Да се предам ли?
Здравейте, момиче съм и днес се скарах с момчето, което харесвам. И това е поредното ни скарване. Има дни в които много се обичаме и изведнаж всичко отива подяволите, не издържам и все плача от тази връзка. После се чувствам виновна и все аз търся примирие. Казвам му какво бих желала да се промени, но нищо не излиза. И сега пак трябва аз да приема ситуацията и да се примиря за да бъдем заедно.

Съсипвам се, това напасване на характери как може да е толкова трудно.. Помогнете ми със съвет - да се предам ли и по какъв начин можем да намерим синхрон в разбиранията с половинката.

Коментари

1.   Просто поговорете не е толкова трудно, пък ако и това не става кажете си сбогом и това е. Или бъди силна, или се откажи от него, нерзбирам за какво изобщо в случая ти трябва помощ. Ти сама трябва да си помогнеш, както се вика мъже под път и над път.

2.   Миличка, животът и без друго е труден. Предполагам, че си още малка, но въпреки това си го разбрала. хората се събират, защото се обичат, за да си помагат, за да се чувстват добре, за да се разтушат и облекчат от стреса и напрежението в живота. Една връзка трябва да е като оазис сред пустинята, а не тя да е пустиня. Още повече, че вие сте просто гаджета, нямате брак, отговорности и неща, които си обвързват сериозно. Ако тази връзка за теб не е оазис, ако се тормозите взаимно, ако се натоварвате и си сгорчавате живота, просто се разделете. Ама, ще кажеш, ние се обичаме, имали сме толкова хубави моменти и т. н. - тия хубави моменти ще можеш да ги имаш и с някой друг, но без лошите! Пази си нервите за истински сериозните и важните неща в живота, които те чакат!

3.   Коя е тази връзка без разногласия в нея само не мога да разбера. Какви са тези идеали които си създавате в главите и объркват представите ви за реалността? !
Много е важно в случая да се знае какви са тези неща заради които се карате, и заслужават ли си въобще вниманието което им се обръща, защото това може да се окаже проблем и в друга връзка.
Нещо не ти харесва в партньора и искаш да се промени ли? А той изисква ли промяна от теб? Защо изобщо трябва да се променя нещо, да ти е по удобно? А на него как ще му се отрази това?
Съвета ми е само да не издребнявате.