Причината да е нямала никога приятел?
Иска ми се да обсъдя нещо с вас. Става въпрос за С.
С. е жена на 24 години. За нея знаем, че е умна и красива.
Знаем също, че никога не е имала приятел, по незнайни за нас причини. А и не иска да има. Интересува ме какви може да са тези причини?
Знам, че по принцип не публикувате кратки истории и запитвания, но смятам че няма какво повече да кажа, защото ще е излишно.

Коментари

1.   Ако не си мъж и не се интересуваш от жената като такъв, не ти влиза в работата. Ако си някоя „доброжелателка“, която търси просто поредната пикантна клюка, не ти прави чест.
Иначе, има четири основни причини за една жена да е сама пред обществото.
1. Любовница е на обвързан мъж.
По-често е, от колкото си представяме. Най-малко 10 от всеки 100 жени живее в сянка. Пред обществото значи, че не е обвързана и често обърква, защото и не търси връзка. Такива жени имат връзка обаче, която знаят, че не могат да изживеят в обществото. Има такива връзки, които траят с десетилетия до смъртта на единият от любовния триъгълник. Главната редакторка на „Космополитън“ Лондон например живее от 35 г. в такава връзка и започва да пише книги и статии по темата, едва след смъртта на съпругата на любовника си. До тогава всички са мислили, че тя е работохоличка-кариеристка и няма нужда от мъж до себе си.

2. Жената не се интересува от мъже (лесбийство, асексуалност).
В нашето общество хората с различна сексуалност не са приети. Има жени и мъже, които изобщо нямат нужда от секс, от там и от връзка. Има и такъва, които поддържат връзки сред собствения си пол и се крият подобно на любовниците, защото знаят, че няма да срещнат разбиране сред семейство, приятели и познати.

3. Жената не иска да има връзка или просто не е срещнала мистър Пърфект.
Има жени, които са наранени от минали връзки, отдали са се на професия или просто не искат да имат връзка.
Мнозинството от жените обаче просто е обсебено от търсенето на перфектния мъж и в името на това много жени правят глупостта да пекарат живота си в чакане.

... каквато и да е причината, тя не би следвало да интересува другите, е - освен, ако авторът сам няма интерес към въпросната жена. В пъвия и третия случай имаш шанс, но във втория - забрави.

2.   "За нея знаем, че е умна и красива. "- ако е попадала все на говеда, каквито са повечето мъже, защо да се хаби? Все още е млада, ще дойде принца и ще я намери.

3.   Браво на коментара на номер 1! Подрепям, няма какво да добавя. Случаят е приключен!

4.   Чака Мистър Пърфект. Някой който да е по умен от нея. Ако наистина е умна ще знае, че няма идеални хора. Ако ти си това момиче, според мен трудно допускаш човек до себе си. Чакаш някой идеален. Няма такъв. Всички си имаме "трески за дялане".

5.   Едва ли нещо повече не може да се каже в директен отговор от това, постнато в коментар 1. Но аз съм мъж, който беше в позицията на дамата от темата. И не отговарям на нито един от така стриктно описаните в първия коментар предположения. Затова ще допълня още едно:
Момичето (приемайки описанието от темата) е добро във всяко отношение, но във възпитанието й е зложен свръх морал. Ще се опитам да го обясня по нашироко, но не съм убеден, че ще се получи. На мен и сега ми е трудно да променя характера си и ако съм семеен, то е резултат от сериозно усилие от самия мен върху убежденията ми, за да се впиша в реалния свят. Затова мисля, че няма да бъда разбран от много хора: в семейството му (на момичето) се е държало на собствено развитие, престиж, успех, но за нещата от реалния живот му е налагано табу. Внушавани са му най -причудливи и неадекватни схващания за другия пол, за брака, в който има доминиращ и доминиран, за любовта, която всъщност не съществува и т. н. От такова семейство човек много трудно може да се откъсне и да заживее по своя начин, защото в същността си то е любящо и не преследва нищо лошо за детето си. Но всъщност, ако не се усети само, детето ще носи дълго страшните последици.
Дано да съм бил разбран

6.   1. Обичала е неподходящ, тоест несподелена любов
2. Имала е здравословни проблеми
3. Имала е проблеми в семейството -разведени родители, и грешки в миналото примерно, които не иска да й се случат на нея
4. Имала е трудно детство
5. Учи и няма време за приятел
6. Не е срещнала идеалния мъж
7. Притеснява се от комплекси, от рода на напълняване и други неща
За любовта няма време и години!!! Действай ако я обичаш!

7.   Възможна основателна причина - сексуално насилие в миналото й.
Друга просто не се сещам, не само да е нямала връзка, а и да твърди, че не иска.
Но може и да е нещо по - прозаично. Хора всякакви.

9.   Въпросната С. не е била изнасилвана, не е и лесбийка. Срещала е идеалният, но го е подминала, защото не иска да се занимава с никой. Не е асексуална, прави секс. Може със секс, може и без секс. Въпреки че като почне не може да спре, може и да не прави с години.
Не е израсла при семейството си, била е в дом от 13 годишна. След което е живяла по общижития пак с други хора и това до 23 годишна. Казва, че в домът се е чувствала по-добре, отколкото у дома и се радва, че е била там. Психически е добре, въпреки тежкото детство. Няма травми, много силна психика и борбен характер, може би изграден в дома.
Възможно ли е да е това, което си мисля аз, може и да греша:
Тъй като толкова време е била сред хора в дома и след това в общежитието, сега има нужда от самота, спокойствие, свобода.
Има нужда да диша. Всеки път, когато започне някой да я търси, да иска връзка, или просто да се виждат, тя реагира сякаш ще и вземат свободата. Сякаш я е страх от опитомяване-един вид страх от обвързване. Самодостатъчна си е.
Нормално ли е да реагира така предвид миналото и?

11.   Точно това е. Също:
1. Може да не иска да прави секс без любов
2. Иска свобода и да няма толкова хора около нея, като е живяла до сега все с хора
3. НЕ се е влюбила.
4. Разочарована е била в миналото и не може да го превъзмогне още
5. Болна е и трябва да оздравее от някаква болест примерно

12.   Имам приятелка на 19, която никога не е имала приятел. Готина е, чаровна, забавна и си е самодостатъчна. Обича лудориите и приятелския секс. Аз лично й се възхищавам, не й се чудя.

13.   Номер 5 нямаш представа колко си прав!!! Аз съм в такова положение. Умна съм, красива съм и все си мисля, че мъжа до мен трябва да е над мен, пък и родителите ми са много взискателни към приятелите ми все намират някакъв недостатък у човека и аз също. Може би така са ме възпитали въпреки че перфектни хора няма.
Преди 1-2 месеца излизах с едно момче. На външен вид много ми харесваше, но имаше черти от характера му, които не одобрявах това беше на по-ниско интелектуално ниво от моето. Много се чудех какво да правя с него, но като се сетих за момента, в който ще трябва да го представя пред нашите реших да се откажа, пък и си имах някакви вътрешни убеждения.