Смъртни заплахи от бившия
Моята история започна след като реших да се разделя с момчето, с което ходех 3г. На кратко ще го наричам "бивш" приятел. Той е турчин, а аз съм българка, което означава, че не мога да съм с него и все някой ден щеше да се стигне до раздяла. Моето семейство не би могло да приеме връзката ми с него. Аз вече не го обичам, чувствата ми намаляваха постепенно с годините.

Срещнах едно друго момче. След раздялата ми с бившия започнах да излизам с въпросното момче. Бившия ми разбра за него, негови приятели са ни видели заедно и му казали, че сме се целували. Бившия ми полудя от ревност, постоянно слушах заплахите му, заплашваше мен и момчето с което излизах, че ще ни пребие, заплашваше ме че ще се самоубие... Постоянно ми званеше по телефона, пишеше ми в скайп, по емейл, причакваше ме пред моя блок, пред работата ми, с часове седеше пред блока ми и чакаше да сляза долу.

Той намери телефона на това момче и на него му се обаждаше, предлагаше му да се разберат по мъжки... Бившия ми така и не осъзна, че аз нямам чувства към него, казвах му че не го обичам, но той все казва: "Ще се боря за теб". Другото момче се чувстваше много гадно от цялата тази история с бившия. Когато съм с това момче се чувствам много щастлива. Той ми призна чувствата си. Аз, обаче нямах смелост да призная моите, защото се страхувах.

Един ден се стигна до фаталното обаждане, което промени всичко. Бившият ми е заплашил с убийство въпросното момче, казал му е че ако още един път се види с мен или контактува с мен по някакъв начин, ще го заколи, ще го удуши и убие. Последните думи на момчето бяха "сега не можем да сме заедно, забрави всичко, ти винаги ще бъдеш с бившия си...".

Той сега не иска да ме вижда, аз го търсих 2 пъти, писах му, но той не отговаря.
Искам да бъда с това момче, но бившият ми не ми позволява по никакъв начин. Как да се справя с ревността на бившия? ИСКАМ ДА ИМАМ ЛИЧЕН ЖИВОТ, в който не влючва бившия. Моля ви за съвет...

Коментари

1.   Кажи ми на колко си години...Ако нямаш 18 мога да помогна (: Чичо ми работи в Unicef , аз тези заплахи определено са нещо което сериозно засяга правата ти..

А дори да нямаш 18, ще говоря с него ще видя какво мога да направя по въпроса..После като чичо влезе в скайпа ще му пиша за какво става на въпрос и ще видя какво ще каже ;)

ZuZi

2.   Отиваш в полицията и пускаш жалба. Хората си вършат работата.

Ако ти се занимава, накарай твои приятели също да започнат да го тормозят.

3.   ZuZi мерси все пак, но зз имам 18г.

4.   Аз все пак говорих с чичо ми..Той каза, че в случай че имаш 18 години просто трябва да пуснеш жалба в полицията с подробно описани заплахите..новият ти приятел също трябва да свидетелства..Но с нашата българска система незнам до колко тази институция ще помогне..
ZuZi

5.   В случая ти имаш ли 18 години?Твоя бивш приятел е с психически отклонения просто така излиза.Поговори с някой близък човек,изясни им как стоят нещата с тия заплахи,които нямат край.В другия случай обърни се за помощ към полицията нали все пак това им е работата.Извикай бившия ти приятел на разпит в полицията.Чудя се и на теб как си се влюбила в такъв човек,те просто не ни заслужават.Постави се на мястото на момчето какво според теб да направи или един ден да го видиш да лежи в локва кръв пред дома ти.Не мисля,че искаш точно така.И един ден да се самообвиняваш за станалото.Дано успееш

6.   Да май-наистина е с психоотклонения.Но ти трябва за 3г. връзка да си разберала какво представляват ТУРЦИТЕ.При тях ревноста няма граници,мжът се чувства напълно властваш над дамата си-нещо като неин господар.Той сега неможе и неиска да приеме факта че ти си с друг, затова са тези заплахи.

Лично аз мисля че са неосъществими. Хора дето са способни на такива подлости и са готови да извършат престапление-действат веднага без приказки.Но няма да е лошо да подадеш жалба в полицията . По този начин и той да вземе да се сплаши.

7.   Яснооо я ми дай скайпа на твоя бившия тука.
може после да ми дадеш и GSM-а му. Представи ме като някакъв твой братовчед 2-3 както ти желаеш.

Та да ида аз да се разбера с него "по мъжки" като е отворко момчето и изгаря желание да му начупа Турската гнила тиква резана.

Само това мога да ти предложа зарежи полиции и простотии дай ми неговия скайп тука. всичко ще се оправи веднага.

Поздрави!

8.   №7 - Внимавай в какво се забъркваш... Повечето турци са... големи досади и трудно ще се отървеш от него. Една моя приятелка ходи с такъв. Звъни й буквално през 5-10 минути, заключва я, не й дава да ходи на работа, дори не я пуска да дойде в града и да види умиращата си майка - нещо ужасно е.
Опитвали сме се по всевъзможи начини да я отървем от онзи боклук, но не можем... Така че внимавай..

Извинявам се пред авторката, но просто не знам с какво мога да ти помогна. Сблъсквала съм се с такива хора и знам, че е адски трудно... Едиственото нещо, което мога да направя е да ти пожелая успех, на теб и на №7. Дано поне той да успее да ти помогне по някакъв начин. Стига тази помощ да не засегне някой друг...
SFA

9.   Абее дай ми скайпето на този.
Аз си поемам цялата отговорност за мен .

10.   Те турчолята са много емоционални бе, брех ти кво се занимаваш с тях не мога да разбера, ако българин вземе туркиня сигурно ще я изгонят от рода. Да върви по дяволите тоя и да не заплашва много много.