Рано ли ми е за бебче?
Здравейте! Живея в чужбина и съм завършила колеж. Не мисля да ходя в университет, а направо да започна собствен бизнес.

На почти 19 съм и имам сериозен приятел, който е с 10 години по-голям от мен. Заедно сме вече почти 2 години. Знам, че в днешно време много малко жени се омъжват и създават семейство на моите години, но двамата много искаме бебе. Въпросът ми е: Да изчакам ли още малко да си поживеем или не е прекалено рано за бебче? Живеем заедно от 1 година, разбираме се, не се караме, обичаме се безумно.. Аз се чувствам готова и достатъчно отговорна. На този етап бих избрала семейството пред купоните, но не знам дали и след време ще е така и дали няма да съжалявам, че съм се обвързала и съм имала дете толкова млада. Моля, дайте ми съвет. Някой ако е бил г/д в такава ситуация ако може да сподели историята си и как се чувства в момента. Съжалявате ли за избора си? Благодаря на всички.

Коментари

1.   Ако се чувстваш готова и сигурна с партньора си, защо не? Не смятам, че ще съжаляваш след време. Късмет. :3

2.   Ами, доста си малка още за бебе, да ти кажа. Аз съм на 24 и все още отлагам, въпреки че съм омъжена и т. н.
Вземи първо си оправи живота и тогава. Само с план за собствен бизнес бебе не се гледа.

3.   По добре изчакай още малко, поне докато станеш на 20-21. Изживей си младоста, за бебе има много време.

4.   Това, че искаш е много хубаво. Но не е сега времето... :) Определено е нъжно да изчакаш

5.   Е то няма кой да каже дали след време ще съжаляваш. Аз лично родих първото си дете на 20 и никога не съм съжалявала. Много е хубаво, когато децата ти пораснат, да имат млади родители. Щом всичко между вас е наред, щом и двамата го искате, другото ще се нареди. Кариерата може да върви заедно с бебчето, стига да имаш физическата възможност. А тоя термин "наживяване" не го разбирам. Да не би човек да умира, като има дете? За мен животът стана много по-смислен, когато станах майка. От сърце ти пожелавам това щастие.

6.   На него определено не му е рано, но на теб е! Момиче на 19 си огледай се живота е пред теб, може да имаш бебче и по-късно, има време да сменяш пелени и да люшкаш люлка, не си пропилявай младостта, ще съжаляваш, че си пропуснала купоните и забавленията навремето. Твърде си млада, ако приятелят ти настоява, това е друг въпрос, той е на 29 и вече е изживял своите купони и своето безгрижно време, повярвай едва ли на твоите години си е мислил за бебе, не знам какво правиш изобщо с човек с такава разлика в годините, повярвай има време за всичко, не бързай да порастнеш и да станеш майка, детето променя целия живот на човека и когато имаш дете трябва то винаги да е на първо място

7.   Как така си на 19, била си в колеж и не смяташ да ходиш в университет? За да си завършила колеж (което е абсолютно същото като университета, просто англичаните и американците наричат така своите висши учебни заведения), трябва да си някакъв гении, а ти си на 19? Нещо или аз не схващам или нещо ти си се объркала. В днешно време е трудно да се издигнеш без висшо образование, а ти ще имаш свой бизнес? Абе, каква е тази работа? А и заглавието на темата - ''Рано ли ми е за бебче''? Още от сега ти казвам, че не си. Казваш ''Рано ли ми е... ''. Значи приятелят ти отсъства от плановете ти. Ако беше иначе, щеше да напишеш ''Рано ли ни е... ''. А и факта, че използваш умалително за бъдещия си плод... По нататък няма да чета. Господи, дай сили на тези заблудени твои чеда. Била в колеж и не смята да ходи в университет. Успех тогава. Има и още един вариант, освен този, в който си била само в гимназия е, да си била в университет, но да не си знаела, че си там... Какво става...? Очаквам отговор.

Ел:)

8.   Аз родих на твоите години с ясната представа от какво ще се лиша в следващите 18 год. Не съжалявам най-трудни са първите 7 год. Сега съм смазана единствено финансово защото не се изучих а в бг. това е равно на мизерия. Добре че мъжът ми се ядва та криво ляво живеем а се обичахме като вас. Предимството е че си по-близо до акъла на детето, а и като поотрасне все още си млад. Пак казвам това е единственото нещо в живота ми за което изобщо не съжалявам ни най-малко но решението си е твое.

9.   Не си погубвай младините момиче, приятеля ти иска бебе, защото на него му е време, стани и ти на сегашната негова възраст 29-30 и тогава си прави бебче!

10.   Бебето не е кукла да я погушкаш, да я полюшкаш, докато ти е забавно и като ти доскучее, да я захвърлиш. Бебето е живо същество-плаче, ака, пишка и ти заема цялото денонощие.
Иска се пълна отдаденост и даже да забравиш за себе си, за секса, за външния си вид....
Готова ли си за това?
Между другото, много са ми смешни момите, дето извеждат свои роднински деца на пица или на сладолед, ощракват една дузина снимки и се изтипосват в интернет. Мислят си, че вече са разбрали, какво е майчинството, горките.

11.   И що точно "бебче", а не "бебе", много мразя като почнете да ми се лигавите и сладникосвате!

12.   Миличка. Може ли да те помоля да прочетеш поста ми няколко пъти? ! И да опиташ да разбереш нещо. Не ти заповядвам, моля те, ако желаеш.

Любовта, като химична реакция в тялото изпуска едни хормони, сред които е този на привързаността. Той те кара да желаеш разни работи, като бебчета, независимо как, защо и какво. Как ти ще връзваш панделки, пък той ще ви описва като двете най-мили същества и т. н.
Такава е мъжката картина по време на любов.

А по мистериозно казано - появява се един човек, преобръща ти честотите на възприятия и независимо какво ще е утре, независимо какво е днес, ти на мига, без да мислиш, казваш, че искаш дете, точно от тези човек. Твое дете, макар поделено с него, макар някога той да си тръгне. Защото ти искаш да остане нещо вечно, нещо красиво, което ще ходи по белият свят, като спомен от тази любов. И по-късно - превърнало се в живот, в самостоятелен човек, произведение от въпросната любов.

Поправи ме, ако греша и нещата при теб са съвсем различни. Веднъж ми го казаха много кратко:
-Не ща деца.
-А бе, не щеш, защото не е дошъл човека.
Бях, ей така, :О..

Всичко най-добро. И дори да греша в писанията си, обърни внимание на това, че ще има нов човек, щъкащ по белият свят. Той е най-важният. :)

13.   Не не ти е рано навреме е вече трябва да родиш

14.   Според мен мила все още ти е рано живота е пред теб забавлявай се сега е момента поне така мисля а малкото бебче го остави за по-късно :)))

15.   Раничко ми се струва, по-добре изчакай няколко години. Приятелят ти е доста по-възрастен и затова иска бебе, а на теб ти е рано.

16.   Ами според мен давай-направете си едно дете докато го отгледате ще бъдете на 37-38 години и ще си гледате спокойно животът докато ще имате още много какво да преживеете докато станете на 50

17.   Като години си изключително малка, а предвид факта, че не мислиш да учиш, а искаш да си създаваш собствен бизнес и същевременно да имаш дете. Да, наистина си малка. В реалния живот това може да се случи само, ако си Стив Джобс или подобно изключения. Едно на милион... милиард... знам ли. По-добре почакай да станеш на 20 години, тогава пак си виж живота и си помисли са приоритетите си. Децата няма да ти избягат и ако се чувстваш готова, всичко ще бъде наред, но още си млада и нервна, още имаш мечти и фантазии, опитай се да ги догониш и тогава мисли за деца.

18.   н. 16, и на теб ти е толкова акълът, колкото на авторката!
Подобни ранни раждания и женитби водят само до развод. Авторката да си гледа младините, ОБРАЗОВАНИЕТО, работата, занаятът... средната възраст на родилките в ЕС е 33 г., в България е 27 г. и по двата стандарта авторката не се вписва.
Всеки може да нацвъка „бебче“ на 19 г., друг въпрос е кой ще ти го изгледа, отгледа, изхрани, ВЪЗПИТА и образова...

19.   Не ти е рано, даже си позакъсняла!
На твоите години ромките имат по 5-6 вече ;)

20.   ИЗОБЩО НЕ Й Е РАНО!!! Слушай, напълно нормално е! Ако си сигурна и готова за това! Майка ми има една приятелка, която е родила на 19 години и тогава се оженила. Сега тя е на 52 години, мъжът й е с 13 години по-голям и имат две момчета, скоро ще станат мъже ;) Така че по хубаво е да родиш по-млада:) А не на 35-40.... Аз не бих искала да съм стара, когато детето ми стане на 16, примерно.

21.   Изчакай 2-3 год още... поне. Малко да поузрееш, да свършиш някои неща за себе си, да се поогледаш за нещата, или просто така да си поживееш без ангажименти. Че после като дойде бебето то ще е център на внимание, а ти с бебе на ръце как ще имаш твой бизнес, ами безсънните нощи, болестите, грижите, не говоря въобще за време за излизане и занимание със себе си, учене(разбрах, че нямаш намерение за това) и т. н.

Това ти го казвам аз, която родих на 21 и половина. Знам какво е- да си толкова млад с такава отговорност. Всичко друго като учене и работа може да се навакса и след това с труд и постоянство, но безгрижните години без ангажименти и младостта никой не може да ти ги върне... И както писа някой по-горе остава предимството, че си по- млада майка, която е като приятел с децата си и по-може да ги разбира, а и по-леко се гледат, не ти тежи физически-по- млада си и по-издръжлива да тичаш след тях, а и психически по-леко е някак. Аз сега със сина ми, който е вече на 23год. сме като приятели-споделя ми, съветвам го, излизаме и т. н. В час съм с нещата, както и емоционално и физически мога да му помогна за нещо, когато има нужда.
Ние на времето си взехме решението да си имаме бебе една година след като се оженихме съвсем съзнателно-изчакали сме малко де. Ама нали знаете, като срещнеш някой и си кажеш, че искаш него и никой друг -не ни се е чакало повече, още години за бебе.

22.   Повечето тук ще ти кажат, че си прекалено млада за семейство и изобщо за бебе, но аз ще ти кажа, че не е задължително да завършиш университет, за да се развиваш. Това не ти е гаранция, че ще преоспееш. Можеш да порабитиш известно време да видиш как е и както ти каза да започнеш собствен бизнес. А след 2-3-години може да решиш, че искаш да продължиш да учиш. Ти може да си само на 19 години и да си много по зряла на акал от много хора и на 30 години. Да си родител е голяма отговорност, но не възраста определя това какъв родител ще си. Има ли любов може да постигнеш всички. Това да имаш семейство не те спира да растеш в кариера или да правиш каквото и да е друго. Можеш и да си майка и в същото време да си ръководиш бизнеса, не виждам причина, за да не можеш.

23.   Някой по-горе пита как така на 19 и вече е завършила колеж.
Ами да-ако е в Англия например(където съм и аз) те завършват на 16 средно и после е била 3 год. в колеж и ето ти 19год. Обикновено започват работа след това, свързано със специалността която са завършили. А някои отиват след средното 2 год в т. н. сикс форм. Това е специализирана подготовка за университет(предметите са в зависимост от курса, в който ще кандидатстваш в юнито). Тук с един колеж и са си готови за живота, не се бутат за висше. Някои, по-рядко учат после висше докато работят или ги праща работодателя.
А да имаш бебе на 20г-21г тук е често срещано явление. Държавата ги подпомага.
Не е изключение и тийнейджърската бременност. Уж се взимат мерки за борба с това, разяснителни програми, специализирани отдели и работници и т. н. Страната е на първо място в Европа по млади майки.