Аз знам какво искам и Как си представям перфектния мъж
Здравейте,
Пише Ви една девойка на 30г., с външен вид на 23г. момиче (поне така ми го казаха мъжете, когато ги попитах щом навърпих 30те), което му писна в този живот да чува коментари "Жените не знаят какво искат! " Е господа, сега ще Ви извадя листата с желания, какво искам аз от мъжът до мен в живота. А скъпи дами, обръщам се и към Вас, ако случайно пропусна нещо важно да ми го споделите, ще Ви бъда много благодарна. започвам, като заставам твърдо и заявявам:

1. Да е симпатичен (не държа на манекенска красота, но все пак да има външен вид, че да не ме е срам да го показвам пред хората :)).
2. Да е образован - да има изкарано поне бакалавър, т. к. аз имам дори и повече... пък и то живота с образование е труден пък камо ли без...
3. Да е верен - за мен изневярата е вид неуважение към жената
4. Да ме уважава като съпруга, майка, жена, професионалист.
5. Да уважава роднините ми... особено най-близките, приятелките ми, приятелите ми, колегите от университета и колегите от работата ми.
6. Да е работлив, печеливш и успешен в бизнес или работа
7. да ме подкрепя във всяко едно мое начинание
8. да ме подкрепя в професионалното ми израстване
9. да е щедър и благороден, съобразителен и тактичен
10. да е всеотдаен, страстен, нежен и внимателен в леглото
11. висок, строен, атлетичен... не е нужно да е мускулест - не обичам напомпени мъже.
12. да е умен в живота и в бизнеса
13. да ми помага в кухнята и в отглеждането на децата
14 да е благ характер спрямо децата, добър и възпитан баща и съпруг
15. да е културен, възпитан и с обноски на публични места и у дома
16. отзивчив, самоуверен, силен и борбен
17. за предпочитане да не пие и не пуши, или да се съобразява с мен и останалите
18. да е с усет към живота - да ми осигурява почивки, яхти, кола, апартамент, къща... колкото успее да изкара през живота си, всичко да го дава на мен и децата.
19. да инвестира в мен и децата
20. да уважава моят кръг от хора, целите ми, свободата ми, стремежите ми
21. да помага в къщи
22. да е грижовен и разбран, добродушен и отстъпчив към мен и близките си...
23. да говори позитивно и мило

Дами, помагайте, ако пропускам нещо!

Коментари

51-100 от 132

52.   До авторката
Принципно не съм от хората, които нападат и преди това съм коментирала в темата. Въпросът е, че коментарите ти просто провокират надапки. Когато не искаш да има хейтъри, не провокираш нарочно. както горе ти казаха - била си го написала, защото си била сигурна, че ще има такива. Еми като си го написала по такъв начин, естествено, че ще има. Ако го беше написала с нагласата, че хората ще отговорят нормално, може би нямаше да има такива хейтъри. Нали знаеш, че нещата са свързвани.
Иначе намирам стремежът ти за нормален. Всеки развит човек, оценен в областта си, постояно развиващ се и в професионален и в духовен аспект иска и човекът до него да има амбиции, да е в крак с нещата и да не лежи на стари навици, а да придобива нови като вижда, че нещо е по-преспективно и иновативно. Обаче начинът ти на изразяване те прави да изглеждаш като сноб с огромно самочувствие. То е хубаво да имаме самочувствие, но все пак в рамките на нормалното пък макар и подплатено.
Въпросът с този списък е, че изглежда все едно отиваш да купуваш стока от магазин. Имаш идея как трябва да изглежда, какви качества трябва да притежава, каква цена трябва да има (или по скоро в кои среди трябва да се движи и какви пари да взима), но такъв продукт може и да не намериш на пазара. Хубаво е човек да има критерии, но е най-важното да има приоритети в тези критерии и да знае с кои неща би могъл да направи компромиси. Защото една връзка се базира на компромисити. Дори и мистър идеален да може да те подразнят най-валките му ежедневни навици. Затова трябва да прецениш сама за себе си, ако не го срещнеш този човек дали би могла да отстъпиш по някой параграфи. И не с лошо хората казват, че си на 30. Въпросът е, че ако срещнеш някой, ако чакашда се опознаете и да имете дете минават 2-3-4 години, които просто на 20 изглеждат като нищо, на 30 са ок, ама на 40 вече са неприемливи. Тогава идва компромисът да имам ли дете или не. Както се казва всички хубости на този свят ги няма. Учудвам се като си заобиколено от такива бизнес мъже как не си намерила въпросният добре реализирал се и преспективен мъж.
Иначе за мен не би трябвало да слушаш всичките ти приятелки. Първо човек не бива да го е страх да направи нещо от страх да не допусне грешка. А и често пъти мъжът преди да се ожени една жена за него перфектен във всички отношения, а като се разведе е ужасното и противно същество. Аз не знам как пък тези жени не опознават човека до себе си - или си наистина заслепен от любов или просто накрая изкарват нещата по-черни. Преди са били ок с тези му недостатъци, но после са решили както по горе казаха са решили, че са твърде добри и заслужават повече. Иначе всички тези твои критерии не значат, че накрая ще си щастлива. А от страх, че може да те наранят може да не даваш шанс на хора, които биха се променили за теб. Една моя приятелка тръгна с момче без висше, без апартаменти и т. н. - след няколко години той записа висше, има пари и може да се позволи не един апартамент. Един човек в даден етап може да не отговаря на критериите, но има ли желание да се развива ситуацията се променя след години.
Смятам, че е много смело от твоя страна да твърдиш, че един мъж би зарязал жена си и да се върне при теб само, защото си благоволила да го забележиш. Аз лично не бих тръгнала с него не само заради жена му, а защото този мъж явно не е на място и един мухльо. Да търчиш след една жена, която те е ритнала, да нямаш достойноство - еми не мерси.
Иначе аз не бих се обидила на приятеля ми ако каже, че ме обича, не съм най-красивата и не сме в перфектен синхрон. В крайна сметка това отговаря на описанието на почти всички връзки - това е истината. Ако ми каже, че съм най-красивата (някой мъже са ми казвали, че съм красива и много атрактивна, но аз смятам, че има къде къде по-красиви и хубави жени) ще смятам, че ме лъже. Ако ми каже, че сме в перефктен снихрон - еми пак не мерси. Ако сме винаги на едно мнение, това значи, че винаги приема моето мнение и няма свое мнение. Иначе няма начин двама души да са в перфектен синхрон. Просто за мен е важно да бъде честен, а не фалшив ласкател и ако ми каже, че ме обича такава каквато съм - макар и да не съм мис свят и най-перфектната - това ще ми е достатъчно - най-важното е, че ме обича, няма фалшива престава за мен, обича и недостатъците ми. Иначе това не пречи аз да поработя върху тези недостатъци и той да прави същото.
Не търси робот, а човечен човек, който ще бъде с теб и в добро и в зло, който може да съчувства, който е видял и доброто и лошото в този свят, защото човек, който е видял само доброто няма как да прояви разбиране и да изслуша тревогите ти и да ти даде нормален съвет. А пари се печелят, тялото с фитнес се оправя - желание имаш ли, начини има. Но понякога някой хора имат нужда от стимул да се развият.
Ана

53.   От Авторката към Ана

"Принципно не съм от хората, които нападат и преди това съм коментирала в темата. Въпросът е, че коментарите ти просто провокират надапки. Когато не искаш да има хейтъри, не провокираш нарочно. както горе ти казаха - била си го написала, защото си била сигурна, че ще има такива. Еми като си го написала по такъв начин, естествено, че ще има. Ако го беше написала с нагласата, че хората ще отговорят нормално, може би нямаше да има такива хейтъри. Нали знаеш, че нещата са свързвани. "-

- Какъв ми е начина, извинявай? Бъди по-конкретна... меркантилен, претенциозен, откровен. Написах един списък, които от 26 качества в мислите съм си го направила 160 качества, като гледам колко жестоки са станали хората в днешно време. Дразнели ги яхтите... демек, моята меркантилност... дразни ги факта, че не могат да ги имат и не мислят, че ги заслужават. А нагасата ми си е напълно нормална, позитивна, не критикуваща никой, искаща само най доброто за себе си в морален и материален аспект. Какво лошо има в това, по дяволите! Та то каква ли не ме обидиха, така че си заслужават квалификацията "хейтъри". Сори, "око за око, зъб, за зъб". Това и в библията го пише. Аз не съм казала, че не искам да има хейтъри. Тях винаги ги има. За съжаление, такива позитивни хора като тебе са малко. В нашата България 80% хейтъри, 20% позитиви. Лошото е, че се лансират хейтърите и едва ли не тяхното мнение става като правилен критерии, а то въобще не е така. Аз ти казвам, целта ми е да го променя - а хейтъра се променя с провокация. И днес в този скапан форум, ако успея да променя мнението на поне 2 момчета хейтъри, значи съм направила добро на цялото човечество.

"Иначе намирам стремежът ти за нормален. Всеки развит човек, оценен в областта си, постояно развиващ се и в професионален и в духовен аспект иска и човекът до него да има амбиции, да е в крак с нещата и да не лежи на стари навици, а да придобива нови като вижда, че нещо е по-преспективно и иновативно. " - - Най-накрая ми каза нещо позитивно. Каква забележка да имам тук. Ами то красота!!!

"Обаче начинът ти на изразяване те прави да изглеждаш като сноб с огромно самочувствие. То е хубаво да имаме самочувствие, но все пак в рамките на нормалното пък макар и подплатено. " - Изглевдам като сноооб. С кое изречение точно ти заприличах на сноб. Аз си живея живота - гоня си стандарт, като постоянно наблягам, че не съм си изгубила моралните качества. Даже съм прекалено моралист понякога. Да не би да бъркаш амбицията ми със снобарство. Пък и самочувствието като е подплатено, кво лошо има? Именно липсата на самочувствие у българина, го поставя на последно място по развитие в Европа. Е хора докога, бе? Гордейте се със себе си, че сте българи, че имате 5 лева, че сте кадърни. Изкрешете го на целия свят. Докога ще се срамим от себе си. Да не би да сме зверове. Направо ме побърква липсата на увереност. Било снобарщина! Видяла си ти снобарщина!

"Въпросът с този списък е, че изглежда все едно отиваш да купуваш стока от магазин. " - Тука си права, може малко и така да изглежда, но моля Ви се четете измежду редовете и не бъдете толкова обидчиви. Все пак сме се събрали в този сайт да си споделяме и да си помагаме. Е помогнете ми, не ме обиждайте, дайте ми хубавите неща от себе си, не лошите. Аз лошите ги виждам на улицата всеки божи ден. Покажете добротата на българина. Стига омраза.

" Имаш идея как трябва да изглежда, какви качества трябва да притежава, каква цена трябва да има (или по скоро в кои среди трябва да се движи и какви пари да взима), но такъв продукт може и да не намериш на пазара. - Що си мислиш, че мога и да не намеря. Ако ти го покажа до 1 година, кво ще ми дадеш?
"Хубаво е човек да има критерии, но е най-важното да има приоритети в тези критерии и да знае с кои неща би могъл да направи компромиси. Защото една връзка се базира на компромисити. " - Компромисите убиват връзките. Както и оплакването, мрънкането и съперничеството помежду партньорите. Компромисът означава, да пренебрегнеш себе си за сметка на другия. А ти за да си щастлив в този живот не трябва да се пренебрегваш. От мен го запомни. Иначе се обричаш на безкрайно разочарование. Обичай се. Обичай първо себе си.

"Дори и мистър идеален да може да те подразнят най-валките му ежедневни навици. " - Именно затова казах по горе, че любовта е приемане. Приемаш, човека с недостатъците му. Не правиш компромис- Приемаш го! Разликата е огромна. И мн ясно, че ще има недостатъци. Аз също имам. Например - не ми е в кръвта да готвя. Той пък може да не умее да ремонтира коли. Приемаме се. Не правим компромиси.

"Затова трябва да прецениш сама за себе си, ако не го срещнеш този човек дали би могла да отстъпиш по някой параграфи. " - По скора пак казвам, не отстъпки и компромиси, а приемане.

"И не с лошо хората казват, че си на 30. Въпросът е, че ако срещнеш някой, ако чакашда се опознаете и да имете дете минават 2-3-4 години, които просто на 20 изглеждат като нищо, на 30 са ок, ама на 40 вече са неприемливи. " - Ми хората да се научат да се изразяват по-добре, че нещо не им разбирам посланията и ги оприличавам на хейтъри. Да прочетат някоя друга философска книга и да се научат как да се изразяват. Иначе найстина ми звучат като хейтъри. И защо на 40 нещата да изглеждат неприемливи. кой го казва - обществото ли? Аз цял живот ли ще се съобразявам с хорските нагласи, айде моля Ви се. Ако на теб ти се живее така, аз няма да живея по този начин. Сори бейби! Всеки има право на избор - да се съобрази или да не се съобрази с обществото. Аз избирам да се съобразявам със себе си. Уважавам се прекалено много. И не го бъркай моля ти се пак със снобарщина.

"Тогава идва компромисът да имам ли дете или не. " - И от кога децата станаха компромис? Аз мисля, че децата са продукт на любов. Ако на моето дете, като порасне му кажа, че е било резултат на компромис, гарантирам ти, че ще ме намрази до края на живота си. Моят баща имаше глупостта да ми каже, че ме е гласил за момче, ама уви аз съм се пръкнала момиче... цял живот му го натяквам това и до ден днешен му го натяквам. Такива бели съм му стоварвала на главата, с изречението "Нали искаше момче? Ето ти сега момче! " Не се прави така дете, мила! Прави се с любов!

"Както се казва всички хубости на този свят ги няма. " - как да ги няма? Погледни слънцето, по - голяма хубост от него не съм виждала! кво ми трябва - слънце, въздух и вода!

"Учудвам се като си заобиколено от такива бизнес мъже как не си намерила въпросният добре реализирал се и преспективен мъж. " - Именно защото се оказа, че тези успели мъже имат доста морални проблеми. А аз освен стандарт, преди всичко държа и на моралните качества. Не случайно по- горе казах, че ако няма морал и не ме уважава и 200 яхти да има, не ме интересува.

"Иначе за мен не би трябвало да слушаш всичките ти приятелки. Първо човек не бива да го е страх да направи нещо от страх да не допусне грешка. " - Тука си абсолютно права!

"А и често пъти мъжът преди да се ожени една жена за него перфектен във всички отношения, а като се разведе е ужасното и противно същество. Аз не знам как пък тези жени не опознават човека до себе си - или си наистина заслепен от любов или просто накрая изкарват нещата по-черни. Преди са били ок с тези му недостатъци, но после са решили както по горе казаха са решили, че са твърде добри и заслужават повече" - Аз не мисля, че мъжете са противни същества преди или след развод. разводите идват когато тръгнеш да променяш човека, а той не иска. а цаката е не да го променяш, а да го приемеш. Незнам за кой път го казвам. а това, че съ твърде добри и заслижават повече - винаги заслужавам повече, незнам в това не намирам нищо лошо - кво му е лошото на това да искаш най - доброто. па да си кщтаме на едно и също място. Аз Ви казвам, аз съм амбициозна. Неамбизиозни мъже място до мен нямат. Ное са ми приятели само и да си пием кафето. такива ги имам бол.

"Иначе всички тези твои критерии не значат, че накрая ще си щастлива. " - Права си, разбира се, че не значат. Мен мъжете са само едно от хилядите неща, които ме карат да се чувствам щастлива.

"А от страх, че може да те наранят може да не даваш шанс на хора, които биха се променили за теб. Една моя приятелка тръгна с момче без висше, без апартаменти и т. н. - след няколко години той записа висше, има пари и може да се позволи не един апартамент. Един човек в даден етап може да не отговаря на критериите, но има ли желание да се развива ситуацията се променя след години. " - Винаги им давам шансове, обаче досега не съм срещала, човек, който да иска да се промени сам заради мене. А и пак ти казвам, то не е цаката аз да го променям, трябва той сам да иска да го пожелае. Иначе единственото, което ми остава е да го приема. Вече тука си е въпрос на мой избор. Иначе страхотен пример ми даде, дано да има повече такива примери в живота.

"Смятам, че е много смело от твоя страна да твърдиш, че един мъж би зарязал жена си и да се върне при теб само, защото си благоволила да го забележиш. " - Еми смело е. Аз ти казвам кво ми се е случило, пък ако щеш ми вярвай. Ако искаш и снобарка ме наричай, не ми дреме. Аз за себе си знам каква съм и какво съм преживяла.

"Аз лично не бих тръгнала с него не само заради жена му, а защото този мъж явно не е на място и един мухльо. Да търчиш след една жена, която те е ритнала, да нямаш достойноство - еми не мерси. " - Не тръгнах с него иманно заради жена му. Иначе мъжът не е мухльо. А това, че се е върнал при мене, мен пък ме ласкае. За мен значи, че е превъзмогнал егото си, че може да ми се извини, че е благодарен, че е научил нещо. Не мисля, че това е липса на достойнство. Напротив мисля, че това е много зряло действие. Затова сега с него сме в перфектни приятелски отношения и винаги знам, че мога да разчитам на него във всяко едно отношение.

"Иначе аз не бих се обидила на приятеля ми ако каже, че ме обича, не съм най-красивата и не сме в перфектен синхрон. В крайна сметка това отговаря на описанието на почти всички връзки - това е истината. " - Аз искам да знам, че ме обича, че за мъжът си съм най- красивата, е за перфектния синхрон, и аз не държа. Ми различни девойки сме. Харесваме различни неща у мъжете. а това с описанието на връзките - пак някво общоприето мнение, аз на такива неща не робувам. Обществото си е общество, връзките са си връзки.

54.   От номер 42 до авторката: Май ти запалих фитила като гледам що нещо си изписала. :) Гледам, че коментарът ми има един глас и той е максимално отрицателен. После кой бил хейтъра...

55.   Леле, какво искате от авторката. Наистина сте хейтъри, защо отричате? Върнете се и прочетете темата. В нея са описани качества за перфектния мъж според авторката и тя не ви пита дали одобрявате, или не претенциите и, а пита ако има нещо да допълните. Като няма какво да допълните, не пишете извън темата. Просто е и е близко до акъла:))

56.   От Автора към 42 номер - Да, много ми го запали фитила. Направо избеснях! Да и аз мога да бъда хейтър, но да обясня, че от това никак не се чувствам добре. Затова мисля да спирам с критиките, и то негативните. Но Да и аз мога да бъда хейтър. Предполагам, че от това на Вас не ви става по- добре. Гадничко Ви е, нали? Е да изпитате на гърба си, хейтърство сега! Хак Ви е! :))) Целта ми е нормални хора, нормални разговори, нормална комуникация. Уважение в комуникацията. Тогава нещата имат смисъл. А не, както ме бяхте почнали? И за кво - нито на мен ми е по добре, нито на Вас! Моля Ви - по-добронамерено и по- позитивно!

57.   ,,Права си, разбира се, че не значат. Мен мъжете са само едно от хилядите неща, които ме карат да се чувствам щастлива."

Най-вероятно, няма да се чувстваш по същия начин, ако станеш на 40 и си сама. Имай предвид, че двойката, по-възрастен мъж и по-млада жена е често срещана. По-рядко може да видиш по-млад мъж с по-възрастна жена. Като мъж ти го казвам, дори и да изглеждаш на 15, винаги по-младите мъже от теб ще търсят по-млада жена. Мъжката логика е такава, че има много красиви жени наоколо и рядко някой би се фокусирал за дълго време точно върху една. Много лесно е да привлечеш вниманието на един мъж, ако си хубава, но за да го задържиш, вече трябва да покажеш нещо повече.

Другото е, че голямото самочувствие не е много привлекателно качество за мъж, който търси дълга връзка. Жените може да харесват някой мъж с голямо самочувствие, но при мъжете не е същото. Много по-лесно е за един мъж да има дълга връзка с жена, която няма много високо мнение за себе си. Тя, най-вероятно, няма да има големи претенции към мъжа си и няма да има големи изисквания, а и много по-лесно ще и се угажда.

Всичко това ти го казвам просто като съвет.

59.   Явно съм те засегнала с това, че съм казала думата сноб. Прочети, че съм написала, че на моменти изглеждаш като сноб, не съм казала, че си такава. Съжалявам, ако си се засегнала. Но просто около мен все чувам хора, които казват "Искам, искам, искам", а какво дават не е ясно. Радвам се, че ти можеш да предложиш много на човека срещу теб и дано той ти предложи много в замяна.

"- Какъв ми е начина, извинявай? Бъди по-конкретна... меркантилен, претенциозен, откровен. " - Подвеждащ. Казваш искам, но не беше споменала в началото какво даваш - тоест не представяш пълна картинка. А има бол момиченца на по 21-22, които много неща искат, а сами не виждат, че освен една визия нищо не предлагат. Ти не си обяснила в началото, че си проспериращ човек. Как хората да знаят, че ти не си от тази маса момичета подражаващи на чалга морала? От къде могат да предположат, че си случая едно на сто, в който този списък е изпълнен от двете страни? И това кара читалите да те поставят в една друга категория жени, които осъждат и дори с право хейтват и следователни коментарите са на хейтъри.

"Тука си права, може малко и така да изглежда, но моля Ви се четете измежду редовете и не бъдете толкова обидчиви. " - Смятам, че ти сама трябва да последваш съвета си. Не бъди така обидчива като хората изразяват предположение за теб - все пак всеки търси причина за начина на мислене, който му е чужд в дадено отношение (а и както по горе споменах от начало не даде никаква предистория или причина за този списък). Можеше и ти да предположиш и за тези, които са казали, че си на 30. Ако беше прочела между редовете щеше да разбереш, че целта на някой от коментиращите не е да те обидят и да ти кажат, че си стара, което е далеч от истината, а да се замислиш, че времето си тече.

"хейтъра се променя с провокация" - Не съм съгласна. Нещата се постигат с добро. Когато човек провокира, предизвиква агресия и враждебност и кара още повече хората да хейтват. Един спокоен и умерен тон постига повече от провокацията.

"Що си мислиш, че мога и да не намеря. Ако ти го покажа до 1 година, кво ще ми дадеш? " - Еми намери си. То си е за тебе не за мене или за да ти давам нещо. Твоето щастие е това, а не моето. Ако на мен ми намериш такъв мистър перфектен е друга тема :)

"Приемаш, човека с недостатъците му. Не правиш компромис" - А когато приемеш недостатък, който принципно много би те подразнил в друг човек, не е ли именно правене на компромис. Например, ако мразя някой да си оставя дрехите по земята или чиниите на масата и да не ги събира в мивката и аз го приема такъв, не правя ли компромис с мойте разбирания? Приемам го да, няма да му направя забелжека, ама това приемане си е чист компромис.

"И защо на 40 нещата да изглеждат неприемливи. кой го казва - обществото ли? ... И от кога децата станаха компромис? Аз мисля, че децата са продукт на любов. " - За мен едно дете се прави, когато обичаш баща му, но най-вече, когато ти сам искаш дете и знаеш, че много ще обичаш него, независимо дали си с баща му. Иначе не съм против хората над 40. Майка ми ме е родила на 42 и безкрайно я обичам, ама нека бъдем честни. Какъв е шансът в повечето ситуации по естествен начин да имаш дете над 40? Айде до 45 може, но тогава всеки човек знае, че шансовето детето му да се роди с увреждания са много по-високи. Това имах предвид. Може би изхождам от гледната точка, че аз много искам да имам дете принципно. Още съм млада, тепърва правя първи крачки в професията си и не е подходящото време. Но за сега смятам, че стана ли на 35, имам ли добре платена работа и професионална реализация ще гледам да имам дете независимо дали съм намерила мъжа мечта за мен. Да имам човек, когото да даря с цялата си любов и грижа и да го отгледам като човек. Надявам се до тогава да съм срещнала подходящия мъж, но определено не мога да си представя живот без деца и не знам дали бих чакала до 50 годишна възраст да срещна идеалния, за да имам дете. Всеки има различна философия за живота. Не казвам, че съм права, но това са мойте чувства все пак, които може да не са твои. А и ти си още млада, на 30 имаш бая време. ;)

" Аз не мисля, че мъжете са противни същества преди или след развод. " - Не визирах теб, а масовият случай при повечето жени и може би една част от приятелките ти. Сама казваш: "от всичките ми приятелки, които са омъжени с по едно дете, направено преди да опознаят мъжете до себе си... всяка е в невротична криза и с по 2 опита за самоубийство" Защо не са опознали мъжа преди сватбата? Дефакто за тях преди той е бил перфектен, сега не е, защото са се сетили да го опознаят.

"Винаги им давам шансове, обаче досега не съм срещала, човек, който да иска да се промени сам заради мене. А и пак ти казвам, то не е цаката аз да го променям, трябва той сам да иска да го пожелае. " - Идеята ми беше, че има много мъже с потенциал, които са се движили само в една среда, познават един начин на живот. Когато им се разшири мирогледа и видят и другата страна на монетата и друг начин на живот, ако са достатъчно интелигентни сами ще поискат да се променят. Просто не всички хора имат равен старт в живота. В крайна сметка има много хора, които искат да се развиват, но не знаят как и от къде да започнат. Не виждам лошо човек да им посочи пътя и да ги ориентира, но не да ги насилва.

Иначе поздравления, че си човек с принципи, който умее да ги аргументира и защитава. Смятам, че това точно е хубавото на форумите. Ти да споделиш твоето виждане, аз моето и двете взаимно да се обогатим, да помислим, ако трябва и да си променим мнението. Права си също, че всеки трябва да има самочувствие и много българи са на принципа "ниска глава, сабя я не сече", което просто оставям без коментар. Все пак е вярно, че който не рискува, не печели или че смелите успяват, а страхливите не се развиват. Също много ми харесва факта, че имаш чувство за хумор.

Пожелавам ти много щастие и прави нещата, които теб правят щастлива. Всички сме различни, всички търсим различни неща в мъжете както и ти спомена и следователно може би е по-правилно всеки да направи списък за себе си, тъй като универсалния комбинира прекалено много качества и изгражда един идеален или направо идеалистичен образ.

Ана

60.   Една жена, която има големи критерии за мъжа до себе си, и която съответно също е на нивото му, никога не би писала във форум. Още повече да пише по хиляда коментара в темата си и да използва думи като 'хейтъри' и изобщо да се изразява по този начин, да се изтъква и тн.

Тя би била твърде заета с нещо друго, и не би имала време да си разговаря с непознати хора. Всичко звучи много нереалистично, отдавна не съм била в Бг, и това, което слушам е единствено от медиите, но с тези изисквания, авторката ми представя българските мъже като свръхбогати, притежаващи яхти и там подобни неща?? Тук, в страната в която съм, стандартът е висок, хората на средна възраст могат да си позволят екскурзии по Европа, насам-натам, да се глезят, но чак пък яхти!? !? !
Аз не претендирам, че съм с ум, остър като бръснач, нито че съм 30-годишна, изглеждаща като 20-годишна /реалната ми възраст е 21/. И да, понякога си губя времето в този форум, чета всякакви небивалици и не мога да повярвам, че има 30-годишни хора, които живеят в някакъв измислен свят...
Една заета жена на 30 ще работи, няма да пише лексикони като в детската градина и да се обяснява наляво и надясно по форуми.

61.   н. 60, авторката вярно е незряла, но няма нужда да обиждаш всички хора (себе си включително), които пишат тук. По-голямата част от нас също работят, имат семейства, но това не ни лишава от интереси и свободно време.
Аз съм също жена на възрастта на авторката, работя си, имам си семейство и пак пиша тук.

62.   Авторката към Ана

Благодаря ти за коментарите! много обосновани и добронамерени. Много ми харесаха. Личи си, че си добър човек. Корекциите ги приемам. Имам само някои забележки, но като цяло на 80% съм съгласна с тебе.
Само искам да уточня и да си кажа моята позиция по 2-3 абзаца...
3ти абзац "Не бъди така обидчива като хората изразяват предположение за теб" - Не мога! Обиждам се! Такава съм си! Някой неща подминавам, но други не мога. Особено, ако ме определят за -лека, глупава, сноб, особено когато ми се подиграват, че съм стара мома, едва ли не... такива неща няма да подминавам. Открито заявявам, не ми е приятно, когато хората ме обиждат! ... "а да се замислиш, че времето си тече. "... така само хората успяват да ми всеят страх. Това ли им е добротата? Да ми всяват страхове! Да намерят по-добър начин на изказване, а не всяване на страхове. Пак ме обижда такова нещо :))) Иначе мерси за чувството ми за хумор.

6ти абз. за Приемането и компромиса и забележката - Аз мисля, че това, че си го приела не означава, че не можеш да му направиш, забележка - "Миличко, много ме дразни като не си слагаш чиниите в мивката! Моля ти се, не го прави! "- И пак не правя компромис със себе си, казала съм това, което ме дразни, не задържам нищо, не премълчавам, отстояла съм си позицията в кухнята. Заспивам спокойна. Незнам, аз така мисля в живота. Много хора имат проблеми в браковете именно, защото си премълчават... е до кога ще живеем в страх жените. Ми кажи му го, без да го обиждаш! Не е ли така? :)))

7ми абз. "Айде до 45 може, но тогава всеки човек знае, че шансовето детето му да се роди с увреждания са много по-високи. " - Само ще ти дам 2 примера в живота ми. Ти сама си прави изводите. Но не си вкарвай страхове, моля те! . 1ви - Едната ми приятелка роди дете на 26 г. с увреждане в следствие травма при раждане - детето е с умствено изоставане... но моята приятелка е най- щастливия човек на света. Разделиха се с мъжа си по стечение на обстоятелствата, Обича си детето и въобще не и дреме! И си е супер щастлива. Всички я подкрепя ме и и се радваме, и и се възхищаваме. Другата ми приятелка още на 28 години знаеше, че няма да може да има деца, защото няма яйчници. Не иска да си осиновява - не е такъв тъп жена, но и тя си живее живота и е супер щастлива. Кажи ми Коя, от коя е по щастлива? И двете са си щастливи по своему. Всеки сам за себе си си определя щастието. Едни го намират в децата, други в кариерата и екскурзиите, трети в слънцето. Разбираш, какво искам да ти кажа?

8ми абз. "Защо не са опознали мъжа преди сватбата? " - Щото са глупави и се полъгаха по пари и дрехи. Ей това е истината! А и защото бяха твърде млади! Ей сега ги питай, дали ще се полъжат по материални неща? :))) Никога!

9ти абз. "Не виждам лошо човек да им посочи пътя и да ги ориентира, но не да ги насилва. " - Много пъти съм давала насоки на мн мъже. Уморих се! Файда никаква! от 10 само 2ма са ми благодарни и са ми го казвали. Останалите ни лук яли, ни лук мирисали. Попиват и забравят. Сега мисля да си показвам най- вече на себе си пътя... и може на някои близки :))) Това ми отнема мн от енергията, която мисля да си я пестя за единствения и за децата. Айде и за мъже, които заслужават... от мен да мине:))) Останалите да се спасяват - имат глава на раменете!

Мерси за поздравленията и при теб си личи, че си страхотен човек. Съветите, които ми даваш вече съм ги приела :))) Пожелавам ти най-вече здраве и успех в живота!

63.   От Авторката -
до 55 коментар - Много ми харесва коментара ти, оценям подкрепата. Де да имаше и мъже, които да ме подкрепят... щастието ми щеше да бъде пълно в този форум :)))

Искам да го изкрещя на целия свят дори - Няма ли някой мъж да ме подкрепииииииииии? :))))

64.   Авторке, аз съм 41, "кака ти". Нещо не си ме разбрала. 1. Никога не съм казвала, че си използвала нещо отрицателно! Казах, че се повтаряш доста и ти дадох начин да избегнеш повторенията. 2. Дадох пример със себе си, не защото това, че нямам семейство ме прави нещо по-малко, а защото и аз знаех(знам) какво искам, успяла съм професионално (и то в чужбина- 2 пъти! ), но това няма нищо общо с намирането на перфектния мъж (за мен)! Сега съм влюбена в непрерфектен. Т. е. това, което ти казвам е ТЕОРИЯТА ИМА МАЛКО ОБЩО С ПРАКТИКАТА (в тази област от живота)!!! Хайде със здраве!

65.   От Авторката към 57 коментар - Моля ти се, прочети по добре всичките ми коментари и там някъде ще си намериш отговор и ще разбереш що за човек съм.

"Всичко това ти го казвам просто като съвет. " - Еми много хубаво! Съвет съвет, ама пак негативно и всяващо страхове. За кво ми е такова нещо. Кажи ми нещо позитивно, дай ми кураж! Нали сте мъже, нали на Вас трябва да се осланяма в трудни ситуации, нали Вие трябва да ни разбирате?

Иде ми да си допълня списъка, та да не забравям кое е важното

28. да ми дава кураж, да ми е опора :)))

Иначе оценям старанието ти да ми дадеш съвет! :)))

66.   Сладурче, не издържах да прочета всичко, но когато бях на 17, всички мислеха, че съм на 27, а сега съм на 47 и съм най-старата майка в класа, а постоянно чувам от 10 години по-млади, е да бях на твоите години, супер си, така, че кураж, а любовта си я пожелай, ако я заслужаваш, ще я получиш

67.   АЗ съм на 75 години, ама изглеждам като на 25. Айде да правиме СЕХ.

68.   От номер 57, по-добре да ти кажа реалността, вместо да ти хвърлям прах в очите, както правят много мъже, които искат просто да преспиват с жените.

От собствен опит ти казвам също. Колкото по-малко претенции има човек за половинката си, толкова по-лесно ще я намери. А красавици има навсякъде. Всеки ден може да видиш хубавелки. Затова ти казвам, че трудно може да намериш такъв мъж. Дори да го има, аз ако бях на негово място, ще си търся някоя жена, която е по-сдържана, по-скромна и няма много изисквания към мен. Ти, дори и да си най-красивата, най-умната, този мъж пак може да предпочете да съжителства с друга, поради причините, които вече изброих.

69.   Великата цел на сърказмът е да Ви направя по-добри и мили мъже, да не сте вечните хейтъри, а да станете любящи и мили момчета, щото повярвай ми, писна ми от хейтъри, само ми тровите живота и нищо позитивно не излиза от Вас

***************************************

Да ти имам свръхсамочуствието без покритие авторке. Кой му пука коя си ти бе и какви са ти целите, кой му пука какво искаш да направиш ти и кой ще се промени заради теб авторке. Никой. Не си в позиция да изискваш от хората да се държат и да мислят и да действат така както ти искаш. Защо си мислиш, че си единствената, защо си мислиш, че някой въобще му пука за теб, защо си мислиш, че някой ще се нареди на опашка за теб. Знаеш ли какво - ако ми се прииска секс ще отида и ще си платя вместо да се мъча да го получа като някоя от теб. (както до сега съм правил. ) Те хората много добре си ти го казаха -, че живееш с нереално самочувствие в някакъв си твой измислен свят ама ти де ли не слушаш. Ти определено не си авторитет за мен авторке и никога няма да бъдеш и каквото и да напишеш ще докажеш, че си едно свръхразглезено богаташко дете (в случая наследник защото си минала възрастта за дете). Сигурен съм, че ще намериш някой чехлю , обаче не си търси истински мъж. Съгласен съм с коментара на 43

Може би за това Господ ме обича!

*****************************

На всичко отгоре си си създала образ на Господ в съзнанието който те устройва. Между другото няма такава дума хейтър в Българският език, тя се употребява от анално-разлигавени тинейджърки които искат винаги те да са прави и тяхното мнение винаги хората да кимат глава и да се съобразяват с тях.

70.   От Авторката към 67коментар

Дядо, не ме занимавай с глупости, моля ти се! :))) Прочети всичките ми коментари, ще ти стане ясно, че не търся секс... но виж като стана и аз на 75 години, може и да ни се получат нещата в тази насока... ха-ха-ха... , знам ли? :)))

71.   От авторк. към 49 коментар - "Сега си на 30 със списък, на 35 ще си с половин списък, а на 40 няма да имаш списък :) И какво е сЪрказъм? От постовете ти лъха само злоба. Не те интересува хорското мнение, а си губиш времето да обясняваш на всеки един поотделно? ! Скъсай списъка и не ни занимавай с глупостите си. Троши си главата. " -...

Напротив, интересува ме хорското мнение... искам да чуя опита им, позитивизма им, куражът им, градивните съвети... има коментари, в които съм влюбена, аз съм ги посочила. Имам нужда да споделя, затова съм във този форум. Когато споделя тук се чувствам чута. Един позитивен коментар и ми дава любов, доброта и позитивизъм за 6 месеца напред. Няма да го скъсам списъка, напротив, ще го допълвам и ще се връщам за да си го чета и коригирам и да не забравям, кои са важните неща. Ако ти смяташ, че това, което съм написала е глупост и загуба на време, защо си го прочел? За мен това не е глупост и не е загуба на време, за мен това е важно! Никой не те кара да влизаш в този форум да четеш и да пишеш. Но щом си прочел и написал, явно това те е заинтигувало, засегнало, докоснало. Ти сам си се поставил в ситуация да ти губят времето, Не съм ти аз виновна. И защо да не отговарям на коментарите - напротив, аз си мисля, че всеки малко или мн очаква отговор. Пак казвам, като мислиш, че те занимавам с глупости, ти какво правиш в този форум и защо ми отговаряш? Или искаш да си изкажеш омразата и да няма последици? Пък от мене лъхало само омраза! Дано не те обижда, но това са моите мнения. крайно време е мъжете да си признаете, че имате нужда да бъдете чути, изслушани, разбрани, споделени, окуражени... да се научите да се извинявате, а не само да мразите....

Допълвам си пак списъка...

29. да признава, че съм била права... да може, да ми казва "Извинявай", да се вслушва в съветите ми, ... кво друго... не мога да го формулирам, че се изнервих...

72.   Авторката, оправи си правописа, че ако си с повече от средно образование е срамно. И добави към списъка следното:
Като го намеря да съумея да го задържа.
Защото в момента шансът ти е равен на нула.
Ако беше способна да впечатлиш подобен мъж, тези дето си им се въргаляла по яхтите, щяха да бъдат с теб.

73.   Ти ще си късметлийка ако изобщо си намериш мъж, пък за изискванията ти- здраве да е.

ТТ

74.   Боже, колко суетна безсмислена мъка и бутафория...

75.   Еми, щом така мислите.... Здраве да е!

От Авторката

76.   От Авторката към 66 коментар

Благодаря ти за прекрасните думи! Зареждаш ме, зареждаш ме! Ето такива думи разсейват цялата бутафория, която ми създадоха. Ето твоите 5 реда разсейват цялата омраза, с която ме хапят! Вдъхваш ми вяра! Аз по принцип си я имам, но е хубаво и да я усещаш от време на време! Благодаря ти от все сърце! Докосна ме! И другите ме докодват, но ти ме докодна с усмивка! :)))

77.   От Авотката към 57

Номер 57? ! Оценям, ... ама наистина, оценям откровеността ти! Извини ме за негативизма, но просто ми писна, да ме хапят от всякъде. Сега от писанието ти повече лъха добронамереност и желание да ми дадеш съвет. Усеща се! Направо като бащина закрила, или приятелска утеха. Не съм лош човек. Искам най - доброто за себе си - здраве, щастие, доброта, уважение, просперитет, любов, партньор в живота... Лошо ли е?

79.   От Авторката до 72
Извинявам се, за правописа! При втори прочит, откривам грешки - да! И в пунктоацията също! Извини ме! Просто, мисълта ми тече бързо и забравям за граматиката. Ще се старая повече!
А, "Като го намеря да съумея да го задържа. " - добре, ще го добавя :) - да видиш, че и аз съм човек!
"Защото в момента шансът ти е равен на нула. " - на това обръщам само другата буза.
"Ако беше способна да впечатлиш подобен мъж, тези дето си им се въргаляла по яхтите, щяха да бъдат с теб. " - Не съм се "въргаляла" по яхтите, само съм пиела кафе и съм се наслаждавала на слънцето и приятен разговор. А и аз не съм ги харесала сексуално като мъже, за да искам да бъда с тях! :)))

80.   От Авторката

И за информация...

Напълно съм склонна да дам всяко едно от качествата, които изисквам!!! :)))

81.   Между другото много добре си ти го е казала - със свръхсамочувствие и "хейтване" нищо няма да постигнеш. Идваш тук и изявяваш претенциите си към хората - да ти кимат с глава и да одобряват идеите ти. Държиш се така сякаш форумът е твой , света е твой след като имаш пари. Държиш се като малката разглезена принцеса на татко която е свикнала да и се изпълняват капризите. Е да обаче аз не съм длъжен да ти ги изпълнявам. И другите хора не са длъжни да ти ги изпълняват. Обаче факта , че имаш пари далеч не означава , че можеш да тъпчеш и да налагаш твоят светоглед няма да стане просто. Хората няма да го приемат. Осъзнай се хората не са ти тати или някой наивник който е хлътнал по теб и ще ти изпълнява капризите. Освен това наистина трябва да си доста емоционално лабилна за да казваш , че някакви анонимни хора те вбесявали и обратното не знам що за психологически проблем трябва да имаш за да казваш , че един позитивен коментар стопля душата ти. Да не говорим , че твърдението ти , че си нежна и чувствителна душа доста добре го опровергаваш с писанието си защото демонстрираш един Бай Ганьовски манталитет с начина си на мислене и с това което пишеш. Знам как ще ме наречеш , но не ми пука знаеш ли защо?! Защото ти въплащаваш всички отрицателни качества на жените събрани в едно. И определено защото никога ама никога няма да бъдеш авторитет за мен независимо колко пари имаш. Не знам какъв коментар си написала относно моя коментар но знай от сега едно - каквото и да напишеш , както и да ме охарактеризираш или наречеш няма да има абсолютно никакъв ефект върху мен. Защото ти за мен си никоя (хайде със здраве от номер 69). Дано се промениш и смалиш малко свръхсамочувствието ама не ми се вярва.

82.   Да не говоря, че писанията ти пращят от противоречия

*****************

9ти абз. "Не виждам лошо човек да им посочи пътя и да ги ориентира, но не да ги насилва. " - Много пъти съм давала насоки на мн мъже. Уморих се! Файда никаква! от 10 само 2ма са ми благодарни и са ми го казвали. Останалите ни лук яли, ни лук мирисали. Попиват и забравят. Сега мисля да си показвам най- вече на себе си пътя... и може на някои близки :))) Това ми отнема мн от енергията, която мисля да си я пестя за единствения и за децата. Айде и за мъже, които заслужават... от мен да мине:))) Останалите да се спасяват - имат глава на раменете!

Великата цел на сърказмът е да Ви направя по-добри и мили мъже, да не сте вечните хейтъри, а да станете любящи и мили момчета, щото повярвай ми, писна ми от хейтъри

**************

Последно кое от двете - искаш да променяш "хейтърите" или сами да се спасяват? :D :D

83.   О, Велики номер 69! Мрази ме, колкото искаш! Трови ме, колкото искаш! Само, ако съзнаваше глупостите, които изговори по адрес на човек, който грам не познаваш! Но С твоето или без твоето мнение, слънцето утре пак ще изгрее!
От Авторката

84.   Комбинация между манекен, клоун, философ, глупак, банкомат и вибратор.
А ако намериш тпва което искаш с какво ще му бъдеш еквивалентна. С едно междукрачие ли. Ами такива си имат поне 30 тина от които да си избират според настроението. Успех мила. Поне ме разсмя добре.

85.   Жената, която е осъзнала, че перфектен мъж няма, но пък затова има най-подходящ, е най-щастливата. Тя няма противоречия. И между другото най-подходящият е този, който наистина обича жената до себе си. Без компромиси не може.

86.   А ти? Какво можеш да предложиш ти в замяна? Прочитайки това осъзнавам че жени като теб, не търсят мъж а роб и човек който да ти върви след гъза. Погледни какво си писала - да ми помага в това , да има тяло, да уважава, да не се обажда без да го питат, каквото изкара да го дава на мен и децата. Помисли си над това, най-вероятно още толкова време ще си си сама.

87.   не изчетох всички коментари, но изискванията ти са абсурдни повечето от тях и някои са взаимоизключващи се.
Искаш твоя мъж да е силен амбициозен и борбен и в същото време едва ли не да ти е нещо като роб на охолния живот който смяташ че заслужаваш да водиш.
Е да ама аз лично никога не бих се занимавал с жена като теб както и други мъже като мен.
Да бачкам и да бъда силен за едно безчувствено създание което иска яхти, коли скъпи почивки.
Бих го направил само за личност за която тея неща не са от особена важност.
За чувствена и нежна жена не за материалистично безчувствено парче месо.
И това което искам от нея е любовта и, както и да вярва в мен и тогава бих преобърнал света наопаки за нея, но за неодушевен предмет няма да имам стимул както и никой мъж който не е някакъв мухлио...
Та извода е че ти търсиш перфектния мухлио робот
който да ти носи "кариерата", децата на свой гръб и в същото време изкарва толкова пари колкото холивудска звезда за да може задника ти да тъне в удобство.
Успех - но мога да ти гарантирам че с това повърхностно мислене повече от незначителна мутра или селски тарикат
няма да заловиш.
Замисли се ти какво даваш и тогава си преоцени оценката.
Освен външен вид който е преходен и явно лист хартия с образование.

88.   От авторката

Към 84 - Ами ще му бъда еквивалентна с много неща! Ако проявява уважение, разбиране, подкрепа ще получи същото! Ако стигне до душата ми, то "междукрачието" ми аз сама ще искам да му го дам!

Към 85 - Съгласна съм единствено с изречението ".... най-подходящият е този, който наистина обича жената до себе си. " Иначе останалите изречения са Bull shit! Особено онова с компромисите. Обича ме такава, каквато съм, без да се налага да правя компромиси със себе си!

89.   Сега като направих ревизия на списъка, какви съм ги писала преди година, 90% от точките си остават същите! Коригирам следното:
- "печеливш" - да бъде "устойчив", т. е. да умее да пада и става, без да се отказва и предава
- отпада следното - "да ми осигурява почивки, яхти, кола, апартамент, къща... колкото успее да изкара през живота си, всичко да го дава на мен и децата", но остава "да е с усет към живота". То почивките аз сама мога да си ги осигуря! Но да се грижи за децата си е задължително!!!
- отпада " да инвестира в мен", достатъчно е да ме подкрепя и да бъде щедър. Но си остава да инвестира в децата!

Това май за сега!

90.   Повтарят ти се 4, 5 и 20; 7 и 8; 13 и 21. Не си ги дефинирала ясно тези критерии. Но все пак това с яхтите в множествено число ме изуми. С 2 години съм по-голяма от теб и аз съм доста младолика. Никой не ми дава годините. Това няма значение. Не е важна външността, а щастието и удовлетвореността. Моите критерии винаги са били едни и същи. Да ме обича истински (доста относително понятие), да ме привлича до полуда и аз него, да е умен и хитър, да е благороден, да има силен и устойчив характер. Това е всичко. Това е човека, с който съм вече 11 години - в бедност и богатство, в болест и здраве. Когато го срещнах той живееше в крайна бедност. Влюбих се в душата му, а не в материалното. Живяхме в крайна мизерия доста години, но бяхме щастливи. Но двамата заедно станахме по-силни и успяхме. Винаги се моля само за здраве - това е най-важното. И да имам пари в излишък яхта никога няма да си купя. По скоро ще направя приют за бедни и той ще ме подкрепи, защото е по-състрадателен от мен. А и истинския мъж винаги помага на по-слабите - това е благородство. Що се отнася до твоите глезотии, ще те допълня. Много е хубаво да имаш вила в горска местност. Да си запалиш камината и да релаксираш през свободните дни. Хубаво е и да имаш вила близо до плажната ивица (не в България). А имам баба с къща до морето и е страхотно. Събирам приятелите и си правим луди купони. Е, бабата се мръщи, ама нищо не е перфектно.

91.   Авторке, с това списъчно мислене още 5 години ще следиш темата тука :)

Ти не знаеш какво е да си харесаш някой явно. Може да отговаря на 1/3 от критериите ти, ама ако се зароди любов и/или обич (това е комплекс от чувства, които върят заедно и не могат да бъдат записани в списък като твоя) ще се чувстваш добре с него и ще искаш да си с него... Но ти явно не си позволяваш сама на себе си да изпадаш в такова състояние, явно си го обявила за състояние на безпомощност и зависимост и бягаш от това.

93.   Aвторкaтa, подозирaм, че идеятa е билa дa се обединим жените, тa дa понaтрием носовете нa мъжете.
Прaвa ли съм?
Aко е тaкa, .. не мисля, че си струвa зaрaди някои съществa с пишки, дa бягaме от нaй силното ни оръжие- женственост, нежност, слaбост. инaче в техните очи пък ние ще сме съществa с дупки.
Мaлко жени бихa те подкрепили в товa.
Всъщност никъде не си споменaлa, че си в процес нa търсене, a всички товa предполaгaт, кaкто и, че с търсенето ще си остaнеш.
Тaкa, че нaпрaви си изводите.
Не може дa очaквaш тaкa "мъжки"дa се изрaзявaш и дa те приемaт кaто чaст от по нежнaтa половинa от човечеството.
Aко пък( едвa ли, не мисля)нaистинa товa ти е критерият, то сaботирaш себе си.
Aз не искaм всичко товa, дори половинaтa нещa, но докaто моето момче(10г брaк)си скъсвa зaдникa от рaботa зa нaшето спокойствие и МОЯТA усмивкa, всъщтност имaм много повече от горепосоченото.
Успех, миличкa, нaдявaм се дa е било сaмо любопитство

94.   "18. да е с усет към живота - да ми осигурява почивки, яхти, кола, апартамент, къща... колкото успее да изкара през живота си, всичко да го дава на мен и децата. " - Те тава ме разби... :D:D:D:D:D

96.   "че да не ме е срам да го показвам пред хората" - Личи ти колко си умна!
"Да ме уважава като съпруга, майка, жена, професионалист" - такова нещо не съществува за сега. Как да те уважава като съпруга като реално нямате деца, смисъл тепърва ще се учиш що е то майка.
"Да уважава роднините ми" - и свекървата ли бе? !?
"Да е работлив, печеливш и успешен в бизнес или работа" -чичко паричко
"да ме подкрепя в професионалното ми израстване" значи докато имаш малко дете или няколко деца, ще ги зарежеш или някой друг ще ги гледа, а ти ще правиш кариера. Е извинявай ама добра майка и кариеристка са две противоположностти.
"да ми осигурява почивки, яхти, кола, апартамент, къща"- чичко паричко

Добре де ако си толкова умна можеща, защо търсиш още пари? !?
Как го виждаш да имаш няколко деца, да ги гледаш ( нали трябва да си добра майка ) и да си добра съпруга, че и кариеристка? !?
Хвалиш се че изглеждаш млада, спала си с малко мъже, много си умна а пък ми говориш: за къв чеп, хейтър ( някак си не ги свързвам тези думи с жена описана като тебе ).

Защо жена като тебе с толкова много умения пище в този сайт?
Ти имала ли си дълга връзка или са ти били за няколко седмици, месеца?

Съжалявам ама истенски мъж би зел жена скромна и добра, а ти според мене не си такава.

97.   Ако се бе родила в арабска страна досега с камъни да са те убили. Мале дано не срещнеш и завъртиш главата на някой че жалко за човека. Иначе ако ставаш за нещо що не пробваш да се продаваш скъпо. Те ти на половината от нещата които искаш. Иначе няма никой да се спре при теб. Дано го разбереш о-време. Но май няма такава възможност. Видя ли колко коментара има и колко от тях са в твоя подкрепа. Май Шекспир е прав. За лудия всичките изглеждат луди. Но ще случи ли така че да иде на дръвника доброволно туй добиче болно.

99.   Ох колко сладичко : )

Дааааа, ето коя ще си умре сама.

Да, прави си списъчета. Не забравяй едно обаче - ти може да искаш, но на никой не му пука. Описаното знай, че никога не ще го получиш, защото ти пък не попълваш критериите на перфектната жена.

"да ми осигурява почивки, яхти, кола, апартамент, къща... колкото успее да изкара през живота си, всичко да го дава на мен"

Поредната отрепчинка, която иска да харчи парите на мъжа си, докато дава **** на някой друг. Еми ако искаш пари, върви на магистралата и си ги изкарвай, ясно е че си за там.

100.   Девойко, аз като един перфектен мъж ще си позволя да дам определение за перфектната жена. Ако смяташ че покриваш критериите, бих желал да споделя всичко което имам в тоя живот - моя член - с теб.
Ето и моя списък:
1) Да е красива
2) Да е добра в леглото
3) Да не остарява и да не ми омръзва
4) Да прави хубава мусака и баница с праз и зеле
5) Да пуска отзад
6) Виж първите 5
Ще се радвам да споделя живота си с теб, принцесо, знам че ме заслужаваш!

А сега сериозно - това за мен е очевиден трол, който доста успешно ви се качи на главите на всичките xD

101.   ;))) не знaм дaли следиш още темaтa, но.... не сaмо, че имaм почти същите критерии зa мъж, a имaм и мъжът с тези кaчествa;))))))
Имaм много мечти, достa от тях съм постигнaлa, но не искaм много или достa... искaм всичко!!!
И зaщо не? ! Щом искaм, знaчи могa!
A щом пък могa.... е, нямa дa се примиря с по- мaлко.
Яхти.... не знaм къде си, aз съм нa Бaлеaрите, тaкa че, сещaш се;)))
Но тук сa ти писaли основно от Бг, хорa примирени с съществувaнето си, естествено е дa го опрaвдaвaт със зъби и нокти, тa дори и с обиди, що пък ще демонстрирaш, че можеш или искaш повече от товa с което те сa се примирили.
Обичa ме, обичaм го, но... си го имa и бонусa- мaтериaлното;)))))))
Мислиш ли, че нa някой ще му зaпукa дaли се обичaме, по- вaжното еб, че живея повече от добре и... товa те не могaт дa простят;))))))))))

102.   И за кво го е написала това тая жена... Кой го интересува?

Щом на 30 още го търси тоя "идеалния" ясна е работата... И аз искам мачка с мека кожа с хубави "ц.. и", но естествени и стегнати, да е завършила ТОХ и да готви като като лелките от Балкантурист едно време, обаче да има и 3 висши, да е работлива и да става в 6 да ми прави кафе преди работа, да гледа децата и да е морално, но не скована в леглото. Да ама има ли такива жени и колко?

103.   хахахахаххахахах

Не се бях смял така отдавна. Абе моме, ти на кой свет живееш? Гнус ме е от меркантилни жени като теб. Впрочем забравила си нещо, а именно да има паламарка поне 20 см и да чу*а като нерез. Боже, колко мъка има по тоя свят Боже! Гаранция, че си зарязвала и отсвирвала много свестни пичове, щото никой не може да ти изпълни критериите! Нищо де, продължавай да мечтаеш....

P. S. Такива като теб, с претенции до небето накрая си намират майстора!!!

104.   Много искаш мила.
С това ти мислене скоро няма да си намериш този мъж.
Чисто и просто намали си критерий ще си по щастлива и може да ти излезе късмета.
Тези яхти скъпи коли не са за всички, докато ги заработиш има време. Не става просто ей така.
А за да ги получиш явно мъжа няма да е от най умните.
Ето ти 1 изисквания за перфектната жена на което няма да отговаряш :
1. Сама да си заработва парите които харчи!
Това е женската мечта искам глупав мъж с много пари да ми купи всичко. Да но реалноста е друга мила. :)

105.   Родителите ви да имат общи теми на разговор и никой от семействата да не спами в нет-а

Ж-69

106.   Аз съм сигурна, че ще си намериш един точно такъв, какъвто го искаш и ще бъдеш много разочарована, защото не знаеш какво точно искаш.
1. Списъкът е твърде нереален. Като го четях се опитах съвсем обективно да си представя как би изглеждал въпросния екземпляр. Борбен и силен, но благ добродушен, разбран... Хем да работи и да изкарва добре, но и да помага в кухнята и с децата. Не си склонна да се поставяш в ролята на кифла, но искаш същите придобивки. Виждаш брака като сделка, а списъкът като форма на договаряне, но не си склонна да отговориш на евентуалния списък на подобен тип мъж.
2. Според мен на твоя списък му липсват приоритети, т. е. това, с което си склонна да се разделиш (да се примириш, да направиш компромис) и това, без което не можеш. Животът не е константа и е пълен с изпитания, с обрати. Яхти, коли, пари се губят... тогава какво ще се случи с любовта ти? Mr Perfect вече не е такъв и е време да се потърси друг, може би като си на 40. Сценарият е негативен, но нали точно затова сме умни, за да мислим занапред, малко пред носа си и да си направим стратегия с какви ценности ще отгледаме децата си.
Така че постави най-отпред Ценност - уважение, подкрепа, грижовност, закрила, и най-накрая материалната сигурност, нея можеш и сама да си я осигуриш, ако си наистина толкова ценен човек.
3. Може би ще е интересно да си направиш един списък същия като този но с това какво ама наистина НЕ искаш да има в характера си. Такъв един наистина хейтърски списък :) Защото това са нещата, с които не си склонна да се примириш. А с другото... ами както майка ти те е учила - компромиси :)
Иначе наличието на списък го ПОДКРЕПЯМ с 2 ръце, трябва да имаме критерии. Само че да са добре обмислени, че така подстрекават мъжете да мислят точно по онзи начин, заради който много хубави момичета още са сами, неразбрани (и аз се причислявам в тази група на 27 съм и ще си остана момиче до 50, казвам го за всички гадняри :) Защото рационалният мъжки мозък като види такова нещо и веднага извиква стереотипа "кифла, материалистка, идеална за вечерта". Не може да говорим за уважение според мен, ако му кажеш че искаш колата, къщата и пакета му. Те за тях стоят някъде в плоскостта на "аз искам пък големи те ти... очи", и толкова.
Така че мила поправяй списъка, така че да дадеш шанс на наистина готините мъже да те доближат изобщо. Успех, вярвам, че любовта те чака иска да те намери. Просто спри да мислиш, отвори широко вратите на сърцето и я преми!

51-100 от 132