, преди да се разделим съм внимавала и много съм се пазила, така че никой от обкръжението ни да не разбере, не исках да накърнявам достойнството и чувствата на човека, който беше до мен тогава. На сегашният ми приятел също му изневерих. Тук вече случаят беше доста по-деликатен. Обичаме се безумно, но се появиха проблеми и някаква пропаст между нас, а той отказваше да говори дори за това. Правехме секс веднъж в месеца, спряха комплименти, изненади, нито една мила дума, без целучки... Той отказваше да предприеме нещо, нито пък ми даваше смислено обяснение за промената. Не приемаше и да се разделим. Каквото и да правех, както и да се държах положението си беше все едно сме си приятелчета. А аз съм свикнала да получавам мъжко внимание. Какво остава от човека, с който толкова лудо се обичаме.. И след месеци закачки, чат, смси с една моя стара тръпка, накрая зажадняла за мъжко внимание и чувството просто да бъда желана, кривнах от пътя. Беше без никакви чувства(към любовника), но беше от наранени мои чувства. Един вид за отмъщение. И така.

34.   Моята приятелка ми е споделяла и пред нейните бивши е разкривала изневери ( от рода на орални ласки), когато е имала да им връща, ако те са и изневерявали, опитвам се да преодолея този кошмар, че знам за това и карам напред, на мен лично не ми е изневерявала (тъй като не знае, че аз се целувах и танцувах с други момиче, но това бе през първия месец от връзката ни. Към днешен момент след 7 месечна връзка мога да потвърдя, че в никакъв случаи не бих зе почувствал щастлив и не бих поддал към изневяра, не съм фен на бройките, а качеството. Към настояш момент никой друг не може да допринесе за моето щастие така както моята приятелка, в обратната страна е същото, аз съм второто момче което я предразполага към свършване, с другия е била 2 години във връзка) надявам се никога да не ме нарани и изневери, както и аз на нея, така и няма да повярвам в друга ако се разделя с нея, честна и откровена е, но нараня ли я, ще ми го върне, както и аз бих направил, за това нейните истории в началото ме шашнаха, но се поставих на нейно място и определено бих направил същото, с изключение, ако бях момиче, щях да имам повече достойнство и морал, не да се отдавам и да давам от себе си, но светът се промени и жените станаха като мъжете. Навсякъде всичко е секс и морал и ценности вече не съществуват, това е била преди 20, 30 години, за щастие приятелката ми като в гледам се е осъзнала какви са мъжете, наживяла се е, грешила е и прочие, винаги ще ми тежи нейните истории, но по-добре да знам историите на едно честно откровено момиче, което не ме използва и лъже, отколкото да ме използва и лъже някоя, ценя я страшно много, не бих изневерил

35.   31, не им обръщай внимание - няма никакъв смисъл да спориш, сама установяваш, че са "богоизбрани". Голям процент са от ония, дето на по 30-40 години откриват света - удря ги едно такова прозрение и почват да разбират много от любов, тръпка и секс. То е защото не са били "вървежни", когато му е било времето (младежки години), не са се наживяли и са изпуснали доста преживявания, които не могат да се наваксат в друга възраст. После се почувствали "емоционално ощетени" от брака и решили, че този същия брак служи само за да постави началото на едно "разгонване", а колкото по-стари - толкова повече "потенциални е*ачи" се появяват, защото с възрастта критериите се снижават, а мъжете и те бързат да се начешат преди да са остарели.
Разбирам те какво ти е било да преживяваш "вечната младост" на мъжа си. За съжаление такъв е живота - все още няма начин да живеем разделени на различни планети според степента на еволюционното развитие. Не се обиждай от 24, защото той явно се е опарил от индивиди в женско тяло, които за съжаление са на всеки ъгъл.

36.   Според мен НЕ! Аз лично се ЧУВСТВАМ физически привлечена преди да го направя. Понякога /рядко/ просто съм разгонена - но пак го чувствам.

37.   Към 35-Много ти благодаря за милите думи и за съпричастието. Не знам мъж ли си или жена, че да знам как да се обърна към теб. Но явно не съм била разбрана докрай. Моят мъж ми изневери само веднъж.... отдавна. Поне само тогава разбрах. Ако е имало нещо друго... било е еднократно. Но оттогава приключи с тези неща. Ще попиташ откъде знам. Просто тези неща се усещат... усещат се повярвай. Много ме измъчва, че е поддал точно на такава жена-нагла, нахална, че и грозна. Брутална... от тия дето сами се навират на мъжете. А за съпруга си аз винаги съм била№1... никой не е бил по-мил, по-загрижен, по-добър с мен. Но знаеш приказката за лъжицата катран, която разваля кофата с мед. И понеже много държеше аз да не му изневерявам.... не можел да го понесе, затова двойно по силно усещам предателството му. Свършвам. Май прекалих... Знам, че съм нежелана тук.. тук се пише:"веднъж се живее""всичко е позволено, щом си се влюбил"и други от сорта.... Благодаря ти още веднъж за съпричастието... бъди щастлив.... или може би щастлива..

38.   31, 37, разбирам и се радвам, че все пак има жени, на които не се налага цял живот да си затварят очите. Знам също, че от 1 изневяра боли колкото от 2 и от 3 и от повече. За жалост нахалниците стават все по -многобройни, а мъжете все по-разнежени от женското внимание. Накъде отива светът не знам.... Дано мъжа ти да е осъзнал колко зле те е накарал да се почувстваш и да не повтаря никога. Спирам и аз, защото тук наистина е място само клишета.

39.   На 24 съм. Още не съм стигнала до момента със семейство и брак, само няколко дълготрайни връзки - над 2 години. И в двете връзки със изневерявала. На първия партньор - 3 пъти - с различни мъже, но еднократно. Тук проблемът беше, че сексът не се получаваше добре с него. Бях по-малка, започвах със сеска и хормонът ме тресеше. И в трите пъти нямаме чувства - само секс. Това не повлия на отношенията ни и той никога не разбра. Във втората връзка, в която съм в момента - случи ми се няколко пъти. 2 от тях бяха без чувства и се случиха, защото бяхме 5 месеци разделени физически прекалено много алкохол. Изневерих му и 3ти път - този път беше защото нещата не вървяха - беше станал студен към мен, не ми даряваше нежност и внимание, което ме отблъскваше. Спах с друго момче, в което се влюбих, защото ме върна към тръпката на страстта в началото на всяка връзка. Сега се опитвам да го забравя.

40.   Авторке, аз не мога без чувства - може да звучи наивно, ама така се получава при мен, имам нужда от тръпка и от емоция, за да стигна до секс. И даже повече тръпката и емоцията са това, от което имам нужда, а не самият секс.
Лошото е че при мен така се получава, че когато се стигне дотам и имам чувства към нов човек, не мога вече да продължа връзката с предишния - вътрешно някак слагам край даже и да продължи още известно време докато скъсаме. Така че аз лично стигна ли до изневяра скоро след това приключвам и връзката с предишния, точно защото чувствата ги няма. Даже с новия човек да не се получат нещата, не мога да стоя там където вече нищо не чувствам, а и спрямо човека не би било честно.
Ж 32

41.   Жена съм и да изневерявала съм! Но не съжалявам на мен също са ми изневерявали и аз мисля че щом един човек изневери на друг значи му липсва нещо във връзката в която е независимо какво. Щом го е направил значи има причина никога не е виновен само единия!

42.   Пак оправдателни клишета, 41. Виновен е единият, разбира се. Щом нещо му липсвало - има разговори за тая работа. Големите хора си казват, като им липсва нещо и изхода много зависи от това какво точно липсва. Недораслите комплексари все се оправдават с другия, че и трети и четвърти виновник ще намерят, ако се налага - само да не си признаят, че са лъжци. Като ти липсва нещо, другия гадател ли трябва да стане, че да ти задаволи "специалните липси"? Кат си толкова ущетена от връзката, що не напуснеш някого, вместо да му кръшкаш?

44.   №40, и както беше писал някой тук преди време, така цял живот ще подбираш материалите за строеж, без да имаш никаква постройка накрая! Защото ти докато се занимаваш с тръпките и емоциите си, хората градят семейства, кариери, отглеждат деца, възпитават ги и ги изучават...
Утре ще се събудиш на 60 само с едните тръпки отзад.

45.   Не съм изневерявала. Но избягвам връзките. Мисля че не съм готова за нещо сериозно на този етап. На 27 години съм иначе. Преди години завърших, сега работя. Не живея в БГ от 8 години. Сексът който правя почти винаги е без чувства. И не, това не ме прави някаква си...просто това ме устройва на този етап.

46.   44, много си прав/а, само дето тук малко ще те разберат. За тях липсата на изневяра е някак лишение и огромна жертва, за която партньорите трябва да са им благодарни (ако изобщо отстоят или дори ако само изневеряват от време на време) за това, че не се чукат с всеки срещнат, не се чувстват живи иначе.

Само че не осъзнават колко много нараняват човека отсреща. Рано или късно се разбира що за стока са или ако не се разбере, то си повлиява на отношенията, колкото и да се правят, че не се отразява (най-малкото защото започват сравнение между партньорите и защото имат "заден изход" при всяка пречка във връзката и така не се стремят да оправят нещата вътре във връзката с човека, а извън нея, докато не се отдалечат) и тогава остават сами. Ама то каквото сам си направиш, никой не може да ти ги направи.

После започват едни обяснения как нещата са сложни, как той им дава всичко, но е гола вода в леглото, па не им обръщал внимание, па не ги уважавал и т. н. А всичко е толкова просто - ако имаш успешна връзка, си сядаш на д-то и си кротуваш, ако не - прекратяваш я и се чукаш, с когото си искаш. Само че при най-малката пречка се хуква да се търкаля, защото не могат да проявят елементарна търпимост към някой дори малък недостатък на партньора, а и да си успокоят гузната съвест. Все едно те са перфектни.

В крайна сметка се получава, както написа 44. Събуждат с едните пеперуди, които също са отминали, и нищо друго. Дори и децата им не ги поглеждат.

47.   46, сам.. или сама.. не знаеш колко си прав. Кой ти мисли от тия дето изневеряват кого нараняват. Че те са абсолютни егоисти-мислят си само за собственото удоволствие. Не мога да понасям тъпи клишета-щом се стигнело до изневяра, нещо куцало във връзката. Ами затова имаш уста, бе говедо, поговори с човека до теб, все ще се разберете някак. Я се дръж със жена си, както с любовницата си и сам ще видиш резултата. Браво на №8... страхотен коментар... тия двете точно това заслужават..

48.   Много ви е лесно да давате съвети - поговорете. Ами не стана с разговори, всеки път, като се опитах да говоря, той избухваше. На практика нормален разговор не става с хора, които не могат да си преглтнат егото и да чуят, че не правят нещо като хората. Аз не изневерих, мъчих се 11 години и се разведох. Сега не знам да съжалявам ли, че не се поддадох на изкушението с човек, който ме привличаше тогава. Сигурно щях да запомня периода между 20 и 30 и нещо хубаво.

49.   Жена на 22. Да изневерих веднъж. Беше без чувство, просто търсих вниманието, което ми липсваше, но не останах доволна. Обичам човека до себе си. Не съжалявам, че го направих, защото сега знам какво е и, че не е редно. Не ми хареса. Ако искаш нещо различно си го търси, но не докато си с някого. Тъпо е.

50.   Към 44. Номер 40 съм - не знам откъде ги извади тези обобщения, как цял живот ще подбирам и накрая ще си остана сама. Ще ти се, ама реално не се получава така.
По-добре ли е семейство тип съквартиранти, които да се търпят по навик?

Мога - подбирам и не съм съжалявала за изборите си досега. Съжалявала съм единствено, когато съм правила компромис със себе си и не съм прекратила навреме връзка, която вече не работи.

От 4 години съм с човек, когото обичам, с когото се чувствам добре и който успява да ми задоволи всички потребности, както и аз неговите. От 2 години сме семейни. Не съжалявам че преди това съм прекратявала връзки, за да стигна до него. Той също прекрати връзка, за да бъде с мен. Ако бях се примирила преди това и бях спряла "да оставям питомното, за да гоня дивото" никога нямаше да го намеря. Да, имала съм много тежки моменти, заради решения, който съм вземала, правила съм грешки и съм оставала сама.
Обаче сега като се обърна назад ми че по-важно, че на себе си не съм изневерявала. Не съм приемала да остана във връзка само заради уредения живот и материалната сигурност и само заради какво ще кажат хората. И да - появи се точния човек и си заслужаваше търсенето. Хора, не спирайте да търсите и не се съгласявайте на компромиси - това е животът ви и е кратък. Нищо не ви оправдава, ако сами откажете да бъдете щастливи. Народът го е казал - който търси - намира :)

51.   50, живеенето като съквартиранти няма нищо общо с изневярата. Със или без нея си го има в някои връзки и аз също не го одобрявам.

Колкото до сегашния ти мъж те съветват най-приятелски да не му изневеряваш, щом толкова си подхождате. Самата ти каза, че след изневяра винаги се стига до раздяла. Ако изневериш на човека, с който толкова се разбирате, наистина "ще изтървеш питомното и ще гониш дивото". Но дори и да се случи така, че някой ден да не се разбирате вече, пак изневярата не е решение, защото все пак сте имали и хубави години и той не заслужава такова неуважение. Ако вече нещата не вървят (и срещнеш по-подходящ), просто прекрати връзката си и не изневерявай, защото може да си мисли, че той е направил нещо, за да си търсила нещо на друго място. Просто може да се случи така, че да се чувства предаден и да се обвинява за неща, за които не е виновен или поне не само той.

Предполагам, че ще се съгласиш с мен, че в тази ситуация, след като си намерила подходящ човек (което не е толкова лесно и трябва да се цени), е глупаво да рискуваш нещо хубаво и градено толквоа време заради малко тръпка. Освен ако той самият е прекалено толарантен и разкрепостен.

номер 46