Споделена история от Тинейджърски

Животът ми е ужасен!
Здравейте. Аз съм момиче на 14 години от София. Искам да разкажа моята история и за това как страдам ден след ден..
Ето я и нея.. :
Имам 1 брат и 1 сестра.. Майка ми е ку*ва която никога не е живяла с баща ми.. тя е била поне с 300 мъже.. оженили са се насила но с времето баща ми я е заобичал много.. Родила се сестрами после и брат ми а най -накрая и аз.. Мене не са ме искали.. Баща ми е алкохолик майка ми проститутка дъщеря тревоманка ( аз ) брат безделнинк и сестра преуспяла.. Лошото е че приличам на майка си.. та така проблема ми е че живея само с баща си и баба си.. той не ме пуска да излизам заключва ме и аз се побърквам, бие ме малтретира ме както и баба ми.. единственото време през което съм свободна е когато съм на училище, .. бягам от училище за да мога да излизам ходя да пуша трява и бягам понкога от нас 1 път избягах и отидох да живея при приятеля си който е на 17 баща ми ме намери и ме преби и пак ме върна унас от тогава се побърквам не знам какво да правя това ме влудява държи се с мен като с затворник преди бях много добра но след като се държи така с мен аз започнах да се променям и от яд избягах защото няма звобода за мен... и така.. опитвах се с добро, говорих с него ТОЙ НЕ... ТИ СИ МИ ДЪЩЕРЯ ОТ ТУК НЯМА ДА ИЗЛИЗАШ.. УЧИЛИЩЕ ВКЪЩИ.. ВКЪЩИ УЧИЛИЩЕ.. АЗ ЖИВОТНО ЛИ САМ ПИТАМ??? Започнах с наркотиците те са ми успокоение започнах да пуша да пия.. превърнах се в пропаднало момиче на 14 и не аз съм виновна за това а той... ако се държеше нормално нямаше да не съм девтсвена вече, нямаше да пуша трева, нямаше да взиамм наркотици и нямаше да бягам от училище и от унас.. той е причината за всичко..

Коментари

1.   Не! Ти сама си си виновна за всичко. От теб зависи как ще протече животът ти. Не е баща ти причината. Ти си се предала, защото си мислиш, че няма да дойде по-хубаво време. Да, наистина вече няма връщане назад. След като си започнала с наркотици - отказване няма. Който си го прави, на себе си го прави! Не е виновен баща ти, а ти.

Ранджан

2.   И защо баща ти да е виновен? Да, той не де дърви правилно. Не се дърви достойно за един баща, но ти си достатъчно голяма, за да разбереш ясно последствията от това което правиш сега. Като навъшиш 18 и баща ти те изхвърли от вас? Какво ще правиш? Нито образование ще имаш, нито поне знания за обща култура. Ще напуснеш училище, заради така желаната свобода и какво? Ще станеш същата като майка ти, защото няма да има по какъв друг начин да изкараш парите си. За това се стегни и започни да учиш. И за свобода си има време. :)

4.   Както казва номер едно– никои друг не ти е виновен, освен самата ти! Нали сестра ти е преуспяла, как си мислиш, че го е постигнала? С много труд. Нима си мислиш, че на нея и' е било лесно при такива условия? Вземи се малко в тъце!
И как така няма да си девствена на 14, ти си дете!

Black Sabbath

5.   Сама си виновна за всичко. Това, че не те пуска навън правили това основателна причина да пиеш, да пушиш и така нататък. Не знам какъв съвет да ти дам. Също така сестра ти е успяла е все пак и тя е живяла в същите условия нали?
Как според теб е успяла с много труд.

7.   Това, което са ти казали, е напълно вярно и бих го обобщила по следния начин: "На кривата ракета космосът и' е крив", както казват хората. Та и ти така - търсиш си жалки оправдания да не се бориш в живота, да си жертва, това е пораженческо поведение и няма да доведе до нищо хубаво. И това не е проблем или вина на баща ти. Понеже баща ти ще остарее и ще си отиде един ден, а на теб ще ти остане да си сърбаш попарата чрез жалкия живот, който те очаква оттук насетне и който самата ти си се погрижила да си осигуриш. Ама много е лесно "Той баща ми е виновен, че съм пропаднала". Виж как хубаво звучи? Никой за нищо не може да те обвини, пък ти ще си живееш по лесния начин и няма да поемаш отговорност за глупостите, които си сътворила. Екстра си го измислила, само дето оттук насетне ще става от зле по-зле.