Страх ме е, че има друга и съмнението ме изяжда
Дори не знам как да започна...
Аз съм на 19 години и преди 5 месеца започнах да поддържам интимни отношения с един от бившите ми приятели... В началото всичко опираше само до секса... Не споделхме нищо за времето, в което не бяхме заедно и на двамата ни беше много добре... Развличахме се, радвахме се един на друг оттърсвахме се от проблемите, които имахме...

Още в началото на отношенията ни аз не исках да ми споделя мислих, че така ще е по -лесно и за двамата, но уви... Дадохме си пълна свобода да се срещаме и с други хора и аз го правех излизах забавлявах се... Всичко беше чудесно до преди месец...

Аз и още една моя приятелка решихме да заминем за лятото... Сбогувахме се моето момче беше ми много мъчно плаках доста време след като се разделихме и преди това... Казах му, че когато замина искам да ми споделя и да знам какво се случва с него нз някак осъзнах, че той значи толкова много за мен и че ще ми е трудно да се справя без него... Заминах за около седмица понеже нещата не се получиха така както очаквах и когато се върнах се виждаме доста по- честичко излизахме като двойка...

Но в последната седмица нещата просто не вървят... Не ми се обажда изобщо... Страх ме е, че има друга... Съмнението ме изяжда и не знам какво да правя... Не знам дали не е време вече да прекратим всякакви отношения той е по-малак от мен с една година и знам, че иска да опита от всичко, но в същото време се ужасявам от мисълта да остана без него...

Моля ви, кажете ми как да постапя... Има ли смисъл от ултиматомите, които искам да му поставя, за да разбера на къде вървят нещата между нас... Преди година сме пробвали да сме заедно и нещата не се получиха, но сега не мога да пренебрегна топлата вълна, която ме облива само при мисълта за него... Заслужава ли си да да се чуствам по-сигурна, когато знам, че отношенията ни по този начин могат да се развалят или още по -лошо да се прекратят... Благодаря предварително...

Коментари

1.   Какви ултиматоми? Сядате, говорите и се изяснявате. В началото и двамата не сте приемали нещата на сериозно, но той сега знае ли за чувствата ти. Защото ти май определено си хлътнала яко. Дано ти отвърне със същото.

Ale

2.   Ей затова не подкрепям да се подновяват връзки с бившите...при единия нещата винаги излизат извън контрол.

Както и колегата/колежката ном. 1 е казал/а всичко може да се изясни само чрез разговор, макар тия разговори да са едни от най-неприятните...
Успех!

П.П. Да не забравя...много харесвам "невероятната" мисъл, че "След мъж и автобус не се тича, следващия е след 5 мин." Ако не стане с този ще стане с друг :)

3.   Моля ви... Четете и коментирайте... Много ще ми е полезно и мъжкото мнение...

От авторката

4.   Сядате, говорите и се изяснявате.

Покажи открито чувствата си... няма за загубиш нищо. Кажи му, че искаш нещо по - сериозно от това, което е вмомента. Попитай го дали и той го иска, и на какво се дължи неговото отчуждение спрямо теб. Възможно е и той да се чувствал по същия начин, но да е преценил, че в теб няма нужните чувства, за да се получи нещо и затова да е потърсил любовта другаде. Не знам.. няма смисъл да гадаем - просто го попитай всичко, което се върти в главата си, така ще успееш да си направиш извод...

Ако опасенията ти не са напразно и наистина се окаже, че има друга в живота му... ще се наложи да го преживееш. Все пак ако имаш някакви чувства към него и искаш той да е щастлив, малко или много ще се радваш за него... въпреки страданието ти.
А ако сподели чувствата ти... ще бъдете щастливо заедно. И този път споделяйте повече и оценявайте това, което имате докато е ваше, защото повечето хора го правят едва след като го загубят. :))
Успех...
SFA

5.   Разделихме се и единственото което мога да направя е да го забравя благодаря ви...
От авторката

ПП: не допускаите моите грешки боли!!!

6.   Не сте били един за друг. Ще го забравиш и ще бъдеш щастлива. Успех.

Ale