Той е повярвал на клевети
Вече съм писала тук за моя проблем. Накратко: човека, в който съм влюбена, и аз трябваше да излезем по двойки. Но аз не успях да доведа никое момиче, съобщих им в последния момент и се скарахме. По време на спора той спомена и ревността ми, която беше станала прекалена напоследък. Оказа се обаче, че има и друга причина... Не можех да приема, че заради нещо толкова дребно е настъпил такъв голям разрив в отношенията ни. Накарах наши общи приятели да поразпитат, без да споменават, разбира се, че съм говорила нещо за него. Той им е казал, че някакво момче било му казало, , истината за мен''. Не знам кое е било това момче. Може да е бил приятелят му, който да се е почувствал излъган, че се провали плана за излизане. Може да е бил и един мой обожател. С въпросния бяхме в една компания, но аз го отрязах именно заради приятеля ми. Не искам да обвинявам никого.
Той самият пред мен нищо не казва. Писах му преди 2-3 седмици. Но той така и не отговори. И на познатите ни не е казал кой и какво му е казал. Не е говорил много по този въпрос.
Напоследък забелязах, че се заговаря с различни момичета. Въпреки всичко е казал на въпросните познати, че още има някакви чувства към мен...
Боли ме най-много от несправедливостта. не знам какво да правя. Сигурна съм, че просто е станало някакво недоразумение. Но не знам как да го изгладим...

Коментари

1.   Ужас. Заради подобна простотия ме достраша да тръгна с едно момче.. Когата му казаха една измишльотина за мен той се отдръпна. Ако не ме беше дострашало да говоря с него... ГОВОРИ с приятеля си за проблема. Няма друг начин. Просто трябва да подходиш по тактично, заобиколно

2.   знам, че трябва да говоря с него. но просто не знам какво да му кажа... не може да му кажа:, , това, което са ти казали за мен, не е вярно'', защото ще излезе, че е тъкмо обратното. не мога да му се извиня за нещо, което не е вярно. не мога и да не правя нищо... предишния път му написах само, , здравей''. след като не отговори, написах следното:, , исках само да питам как си, даже и на това не отговаряш. така и не разбрах защо си толкова сърдит'', при което той не каза абсолютно нищо... може би избързах, но не искам, не мога да чакам.

3.   Не, прекалено много усложняваш нещата. Ние - жените, имаме навика да си представяме какво би казал той, като ние му кажем еди какво си... и вече все едно сме провели разговора.
Не е така. Може да те изненада. Може да се окаже че те разбира. Може и ти да не си възприела правилно ситуацията.
Възприемай го като нормален човек, не като някой, пред когото трябва да се оправдаваш, да си измисляш или да се надлъгвате взаимно. Представи си че говориш със себе си и просто му обясни ситуацията. И спокойно, без драми, паника и истерии.
Просто отпусни се и говори - той е човекът, който твърдиш че обичаш, следователно не би трябвало да се притесняваш да му споделиш каквото и да е.
Желая ти успех!

4.   Разговор очи в очи. Бъди максимално ясна и точна. Кажи му как стоят нещата при теб и в каква точно ситуация си изпаднала, пък да става каквото ще. Не бъди страхливка, съвземи се малко. Я, стига си говорила за несправедливост, глупаво е само да се вайкаш. Или - или, това е положението.

5.   Нищо не разбрах...