Обешание
Моят проблем е такъв. За Коледа с приятелят ми, с когото сме заедно 5 месеца си бяхме обещали да си подарим подарък, аз подарих естественно моя. Той отиде на 25 точно да ми купува подарък, върна се и ми каза, че е поръчал бижу. Сега сме 16 януари, а аз още не съм си получила подаръка. Не съм материалистка, просто жеста е важен. Какво да направя? Как да му напомня или намекна?

Коментари

1.   Авторке, ако не си материалистка, защо очакваш бижу? Ако ти е било за жеста, можеше да се задоволиш с плюшено мече. Човекът просто няма пари или не му се дават за такава глупост и се надява да забравиш. Подаръци за жеста се правят на самия празник, не се измолват след това. Подаръци от материализъм се измолзват след празника.
Ева

2.   Ева, не си разбрала правилно авторката. Тя не е искала приятелят и да и купи бижу, той е избрал да и купи бижу, ама само на думи. Авторке, пък ти порасни най-сетне зарежи жеста бил важен, подаръка бил важен. с подарък без подарък все тая, обичате ли се и сте щастливи нищо не ти трябва, спомени остават в сърцето, не в подаръка

3.   Аз никога не съм очаквала бижу, просто той ми каза, че е ми е поръчал бижу. Никога не съм го принуждавала аз да ходи да ми поръчва и на мече бих се зарадвала. Просто се чудя, защо след, като ми е казал, че ми е поръчал не ми го подарява още? Никога не съм му казвала да ми подари това или онова. От както сме заедно само аз съм правила подаръци. Никога не съм му намеквала или искала. Просто е кофти когато ти подариш да не получиш същия жест. А и има пари понеже е началник във предприятието където работи.

4.   Момичето не е материалистки, просто става гадно, когато някой ти каже първо, че ще си размените подаръци на Коледа, после да се върне точно на Коледа и да каже, ами аз и поръчах бижу, а сега да е минал повече от половината на януари и да не е получила подаръка си. Тя не е искала бижу по поръчка. От личен опит знам какво чувство имаш в момента, когато само ти подаряваш, а жеста ти не ти бе върнат и веднъж. Спокойно има шанс все още!

5.   Да, аз никога не съм искала бижу или нещо скъпо, наистина бих се зарадвала на най-малкия подарък стига да е от него. Моя подарък никак не беше скъп дадох 30 лв, на 10 януари той имаше рожден ден и тогава му купих подарък дадох 20 лв, при условие, че не работя, всички пари сама съм си ги събирала от джобните, но както и да е. Аз исках да е щастлив, надявах се поне веднъж на малък жест, но няма. А знам, че ме обича, но защо го прави не знам!

6.   Щом ти е обиШал ще си го чакаш... :)

7.   Авторке, обикновено хората, които Не заслужават- получават най- големите подаръци от нас, а тези които Заслужават Не получават НИЩО! Това е живота... Помисли, дали жестовете и на теб и на приятелките ти не са насочени с цел внимание към Мухльовците... Стара истина- аз обичам теб, ти обичаш друг, той обича друга- тя пък друг....

8.   По всичко личи, че си материалистка, фактът че знаеш кога е отишъл да ти купува подарък и не си го спряла, говори за това, че непременно държиш да ти се върне подаръка. Когато се прави подарък, не се очаква да ти се върне стойността от парите, а доколкото прочетох, тук непрекъснато говориш за 30 лв., за 20 лв.... А и още по-лошо, ти искаш съвет НЕПРЕМЕННО да получиш подарък, за да не би да си се охарчила само ти!!! Най-добре му кажи, че си искаш 50 лв. обратно, тъй като ти си ги похарчила за него. Според мен това не говори никак добре за теб! Жалко за теб, ако си млад човек и за теб може би любовта струва ПАРИ!

9.   Според мен те е излъгал и не ти е поръчал никакво бижу, поради някаква причина - или е нямал пари, или е забравил. Нищо не му напомняй, дръж се по-резервирано, докато сам не се усети и не реши да ти каже истината, каквато и да е тя.

10.   Не, аз не мисля, че съм материалистка, защото, ако бях нямаше да си правя труда да купувам аз подаръци. Не съм го спряла ли? -да спрях го понеже имах далеч по-хубави планове от тези да го чакам да ми купи подарък. Не държа непременно да ми се купи подарък, просто поне да не беше ми казал, че ще ходи еди къде си, и без да го питам да ми каже, че ми е купил еди какво си. Боли ме от факта, че предполагам лъже. Говоря за 20, 30 лв, за да изразя, че подаръка ми към него не е кой знае колко скъп, но важното, че съм се сетила и че съм го подарила с любов. Любовта не струва пари за мен, ако съм искала любов за пари още отдавна бих оставила сегашния ми приятел. Жалко, че не си ме разбрала номер 8. Авторката

11.   Здравей, Авторке! Писах и по- горе- зная, че не си материалист, но все пак си жена и според мен е нормално да искаш и да очакваш и ти подарък. Подаръка може да се изрази във внимание или изненада, а не точно материален и да е в пъти по- ценен от пари, НО тоъ и това не е направил. Вярвай ми и ти както и другите които са писали- аз също не съм материална, но когато правиш за други жестове- нормално е да очакваш същото. И стига са писали глупости- всичките тези дето не държат да им се върне жеста- ха ха ха глупости са или ще ми цитират книжки в които пише, че Бог е помогнал на хиляди, а само един се е обърнал да му благодари- да да- прави са, но аз не съм Бог, както ти. Това не е оправдание, че не е имал пари. Писнало ми е да издържам влюбени мъже и то в портмонето ми... Има една приятелка, коята също е влюбена и издържа отново иманяр. Така, че аз лично те разбирам и когато нещата се повторят няколко пъти- спирам вече да вярвам в любовта, а само в меркантилността на мъжете- за съжаление...

12.   номер 11 Благодаря много, за изчерпателния отговор, в който не срещнах нападка, а съвет и разбиране. Аз точно това искам съвет. Благодаря, на всички ви. Аз имам развитие по въпроса момчето звънна на бижутерията, от която ми е поръчал бижуто и са казали, че след 25 януари ще бъде готово. Ще си проличи, дали е лъжа, дали е истина!

13.   Авторке, аз отнова съм №11.
Както и да ти звучи, ако съм аз на твое място- сега дали ще ми подалява или не- все ще ми е тая, хората са казали- след дъжд- качулка. Сега ще дойде св. Валентин, после 1-ви март, после 8-ми и т. н. Не е въпроса отново за пари, пак казвам уважение и не е въпроса само за празници. Правила и съм хиляди подаръци, хиляди, хиляди и все пак очаквам да ми се върне жеста- дори във вид на внимание- да видя, че му пука. Да, да, ама не- хубаво е да получаваш, но кагото се иска и да покажеш НЕ. Всеки си има своя версия по въпроса, защото на всеки опита е различен. Но ми писна да издържам и да правя жестове- без дори да ми се каже Благодаря/вярно е че съм ги правили с любов и мисълта да зарадвам, но и аз съм човек... поне така си мисля/после ми се казва, ама ти просто си такава и смятах, че няма нужда да ти се показва уважение защото ти знаеш, че те уважавам и обичам- да да... Аз става като тях, меркантилна- макар да съм доста по голяма от теб и късно да се осъзнавам. Дано ти имаш късмета и щастието и знай- Любов и уважение с пари не се купуват! Колкото ти е по- лошо държанието, високомерно и недоволно- толкова си по- уважавана! Успех в живота!

14.   Благодаря много номер 11 :* Ще се възползвам от съвета ти !!

15.   Аз съм съгласна с теб, авторке и много добре те разбирам. Не става дума за меркантилност от твоя страна, а напротив - той е меркантилен и си стиска паричките. Нормално е да искаш подобни жестове от него и всеки обичащ човек би върнал този жест. 50 лева изобщо не е малко за човек, който не работи.
10 януари казваш - козирог. Бях с такъв. Е няма по-меркантилно същество. Аз взимах 4 пъти по-малка заплата, но винаги съм се старала да му правя хубави подаръци. Лишавах се от какво ли не, за да го зарадвам. В замяна на това той си къташе всички пари в банка, а аз получавах трохичките... Нещо за 1-2 лева, или нещо старо, подарено му, колкото да не е без нищо. Оправданието беше - събирал за "нашето жилище". Е познай колко е събирал. В един момент си вдигна шапката с тези пари и емигрира в Канада... А мен кучета ме яли.
Моят съвет е - не му подарявай повече НИЩО, докато той не ти подари обещания подарък, или поне нещо за Св. Валентин. Не ги слушай тука тези дето ти обясняват колко била важна любовта, а не подаръците. И аз така се утешавах преди, а после се видя колко любов е имал към мен...