Аз знам какво искам и Как си представям перфектния мъж
Здравейте,
Пише Ви една девойка на 30г., с външен вид на 23г. момиче (поне така ми го казаха мъжете, когато ги попитах щом навърпих 30те), което му писна в този живот да чува коментари "Жените не знаят какво искат! " Е господа, сега ще Ви извадя листата с желания, какво искам аз от мъжът до мен в живота. А скъпи дами, обръщам се и към Вас, ако случайно пропусна нещо важно да ми го споделите, ще Ви бъда много благодарна. започвам, като заставам твърдо и заявявам:

1. Да е симпатичен (не държа на манекенска красота, но все пак да има външен вид, че да не ме е срам да го показвам пред хората :)).
2. Да е образован - да има изкарано поне бакалавър, т. к. аз имам дори и повече... пък и то живота с образование е труден пък камо ли без...
3. Да е верен - за мен изневярата е вид неуважение към жената
4. Да ме уважава като съпруга, майка, жена, професионалист.
5. Да уважава роднините ми... особено най-близките, приятелките ми, приятелите ми, колегите от университета и колегите от работата ми.
6. Да е работлив, печеливш и успешен в бизнес или работа
7. да ме подкрепя във всяко едно мое начинание
8. да ме подкрепя в професионалното ми израстване
9. да е щедър и благороден, съобразителен и тактичен
10. да е всеотдаен, страстен, нежен и внимателен в леглото
11. висок, строен, атлетичен... не е нужно да е мускулест - не обичам напомпени мъже.
12. да е умен в живота и в бизнеса
13. да ми помага в кухнята и в отглеждането на децата
14 да е благ характер спрямо децата, добър и възпитан баща и съпруг
15. да е културен, възпитан и с обноски на публични места и у дома
16. отзивчив, самоуверен, силен и борбен
17. за предпочитане да не пие и не пуши, или да се съобразява с мен и останалите
18. да е с усет към живота - да ми осигурява почивки, яхти, кола, апартамент, къща... колкото успее да изкара през живота си, всичко да го дава на мен и децата.
19. да инвестира в мен и децата
20. да уважава моят кръг от хора, целите ми, свободата ми, стремежите ми
21. да помага в къщи
22. да е грижовен и разбран, добродушен и отстъпчив към мен и близките си...
23. да говори позитивно и мило

Дами, помагайте, ако пропускам нещо!

Коментари

101-132 от 132

107.   Искаш твърде много и въпреки това не чух ти какво даваш? Една връзка се гради от двама човека! Пропускаш едно... Не бива да си толкова претенциозна това не е домашно.

108.   Не прочетох другите коментари, но ще ти кажа, че си малко жалка. На 30 години си все още млада, според моите разбирания, защото човек може да срещне любовта на живота си и на 50 години. Аз съм жена на 22 години.
Имаш много дълъг списък с изисквания, който смяташ, че ще ти помогне да намериш перфектния мъж, но дори списъкът ти не е написан грамотно (повечето ти изречения започват с малка буква, пише се "вкъщи", а не " в къщи" и т. н. ). Предполага се, че един такъв мъж би търсил възпитана, образована и грамотна жена за спътница в живота му. Твърдиш, че си жена с висше образование, но по-скоро имам съмнения, че си жена с виЗше образУвание. :)
Такива като теб с голямото самочувствие и изисквания накрая се влюбват като луди в някой, който не отговаря и на половината им списък.
Доста от нещата, които си изброила са такива, на които именно жените учат мъжете, но само една истинска жена може да го знае, а е очевидно, че ти не си такава.

109.   От Авторката

Не знам защо някои хора злобеят, но го отдавам на желанието им да бъдат чути и да си изкажат непременно мнението, пък било то и "хейтърско". Явно в живота няма кой да ги чуе и си изливат дозата злъч тук в сайта и по специално върху моята тема. Благодаря на тези, които се изказват добронамерено и разбиращо. Това ми дава сили да продължвам напред и да отстоявам това, в което вярвам. Усещането е като слънчев лъч, който е в състояние да разсее цялата тъмнина и злоба. Благодаря Ви отново! Разбира се, аз не съм светица и нямам претенциите да бъда такава. Същото се отнася и за всички хора, особено за хейтърите! Молбата ми е да Четете по внимателно коментарите на хората и особено тези, които аз съм поствала за да си създадете по реална представа за мен и развитието на темата. От всички коментари определено имаше и такива, които ми харесаха и ще приема и доразвия в живота си. Това са коментарите, които са критични, но добронамерени. От тях лъха добронамереност и разбиране. Останалите, ще ме извините за израза, но "ги подминавам като малка гара". Както по- горе изясних, списъкът и сега ми звуци актуално и отговарящ на моято душевност, с някои корекции разбира се - аз съм ги посочила по - горе. Имаше един съвет за приоритизиране - съгласна съм с него и ще го последвам със сигурност.
А моят съвет към хейтърите е и те да започнат да си правят списъци, защото няма нищо лошо това човек да има спусък за нещата от живота си- да ги зачеркват, да ги задраскват, да ги допълват, да ги коригират, във всеки един момент от битието си, съобразно нагласата и моментното си състояние. Може и да не ги изпълнят, но поне ще опознаят себе си по- добре.

Лек и успешен ден на всички!

110.   Aбе момиче, кaкво ти пукa и кaкви мнения очaквaше тук? !
Я си гледaй животa тaкa, кaкто ти си го рaзбирaш, нямa кaк дa бъдеш... подкрепенa.
Зaщо ли? Зaщото много от тук изкaзaлите се искaт всичко товa, че и нещо отгоре, но мaлко, единици успявaт, ... зaщото толковa и опитвaт.
Който може, си го може!!!
Който искa, но не му стискa, е остaвa си му зaвисттa, злобичкaтa, нaй- лесният вaриaнт дa я изрaзи е обикновено плюене, или някои дори си вярвaт, че сa интелигентни мaнипулaтори, тa ще те убедят, колко си... меркaнтилнa, неморaлнa....
Дори не знaят знaчението нa думичкaтa меркaнтилност.
Обичaм пaрите, дaвaт ми спокойствие и сигурнос, но не сaми единственa цел в животa и не бих убилa зa тях, тоест товa ме изключвa от меркaнтилните. теб също! Ей товa не могaт дa го рaзберaт, зaщото не искaт, зaщото много дори" услужливо" не си спомнят зa целите свързaни с мaтериaлно спокойствие, че нaли трябвa дa се борят, дa aмa- не, не могaт!!!
Е, aз пък не понaсям хорa без aмбиции, цели, които не се борят дa постигaт, не се рaзвивaт, не търсят по- добри възможности.
Зa мен те пък сa плужеци, лигaви, голи охлюви.
Ето, тaкa ги виждaм!
Aa, и кaто тръгнaт дa обяснявaт зa духовност, .. хaхaхa- смях, мaй го рaзбирaт и товa погрешно.
Живеем в мaтериaлен свят, кaто си ми е осигурено всичко зa хубaвият ми живот, е ще си жо живея, нямa дa предпочетa едно жaлко съществувaне, щото видите ли някой споменaл думичкaтa- духовност!
Изобщо не съм лишенa от нея, но.... aцтек нямa дa стaнa.
Тaкa че, aвторке, не приемaй нищо по- мaлко отколкото смятaш, че зaслужaвaш!
И.... дa, дори и с много пaри, човек( именно зaщото е човек) пaк си поплaквa, тъгa, нещaстие и от щaстие също, но в лимузинa някaк си се плaче... по- удобно:)

111.   Авторке, дей да обиждаш хората, които са ти уважили и без това яко комплексарската темичка.

112.   Авторке, мина горе-долу една година от живота ти. Остават ти още около четири, в които да намериш някакъв що годе приличен мъж, защото след 35 г. нещата рязко се влошават откъм външен вид, а мъжете по това избират първосигнално. Освен това вече имаш манталитет на стара мома (прекалено много се дърляш), който с времето все повече ще се обостря и ще кара мъжете да бягат от теб с 200 км. в час. Ако не преоцениш поведението си, със сигурност няма да си намериш никакъв мъж. Ти може би ще кажеш - по-добре без мъж, отколкото да правиш компромиси, но тогава какъв е смисълът от целия този списък?
Задачки за домашно:
1. Задай си въпроса защо от малкото мъже, които си допуснала до себе си, никой не те е избрал.
2. Сметни колко шанса ще имаш да те изберат в оставащите четири години, като разделиш мъжете които си имала до сега на 11-те продуктивни години, които вече си изживяла и го умножи по четири - така ще разбереш конкретно за какво става дума - нямаш време, часовникът тиктака неумолимо, и то не в твоя полза.

113.   От Авторката към 111

"Комплексирана темичка? " Are you crazy? Темичката ми може да е претенциозна, може да е взискателна, но в никакъв случай "комплексирана". Едва ли комплексиран човек ще си изтипоса в интернет един от списъците с желание? Може да съм луда, може да съм откачена, но в никъв случай комплексирана! Така, че моля, моля и по полека с обидите, та да не получавате дуплика на всяка Ваша реплика! :)))

към 112

Скъпи, 112 само да ти доуточня, че при мен нещата няма как "да се влопат от към външен вид след 35", защото аз много държа на него и си го поддържам, и ще си го поддържам не след 35, ами и след 105 години. Няма човек, който да ми е дал годините, защото душата и тялото ми младеят. Така, че тия тъпи изказвания си ги запази за себе си или за половинката до тебе, която позволява да и говориш по този начин. А с "манталитета ми на стара мома" вече една година поддържам интересът ти в този форум и продължаваш да пишеш ли, пишеш... така, че ти пожелавам такива стари моми като мене, миличък! :)))

А относно преоценката на поведението ми е съвет, в който е по- добре ти първо да се вслушаш, защото с тези обиди по мой адрес няма как да очакваш да те наричам "мило ангелче". Даваш обида, поличаваш обида! Око за око, зъб за зъб! Прост библейски принцип! Упреквай твоето отношение, за моето поведение към тебе! Сещаш се, нали? :)

Относно 1вия ти въпрос - "малкото мъже от, които никой не ме е избрал" - Ами отговорът е прост - Аз не искам те да ме избират, а аз да ги избирам! Не си ли чувал за житейския принцип - "Жената избира, кой да я избира! " Ако не- питай майка си, кой кого избира- баща ти нея или тя него? И ще се радвам да споделиш честно отговора й тук- Как е избрала баща ти и коя е причината да се явиш на този свят? :)

А относно 2ят въпрос, няма въобще какво да коментирам! Само с едно изречение ще кажа - обиждащ е! Но щом този начин на говорене и обиждане Ви прави щастлив, г-н 112, правете го! Ваша воля! Това е обществен форум и всеки може да си говори каквото си иска - както Вие, така и аз! И за да видите, че не съм лош и злободневен човек, ще Ви пожелая добросърдечно - Лек и успешен ден! И всеки по пътя си и със списъка си :)))

114.   Изчетох цялата тема и мога да кажа само БРАВО за смелостта на момичето, което я е пуснало!!! БРАВО за смелите и умни отговори! За дързостта, за високото самочувствие. ЕВАЛА!
Досега не бях попадала на подобно изказване. Приемам го на 100%, защото напълно съвпада с моите разбирания.
Повечето мъже са толкова злобни и толкова комплексирани, та чак да те е страх да ги допуснеш до себе си, така че списък с качествата, които искаш ТОЙ да има си е абсолютно нужен... Но за жалост мъжете полудяват като прочетат нещо подобно, защото мъжката злоба не може да се сравни с нищо (и женската е гадна, но тя ряпа да яде пред мъжката)... Мъжете умират от страх и супер много се озлобяват, ако знаят, че някой друг може да е по-добър от тях - да има повече пари или да е по-надарен и добър в леглото...

115.   От Авторката

Благодаря 114 за подкрепата! Именно за такива хора като тебе цялата злоба, която прочетох в темата ми имаше смисъл. Даваш ми сила и подкрепа, а не жлъч и злоба. Отново Благодаря за оценката че съм смела! Ласкаеш ме, а това ми харесва. Пак казвам - не съм перфектна, но кой пък ли е перфектен? Скоро отново си препрочетох списъка и в 90% си остава същия. :) Даже по често трябва да го чета, защото явно го позабравям и допускам в живота си хора, които по скоро ми вредят, отколкото да ми помагат. Затова призовавам - Правете си списъци хора! Ваши, собствени! И смело си ги заявявайте! :)

Лек и успешен ден!

116.   Външен вид
Винаги да мирише на пот и вкиснало. Да яде за закуска чесън, а за вечеря – риба. Да се къпе по 2 пъти в годината – на Великден и на Нова година. Винаги да е обрасъл брада и мустаци, да е с една обща вежда, да има косми под мишниците, по гърдите, по корема, по гърба; да е въшлясал отдолу; косми да му излизат от носа и от ушите и да се сливат с брадата, веждата и мустаците. Да си оставя дълги ноктите на кутретата на ръцете. Да е с голямо, тлъсто бирено шкембе.

Култура
Да псува, да крещи, да обижда жена си, да се бие, чат-пат и да ръга с нож. Да се орига, да пърди, да мляска и да се дави докато яде. Да си качва краката с обувките на масата. Да си бърка в носа и в ушите, после да си смуче сополите, гурелите и ушната кал. Да си гризе ноктите. Да си бърка в пъпа, а понякога и в гащите. Да се храчи и да плюе, когато върви по улицата. Да киха, да хълца и да се прозява, когато е на среща. Винаги да чеши рошавата си, мазна коса. Да ходи с мръсни дрехи, както на строежа, в който работи, така вкъщи и навън. Да говори на диалект, от време на време с турцизми. Да се бие в гърдите като шимпанзе. Да се провиква по конете и да псува циганите. Да рови в контейнерите за смет и ако открие нещо ценно да го кара на Белканто, да изкара някоя стотинка за децата.

Хобита и обноски
Да гледа мачове. Да крещи и да псува, ако неговият отбор губи. Да пуши по 3 кутии цигари на ден. Да хвърля фасовете по килима. Да си прави мъжко парти в спалнята. Да се заеме с жена си, след като вече е свършил с любовницата, а после да й изневерява и с мъж. Всяка вечер късно да се прибира мъртво пиян. Да смесва виното с ракия, а после да го разрежда с бира. Да псува и да посяга на жена си пред децата. Да ги кара да пушат, да пият, да се дрогират и да правят деца, когато са още на 15, да бият приятелките си в леглото и да се обръщат към тях с „курво”.

Вкъщи
С жена си да говори само за политика. Да чете вестник, докато е в тоалетната и после да си бърши задника с него. Да слуша само чалга. Да вика проститутки вкъщи. Да кара жена си да проституира за пари. Да е алчен и да не дава нито стотинка на жена си. След като вземе заплатата, да купи каса бира и да събере махалата вкъщи, да гледат мача. Да кара жена му на им прислужва. После като се напие, да й тегли един бой, да я изнасили и да я прати да проституира и като се прибере, ако не е изкарала пари за една каса бира, да й тегли още един бой, да я изнасили и пак и да я прати пак да проституира, а пък като се прибере, ако още не е събрала пари за каса бира, още веднъж да я пребие, пак да я изнасили и да я прати обратно на магистралата да проституира. И не на последно място да плюнчи и хапе жена си, докато я целува по зърната на циците.

117.   Авторке, много изисквания след цели 7години, някой успя ли да ги покрие? !
Вече си на 37, какво стана среща ли ги най после?

118.   117, иска ти се да не е, нали!?

119.   "Девойка, на 30" :) Ти дали си се поглеждала в огледалото, ма без пластовете грим? :)

Да де, разбрахме - да е супермен, да те дундурка и на ръце да те носи :) А ти да седиш и да излъчваш симпатичност само в хола, като лампа :)

Чакаме с нетърпение следващата тема - "Младо момиче на 40 все още не може да срещне подходящият мъж" :)

120.   № 117- Или е снижила критериите и се е задоволила с някой не дотам перфектен или още продължава да го чака, вече като 37 годишна девойка. То друга вероятност няма.

122.   Аз пък намерих перфектният мъж на 43 години. Преди месец се оженихме официално. Единственото, което ме интересуваше, е, че се обичаме. Аз съм доктор по литература, авторке, той е електротехник, работи в строителна фирма. И какво? Ние не може да се наприказваме, а от 7 години живеем заедно. Животът е променлива величина, пари се изкарват, пари се губят, но когато между двама има истинска любов, тогава си готов и сух хляб да ядеш, но да сте заедно; тогава и компромисите с характера на другия са по-лесни и грижите един за друг са по-всеотдайни. На 30 години и аз като тебе търсех мистър Перфектния. И си мислех, че съм го намерила. Ей, такъв кошмарен брак не пожелавам на никоя! Ние се оженихме, всъщност, "по критерии" - той видя в мене жена, която покрива неговия стандарт, а аз мъж, който покрива моя. И настана нещо страшно, което продължи доста години. Ние взаимно се измъчвахме, на него също не му беше лесно. Докато накрая осъзнахме, че просто не се обичаме. Разведохме се с облекчение.

123.   Ако търсиш перфектния мъж, надали ще изградиш щастлива връзка...
ж

124.   С тези критерии имам предположения, че авторката си е построила приют за домашни любимци в задния двор.

125.   От Авторката,
Намерих го точно описан по моите критерии малко след последния ми коментар преди 6 години. Богат наследник, които ме уважава като жена и дава абсолютно всичко за мен. Живеем в огромна къща до Ница и се грижи постоянно за мен, така че явно качествата ми и самочувствието ми се отплщат. Всеки получава това, което заслужава

126.   Стига бе и аз съм на 30, омъжена съм ама много добре изглеждам с големи цици, защо да не я вземат, колко не толкова привлекателни жени ги взеха... Просто трябва да ти харесва и да ти е приятно с него, секса да върви...

127.   Стигнах до бакалавър и се насилвах да чета до край. Много нереални неща се въртят в главата ти. Химерни мъже, това търсиш ти и повечето.

128.   Авторке, всички искаме това, но такива мъже са рядко. Аз бих добавила да ме обича и да не ходи, по други жени. Моят приятел много ме обича, но е на ръст колкото мен малко е стистнат, не е богат няма дори и кола. Няма пълно щастие. Била съм с мъж, който е много по-богат от него, постоянно ми купуваше разни неща, но не се чувствах добре с него. Когато реших да го оставя ме питаше защо, какво не правя добре ? Аз просто не знаех какво да му кажа, той много ме глезеше като малко момиченце, може би това, че имахме 10г. разлика също ме спря.Но се го обичах. Сегашният ми приятел въпреки, че не е перфектният мъж аз си го обичам и се чуствам прекрасно с него, както и той с мен.Той също гледа да ме изненада купува ми някои неща, но не токлова колкото бившия ми, може би просто, защото няма тези възможности. Досега не съм срещала перфектният мъж. Може би го има, може би някои мъже ти се струват перфектни докато не ги опознаеш.

129.   Леко, критераджийке! “Да ми осигурява яхти и всички пари да ги дава на МЕН и на децата”. На 30 години вече не ги избираш, те избират теб. Да не си мислиш, че ще намериш тия критерии в България? Като искаш яхта, отивай при някой арабин, който има нефт и не си знае парите, Та чак мишките ги ядът. Поредната материалистка, която само иска, ама не дава. Всички можем така, “девойке”!

Гаро

130.   От Авторката,
Вече написах веднъж, но не ми публикуваха коментара. Ожених се малко след последния ми отговор тук, преди 6 години. Богат, страхотен, глези ме и ме носи на ръце. Дава всичко за мен, такъв какъвто ми трябваше. По-млад от мен, син от голяма френска фамилия и живеем в голяма къща в Ница.

131.   До авторката - И като се събуди краката ти бяха отвити, нали? ! :DDD
Съмнявам сЪ, че изобщо след 7 години си намерила точно такъв, какъвто си бленувала и искала.
На бас, че още си сама и от време на време си уреждаш по някой друг секс.
Всеки в сайта е с бизнес, богат, красив и интелектуално извисен, бих казала, че тук е свраталището на перфектните, само аз не се вписвам, за това много от коментарите ми не ги публикуват. ;(

~darkgirl~

133.   Мечти и моят е принц ама..

134.   Качества викаш какви са, самочувствието нищо не значи, не всичко е пари?

135.   Не, мацка...Ти го бленуваш, но се случи на мен!
Само дето нямах никакъв списък с критерии и изисквания..., просто се харесахме, допаднахме си и толкова!
Който много приказва, рядко действа и е успешен само на приказки...

136.   Абе и Лео Дикаприо е милионер ама с 22 годишна, а не 35 годишна, Младост си трябва.

137.   130,хахахахаха
И като се събуди чаршафа в гъзъ,прозореца отворен и дюшека мокър. Ще ти се всичко тва дето го сънуваш,ама ще си остане само в сънищатата и в мечтите ти,а в реалността винаги ще си бъдеш дебела грозна,тъпа лелка без мъж и деца,живееща в стара,грозна панелка в Перник.

138.   Аз съм на двайсет и пет, но не правя списъци. Няма значение дали приличаш на двайсет и тригодишна. Важното е дали имаш глава на раменете, дали можеш да мислиш. Главата ти не е само за украшение. Красотата е приятна, да, и ти очевидно имаш високи изисквания спрямо мъжете - да са умни, големи работохолици и т.н. Няма нищо лошо в това да си мечтателка, да имаш идеал за „перфектния мъж“. Перфектен мъж, обаче, не съществува. Както и перфектна жена. Това е във фантазиите на хората. Не бива да очакваш тези неща от истинските хора, тези извън фантазията, още по-малко да го афишираш на видно място. Би било добре и ти да се опиташ да подобриш някои неща в себе си (повярвай ми, и ти не си идеална). Може би малко се влияеш от литературата и киното. Там всичко е много хубаво. Просто всяко несъвършенство в теб, те прави човекът, който всъщност си. Някои несъвършенства трябва да се изкоренят, защото са вредни. Други просто те правят още по-очарователен :)

139.   Аз съм на двайсет и пет, но не правя списъци. Няма значение дали приличаш на двайсет и тригодишна. Важното е дали имаш глава на раменете, дали можеш да мислиш. Главата ти не е само за украшение. Красотата е приятна, да, и ти очевидно имаш високи изисквания спрямо мъжете - да са умни, големи работохолици и т. н. Няма нищо лошо в това да си мечтателка, да имаш идеал за „перфектния мъж“. Перфектен мъж, обаче, не съществува. Както и перфектна жена. Това е във фантазиите на хората. Не бива да очакваш тези неща от истинските хора, тези извън фантазията, още по-малко да го афишираш на видно място. Би било добре и ти да се опиташ да подобриш някои неща в себе си (повярвай ми, и ти не си идеална). Може би малко се влияеш от литературата и киното. Там всичко е много хубаво. Просто всяко несъвършенство в теб, те прави човекът, който всъщност си. Някои несъвършенства трябва да се изкоренят, защото са вредни. Други просто те правят още по-очарователен :)

140.   Аз съм на двайсет и пет, но не правя списъци. Няма значение дали приличаш на двайсет и тригодишна. Важното е дали имаш глава на раменете, дали можеш да мислиш. Главата ти не е само за украшение. Красотата е приятна, да, и ти очевидно имаш високи изисквания спрямо мъжете - да са умни, големи работохолици и т. н. Няма нищо лошо в това да си мечтателка, да имаш идеал за „перфектния мъж“. Перфектен мъж, обаче, не съществува. Както и перфектна жена. Това е във фантазиите на хората. Не бива да очакваш тези неща от истинските хора, тези извън фантазията, още по-малко да го афишираш на видно място. Би било добре и ти да се опиташ да подобриш някои неща в себе си (повярвай ми, и ти не си идеална). Може би малко се влияеш от литературата и киното. Там всичко е много хубаво. Просто всяко несъвършенство в теб, те прави човекът, който всъщност си. Някои несъвършенства трябва да се изкоренят, защото са вредни. Други просто те правят още по-очарователен :)

101-132 от 132