Изневяра ли е?
Жена съм на 36. Педи време се запознах в нета с един мъж. Интересен, забавен, готин. Той е женен, аз също. Почти не сме се виждали на живо макар, че имаме тази възможност. Желание за среща не липсва но не го правим. Не искам да нараня съпруга си които е чудесен във всяко едно отношение. Проблема е, че няколко пъти правихме виртуален секс. Според вас изневяра ли е при положение, че не съм го докосвала.

Коментари

1.   Да, за мен е изневяра. Аз имах големи проблеми във връзката си /не съм омъжена обаче/ и срещнах онлайн прекрасен човек, с когото си паснахме, но не съм стигала до виртуален секс... Накрая реших да се боря за връзката си и приключих с другия човек. Бях решила обаче, че преди да почна нещо с който и да е било, ще скъсам с приятеля си. Така е честно за всички.
Ако не си щастлива в брака си, просто се разведи. Така си свободна да правиш, каквото си искаш. До тогава обаче спазвай обета си.

2.   100% изневяра! Дано и съпругът ти да прави същото. Би ли му позволила?
ж-41г

3.   аз не мисля, че това може да се нарече изневяра, но мамене в лека степен да.... тъй като си пожелала макар и за кратко друг мъж... и това ще те гризе известно време... но ако нещата останат така и спреш да се занимаваш с него няма да имаш проблеми за в бъдеще....

4.   В кое точно отношение е чудесен съпругът ти, че си стигнала до там да се запознаваш с мъже и да правиш секс с някого, макар и виртуален?? Защо вместо да висиш пред компютъра, не сготвиш нещо романтично, не си облечеш прозрачни гащи и не правиш чувствен, бавен и развратен секс със собствения си съпруг?

5.   Ама как е възможно жена на 36 да задава такива тъпи въпроси? Чиста проба изневяра е, според теб какво е невинна игра? Изневяра е натрапчивата мисъл за някой друг, когато имаш постоянна връзка. Изневярата не е само пряк физически контакт. Това е моето виждане по въпроса.

6.   Аз съм млада жена и съм омъжена от около година. Направо ми става кофти като чета такива неща. Как си го позволила, защо изобщо си допуснала да общуваш тайно с друг?

7.   100% изневяра.
Но по-правилния въпрос е "Защо? ",
явно перфектния ти съпруг не е чак толкова перфектен.
И моля ви дами не я съдете!!!
Сигурна съм, че тя е имала незадоволени нужди... не само сексуални...

8.   Какво от това, че не си го докосвала... това за мен си е духовна изневяра. Ако приятеля ми направи нещо подобно - ще го скъсам. Ако не искаш да си разваляш семейството, спираш контактите с този мъж. Не е трудно... още повече, че не сте се виждали, което е в твоя полза, за сега.

9.   Авторката. Добре де, "нахранихте ме" хубавичко. Ами съпругът ми е мил, работлив и спокоен човек. Заедно сме от 13 г., деца нямаме. Секс не ми липсва, почти винаги стигам го оргазъм. Той не е от тези "най-разкрепостените" но... С него винаги си свършвам само по веднъж и нямам желание да повтарям. Когато го направихме обаче първия път виртуалния бях луднала от възбуда, не знам защо. После си свърших сама още два пъти. На пръв поглед нищо не ми липсва, не знам защо така се получи. Въпреки всичко никога няма да го направя "на живо", поне това не мога да му го причиня.

10.   Изневяра е!
Въпрос: Какво е изневяра?

Отговор: На първо място изневярата представлява разрушаване на доверието в една връзка. Изневярата възниква, когато единият партньор продължава да вярва, че във връзката съществува честност, докато другият тайно нарушава договорката.

Въпрос: Моя ли е вината, че партньорът ми има любовна връзка с друг?

Отговор: Твърдо НЕ! Вашият партньор има много други начини да реши проблемите, възникнали между вас. Не позволявайте на никого да ви обвинява, че сте причинили изневярата! Въпреки че изневярата не е по ваша вина, важно е да помислите внимателно как всеки един от вас двамата е допринесъл тя да се появи.

Това последното е номер 7 и за всички, които прехвърлят отговорността за собствената си изневяра върху партьора.

Моля драги съфорумци, моля, когато/ако изневерявате имайте доблестта, честността и смелостта да поемете отговорността за собствените си действия, вместо да я прехвърляте от болната глава на здравата.

11.   Задай си тези въпроси сама на себе си и бъди честна. Тук никой няма да може да ти даде точен отговор. Аз няма да те съдя. Че е изневяра, изневяра е. Имала си нужда да рзпуснеш от рутината. След като не си ощетила или злепоставила съпругът ти пред познати значи няма нищо кой знае колко страшно. Просто бъди много дискретна и внимателна.

12.   Незнам дали е изневяра, но знаешли колко много жени има като теб. Аз с десетина общувам потози начин и най-възрастната е на 55г. Много е гот да свършват пред мен и аз пред тях. Не се коси толкова. Има милиони като теб. Още повече милиони изневеряват реално. Щом ти доставя удоволствие продължавай. Не се лишавай от това.

13.   Според мен ти липсва нова тръпка, не знам. Или си била по-възбудена... На мен еднообразният секс би ми писнал, то на всеки му писва де. Според мен проблема е в еднообразието в секса ви с мъжа ти. Липсва ти грубост, разкрепостеност от негова страна. Поговори с него на тази тема. Сподели му фантазиите си. Да ти кажа 13 години брак си е адски много... може и да сте си омръзнали. Аз бих изкукала толкова много време с един човек... а и за 13 години не могат да те възбуждат едни и същи неща и пози... разнообразие му е майката. Не казвам да изневеряваш, но ако плачеш за разнообразие, направо си искай своето от мъжа ти... бас ловя, че ако си поискаш както трябва, той ще те възнагради (ако не е някой бастун:) ).

14.   Да ти кажа счупи ми се кристалната топка на която гледам. Какво значи дали е изневяра? Това всеки сам определя за себе си и за партньора си. Ако за някой виртуалния секс е изневяра, за други не е. И обратното. За мен обаче такава игра на криеница не е хубаво. В една връзка трябва да има споделяне, а не тайни писания, срещи на живо или в нета. Дали е изневяра сама трябва да определиш за себе си и дали е такава за мъжа ти. И понеже си емоционално объркана, по добре известно време не си пишете и изясни какво искаш и какво ти липсва.
Маги

15.   Може ли едно малко по-различно мнение?? Както се изрази авторката "здраво я нахраниха" :). И тя трябва да се чувства гузна защото е "изневерила". Изневерила е защото е правила виртуален секс. Духовна изневяра, както се изразява една дама по-горе. Съгласен съм, духовната изневяра е много по-страшна от физическата. До тук, ок. Ама нека и малко да продължим. Духовната изневяра само виртуален секс ли включва? В тази връзка, бих искал да помоля всички жени които осъдихте авторката да отговорят простичко на два въпроса - надявам се честно.
1. Представяте ли си, когато мастурбирате или правите секс с мъжа си друг мъж?
2. Ако отговора е "да"то това духовна изневяра ли е?
3. Ако има "духовна изневяра" каква е разликата с виртуалния секс?
Не знам дали примерите са ми най-удачните ама ще се опитам да синтезирам: Ако говорим за "духовна" изневяра почти няма жена която да не го е правила - включително и корящите тук авторката.
На авторката пожелавам късмет и разум. Естествено, че любовта изчезва след 13 г. брак. Остава уважението към съпруга, а тя го има. Ще преминат пеперудите и тръпката -вярвай ми. Пак ще си обичаш мъжа. Е, понякога като си спомниш ще се усмихваш ама... само ти ще си знаеш защо....

16.   Аман от псевдоморалисти, които с удоволствие мастурбират сами или когато гледат порно пред компютъра или телевизора си!
Авторката има реална нужда от нещо ново в секса след 13г. брак и го е намерила във виртуалният секс, при който е била свръх възбудена и е изпитала несравнимо удоволствие, различно от това при секса с мъжа си, който е еднообразен!
След като това й харесва, но не е изневерила реално на мъжа си, засега, считам че може да продължи да си доставя това нежно удоволствие, щом й харесва и не накърнява семейната чест. Все пак чест й прави че честно споделя случилото се!!!

18.   Хората, които избухнаха срещу нея, имат право. Тя сама си казва, че мъжът й й дава всичко и тя се чувства чудесно с него. Знаеш ли, кажи какво правиш на мъжа си и виж как ще се почувства - той най-добре ще прецени дали му изневеряваш.

19.   №! 5, духовна изневяра е изневярата на емоционално ниво, а не виртуалния секс, който отвсякъде си е на чиста физическа основа и евентуално и на емоционална. Духовната изневяра не е задължително да бъде комбинирана с физическа, както и физическата с духовна. Духовната е много по-опасна, защото при добро стечение на нещата със сигурност би довела и до физическа. Обратното не е задължително. Огромен процент от мъжете изневеряват само на физическа основа, при жените обаче процентът е точно в противоположната посока.

20.   .... не смятам че е изневяра, но като цяло има нещо пошло, извратено и нередно във виртуалния секс според мен.... , ''традиционната ''изневяра ми се струва па-нормална.. ЗАРА

21.   Истината е, че някои хора са по-сексуални от други. Дори и обвързани за тях поддържането на висок градус в преживяването е в първостепенно значение. Животното в тях иска своето. Ако можем да ги разберем и приемем такива.... колко по-малко проблеми бихме имали.

22.   Извинявай, №16, ама ми се струва, че определено има разлика между това да мастурбираш, гледайки порно и да правиш виртуален секс с човек от чата, с когото все още не ти стиска да се изчукаш на живо. И избягвай да даваш квалификации кой е моралист и кой е псевдо такъв, защото това се определя от ценностната система на всеки и това, че не съвпада с твоята нищо не значи. Какво означава думата изневяра може да се види във всеки тълковен речник. От там нататък си ти и дали твоята представа за изневяра ще се покрие с това от речника, няма да промени значението й.

23.   до 22. Има разлика, разбира се. Едното е за да изпуснеш напрежението а в другото има тръпка:) И другото е вярно - в 70-80% от случаите след виртуалния следва и реален. Не, защото и останалите 20-30% не искат да го направят реално ами просто са много далече един от друг:) А и тръпката да успееш да предразположиш някоя дама да си свърши на компа изобщо не е за изтърване. :)) Предполагам, че тази "тръпка" важи и в обратния вариант. Аз лично не съм фен на виртуалния/ не, че не съм го правил:)/ ама "моралните " дами тук изобщо идея си нямат колко често се прави:)) На авторката пожелавам да "устиска само с това"" и да си гледа семейството. :)

24.   според мен не е изневяра по скоро развлечение, но трябва да прекратиш защото така се започва а след като си толкова доволна от съпруга си има какво да губиш, всеки греши но наистина трябва да прекратиш.

25.   Хах, ми то по тая логика, която струи от моралистките коментари, следва, че доста голяма част от хората, мъже и жени, изневеряват най-подло и безсрамно на половинките си, гледайки порно, да речем. А свирката изневяра ли е? Ами стриптийзьорката/стриптийзьора? Нормално е да не ви харесва или да не приемате някои неща, но не е нормално да съдите авторката или други, които ги вършат.

26.   Моята мярка за тия неща е следната - представям си как ще се чувствам аз, ако го направи мъжът ми. Ако си ОК, като си представяш как той възбужда друга жена и свършват и двамата, значи не е изневяра. Ама образно си го представи, за да има ефект.

27.   Самозадоволяването дали са изневяра уважаеми моралисти, или вие не знаете за неговото съществуване? Изневяра??? Определенията са толкова колкото са читателите. Не е изневяра....

28.   27, тук не става въпрос за самозадоволяване с цел да изпуснеш натрупаното напрежение. Защото самозадоволяването си е това. В случая си имаш конкретен обект, който те привлича по всякакъв начин. И наистина като не е изневяра няма да е зле да се поставиш на мястото на съпруга на въпросната мацка при тези точно условия и да прецениш изневяра ли е или не.