Самотна съм
Здравейте :) знам че тази тема е изтъркана и дори знам какви ще са част от отговорите ако има такива де. Но все пак реших да пиша поне да ми олекне. На 22 години съм и досега съм нямала сероазна връзка с мъж. Единствено аз от приятелките ми съм необвързана. Постоянно ме казят да излизаме и единственото което слушам е за приятелите им. Постоянно ме питат какво става с мен няма ли вече и аз да си хвана някой какво съм чакала. А с такива въпроси ме депресират. Започнах да търся причините в мен и в външния ми вид, появиха се какви ли не комплекси. Опитах да споделя с майка ми но единственото което слушам от година ще ти дойде времето за всеки влак си има пътник и. т но вече се уморих. Вярно на 22 съм живота е пред мен но искам и аз някой който да ме обича.

Коментари

1.   Ами направи и ти нещо по въпроса, не стой като египетска мумия. Търси ти контактите, заговори ти някого. То днес вече е модерно момичетата да свалят момчетата. Пък и повечето мъже биха се впечатлили от смелостта ти. Така вече ще си една крачка пред останалите.

2.   Вярно че темата е дъвкана и за жалост ще се дъвче още. Хората станаха затворени в техен собствен свят мрънкащи създания ровещи се за всичко в интернет и ако не се налагаше да работят може дори да не излизаха от домовете си. Така... причината едва ли е в теб, освен ако не си прекалено притенциозна за мъжа до теб и отхвърляш дори поканите за приятелство и кафе от по-грознички, по-малки от теб, по-големи от теб или накратко все нещо да не ти е по вкуса... Има мнoго самотни хора депресирани от този факт с намалено самочуввствие, които просто... се крият :( Опитай се да ги намериш. Търси на всевъзможни места. За съжаление лично мое наблюдение е почти всички от моите приятелки намериха половинката си по ИНТЕРНЕТ. Така че се разрови там определяй си срещи, заговаряй разни момчета и търси някой с общи интереси. на курс по нов език или спорт. Звучи банално и почти невъзможно, но щом той не иска да те намери трябва да вземеш ти в свои ръце нещата. Снижи малко критериите, защото ако е красив и богат е надут и знае че ако ти се правиш на интересна излиза и намира следващата... Да не е прекалено умен и амбициозен защото ще изисква същото и от теб и ще изопачава нещата както си иска и т. н. Разбираш ме...
Пожелавам ти влака ти скоро да се напълни с пътници!!!
Ж 26

3.   Едно от най-лошите неща, които съм забелязвал в момичетата, е че си дават лоши съвети по между си. Като си хванеш приятел и започнеш и ти да им разказваш за вас, ще намерят кусури веднага, и ще ти натякват да скъсаш с него (често се случва това, не винаги), а причини най-различни. Те така ти го казват, като че ли искат да си хванеш който и да е, само да има там някакъв си приятел. Външност? ... хм... щом от тогава насам са ти се появили някакви комплекси, то предполагам че си си хубава... а иначе какъв е смисъла един мъж да ти обича само външността, а като остарееш да те зареже? ... Може би ти е писано да има само един мъж в живота ти, но да сте си винаги заедно.

5.   Защо си мислите че не съм седяла и съм чакала някой да ми падне от небето. Работата ми е такава че общувам с много хора. Често съм правила първата крачка. Но нищо. Всички искат от мен само секс нищо повече. В крайна сметка аз не съм една дупка.

6.   Повечето хора, абсолютно като теб, преценяват че като кажат самота, то това значи че значи липса на партньор. За съжаление такива хора, обикновено са самотни и във връзките си. Това че някой бил с някой не е критерий за нищо друго, освен за редовен секс евентуално.
Когато човек се научи да е самостоятелен, да може да запълва времето си забавлявайки се било с книги, било с филми или с нещо друго, чак тогава може да бъде с някой, на който да не се налагат такива надежди, че той трябва да запълва твоята самота.
И казваш че почти всички около теб са обвързани? Колко мислиш че от тях са истински щастливи? Не говорим за това какво говорят, а за това как са реално нещата? Много малко са двойките в днешно време, които наистина се ценят един друг, държат един на друг дори в трудни моменти, останалото са хора с мислене като твоето, хора седящи до някой, само защото не искат да са сами по празниците или да не изглеждат жалки, в така ожесточеното и безмилостно общество, в което в днешно време е много важно какво става в чуждия двор, но никога и в своя собствен.

7.   Ми намери си гадже, какво ти пречи да си харесаш някое момче?

9.   А за какво са иначе тези празници ако не ги споделиш а не да си сам в къщи както съм аз в момента, и да гледам филми и да играя на онлайн игри. Весели празници на всички!

10.   Аз се радвам, че поне днес, на Бъдни вечер съм сама... обожавам собствената си компания и я прекарвам с филми и книгите си. В днешно време си е лукс човек да се наслади на собствената си компания

11.   И аз имам подобен проблем като твоят, но с разликата че съм Момче, и съм на 25 години, каквото и да правя все немога да открия момичето за мен, но ще ти дам един съвет, не се отказвай и не се поддавай на самотата, защото така е, и ще става по лошо, забавлявай се и не му мисли толкова, има време, само не се отчайвай. Ако имаш желание мога да ти дам меила си, да си пишем.

12.   Проблемът с влаковете е, че БДЖ така съсипаха разписанието, че вече нито влаковете знаят кога ще дойдат пътниците, нито пътниците знаят кога да чакат влаковете си. :)
Игнорирай приятелките си - те говорят за приятелите си, защото това е техния начин да изпъкнат пред другите, тъй като смятат това за някакво постижение. Но един горд и интелигентен човек не би се бил по гърдите, че най-накрая са му обърнали внимание, защото това би означавало, че той е най-грозният и отвратителен на света. Т. е. те се самообиждат и подценяват с това си старание да убедят другите, че мъжете са най-важното и те осмислят живота на всяка жена. Не казвам, че трябва да забравиш за мъжете, но нека те не бъдат първата ти грижа в живота. Има толкова много по-важни неща от това да търпиш нечий характер или да дондуркаш дете, което се е родило, понеже партньорът ти не е наясно как да се пази от нежелана бременност, но вече си е хванал гадже. А повечето дори на 30 години не са съвсем наясно.
Проблемът не е във твоя външен вид, а в съдържанието на останалите - иначе казано те те пропускат, защото търсят дефектни същества, които са генерирани от абсолютно погрешна схема за идеалната за тях жена. Не познавам нито един мъж или жена, който да е успял в това: да избере човек, който е подходящ за него и този човек да съответства на предварителните му нагласи. Но затова е нужно време - да им дойде ума в главата и да разберат, че животът не е само секс, ядене, пиене, цигари и спане.
Ако наистина искаш някого (а това не е просто желание да запушиш устите на дружките си), започни да търсиш в сайтове за запознанства. Опитай например с аха, защото е по-голям от другите и имаш по-сериозен шанс да намериш някой подходящ. И не бързай до ходиш по срещи - опознай ги хубаво! Ти си издържала до 22-годишна възраст сама и под обстрела на приятелките си, значи и партньорът ти може да издържи времето, което решиш, че е нужно. Проучи потенциалните кандидати внимателно, за да нямаш изненади по-късно. И първа среща се прави винаги на публично място, където ще бъдеш забелязана. Докато не докаже, че не е някакъв психопат или престъпник, го води винаги навън и не се връзвай на "Хайде да идем у нас! ". Това изречение заедно с недоволство от избраната от теб схема означава, че този човек търси само секс и после ще останеш сама като кукувица. А едва ли точно това търсиш.