Коя е най-голямата лъжа, която сте изричали?
Здравейте на всички!

Наскоро се замислих за лъжите, които съм изричала във предишни връзки. От малки и нескопосани до големи и добре изпипани. От някои не ми е пукало, но от други се срамувам и до ден.

Затова се реших да пиша и да ви питам коя е най-голямата лъжа, която сте казвали на половинките си. По късно и аз ще споделя някои от моите.

Иф^

Коментари

1.   Обичам те. Това е най-голямата лъжа която съм казвал и която са ми казвали.

2.   За най-голяма лъжа се сещам единствено, че излъгах момчето с което излизах от скоро, че не обичам бившия си а всъщност изобщо не беше вярно...

3.   "Не ми пука за теб" е най-голямата и най-честно изричаната ми лъжа. :)

5.   Обичам те

6.   Направо на кладата ме слагаш. Имай милост:))

7.   Нямам за учене! Пп не съм чела историята

8.   За бившите ми не помня. За сегашния ми приятел - с ръка на сърцето си казвам, че не съм го лъгала за абсолютно нищо сериозно. Лъжа го например, че каймата е от свинско месо, а не от телешко ( не обича телешко месо УЖ ), че съм готвила със зехтин, а не олио, че съм нахранила рибките, а всъщност съм забравила. Даже за друго не се сещам да съм лъгала. А сме заедно от година и половина и вече половин година живеем заедно.
Но по природа не мога да лъжа никого. Ако нещо излъжа ме гризе съвестта толкова, че след половин час вече съм си признала за лъжата. А в днешно време това не е кой знае какъв плюс. Все пак човек трябва да се справя със ситуациите и понякога за добро се лъже. Например ако му бях казала, че съм забравила да нахраня рибите, щеше да ми зададе въпроса " А защо не ги нахрани след като си си цял ден в нас и нищо не правиш? " ( За него чистенето на 120 квадрата жилище не е нищо ПРИМЕРНО ). Но след моята лъжа просто дадох на рибките малко храна след като той излезна от стаята и точка. Това е бегъл пример за една глупава ситуация, която замазах с малка лъжа. Като знам хапливия си език, вероятно щяхме и да се поскараме ако му бях казала истината. Та така...

9.   "Искам да бъда само и единствено с теб. " (междувременно харесвайки още 10 момичета :Д)

10.   Радвам се за теб!

11.   №8, притежаваш най ценното човешко чувство, имаш СЪВЕСТ. Браво! Пази я! Съвестта е като златото, тя няма никога да девалвира. Напротив, ако я съхраниш през времето и тя ти бъде винаги съдник, ще имаш щастлив и спокоен живот. Гордей се, че съвестта ти е жива! Хората с гузна съвест са лицемери и лъжци. Такива никой не обича. Това, че политиците ни лъжат и трупат богатство, не значи, че са щастливи хора, напротив, политиката ги прави отрепки. Те са хора без съвест. А дребни, леки лъжи всеки е правил, особено в детството. Те по скоро са от недомислие и са несъществени. Опасни са умишлените лъжи, могат и живот да погубят.

12.   Е, лъгал съм - за дреболии! Половинката ме е лъгала много повечи, по-дълго и за по-сериозни неща, та чак не и вярвам вече, та трудно може да се нарече половинка!
П. С. Какво правя още с този човек! (въпросът е риторичен)

13.   Номер 6, явно твоите са доста големи... :)
Номер 8, ПОЗДАВЛЕНИЯ!
Относно "Обичам те"- хмм май това ще си остане една от най-големите и често използвани лъжи...

Иф^

14.   Отговора след въпроса "Как си? "
- Добре!?? !?? !? !? !

15.   По принцип мразя лъжата и избягвам да я използвам. Освен в някои случаи, когато ще е по-добре да се избегне излишен конфликт или неловка ситуация. Сагашният ми приятел не съм го лъгала за нищо съществено. Дори май съм била прекалено откровенна и честна с него. Понякога, когато се бавя или закъснявам си измислям някоя и друга дребна лъжа. Подозирам, че той пък се прави, че ми вярва.. :):)

16.   Той ми е само приятел!

17.   "Не искам да те виждам никога повече! " Когато искам точно в него момент да го прегърна и извиня за всичко!
Но да лъжа някого, че го обичам.. това не се е случвало никога!

18.   Когато лъжеш, че обичаш някого, ти всъщност лъжеш себе си!

19.   Че не поддържам връзка с бившия си.

Много искам да спра да лъжа за това, защото ми е страшно криво, ч с някой, с който съм била дълго време, но просто сме тръгнали в различни посоки, някой, който винаги ще обичам (защото обиаме всеки, минал през живота ни) та криво ми е, че трябва да лъжа, че не се чуваме и виждаме само, защото сегашния ми приятел е ревнив.
Надявам се скоро да спре да се налага и той да приеме това, че между хората, дори при раздяла може да се запази нещо като добро познанство, изградено на загриженост и уважение.

20.   От номер 8 до Номер 11, благодаря ти, приятелю. Само че преди 2 дни разбрах, че приятелят ми през цялата ни връзка ми е изневерявал с бившата му. Съкрушена съм и не знам какъв път да поема.

21.   № 8, съжалявам, че попадаш все на неподходящи. Това не означава, че заради такива, трябва да променяш нещо от моралните си ценности. Знам, че такива идиоти могат да живеят само с идиоти като тях, те не знаят какво е това СЪВЕСТ. Той ако има съвест, няма да е идиот. Ако не те намира привлекателна, съвестният човек ще ти го каже и ще си отиде, но не като лигав охлюв да те лъже. С цялата си душа искам да помагам на съвестни и принципни хора, и с цялата си душа искам да изчезнат завинаги лицемерите и лъжците, защото са най голямото зло, даже и от проказата. Винаги съм бил честен човек, никога не съм лъгал, просто не мога. В казармата съм опитвал да излъжа фатмака за нещо(там е борба за оцеляване), но после цял ден нещо не ми дава мира. В цивилния живот никога не съм лъгал, но за съжаление, много съм лъган и вече съм алергичен към лъжата. Ако нямате деца, по добре бягай от този уж "ПРИЯТЕЛ". Той ако е истински, няма да те лъже. За мен важи принципа-" По добре сам, отколкото зле придружен"! Като си сам се уповаваш на себе си, ако живееш с лъжец, той може да те зареже на средата на пътя. Това не са хора, а голи охлюви, лигави и отвратителни!

22.   "Вече не я обичам, честно... "

Ха, да бе! От година и нещо насам само нея обичам... :(

23.   " Не съм ти изневерила с бившия си, когато с теб правихме още само секс и мислехме, че ще е мимолетно, но имах чувства към бившия си"

24.   Лъгал съм бившата си за дреболи, и съм премълчавал неща които да не я наранят, сега съжалявам че е било така.

25.   Айде стига бе, никоя жена не е изричала класиката "Ти си ми вторият"? !

26.   До номер 25 всъщност аз съм го казвала ама не мисля, че е кой знае каква голяма лъжа... Бях го казала, защото аз му бях първата ии знам ли... да не е толкова спечен :)

27.   Номер 8, горе главата. Знам как се чувстваш. Първо се убеди със сигурност, че е така, след това действай. Но ако се окаже 100% истина не се поддавай на слабости, а го разкарай веднага.

28.   - Изневерялавала ли си ми някога? (на фона 3 години и половина вразка)

- Не НИКОГА!!! (Как да признаеш нещо, което се е случило в началото на вразката и за което сажаляваш, че изобщо е станало? ! )

29.   Номер 27. Убедих се. Видях и в телфона му, във фейсбука му, в скайпа му. Крил се е от мен в тоалетната, за да си бие, с извинение, чикии докато тя му показва цици, после е идвал при мен и се е правил, че нищо не е станало.
Ходил е при нея, за да го правят. И ме гледа в очите и казва, че не е истина. Обичам го, идея си нямаш колко, той е всичко за мен, но защо по дяволите ми го причини това. Всичко правя за него, сега няколко дни вече е като котенце, навсякъде ме вика, не се отлепя от мен, даде ми паролите му за всички сайтове( е за фб аз му я хакнах ). Обичам го, но разумът ми казва БЯГАЙ. Въпросът е, че нямам къде. Студентка съм без доходи, живея при него с техните, нашите ми казаха, че отида ли при него повече не искат да ме чуват.
Сърцето ми е разбито на милион парченца. Вижам, че му е тежко, но каквото и да направи от тук на татък, никога не може да бъде като преди.

30.   Номер 29, не знам какви са отношенията ти с ваште. Но според мен са ти казали така, защото не са го харесвали. Обади им се. Не бъди горделива. Кажи им, че са били прави, че си допуснала огромна грешка и искаш да се върнеш при тях. Но се стой при това момче. Бягай от там. Той най-малкото не те уважава... В чужда къща си, без доходи, без нищо. Като котенце е за да запази добре познатото му положение. Бъди малко по-твърда. Дори го изложи пред техните след като живеете с тях. Нека си знаят какъв боклук са отгледали...

31.   Ти за мен си единствен.. обичам те безкрайно много и искам винаги да съм със теб

32.   За бройката

33.   Колко жалко, че най-често изричаната лъжа е "обичам те" ;x

34.   Аз не лъжа и мисля, че един от най-големите грехове е да си играеш с чувствата на някой. Интересното е, обаче, че не се хващам на лъжи и никой досега не е успял да ме излъже. Като рентген за лъжи съм и някой мъже се страхуват от мен, не зная защо. Явно има много мизерни душички на тоя свят.

35.   - За пьрви пьт ми се случва Миме.
- Спокойно няма, няма .... само главичката.
- Не няма алкохол, налях ти само безалкохолно ( devil )
- Да това е аспирин за главоболието ти ( да ама не е :Д )
- Обичам те, теб, само теб и никоя друга.
- Забавиха ме на работа.
- Знам че не сьм ти пьрвия, но искам да сьм ти последния. ( за вечерта бих и добавил хе-хе-хе )
- Глупости младите и стройни момичета са нищо в сравнение с олегналата жена, която знае какво иска от живота ( ако бях папата и изнасях реч да ми повярва, ама то нали е жена, се врьзва на всичко ;д )
- Не нямам нищо против да отидеш с бившия си на кафе ( в момента който затвори вратата си хванах пьтя, тя разбра, че сьм я заразял чак след 2 дена когато ме намери;д )

А те колко са ме льгали и за какво- никой никога не може да каже с сигурност ( не сьм ги питал и не ме интересува ). До колкото познавам жените - в пьти повече и за много по-сериозни неща.

Ееееех спомени, спомени.